صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 27 از مجموع 27

موضوع: ادغام 7 تا Wimax و پخش آن در شبکه ؟؟

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    منطورتان از حیف و میل چیست ؟
    در صورت تنظیمات صحیح و مناسب برای شرایط شبکه با لود بالانسر تفاوتی به جز راحتی عملکرد و پشتیبانی ندارد.
    منظور اینه که ما با تمان تنظیمات صحیح رو 2 تا 1 مگ کلا 1.7 دریافت کردیم اما رو لود بالانسر فیکس 2 مگ رو گرفتیم
    در ضمن من خوشحالم که مقالات زیادی مطالعه می فرمایید اما همیشه تئوری با عملی یکی نیست

ویرایش توسط maaziyar : 2011-10-26 در ساعت 12:07 PM
    arash3400 و shie سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    منظور اینه که ما با تمان تنظیمات صحیح رو 2 تا 1 مگ کلا 1.7 دریافت کردیم اما رو لود بالانسر فیکس 2 مگ رو گرفتیم
    در ضمن من خوشحالم که مقالات زیادی مطالعه می فرمایید اما همیشه تئوری با عملی یکی نیست
    البته تا جایی که یادم است چند باری که تنظیم کردم این مورد را در تمامی موارد به تمامی پهنای باند دست پیدا کردم و به عنوان مثال از 4 لینک 512 کیلو بیت 2 مگ پهنای باند در حال استفاده بود.

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: sam

عضو عادی شناسه تصویری ping
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    94
    ذوستان :

اگر ما دو خط داشته باشیم باید بدین شکل عمل کنیم :

مودم اولیمون که ایپیش : 10.111.0.1

مودم دومیمون که ایپیش : 10.112.0.1

تو ترمینال میکروتیک :

/ ip address add address=192.168.0.1/24 network=192.168.0.0 broadcast=192.168.0.255 interface=Local add address=10.111.0.2/24 network=10.111.0.0 broadcast=10.111.0.255 interface=wlan2 add address=10.112.0.2/24 network=10.112.0.0 broadcast=10.112.0.255 interface=wlan1لوکال ما همون getway ?
    wlan1 همون مودم اولی که کابلش بهش وصل میشه
    wlan2 همون مودم دومی که کابل بهش وصل میشه

/ ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=10.111.0.1,10.112.0.1 check-gateway=ping
    مودم اولی و دومی تو روت میکروتیک اضافه میکنیم...

/ ip firewall nat add chain=srcnat out-interface=wlan1 action=masquerade add chain=srcnat out-interface=wlan2 action=masquerade
    تو نت فایر وال انترفیس های ولن1 و ولن 2 رو هم از اکشن masquerade تعریف میکنیم
    / ip firewall mangle add chain=input in-interface=wlan1 action=mark-connection new-connection-mark=wlan1_conn add chain=input in-interface=wlan2 action=mark-connection new-connection-mark=wlan2_conn add chain=output connection-mark=wlan1_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_wla1 add chain=output connection-mark=wlan1_conn action=mark-routing new-routing-mark=to_wla2
    / ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=10.111.0.1 routing-mark=to_wla1 add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=10.111.0.2 routing-mark=to_wla2

خب دوستان تو روتر ایپی های : 10.112.0.1 و 10.112.0.2 هم لازمه ادد بشه ؟

Load Balancing over Multiple Gateways

مقدمه:
    اکنون می خواهیم در مورد یکی از مباحث کار آمد شبکه بپردازیم به عنوان نمونه شما در محل کار خود از isp سرویس می گیرید که در زمان هایی که این سرویس به هر عنوانی قطع می شوید دیتای شما قطع نشده و به صورت اتوماتیک سرویس دهنده دوم یا isp دومی وصل شده و از بروز این مشکل جلوگیری کند .این مسئله از طریق میکروتیک براحتی قابل حل می باشد .
    همانند تصویر بالا دو خط اینترنت داریم که دیتا از isp1 ,isp2 به روتر ما وصل شده و از طریق روتر به client ها خواهد رسید .
    برای شروع ما به دو نوع منگل (mangel) داریم که تعدادی از رنج آی پی های ما را در یک گروه قرار داده و تعدادی از آی پی ها ما را در گروهی دیگر قرار دهد که همانند تصویری که در پایین صفحه آمده است عمل می کنیم .

