نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط yeganeh_p
  • 1 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط yeganeh_p
  • 1 توسط VMwares
  • 1 توسط farhadham

موضوع: ارسال sms از sharepoint 2010

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270

Icon14 ارسال sms از sharepoint 2010

سلام
    همونطور که میدونیم نسخه 2010 شیرپوینت قابلیت اتصال به سرویس sms رو داره ولی به صورت پیش فرض فقط جهت alarm ها میشه از این قابلیت استفاده کرد ( تا جایی که من میدونم ).
    آیا راهی هست که بشه بوسیله یک workflow متنی رو به عنوان sms ارسال کرد ؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    شما تونستی SMS رو فعال کنی ؟!!!

اگر آره بگو چجوری؟
    مگه Provider پیام کوتاهتون نباید این سیستم رو پشتیبانی کنه؟
    مال شما میکنه ؟!

..::..::..::..

چیزی که الان ما داریم استفاده میکنیم استفاده از یک وب سرویسیه که Provider مون بهمون داده
    یک سری Event ساخته شده که میره این وب سرویس رو صدا میزنه و پیام کوتاه میفرسته

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    سلام ، ببین مهندس احتیاجی به WorkFlow نداری من خودم این سرویس Run نکردم تا به حال ولی مطالعه که درمورد

Service SMS دارم خودش سمت Alert کانفیگ میشه یعنی شما Alert سایتتون میتونه از طریق ایمیل باشه یا ازسمت

SMS باشه و بعد از تنظیمات SMS ومطمئن شدن ازProvider مربوط به این سرویس به Top level site شرپوینت رفته واز

قسمت Site Page و AlertMe به قسمت مدیریت Alerts رفته و اینجاسایتی ،لیستی ...که میخواهید SMS با txt ارسال

شود را انتخاب و اینجا متن Alert نوشته ونوع را SMS انتخاب میکنیم از دوحالتی که دراختیار داریم

اگر آره بگو چجوری؟
    مال شما میکنه ؟!
    جناب حامد خود شرپوینت ابزارش داره داخل این PDF کاملا توضیح داده براتون آپلود کردم مطالعه بفرمایید.

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    ممنون از پاسختون
    اینو میدونم
    من میخوام بتونم بر اساس یک آیتم در لیست یک sms بفرستم. مثلا بتونم یک workflow بسازم که 300 روز بعد از ساخته شدن یک آیتم یک sms رو بفرسته به شماره ای که توی آیتم هست . میدونم که میشه تموم این اطلاعات رو توی یک آیتم گذاشت و با workflow با اون ها بازی کرد اما نمیدونم که چطور میشه یک action در workflow داشته باشم که sms رو ارسال کنه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    شما تونستی SMS رو فعال کنی ؟!!!

اگر آره بگو چجوری؟
    مال شما میکنه ؟!

..::..::..::..

چیزی که الان ما داریم استفاده میکنیم استفاده از یک وب سرویسیه که Provider مون بهمون داده
    یک سری Event ساخته شده که میره این وب سرویس رو صدا میزنه و پیام کوتاه میفرسته

فعال کردنش که کاری نداره توی administration site فعالش میکنی و آدرس وب سرویس رو به همراه یوزر و پسورد بهش میدی و فعال میشه.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

خدمت خانم آریایی و برادر فولاوند عرض کنم که دستتون درد نکنه

اما نکته اینه که ما توی همون قسمت این اطلاعات رو اضافه میکنیم ولی تست که میگیریم Fail میشه

اون شرکتی سیستمی که ما SMS رو ازش گرفتیم (اسم نمیبرم ولی آخر اسمش "فا" داره!!! گویا خیلی هم گنده ست !)
    یک URL باید بهمون بده و یک یوزر پسوورد

که اینا 2 تا آدرس دادن، یکی آدرس وب سرویسی که نوشتن و یکی هم آدرس پنل
    که خب من مال وب سرویسشون رو دادم و جواب نداد!
    ازشون هم که پرسیدیم گفتم ما هیچ اطلاعتی از سیستم شیرپوینت و اینا نداریم که بخوایم سرویس بدیم !

