نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس

موضوع: اعمال محدودیت بر روی هات اسپات

نام حقيقي: amir

عضو عادی شناسه تصویری eng_amir68
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    93

اعمال محدودیت بر روی هات اسپات

سلام دوستان عزیز
    من به تازگی شروع به یادگیری میکروتیک کردم و هم یه پروژه هست که میخوام انجام بدم .
    برای یک سازمان میخوام اینترنت رو شیر کنم .تازه روش هات اسپات رو یادگرفتم .و با بقیه روش ها آشنایی ندارم
    سازمان ما یک کیس دارد که روی اون SQL و نرم افزار حسابداری DHCP,DNS دارد و اکتیو هم ندارد کل شبکه 30-35 کلاینت هست
    میکروتیک 971 خریداری کردم و هات اسپات رو روش نصب کردم.حالا یکی از سوالام اینه که :
    1. آیا هات اسپات برای یک شبکه کابلی که نزدیک به 35 یوزر دارد مناسبه ؟ یا نه ؟
    2. من خودم همه تنظیماتش رو انجام دادم و تست هم کردم ولی از دوستان میخوام زحمت بکشن برای بنده این مراحل را توضیح دهند ()
    چه جوری باید پورت قند شکن ها رو ببندم ؟
    چه جوری دانلود mp3 و mp4 رو ببندم ؟
    چه جوری باید محدودیت سرعت و پهنای باند رو برقرار کنم ؟
    با تشکر از همه ی دوستان

موضوعات مشابه:

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    93
    از دوستان عزیز کسی نیست کمکی به این پست کنه

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    یکم سرچ می کردی توی فروم زیاد بحث شده بودا

برا مدیریت کابرانت از یوزر منیج میکروتیک استفاده کن
    برای مابقی هم می تونید از زول های فایروال استفاده کنید

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    93
    دوست عزیز باید یادآوری کنم در بحث میکروتیک تازه کارم
    اگر میشه بصورت تصویری توضیح دهید

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط eng_amir68 نمایش پست ها
    1. آیا هات اسپات برای یک شبکه کابلی که نزدیک به 35 یوزر دارد مناسبه ؟ یا نه ؟
    بستگی به شبکتون داره ! ولی هات اسپات بیشتر برای شبکه های مهمان هست !
    اینترنت رایگان و . . .
    هات اسپات زیاد برای شبکه شما جالب نیست !

چه جوری باید پورت قند شکن ها رو ببندم ؟
    پورت ها رو پیدا کنید و از طریق فایروال ببندید

بستن پورت در میکروتیک
    برای بستن پورتهای مانند 25 ، 445 ، torrent و …
    از winbox
    IP > Firewall > filter ruls

منبع : بستن پورت در میکروتیک | مرجع آموزشهای میکروتیک - MikroTik Training Reference
    این تاپیک هم ببینید بد نیست : بستن پورت های فیلتر شکن با میکروتیک

چه جوری دانلود mp3 و mp4 رو ببندم ؟
    چگونگی بستن دانلود mp3

سلام خدمت دوستان عزیز

یکی از سوالات همیشگی که در مورد فایروال میکروتیک از من پرسیده میشود ؛ چگونگی مسدود کردن دانلود موزیک - عکس - فایل اجرایی و ... ؛ میباشد .

در این مقاله سعی میکنم به ساده ترین روش آنرا توضیح دهم .

در اکثر موارد جوابی که به مخاطبین داده میشود استفاده از Web Proxy هست و مسدود کردن بعضی پسوند ها در آن , ولی در این مقاله مسدود کردن دانلود بر اساس پسوند فابل را توسط
    فایروال میکروتیک آموزش میدهیم .

.
    .
    .
    اصل مطلب :
    در این مثال ما یک سرور در شبکه داریم (*مثلا FTP ) و میخواهیم دریافت بعضی فایل ها را توس کاربران بر اساس پسوند آنها مثلا exe , .jpg , .rar.
    آدرس سرور ما 192.168.0.200 میباشد .

این روش را معمولا Content Filtering مینامند .

در میکروتیک موجود در شبکه ( سر راه کاربران و سرور ) باید جنین رولی وارد نماییم :

Firewall Filter
    CHain = Forward
    Dst-Address = 192.168.0.200
    Content = .exe
    Action = Drop
    توسط این رول زمانی که کاربر بخواهد یک فایل با فرمت exe دربافت نماید با هیچ پاسخی از سرور مواجه میشود و در اکثر موارد کانکشن به سرور ریستارت میشود .

مثال : بستن دانلود فایل MP3
    Firewall Filter
    CHain = Forward
    Dst-Address = 192.168.0.200
    Content = .mp3
    Action = Drop

میتوانیم رول ها را به هر شکلی وارد نماییم (*به صورت صحیح باشند*) و تنها بخشی که مهم است وارد نمودن پسوند فایل در بخش Advance و فیلد Content* میباشد .

