صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: مشکل ip دادن dhcp میکروتیک

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120

مشکل ip دادن dhcp میکروتیک

با سلام
    من یک rb1100 ah دارم که یک پورت اون به اینترنت وصله.به یک پورت اون فعلا برای امتحان یک access point وصل کردم که روی اون پورت هات اسپات راه انداختم و سرویس dhcp هم به هرکس که به اون ap وصل میشه ip میده.همه چی درسته و هات اسپات هم کار میکنه.تنها مشکلی که وجود داره اینه که ip ای که لپ تاپ وصل شده به ap میگیره ، با ip که تو صفحه active user هات اسپات ، یا usermanager میزنه متفاوته.مثلا لپتاپ این ip رو گرفته : 172.16.0.247 اما تو بخش هات اسپات میکروتیک و یوزر منیجر ، این ip نشون داده میشه : 172.16.0.244
    اول شک کردم گفتم شاید این ip که تو میکروتیک میبینم مربوط به لپتاپ مورد نظر نیست ، اما mac رو کنترل کردم دیدم همونه ، اما IP فرق میکنه.چیز جالب دیگه ای هم که چک نکرده بودم و همین الان به ذهنم زد و چک کردم اینه که الان تو بخش Leases مربوط به DHCP میکروتیک ، IP که به نام لپ تاپ خورده ، همون ip ای هست که تو خود لپ تاپ هم دیده میشه (172.16.0.247). یعنی تو dhcp درست دیده میشه ، اما تو هات اسپات و یوزر منیجر فرق میکنه.به نظر شما دلیل چی میتونه باشه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام. ببینید اگه DHCP راه اندازی کردی کاربر با وصل شدن به Access Point یه آیپی میگره از این DHCP ( مثلاً همون 172.16.0.247 ) .

و وقتی همون کاربر به هات اسپات وصل میشه، یه آیپی دیگه هم هات اسپات بهش میده، همونجا که بعد از لاگین می نویسه Your IP Adress: xxx .....

در حال حاضر DHCP هات اسپات و DHCP که خود میکروتیک (اکسس پوینت) به کاربر میده ! سرورشون یکی هست.

+ اگه شما یه DHCP Server مخصوص هات اسپات راه اندازی کنی و تنظیمات DHCP هات اسپات رو به اون سرور بدی. متوجه میشی.

پ.ن : البته این فقط یه نظره.

fireboy007 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    متوجه نشدم چی شد.یعنی هات اسپات خودش یه IP جدا میده؟از کجا؟ ببینید من اکسس پوینتم میکروتیک نیستا.asus معمولی هست که با کابل به یه پورت روتربردم وصل شده.خود اکسس پوینت dhcp نداره و غیرفعاله.رو این روتربردم فقط یه dhcp سرور تعریف شده برای پورتی که اکسس پوینت بهش وصله.در حین تعریف هات اسپات هم ، در قسمتی که dhcp pool رو میپرسه همون dhcp که رو اون پورت اکسس پوینت هست رو دادم (طبق چیزی که تو یکی از تاپیکهای همینجا برای راه اندازی هات اسپات گفته شده) و این فکر میکنم به این معنی باشه که اون هات اسپات روی کدوم آی پی ها سرویس داده بشه.خود هات اسپات که نباید آی پی بده؟در اصل اینکه شما میفرمایید یه DHCP Server دیگه مخصوص هات اسپات راه اندازی کنم ، خوب همین یه dhcp که تعریف شده اصلا واسه همین هات اسپات تعریف شده دیگه.مگه غیر از اینه؟

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy007 نمایش پست ها
    متوجه نشدم چی شد.یعنی هات اسپات خودش یه IP جدا میده؟
    قبلا که به صورت جدا IP نمیداد و اصلا HotSpot یک نوع سرویس تصدیق هویت است و نه باقی موارد ولی معمولا با DHCP و سایر موارد همزمان استفاده میشود که نیت مورد نظر برای عدم نیاز به هیچ گونه تنظیماتی از سمت کاربر اطمینان حاصل شود.
    باید رولهای موجود در فایروال را به دقت بررسی نمود تا سایر بتوان دلیل را بیان کرد .
    در صورتی که اکسس پوینت به صورت Bridge تنظیم شده باید و تغییری در مک آدرس کلاینت ها ایجاد نکند که به صورت معمول به این شکل است نباید دچار این مشکل باشد.

