نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط vaahiid
  • 2 توسط Ferr4ri
  • 1 توسط itpirooz

موضوع: اتصال به کاربران از طریق آی پی ولید

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81

اتصال به کاربران از طریق آی پی ولید

سلام

وقت به خیر

من یه سرور با ویندوز سرور دارم که دو تا کارت شبکه ی وایرلس و کارت شبکه ی معمولی داره

با کارت شبکه وایرلس به یک مودم Dlink متصل هست که اینترنت رو از همین مودم می گیره
    با کارت شبکه معمولی به وسیله ی یک هاب سویچ به کاربران متصل هست و اینترنت رو به این کاربران می رساند

عکس رو هم گذاشتم

حالا من می خوام یک آی پی ولید برای این مودم Dlink بگیرم و بتونم از طریق remote desktop یا ... به هریک از کاربران زیر مجموعه متصل بشم
    حالا دو تا سوال:

1-من چه طور مودم رو کانفیگ کنم تا بتونم آیپی ولید رو به سرور برسونم یعنی یعنی باید آی پی رو روی سرور تنظیم کنم یا روی مودم؟؟

2-چه طور می تونم با آی پی ولیدی که من رو به سرور می رسونه ، به کاربر های زیر مجموعه متصل بشم مثلا یکی از کاربران من یه کامپیوتری هست که چند تا دوربین به اون متصل هست و در شبکه ی محلی با زدن آیپی و پرت در مرورگر هر یم از کاربر های دیگه می تونیم به اون دوربین ها متصل بشیم. حالا که آیپی ولید داریم که به سرور متصل هست چه طور میشه خارج از شبکه ی محلی به اون متصل بشیم؟؟

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    ابتدا روی سرورتون برای همه کاربراتون یه remote desktop بسازید و از پشت سرور تست کنید که به همه دسترسی دارید. بعد توی تنظیمات مودم تو قسمت DMZ باید ip کارت شبکتون که به مودم dlink وصل هست رو بدید. فقط تو firewall سرور یه exception واسه برقراری ارتباطتون بزارید که اشکال ایجاد نکنه. اگر هم که مودمتون رو حالت bridge هست نیازی نیست که DMZ رو فعال کنید.

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    ممنون

مگه remote desktop هم قابل ساختن هست؟
    یه جایی هست که آی پی کاربر رو می دیم و بعد هم دسک تاپ کاربر رو رو می بینیم
    این که ساختنی نیست یه سرویس خود ویندوز هست مگه نه؟

ممنون

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    بله. میتونید تنظیم کنید و saveکنید و روی desktop قرار بدید. دیگه هر سری بازش کنید مستقیم به کاربر مورد نظر وصل میشه.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    ممنون از راه نماییتون
    در مورد سئوال دوم چه طور

من برای بعضی از کاربر ها مانند سیستم دوربین هایی که گفتم از ریموت استفاده نمی کنم بلکه از مرورگر و پرت استفاده می کنم در این روش با آی پی ولید چه طور می تونم استفاه کنم

ممنون از آقا وحید باز هم کمک کنید
    دوستان دیگه هم کمک کنند
    ممنون

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    اولا remote desktop های کاربرای داخلی رو جوری تنظیم کنید که بتویند با حداکثر سرعت و دسترسی به کاربرها وصل شید. اما در مورد دیدن دوربین شما وقتی به کاربری که دوربین ها به اون وصله remote وصل میشید. میتونید همه کار بکنید. از قبیل دیدن دوربین ها در browser.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    خب نمی خوام ریموت وصل بشم چون اون ها اگه به اونها ریمون وصل بشم کاربر اونها دیگه نمی تونند کار خودشون رو انجام بدهند من می خوام یه جوری با مرور گر خودم که که از اون از طریق آی پی ولید بهخ سرور وصل بشم بتونم دوربین رو ببینم
    آخه ریموت کار اساسی نیست
    ممنون

نام حقيقي: پوریا

عضو عادی شناسه تصویری Ferr4ri
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    39
    سپاسگزاری کرده
    13
    میتونید از طریق Reverse Nat(نت برعکس) این کارها رو انجام بدید.البته باید مودمتون reverse nat رو ساپورت کنه.مثلا رو مودم TPLink:
    به قسمت Advanced Setup و سپس سربرگ Nat رفته و virtual Server را انتخاب میکنیم.

و سپس Rule مورد نظر را مینویسیم.مثلا یکی از دوربین های شما روی سیستمی با آی پی 192.168.1.10 قرار دارد که از طریق پروتکل HTTP و از طریق پورت مثلا 7777 قابل دسترس هست.که Rule مورد نظر اینگونه نوشته میشه:

که این به مودم میگه هرکی اومد و به پورت 7777 تو وصل شد اون رو بده به آی پی 192.168.1.10
    و شما از خارج از شبکتون با زدن آی پی public مودمتون میتونید به دوربین وصل شید
    مثلا آی پی public مودمتون 2.2.2.2 هست باید تو browser بزنید http://2.2.2.2:7777 تا بتونید به دوربین ها وصل شید.

moj14mja و itpirooz سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    به نظر من کلا ساختار شبکه شما مشکل داره ...
    لطفا در مورد مدل Ip camera ها بیشتر توضیح بدید ...

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj14mja نمایش پست ها

1-من چه طور مودم رو کانفیگ کنم تا بتونم آیپی ولید رو به سرور برسونم یعنی یعنی باید آی پی رو روی سرور تنظیم کنم یا روی مودم؟؟

2-چه طور می تونم با آی پی ولیدی که من رو به سرور می رسونه ، به کاربر های زیر مجموعه متصل بشم مثلا یکی از کاربران من یه کامپیوتری هست که چند تا دوربین به اون متصل هست و در شبکه ی محلی با زدن آیپی و پرت در مرورگر هر یم از کاربر های دیگه می تونیم به اون دوربین ها متصل بشیم. حالا که آیپی ولید داریم که به سرور متصل هست چه طور میشه خارج از شبکه ی محلی به اون متصل بشیم؟؟
    روایت نشون میده که دوربین ها ip نیستند و برای دسترسی به دوربین ها به هیج وجه از ریموت دسکتاپ استفاده نکنید چون راه اصولیش ساده تر هست
    دو تا سوال پرسیده بنده خدا
    1-ip به طور پیش فرض روی مودم میاد و از مودم باید nat انجام بشود. به سرور یا pcهایی که میخواهید اینترنت دار شوند، یک رنج ip و gatway از نوع مودمی که اینترنت دارد بدهید(local ip).

2- بعد از اینترنت دار شدن pcها، اقا پوریا با عکس کاملا توضیح داد براتون. از همون روش برای دسترسی ریموت دسکتاپ یا هر تعداد pc و ریموت مستقیم به دوربینها که نیاز دارید استفاده کنید
    ( pcهایی که میخواهید ریموت کنید اگر تعداد هستند به دو روش میتونید عمل کنید:
    1- به یک سیستم ریموت بشید و از اون به سیستمهای داخلی دیگه ریموت بشید 2-به صورت مجزا با وارد کردن static ip : port ولی باید پورت ریموت دسکتاپ مربوط به هر pc رو ابتدا در خود ویندوز از طریق regedit تغییر بدید.)

ویرایش توسط itpirooz : 2012-07-07 در ساعت 07:34 PM
    moj14mja سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه ریموت زدن با ip public

تنظیمات آی پی ولید

آیپی ولید

romte desktop به یک مودم وایرلس

نحوه كاركردن با اي پي وليد

تنظیمات remote desktop در مودم dlink

اتصال مودم TP-LINK

نحوه کار با ای پی ولید

ای پی ولید