به IPàFirewallàMangle رفته و add را فشار داده و chain رابرابر prerouting قرار می دهیم و در Src Address تعدادی از رنج آی پی هایی که قرار می باشد در این گروه قرار گیرد نوشته و سپس به منوی action رفته و action را برابر mark routing و new routing mark را برابر groupA قرار می دهیم و apply و ok می کنیم .حال گروه A ما با این مشخصات ساخته شده است
    در مرحله بعدی ایجاد گروه دوم که می خواهد از پهنای باند شرکت دوم استفاده کند همانند گروه A البته با تغییر SrcAddress همانند تصویر زیر می پردازیم

توجه :حتما به SrcAddress خود دقت نمائیدکه طبق شرائط نقشه شبکه شما باشد
    در مرحله بعدی نوبت به اختصاص پهنای باند به این دو گروه می باشد که برای سادگی کار ما از عکس های کاربردی استفاده کرده ایم

تمامی ترافیکی ک از طریق workstation ها به سمت روتر ما خواهد آمد به دو گروه A,B قرار گرفته و اکنون با استفاده از Route پهنای باند را تقسیم خواهیم کرد که به IpàRouteàAdd Route را فشار داده ودو Route راAdd نموده که در gateway هایی که در اختیار داریم نوشته و در قسمت مارک گروه مورد نظر را می نویسیم

در مرحله آخر نوبت به عملیات nat می باشد که مطابق تصویر زیر عمل می کنیم

ویرایش توسط ping : 2011-10-26 در ساعت 05:27 PM
    SADEGH65، dark-man، th95 و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: sam

عضو عادی شناسه تصویری ping
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    94
    دوستان برای اولی cheak getway رو پینگ بزارن...

نام حقيقي: dariush

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    1- این چیزی که شما گذاشتین برای 2 خط هست . برای 3 - 4 یا 7 تا لینک چند تا روت باید تعریف کرد تا سیستم خوب کار کنه ؟
    2- دیدم که همه ترافیک رو NAT کردید ... اگر کسی بخواد ترافیکش روت بشه و سمت LAN آی پی Valid داشته باشه چی ؟
    3- شما کاربران رو تقسیم بندی کردید که هر گروه از یک ISP استفاده کنه ؟ پس چطوری یک کاربر خاص میتونه همزمان از هر دو لینک دیتا بکشه ؟
    4- کار خیلی سخت میشه چون شما باید بر اساس سرعتی که لینک هاتون داره کاربران رو تقسیم بندی کنید در صورتی که لود بالانسرهای سخت افزاری این کار رو از طریق الگوریتم Weighted Balance به راحتی و بصورت اتوماتیک انجام میده.
    5- در این حالت لود بالانسینگ ترافیک ورودی به چه شکل انجام میشه ؟ یا اصلاً انجام میشه ؟
    6- روش چک کردن سالم بودن لینک ها در میکروتیک بر چه اساس و در چه بازه زمانی انجام میشه ؟
    7- آیا امکان مانیتورینگ لحظه ای پهنای باند مصرفی و پروتوکل های مورد استفاده لینک ها و کاربران میسر است ؟
    8- آیا میتوان در لحظه کاربران را به لینک دارای پهنای باند خالی تر هدایت کرد تا سرعت بیشتری داشته باشند ؟
    9- آیا میتوان پروتوکل خاصی رو بر روی یک لینک Bound کرد تا فقط از آن لینک استفاده کند و زمانی که آن لینک قطع شد اتوماتیک از لینک دوم استفاده بشه ؟
    10- آیا امکان QOS در این حالت برای لینک ها و کاربران وجود دارد ؟