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    من هیچ رولی تو فایروال تعریف نکردم.ap هم به صورت bridge هست و همونطور که تو پست اول گفتم ، مک کلاینت رو تو active user هات اسپات یا یوزر منیجر درست میزنه.اما آی پی که تو این بخش ها نشون میده ، با آی پی که dhcp داده فرق میکنه.
    البته همین الان که دوباره داشتم همه چی رو چک میکردم ، به یه چیز برخوردم.تو هات اسپات سروری که تعریف کردم یه گزینه داره به اسم Addresses Per MAC که به صورت default جلوش عدد 2 زده بود و من دست نزده بودم.منظورش از این آدرس چی هست؟نکنه مشکل از همینه؟

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    برادر همون، به نظر من، یه آیپی کارت وایرلس می گیره، یه آیپی هم کانکشن هات اسپات دیگه. مگه اینجوری نیست ؟ ینی نیست اینجوری ؟ ینی نیست ؟

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    آخه هات اسپات که کانکشنی نمیسازه که آی پی بخواد بگیره.والا من تازه کارم تو زمینه میکروتیک.اما فکر نکنم اینطور که شما میگی باشه.هات اسپات یه session بر حسب یوزرنیمی که کلاینت با یه ip خاص وارد میکنه درست میکنه.خودش که ip نمیده.من فکر کنم مشکلم از همون address per mac باشه که 2 خورده.فعلا دسترسی فیزیکی به روتربردم ندارم که بخوام تستش کنم.اما احتمالا از همون باشه

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    من اون address per mac رو 1 هم کردم اما باز این جریان وجود داره.ip که dhcp میده با ip که تو هات اسپات یا یوزر منیجر برای یوزر نشون میده متفاوته.کسی تاحالا به همچین مشکلی خورده؟یا شاید کسی توجه نکرده؟

نام حقيقي: Kasra

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0
    بهتره که DHCP server اکسس پوینت رو ببندید و از DHCP خود میکروتیک استفاده کنید

mgholami سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    دوست من ، تو پستهای قبلی هم گفتم ،dhcp اکسس پوینت غیرفعال هست.dhcp فقط رو میکروتیک وجود داره.اصلا مشکل ربطی به اکسس پوینت نداره.مشکل تو میکروتیک هست.ip که dhcp میکروتیک میده ، با ip که تو هات اسپات واسه یوزر نشون میده فرق میکنه(چه تو خود میکروتیک و یوزر منیجر، چه تو خود لپتاپ ، ip که تو status page هات اسپات نشون میده با ip که کارت شبکه وایرلس گرفته فرق میکنه)

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    دوستان من به یه نتیجه ای رسیدم . مثل اینکه اگر کسی قبلا از dhcp آی پی گرفته باشه ، چون دوباره همون آی پی رو می گیره ، با آی پی که هات اسپات میده (حالا نمیدونم اون آی پی که هات اسپات میده از کجا میده)، فرق میکنه.اما کسی که بار اولشه که به هات اسپات و DHCP وصل میشه هر دو ip رو یکسان میگیره.همونطور که تو عکس مشخصه تو بخش هات اسپات ، بخش hosts دو ستون برای IP وجود داره،ستون Address که همون IP ای هست که dhcp به کارت شبکه وایرلس داده ، و ستون to address که همون Ip ای که هات اسپات داده.حالا دقیقا نمیدونم این دو مدل IP دادن واقعا یعنی چی و اصلا جریان این بخش hosts چیه.اما تو عکس مشخصه که همه یه مدل آی پی دارن اما یکی از دستگاهها که دورش خط قرمز کشیدم ، مشخصه که دو تا آی پی گرفته.کسی میدونه جریان چیه و چیکارش میشه کرد که اینجوری نشه؟

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    کسی به چنین مشکلی بر نخورده تاحالا؟کسایی که الان با هات اسپات میکروتیک کار میکنن همچین چیزی دیدن تاحالا؟؟؟من همه کارایی که فکر میکردم ، کردم.تو سایت خود میکروتیک هم چیز خاصی ندیدم.اصلا این مشکل حساب میشه؟یا کلا مدلش همینطوره و مشکل خاصی نیست؟؟؟؟

