نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط HLajevardi
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: وقتی سه خط اینترنت داریم

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210

وقتی سه خط اینترنت داریم

سلام دوستان سروری داریم که عملیات سرویسی تحت وب رو برای ما انجام میده چیزی مثل حساب داری تحت وب و کلاینت ها باید از شبکه ی اینترنت بهش متصل بشن

یه روتر میکروتیک داریم که میخوام 3 خط اینترنت بهش وصل کنم و لود بالانس رو به صورت فیل آور پیاده سازی کنم که اگر خط یک مثال قطع شد از خط دوم استفاده کنه و بین روتر و کلاینت ها برای امنیت vpn سرور راه اندازی کردم

منتهی موندم توش که اگر رفت روی خط دوم یا سوم کلاینت چجوری کلاینت بفهمه که ip تغییر کرده؟تا بتونه ارتباط خودش رو حفظ کنه؟
    آیا به جز ddns راه دیگه ای وجود داره؟
    آیا ddns ایده ی خوبیه و میتونی جواب گوی نیاز من باشه یعنی این که قطعی نداره؟

اگر به تعداد خطوط اینترنت ip استاتیک بخرم کارایی داره برام میتونه مشکلم رو حل کنه؟
    در ضمن کلاینت هایی که میخوان ارتباط برقرار کنن حدود 30 تا هستند

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این مورد ممکن نیست .

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    دوست عزیز برای داشتن این قابلیت باید از روتر های لود بالانسر استفاده کنید. و البته نه هر روتری . تنها لود بالانسر های حرفه ای مانند Peplink همچین قابلیتی رو دارند که بهش Inbound Load Balancing گفته و مناسب سازمان هایی هست که میخواهند از طریق چند خط اینترنت سرویس هایی رو به سمت بیرون Publish کنند.

در این خصوص لینک زیر را بخوانید :

تکنولوژِی لود بالانسینگ ترافیک ورودی

mosshi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز برای داشتن این قابلیت باید از روتر های لود بالانسر استفاده کنید. و البته نه هر روتری . تنها لود بالانسر های حرفه ای مانند Peplink همچین قابلیتی رو دارند که بهش Inbound Load Balancing گفته و مناسب سازمان هایی هست که میخواهند از طریق چند خط اینترنت سرویس هایی رو به سمت بیرون Publish کنند.

در این خصوص لینک زیر را بخوانید :

تکنولوژِی لود بالانسینگ ترافیک ورودی
    کاری که این انجام میشه با DDNS و کمی اسکریپت نویسی تو میکروتیک میشه انجام داد . اگر وقت کردم جمعه یه مقدار روش کار می کنم .

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    کاری که این انجام میشه با DDNS و کمی اسکریپت نویسی تو میکروتیک میشه انجام داد . اگر وقت کردم جمعه یه مقدار روش کار می کنم .
    موفق باشید .. ولی این دستگاه DNS سرور داخلی داره و از DDNS استفاده نمیکنه ! هنوز برای لود بالانسینگ ترافیک معمولی راهکاری پایداری روی میکروتیک وجود نداره .. این که ترافیک ورودی به حساب میاد خیلی پیچیده میشه تو میکروتیک !!

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ولی این دستگاه DNS سرور داخلی داره و از DDNS استفاده نمیکنه !
    dns سرور داخلی دستگاه صرفا برای شبکه داخلی معنی پیدا می کنه و یوزری که از طرف اینترنت می آد عملا کاری به این dns سرور نداره . اتفاقا من توضیحات رو خوندم خیلی دوست داشته این مورد رو بررسی کنم ! اگر دستگاه رو در اختیار دارید ممنون میشم اجازه بدید تست کنم قضیه رو .

هنوز برای لود بالانسینگ ترافیک معمولی راهکاری پایداری روی میکروتیک وجود نداره
    میکروتیک برای لودبالاس الگوریتم های متنوعی رو در اختیار تون میزاره و تقریبا هر کاری که توسط دستگاههای مشابه انجام میشه رو توی میکروتیک قابل انجامه . اما مشکل اینه که به سادگی این دستگاهها نیست . پپ لینک فقط یه لودبالانسر هست و طبیعیه که انجام کارها توش ساده تر باشه .اما میکروتیک یه دستگاه همه منظوره است و خیلی وقتها اشتباهات کانفیگ به پای میکروتیک نوشته میشه !

maff21 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    dns سرور داخلی دستگاه صرفا برای شبکه داخلی معنی پیدا می کنه و یوزری که از طرف اینترنت می آد عملا کاری به این dns سرور نداره . اتفاقا من توضیحات رو خوندم خیلی دوست داشته این مورد رو بررسی کنم ! اگر دستگاه رو در اختیار دارید ممنون میشم اجازه بدید تست کنم قضیه رو .
    خیر این DNS صرفاً برای کاربران خارجی طراحی شده و مختص لود بالانسینگ ترافیک ورودی هست. من لود بالانسر Peplink تو دفترمون دارم ولی این قابلیت لود بالانس ترافیک ورودی رو نداره چون این قابلیت فقط روی مدل های 210 و بالاتر ظاهراً فعال هست. ما دفترمون کوچیکه از مدل 30 استفاده میکنیم.

میبایست برای دامنه هایی که نیاز به لود بالانس ترافیک ورودی دارند Authoritative DNS Server دامنه تغییر پیدا کنه و آدرس های آی پی ولید لینک های متصل به Peplink به جای اون وارد بشه. اینطوری کار میکنه.

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    چقد پیچیدش کردین
    بحث هم منحرف شد!
    لود بالانسر رو بذارید کنار اصلا
    مگه میشه با میکروتیک نشه!
    مدتی هست که دارم روش کار میکنم و اتفاقی به نتایجی رسیدم
    من سیستم عامل رو تر برد رو آپگرید کردم و توی قسمت کویک ست یه آیتم vpn اضافه شد!
    یه نگاهی کردم دیدم که تیک فعال سازی داری یورز پس داره و یه آدرس نسبتا طولانی متشکل شده از حروف و عدد اون آدرس رو به همراه یوزر پس زدم تو یه کانکشن vpn سیستم دیگه که اینترنت جدا داشت یعنی تو شبکه ی لوکال من نبود اصلا
    بعد با کمال تعجب دیدم که vpn متصل شد و فوروارد میشم به شبکه ی داخلی و ادامه ی ماجرا تا الان یه جورایی حل شده باید بیشتر روش کار کنم البته یه مشکل امنیتی کوچیک هم داره که حلش میکنم موفق باشید

Sent from my HTC 601 Dual using Tapatalk

ویرایش توسط maff21 : 2015-10-10 در ساعت 02:23 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع