نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: HotSpot فقط برای رنج محدودی از کاربران

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852

HotSpot فقط برای رنج محدودی از کاربران

سلام دوستان من اگه بخوام روی اتر لن میکروتیک هات اسپات راه اندازی کنم اما فقط برای یه رنج خاص از کاربران یعنی فقط همون رنج خاص ارتباطشون از طریق هات اسپات باشه و فقط اونها بتونن صفحه لاگین هات اسپات رو ببینیند چیکار باید بکنم؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    فقط باید به صورت فیزیکی جدا سازی بشه . هات اسپات جلوی تمام ارتباطاتی که هست رو می گیره تا زمانی که یوزر اتانکیشن بشه . البته شما می تونی چندتا ای پی رو بایند کنی که بدون اتانکیشن به اینترنت دسترسی داشته باشه که مشکلاتش هم اینه که طرف دیگه اتنکیت نمیشه . بعد کسی ای پی شو ست کنه دستی هم رد میشه و ...
    پیشنهاد می کنم شما یه نقشه از شبکه ات بکش و درخواست و سرویس ها تو بگو تا دوستان بهترین راه حل رو بهتون بدن . و شما نخوایی خودت تمام این روش ها رو چک کنی ...

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    ببینید این ساختار شبکه من هستش که در شکل زیر میبینید.من میخوام در واقع هات اسپات رو روی 2 تا از اترهای میکروتیکم راه اندازی کنم یکی روی اتر لنش یکی برای اتر ونش که کلاینهایی که از طریق اکسس پوینت مودم ای پی میگیرن استفاده بشه و همچنین برای کلاینتهایی که از اکسس پونیت داخل لن وصل میشن یعنی کلا میخوام هات اسپات برای کاربران وایرلس شبکه استفاده بشه ..و بقیه کلانتهایی که در لن قرار دارن بصورت عادی از طریق ست کردن گیت وی یا کانکشن pppoe وصل شن به اینترنت و اصلا صفحه لاگین هات اسپات رو نبینند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    یکی برای اتر ونش که کلاینهایی که از طریق اکسس پوینت مودم ای پی میگیرن استفاده بشه
    این مورد به نظر من غلطه ! اگر قراره میکروتیک شبکه رو مدیریت کنه دیگه نباید خودت دورش بزنی
    بعد میکروتیک رو پورت ونش اگر هات اسپات هم ران بشه چون گیت وی نیست تاثیری رو کلاینت هات نداره . نهایتا شبکه رو مختل می کنه و ...

کلا من جای شما باشم میکروتیک رو می زنم به مودم و اکسس پوینت مودم رو غیر فعال میکنم کانکشن رو روی میکروتیک می زنم و اکسس پوینت رو می زنم به یه پورت دیگه میکروتیک . اونوقت کل مشکلات شما حل میشه .

بعد پیشنهاد می کنم به جای تست این امکانات به اینصورت ، یه مقدار در مورد شبکه و میکروتیک و سرویس هاش مطالعه کنید . مخصوصا مشکل شما توی لایه های osi و موارد پایه است . یه بار مجدد موارد پایه رو مطالعه کنید .

hexman سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    جناب مقدس فرمایش شما درسته این شکل ایراد داره.حالا من اگه بخوام صفحه هات اسپات فقط برای همون کلاینتهایی که سمت لن از اکسس پوینتها وصل میشن به شبکه دیده بشه چه راهکاری داره و بقیه سیستمها که با کابل یه سوییچ وصل اند اون رو نبینند

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    عرض کردم خدمتتون :
    اکسس پوینت رو می زنم به یه پورت دیگه میکروتیک
    این بهترین روشه . اما می تونی با ای پی بایندینگ و استاتیک کردن ای پی کلاینت ها هم در همین حالت مشکلتو حل کنی که توصیه نمیشه .

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    من 4 تا سوییچ دارم و هر کدومش تو ی 1 طبقه و تو هر طبقه یک اکسس پوینت که به سوییچ ها وصله..من میتونم بیام پورتهایی از سوییچهایی که به اکسس پوینتها وصل هتسند را بزارم توی یک vlan جدا و بقیه کلاینتها برن توی یک vlan دیگه.؟

بعد برای هر کدوم 1 اتر میکروتیک رو اختصاص بدم و روی اتر مخصوص وایرلسها هات اسپات راه بندازم.منتها میخوام وایرلسها به شبکه داخلی هم دسترسی داشته باشند که باید با میکروتیک اینترولن راه اندازی بشه.درسته این راهکار؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

میکروتیک هات اسپات کاربر خاص

ارتباط کلاینت ها با هم HOTSPOT

هات اسپات در میکروتیک

برچسب برای این موضوع