حالا من سوالم بیشتر این بود که اون شرکتی که شما ازش سرویس گرفتی چیه
    و آیا بهت URL خاصی برای استفاده کردن توی شیر پوینت داده یا نه ؟!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    اینو میدونم
    من میخوام بتونم بر اساس یک آیتم در لیست یک sms بفرستم. مثلا بتونم یک workflow بسازم که 300 روز بعد از ساخته شدن یک آیتم یک sms رو بفرسته به شماره ای که توی آیتم هست . میدونم که میشه تموم این اطلاعات رو توی یک آیتم گذاشت و با workflow با اون ها بازی کرد اما نمیدونم که چطور میشه یک action در workflow داشته باشم که sms رو ارسال کنه

جوابی که بهت میدم 100 درصد ِ 100 درصد نیست ولی فکر میکنم که باید یک برنامه بنویسی یا اگر راه داره از یک نرم‌افزاری به اسم Nintex استفاده کنی (من یک نسخه کرک شده ازش دارم ولی هنوز پا نداده که ازش استفاده کنیم !!)

ولی میتونم فردا از این همکارمون بپرسم و جواب 100 در 100 رو بهت بدم !!

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    ممنون از پاسختون
    اینو میدونم
    سلام ،خواهش ميكنم ،ببين مگه نه اينكه شما داخل Manage Alerts ست ميكنيد كه اين ليست ازطريق SMS با اين

شماره كه تايپ ميكنم با هرتغييري از آيتم هاي ليست ويا تغيير آيتم موجود اطلاع رساني كند خوب مشكل كجاست اگر

ميخواهي سمت Workflow اين اتفاق بيفته من داخل Action <ShDesigner نديدم همچين چيزي رو واما پيرو فرمايش

آقاي حامد
    جوابی که بهت میدم 100 درصد ِ 100 درصد نیست ولی فکر میکنم که باید یک برنامه بنویسی یا اگر راه داره از یک نرم‌افزاری به اسم..... استفاده کنی (من یک نسخه کرک شده ازش دارم ولی هنوز پا نداده که ازش استفاده کنیم !!)
    با اين نرم افزار تجاري كه از گفتن نامش معذورم دقيقا ميتوني Set Action كني طبق آيتمي كه تغييرات اعمال ميشود كه

يك Notification ارسال كند ولي اما اينجا هم Notification مثل آلارت دو حالت بهت نميده كه ايميل و اس ام من تو

تنظيماتش كه نگاه كردم فقط ايميل داره ولي داخل Help همين نرم افزار گفته شده كه ارسال اس ام اس به صورت

Number Phone @ Provider هست كه ايميل و اس ام ساختارش تقريبا يكي درنظر گرفته شده واگر طبق ادعايي كه داره

درست باشه همين كارت و راه مي اندازه ولي اما براي اضافه كردن همچين ماژولي هزينه ميكني كه نرم افزار بخريد

اميدوارم همين اتفاق داخل WF Designer بيفته واگر جوابي گرفتي من هم مطلع كن متشكرم

ویرایش توسط yeganeh_p : 2012-06-11 در ساعت 09:52 AM

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    بله ظاهرا نینتکس میگه که میتونه sms هم ارسال کنه
    البته من نینتکس رو ندارم و البته قصد هم ندارم بخرمش :دی
    ولی اگر جواب بده گزینه خوبیه . البته راهکار های دیگه ای هم هست مثلا استفاده از یک sms server که email رو پشتیبانی کنه و میشه که متن رو از شیرپوینت میل کنیم به اون و از اونجا ارسال بشه.

yeganeh_p سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    . البته راهکار های دیگه ای هم هست مثلا استفاده از یک sms server که email رو پشتیبانی کنه و میشه که متن رو از شیرپوینت میل کنیم به اون و از اونجا ارسال بشه.
    سلام ، مهندس اينكه notification شما ميخواهيد ازسمت workflow باشه كه ايجاد كرديد خوب منطقيه كه ازنينتكس استفاده بشه ولي من هنوز درك نميكنم وقتي ميشه داخل تنظيمات Manage Alerts اين قضيه رو ست كرد پست اولي كه همينجا زدم چه كاريه !!! اين sms server كه فرموديد نرم افزار داريد شما نصب كرديد كار كرديد يه توضيح كوچولو ميديد درموردش ؟؟؟؟