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    من واقعا از دوستان معذرت میخوام ، نه قصد اسپم دادن دارم و نه آدمی هستم که بشینم یه جا و هیچ کاری نکنم و فقط منتظر باشم که بقیه مشکل من رو حل کنن.اما من تو این مدت همه چی رو تست کردم.اما باز هم همون موضوع یعنی IP متفاوت dhcp و hotspot وجود داره.تو سایت خود میکروتیک هم خیلی گشتم چیز خاصی تو این زمینه گیر نیاوردم.لطفا از اساتید میکروتیکی اگر امکانش هست ، بگن اصلا این موضوع چیز غیر عادی ای هست یا عادیه؟و اگر غیر عادیه راه حلش چیه؟اصلا کسی تا حالا با همچین چیزی برخورد داشته ؟؟؟؟ (واقعا بی انصافیه ، بعضی ها که سوالهای تکراری و بعضا بی ارتباط به بحث تخصصی سایت میپرسن ، 20 نفر جوابشون رو میدن ، اما من که سوالم تکراری نیست ، و فکر میکنم میتونه جوابش به درد دوستان دیگه هم بخوره ، کسی جواب نمیده.بعد از هر پستمم چند روز صبر کردم تا نگید چقد عجله داری و این حرفها.به هر حال باز هم لطف دوستان همیشه شامل حالمون بوده و تشکر میکنم)

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من واقعا از دوستان معذرت میخوام ، نه قصد اسپم دادن دارم و نه آدمی هستم که بشینم یه جا و هیچ کاری نکنم و فقط منتظر باشم که بقیه مشکل من رو حل کنن.
    دوست عزيز مطمئن باش كسي چنين برداشتي نكرده . اما بعضي وقتا يه چيزايي پيش مي آد خيلي خاصه ! يا شما كاري كردي كه يا متوجه نيستي يا به نظرت مهم نيست و همون باعث مشكل شده . مثلا من يه بار براي تست يه كار يه هات اسپات رو ميكروتيك راه انداختم و كار نكرد ! هر كاري كردم راه نيفتاد كه نيفتاد !!!! تاپيكش هم موجوده در انتها متوجه شدم براي اينه كه ميكروتيك به اينترنت وصل نيست !

پيشنهاد مي كنم يه بك آپ از تنظيماتت بگير بزار . و يه اسكرين شات از مشكل . انشاالله كه حل ميشه ...

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    ممنون از پاسختون.حق با شماست بعضی وقتها همچین اتفاقاتی میفته ، اما من هیچ تنظیمات خاصی ندارم ، چون روتربرد رو تازه گرفتم و فقط به یه پورتش اینترنت دادم و یه پورت هم که یه اکسس پوینت بهش وصله و روش هات اسپات و Dhcp راه اندازی کردم.من یه جا دیگه هم این مشکل رو مطرح کردم ، گفتن IP های DHCP و IP های Hotspot باید رنج IP هاشون با هم متفاوت باشه.
    یعنی باید دو رنج IP تعریف کرد؟من این dhcp ای که دارم فقط قراره به سیستم هایی که به هات اسپات میخوان وصل شن ip بده.همون یه ip کافی نیست؟حتما باید دو ip و دو رنج متفاوت باشه؟یکی برای DHCP و یکی برای هات اسپات؟یعنی اینطور که میگن و همینطور یکی از دوستان تو همین تاپیک (i_t0xic) هم فرمودن ، این یه چیز عادیه.
    واقعا عادیه یا نه غیر عادیه و یه مشکل هست؟
    اسکرین شات هم تو همین تاپیک گذاشته بودم که متاسفانه مثل اینکه عکسه پاک شده.فردا دوباره اسکرین شاتش رو میگیرم و میزارم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

dhcp میکروتیک

نحوه ip دادن به میکروتیک

مشكل dhcp در ميكروتيك

میکروتیک dhcp

روش ip دادن

نحوه ip دادن

تنظیمات هات اسپات اکسس پوینت

لاگین هات اسپات

ip دادن

آی پی دادن به میکروتیک

میکروتیک dhcp leases نحوه ip دادن از طریق dhcpمشکل ipاشکال در دادن ای پی از طریق dhcpتعریف dhcp برای میکروتیکروش صحیح ip pool دادنطریقه ایپی دادن درشبکهدادن آیپی به میکروتیک تعريف dhcp در mikrotik dhcp وصل میشه اینترنت صفحه نمیارهتنظیمات ip در مکینتاشتعريف دو رنج ip در اكسس پوينتمشاهده آی پی فیزیکی کارت شبکه وایرلس اینترنت میکروتیک با dhcp serverdhcp ip نمیده

برچسب برای این موضوع