نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط mojtaba461
  • 2 توسط mehrzadmo

موضوع: مزیت میکروتیک 750 جی نسبت به آیزا چیه ؟

نام حقيقي: masoud karimi

خواننده
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مزیت میکروتیک 750 جی نسبت به آیزا چیه ؟

الان فایروال شبکه ام آیزا هست و سرورهای دیگه دارن با آی پی ولید کار میکنن ، میکروتیک 750 جی هم دارم ، حالا آیا پیشنهاد میشه آیزا رو کامل وردارم و جاش میکروتیک و بزارم ؟ در این صورت کانفیگ میکروتیک و چجوری انجام بدم ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    بستگی به شبکتون داره و اینکه از فایروال چی بخواید.

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    شما اگه دانش کانفیگ میکروتیک رو ندارید سراغش نرید تا یاد نگرفتید .
    و اینطور که به نظر میاد شما در مورد ایزا اطلاعاتتون باید خوب باشه که مدیریتش میکنید پس اگه باهاش مشکلی ندارید بهش دست نزنید و دردسر برای خودتون درست نکنید . مگه اینکه چیزی بخواید یا کاری بخواید انجام بدید که ایزا نتونه براتون انجام بده و براتون مهم باشه .

نام حقيقي: masoud karimi

خواننده
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من اینو میخوام بدونم که کدوم بهتره و کارایی و امنیت بیشتری واسه شبکه فراهم میکنه ؟ ممنون

- - - ادامه - - -

تشکر از جوابتون اما اگه بخوام میکروتیک و یاد بگیرم کسی یا جایی رو سراغ دارید ؟ راستش من خودم با آیزا راحتم اما یه بنده خدایی هست که به میکروتیک اصرار داره . ممنون.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من قانونا باید میکروتیک رو توصیه کنم ! اما اگر تحت دامین هست و سرور های مایکروسافتی رو دارید استفاده می کنید . یا اینکه شبکه داره به خوبی کار می کنه و شما به اوضاع مسلطی یا اگه نیاز خاصی به میکروتیک احساس نمی کنید و مخصوصا باهاش تجربه عملی ندارید بهتره نرید سراغش . حداقل الان .
    اما اگه علاقمند هستید می تونید یه 750 معمولی ارزون قیمت یا یه 750 2Hnd رو تهیه کنید و توی یه محیط آزمایشگاهی یا یه بخش تقریبا جدا این رو تست کنید . (نسخه نرم افزاری هم هست اما راستش شخصا خیلی نظر خوبی بهش ندارم و توصیه اش نمی کنم . ) بعد اگر دیدید امکاناتش مشکلات شما رو حل می کنه و برای کار شما مناسبه می تونید به مرور شبکه رو بر اساس میکروتیک بچینید .

من اینو میخوام بدونم که کدوم بهتره و کارایی و امنیت بیشتری واسه شبکه فراهم میکنه ؟
    نگاه کنید فایروال یه سری قانونه که عبور و مرور پکت ها رو مدیریت می کنه ! ایزا میکروتیک ای پی تیبلز ازا فایروال های سخت افزاری چند میلیونی و ... رو درست کانفیگ نکنی هیچ فرقی با هم ندارند . وجود فایروال توی شبکه به معنای امنیت نیست ! بعضی وقتها باعث ایجاد مشکلم میشه تازه ! اما اگر درست کانفیگ بشه و در جای مناسب قرار بگیره همشون به نوبه خودشون عالین !!!
    و در کل من با مقایسه ایزا و میکروتیک مخالفم ! یه مقدار که با میکروتیک آشنا تر بشید خودتون هم به همین نتیجه می رسید .

اگه بخوام میکروتیک و یاد بگیرم کسی یا جایی رو سراغ دارید ؟
    خوشبختانه تا دلت بخواد برای میکروتیک منبع - حتی به فارسی- هست . یه سرچ تو گوگل و ... اما بهترین منبع فارسی کتاب آقای فخر رحیمی هست . مخصوصا ویرایش آخرش که واقعا کامله . و بهتر از اون ویکی خود میکروتیک هست که حرف نداره ! سر فصل آزمون MTCNA رو از سایت میکروتیک بگیرید و از ویکی مطالب رو به همون ترتیب مطالعه کنید .

ویرایش توسط mehrzadmo : 2013-12-16 در ساعت 10:58 PM
    OmidSystem و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

فرق میکروتیک با آیزا

برچسب برای این موضوع