صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 19 از مجموع 19

موضوع: مشکل ترافیک در شبکه

نام حقيقي: hadi esmaeili

خواننده
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    56
    کل سوییچ های ما لایه 1 هستش.من فکر میکنم مشکل اصلی همینه.
    اگه 2 تا سوییچ لایه 2 بگیرم برای سوییچ های اصلی، و از اونجا لینک هامو پخش کنم بین طبقات نظرتون چیه؟توی طبقات همین سوییچ های لایه 1 باشه.

نام حقيقي: behzad

عضو عادی
    نوشته
    92
    سپاسگزاری شده
    70
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    برای اینکه شبکه شما از حالت flat یا تک لایه ای بیرون بیاد و broadcast domain های شما کوچکتر باشه باید سوییچی داشته باشید که بتوانید روی آن VLAN تعریف کنید که با سوییچ های لایه دو manageable می تونید این کار رو انجام بدهید از طرف دیگه اگر بخواهید VLAN های مختلف با یکدیگر ارتباط داشته باشند به یک عنصر لایه سوم مثل سوییچ لایه سه نیاز دارید...در مجموع با یک سوییچ لایه سوم می تونید هر دو تا کار رو انجام بدهید...داخل طبقات می تونید از همین سوییچ های لایه دو (عبارت لایه یک درست نیست) استفاده کنید.

hadironi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hadi esmaeili

خواننده
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    56
    ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیز.
    مشکلی که من متوجه شدم از شبکمون بیشتر سمت استفاده از اینترنته.
    من قبلش یه کم توضیح بدم:
    ما روی یه سرور خیلی عالی ESX نصب کردیم و یکی از VM هاش مربوط به TMG هستش.روی این سرور چون محدودیت کارت شبکه داریم مودم مستقیم وصل نیستش به خود سرور.مودم رو وصل کردیم به سوییچ به یه رنج شبکه ی دیگه.و کارت شبکه ی اکسترنال TMG رو هم توی همون رنج تعریف کردیم.مودم وصل شده به سوییچی که تو یه ساختمون دیگه هستش و این 2 تا ساختمون از طریق یه لینک وایرلس با هم ارتباط دارن.
    همین مساله باعث شده که اینترنت خیلی خیلی کند بشه.در صورتی که اگه مودم رو مستقیم وصل کنم به تک سیستم سرعت مطلوبه.
    یه چیز دیگه که تست کردم اینه که وقتی شرکت خلوت تر بشه این افت سرعت هم کمتر میشه.

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    سلام

اول از هرچیز چرا سوئیچ لایه یک ! منظور شما هاب هست ؟ هاب به هر تقدیر مسئله collision Domain گسترده ای ایجاد شده اگر از هاب استفاده کرده باشید . که خب با تغییرش به سوئیچ خیلی بهتر خواهد شد . بعد از تغییر کردن به سوئیچ های لایه دو به نظرم راه حل مقابله با برودکست بیش از اندازه است و استفاده از تجهیزات لایه سه جهت تکمیل پروسه VLAN . اما پیش از هرچیز اگر محبت کنید و شمای دقیق شبکه رو در نرم افزار شبیه ساز ترسیم کنید و عکسش رو بگیرید و بگذارید اینجا ممنون میشم . این خیلی بهتر هست به نظرم . فقط خواهشا هرجا که فکر می کنید لازم هست به شکل وسواسواری از Comment در تصویر استفاده کنید تا تمام نکات از تصویر قابل رویت باشه .
    فاصله بین دو نقطه رو هم محبت کنید بگید

شرمنده که زیاد شد

hadironi سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

سوئیچ لایه ی 2

برطرف کردن لوپ در شبکه

رفع مشکل broadcast شبکه

حل مشکل broadcast

رفع مشکل لوپ در شبکه

درست کردن شبکه از لایه 2

حل مشكل broadcast در شبكه