با آرزوی موفقیت
    رضا مقدم

منبع : مسدود کردن دانلود بر اساس پسوند فایل

چه جوری باید محدودیت سرعت و پهنای باند رو برقرار کنم ؟
    برای این کار شما باید از QUEUE ها استفاده کنید

- - - ادامه - - -

Basic Internet Sharing with Bandwidth Limiting

basic configuration mikrotik

firt of all setup all the ports case of dinamic ip (emulation router linksys generic)
    ip-- dhcp client add eth3 (write port ip address you wish)
    go to bridge tag bridge add one
    bridge --- ports add eth1 add eth2 add wlan
    ip--- dns add one write ip of dhcp then go to setting write dns1 200.42.0.111
    ip --- address add 192.168.1.1/24 IMPORTANTE /24 select bridge at interface
    ip dhcp server click on dhcp setup dhcp server interface BRIDGE dhcp address space 192.168.1.0/24 gateways for dhcp network 192.168.1.1 address to give out 192.168.1.2-192.168.1.254 dns 1 200.42.0.111 dns 2 200.42.0.109
    ip ---- firewall add one rule chain SRCNAT out interface ETH3
    ACTION masquerade

Basic Internet Sharing with Bandwidth Limiting

This tutorial explains how to configure a router to share a single Internet connection (WAN) among multiple local computers (LAN) using NAT.

First we will configure interface that is connected to WAN.
    / ip address add address=192.168.1.20/24 network=192.168.1.0 broadcast=192.168.1.255 interface=ether2

Now one interface is configured and connected to WAN (with ip 192.168.1.20/24). Now we will configure second interface for our Local Network.
    / ip address add address=192.168.0.1/24 network=192.168.0.0 broadcast=192.168.0.255 interface=ether1

Now we will configure DHCP using WinBOX, download Winbox from http://www.mikrotik.com and login to you MT Router. Then goto IP > DHCP-Server, now press Setup Button, then you will see a similar window as shown below. Just select the interface that you have configured for your Local Network (as in our example it is ether1), now just press Next till the end of setup.

Now we will configure DNS for our local network. Goto IP > DNS, press Settings button then add you Primary and Secondary DNS Server IP as provided by your Internet Service Provider. Also make sure that you select "Allow Remote Requests", so that you can give your MT Router's IP as a DNS Server to your Clients. Then Apply and OK.

Now we will configure NATing for our Local Network. Goto IP > Firewall, goto NAT table press the plus sign which will allow you to add new firewall rules. Select chain=srcnat, then set Src. Address=192.168.0.0/24 (ip range of your local network), then select Out.Interface=ether2 (interface connected WAN), as shown below.

Now goto Action Tab in the same window, then select Action=Masquerade, then Apply and OK.

Now we will setup Bandwidth restriction (10kbps per IP in 192.168.0.0/24 range). Goto Queues, then goto Queue Types, then press the plus sign to add a custom Queue Type. In the name field enter your desired name, select kind=pcq. As shown below.

Now goto Settings Tab in the same window, and enter the Rate to 10000 (i.e equal to 10kbps), also select Dst. Address, as shown below.

Now for Upload limit repeat the same procedure to create another Queue Type name it something different and in the Settings Tab instead of selecting Dst. Address this time select Src. Address. Apply and OK

Now in the Queues window goto Simple Queues Tab, and add a new simple queue by pressing plus sign. Enter your desired name, then add a Target Address=192.168.0.0/24 the IP Range of your local network.

Now goto Advanced Tab in the same window and in Queue Type in the Target Upload select the Queue Type that we created before for upload restriction purpose, do the same for Target Download. As shown below. Press Apply and OK.

As per the steps shown and performed, you should now have an up and running MT Router, that will serve Internet Service to local network with IP Range 192.168.0.0/24 that will be given by the DHCP Server.
    Hope this will help out many people.

Created by Mudasir Mirza

منبع : http://wiki.mikrotik.com/index.php?oldid=13070

eng_amir68 و hamedelnin سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    93
    واقعا بابت پاسختون از شما تشکر میکنم ولی اول میخواستم با وی پی ان اینترنت رو بدم دیدم دردسر کانکشن ساختن رو دارم و از اونجایی که کاربران از نظر علم کامپیوتر زیر صفر هستن این تصمیم رو گرفتم.

- - - ادامه - - -

دوستان یه سوال دیگه وب پراکسی چیکار میکنه؟

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    از اونجایی که کاربران از نظر علم کامپیوتر زیر صفر هستن این تصمیم رو گرفتم.
    خوب اینترنت رو NAT کنید روی رنج شبکتون !

دوستان یه سوال دیگه وب پراکسی چیکار میکنه؟
    توضیحش مفصله - فقط بدونید میاد از یک فیلتر عبور میده که شما بتونید هر نوع تغییراتی روش اعمال کنید

کلمات کلیدی در جستجوها:

بستن یک آی پی در هات اسپات

مشکل پهنای باند هات اسپات

محدودیتهای هات اسپات

بیستن دانلود فایل ویدیو در هات اسپات میکروتیک

برچسب برای این موضوع