اگر پاسخ بدید ممنون میشم چون این موارد خیلی مهمه و در لود بالانسر های سخت افزاری موجوده. ولی میکروتیک رو شما جواب بدید.

th95، arash3400 و shie سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    سلام به همه دوستان

بهتر نیست قبل از اینکه دوستان پست جدید بزارن به پست های قبلی و به link های داده شده یه نگاه بندازند !!
    دقیقا 4 ,5 پست صفحه قبل داره تکرار میشه .

mohsenhvac و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    361
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    55
    دوستان خوبم آقا ما اگه بخواهیم 4 تا رو بدیم توی یک می کرو تیک و تعیین کنیم که هر چند تا از یوزر ها برن از یک کدوم از گروپ ها استفاده کنن چطوری میشه تنظیم کرد ؟

نام حقيقي: JaVaD

عضو عادی شناسه تصویری mjzaret
    نوشته
    515
    سپاسگزاری شده
    213
    سپاسگزاری کرده
    562
    براي كمك بيشتر به اين صفحه هم سربزنيد:

ادغام دو كانكشن PPPOE در ميكروتيك و به اشتراك گذاشتن اون

شاد باشيد

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    361
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    55
    ممنون از تمام دوستان بابت راهنمایی هاشون و...
    آقا من تمام مطالب را خوااندم ولی یه مشکلی دارم ...
    در مورد گیت وی های مودم های وایمکس که خوب آدم آی پی هاشون را دستی عوض می کنه و طبق آموزش می گذاره ....
    ولی مشکل من بابت iP های کلاینت ها هست ...
    ببینین ما رنج آی پی مون تو شبکه 192.168.0.1 هستش و داره از dhcp سرور iP می گیره ...اولاً چطوری ایین رنج را درست کنم برای میکروتیک؟
    در ثانی توی این آموزش مثلاً گروه هایی که ما درست می کنیم را طوری تعیین کرده که مثلا از ای پی 1 تا 127 برن سرغ یک گروه و از 127 به بعد برن سراغ گروه دیگه ...حالا اگه من بهواهم در هم این کار ها بشه باید چطوری عمل کنم ...یعنی مثلاً 10 تا از ای پی ها که پشت سر هم هم نیستن تو یه گروه و 10 تا دیگه توی گروه دیگه باشن و.....
    ممنون می شم راهنمایی کنید ..
    بازم تشکر می کنم

عضو عادی
    نوشته
    361
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    55
    کسی از دوستان نیست بتونه کمک کنه ؟

عضو عادی
    نوشته
    361
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    55
    آقا کسی نیست کمک کنه ..

shie سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    چرا از dhcp کلاینت استفاده میکنی !! اینجوری که دیگه میکروتیک سرور نیست !

اینو من فقط نقل میکنم تستش کن ببین میشه :

نقل قول نوشته اصلی توسط _mozilla نمایش پست ها
    سلام
    مشکل شما با این روش حل میشه
    pppoe client ها در ميکروتيک بساز
    تيک default route درpppoe clientنزن
    بعد به ip route برو‌ و روي + کليک کن
    در dst-address=0.0.0.0/0قرار بده و در gateway همه pppoe clientها را اضافه کن
    در ip firewall nat روي + کليک کن و
    chain=src nat
    src-address=192.168.50.0/24(رنج شبکه داخلي يا کامپيوتر خودت)
    action=masquerade

اما یه مشکلی که هستش بگیر نگیر داره یعنی اینکه رو دو اکانت از 2 isp متفاوت کار نمی کنه ولی من روی 3 تا اکانت از یه ای اس پی تست کردم جواب داده اما یه موقع لودبالانسینگ (ادغام چند پهنای باند) به خوبی کار می کنه و یه موقع کار نمی کنه !

حالا اگز دوستان می تونند راهنمایی کنند که چرا اینطوری میشه ممنون می شم
    با تشکر

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

قیمت لود بالانسر

لود بالانسر چیست

قیمت peplink

لود بالانسینگ چیست

peplink قیمت

لود بالانسینگ در میکروتیک

ساخت لود بالانسر

لود بالانسرچيست