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    خوب مسئله اینه که من Alert رو نمیخوام
    ببینید ما نماینده فروش نرم افزار ... هستیم
    لایسنس های ما یک ساله هستن و من الان لایسنس هام رو توی یک لیست شیرپوینت نگهداری میکنم و یک workflow دارم که هر روز تاریخ روز رو از تاریخ پایان لایسنس کم میکنه و اگر عدد بدست او.مده بیش از 30 باشه که هیچ ولی اگر کمتر یا مساوی با 30 باشه به واحد فروش آنتی ویروس یک ایمیل میزنه که لایسنس فلانی داره تموم میشه و باید پیگیری تمدید رو انجام بده.
    حالا من میخوام به این پروسه sms رو هم اضافه کنم که همون روزی که ماه آخر شروع میشه یک SMS برای مشتری ارسال بشه که لایسنس شما داره تموم میشه و پیگیر تمدید باش.
    خوب من مجبورم که اینن رو بر اساس workflow انجام بدم.
    اگر راه دیگه ای سراغ دارین ممنون میشم

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    خوب من مجبورم که اینن رو بر اساس workflow انجام بدم.
    سلام ،من خیلی فکر کردم درموردش یک Soluation دارم ودارم عملی میکنم که امیدوارم جواب بده و شفاها میگم خدمتتون و حتما بعد ازاتمام یک Screenshot براتون خواهم گذاشت البته امیدوارم نتیجه بده

خوب من یک Custom Listبه نام Licens ایجاد کردم و سه ستون به نام Licens Name ,Expire Date Licens ,Date Licens

ایجاد کردم خوب مسلماستون Date را ازنوع Today انتخاب میکنم که زمان به روز باشه و اما Expire Date هنگامی که نام

لیسانس را میزنم تاریخ Expire هم مشخص میکنم و اما یک لیست به نام آرشیو هم از نوع همین لیست ایجاد میکنم

ویک ستون هم نام Licens Name باهمون type مثلاSingle line of text هم ایجاد کردم .و اما میرم سمت

Sharepoint Designer و یک WF برای همین لیست ایجاد میکنم

Condition < if any value equels value یعنی Value Expire Date =Value Date (Today شد نرم افزار موردنظر Expire

شده وبعدازقسمت Action گزینه Copy List Item ومشخص میکنیم که آیتم Licens Name ازلیست Licens به لیست

آرشیو کپی شود وAction >than delet item را ازلیست Licens مشخص میکنیم و حالا برای لیست موردنظر در

Manage Alerts مشخص میکنیم که sms بزند درصورتیکه item Delete شد ازلیست من تنها راه Sms با Workflow همین راه به ذهنم رسید

ویرایش توسط yeganeh_p : 2012-06-14 در ساعت 01:35 PM

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    اگر بشه اون Alert رو مدیریت کرد و تغییرش داد به نظر میرسه که حد اقل روی کاغذ جواب میده ( البته باید یک user account هم برای دریافت کننده بسازیم که بتونیم شماره موبایل رو به دست شیرپوینت برسونیم ).

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    اگر بشه اون Alert رو مدیریت کرد و تغییرش داد به نظر میرسه که حد اقل روی کاغذ جواب میده
    اصلا متوجه نشدم

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    خوب ما روی یک لیست آلرت میزاریم و از شیرپوینت میخوایم که آلرت رو با اس ام اس بفرسته خوب حالا به کی میخواد بفرسته ؟ چه متنی رو میخواد بفرسته ؟

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    بله درست میفرمایید ، داخل آلرت درقسمت DeliveryMethod که شماره تلفن طرف مشخص میکنیم درمورد Useraccount هم که باید send alert را نام useraccount وارد کنیم توضیح داده که میشود ایمیل آدرس هم وارد کرد فقط جایه سواله که این ایمیل آدرس داخلی آیا Forward به external هم داره خوب اینطوری مشکل حل میشه !!!!

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    آموزش تصویری راه اندازی اس ام اس در sharepoint 2010:

لینک

کلمات کلیدی در جستجوها: