نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
سپاس ها 1سپاس

موضوع: Mikrotik interface nat

نام حقيقي: تورج دارابي

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

Mikrotik interface nat

با دوتا IP Valid که یکی رو مودم و اون یکی رو eth1 میکروتیکه چه جوری می تونم اینترنت رو تو شبکه share کنم؟
    اگه من یه IP Valid دیگه هم داشته باشم می تونم اونو هم دارای اینترنت کنم؟

ممنون میشم کمکم کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    ????????? مي بخشيد ولي شما درست توضيح نداديد. نگفتيد كه اين آي پي رو روي مودم ست كرديد يا اينكه با كانكشن PPPOE اينترنت ميگيريد. خوب حالا با فرض مجبوريم جلو بريم.
    1- اگه شما سرويس ADSL داريد و كانكشن PPPOE ميزنيد ، بهتره كه مودمتون رو ريست كنيد و حالتش رو به بريج تغيير بديد ، بعدش كانكشنتون رو روي ميكروتيك ست كنيد روي همون Eth1 كه به مودم متصل هستش . حالا يك رنج آي پي براي پورتهاي ديگه ميكروتيك كه ميخواهيد به شبكتون متصل باشه تعريف كنيد. معمولا بصورت پيش فرض روي ميكروتيك آي پي 192.168.88.1/24 تعريف هستش . بعد از اين مرحله بايد يك رول توي IP-->Firewall-->Nat تعريف كنيد و اين رنج رو Nat كنيد. البته اين كار هم بصورت پيش فرض انجام شده . توي شبكتون هم بايد از 192.168.88.2 تا 192.168.88.254 آي پي بديد با Gateway 192.168.88.1 و سابنت 255.255.255.0
    2- اگه مستقيم آيپي گرفتيد و بايد توي ميكروتيك ست كنيد باز هم از روي مودم آي پي رو برداريد و اون رو به ميكروتيك بديد ، براي دريافت هم بايد گيت وي رو كه بهتون اعلام كردند توي IP--> Route تعريف كنيد . بقيه كار هم مثل بالايي هستش كه گفتم. موفق باشيد.

tooraj01 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

nat mikrotik http:forum.persiannetworks.com

برچسب برای این موضوع