نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11

موضوع: چه كار كنيم كه آيزا فايلها رو مدت زمان بيشتري در كش خودش نگه داره ؟

عضو غیر فعال شناسه تصویری masqxz
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon10 چه كار كنيم كه آيزا فايلها رو مدت زمان بيشتري در كش خودش نگه داره ؟

چه كار كنيم كه آيزا فايلها رو مدت زمان بيشتري در كش خودش نگه داره ؟
    به طور معمول يك روز نگه ميداره اما من ميخوام مثلا يك هفته يا يكماه يا بيشتر نگه داره.
    فكر كنم اينجا رو بايد تغيير بدم :

اينم عكس بزرگتر:

ولي كجاش ؟
    كي دقيق كار كرده و ميتونه كمكم كنه ؟

من سرورم زئون 3000 با يك گيگ رم است و سايز كش رو در يك پارتيشن خالي 20 گيگابايتي 4 گيگابايت گرفتم و در تنضيمات به جاي 10 درصد , 30 يا 40 درصد رم رو به كش اختصاص دادم.
    و طبق اين آموزشها آيزا سرور 2006 نصب كردم:
    درس اول - تنظیمات اولیه و نصب برنامه
    درس دوم - تنظیمات قسمت Firewall Policy
    درس سوم - تنظیمات خاص قسمت Firewall Policy
    درس چهارم - تنظیمات مربوط به cache
    درس پنجم - ساختن یک Rule برای Cache
    درس ششم - تنظیمات قسمت General

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    سلام به شما دوست خوبم در بندرعباس
    دوست من اگه مقادیر بالا که در عکس نمایش داده میشه رو تغییر بدی می شه مدت زیاد تری مخزن کش رو آپدیت نکرد ولی بعد از مدتی یوزر ها با مشکل روبرو میشن و دیگه با مشکل صفحات بروز شده سایت ها رو میتونن ببین واسه همینه که تنظیمات پیشفرض واسه یک روی تنظیم شده است

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    با سلام
    آقای meysam22us درست گفتن بالا بردن زمان کشینگ ممکن هست که در آینده باعث به روز نشدن اطلاعات بشه.
    این هم درباره dns caching صادق هست و هم درباره http
    درباره caching dns در آیزا هم ttl و زمان caching اینگونه حساب میشه:

When ISA Server retrieves an entry from the DNS cache, it checks the time-to-live
    (TTL) on the entry. If the TTL has expired, ISA Server removes the entry from the
    cache. ISA 2004 uses the TTL given by the DNS server. However, if the TTL is fewer
    than 6 minutes, it is changed to 6 minutes; if it is more than 6 hours it is changed to
    6 hours.
    ■ When the cache size reaches the maximum threshold defined by the DnsCacheSize
    registry setting, 25 percent of the entries will be removed from the cache, according
    to the ones whose TTL is earlier. By default, the DNSCacheSize is set to 3000.
    ■ The firewall service also traverses the three caches once every 30 minutes and
    removes cache entries whose TTL has been reached.

برای اطلاعات بیشتر به فصل 6 کتاب آیزا سرور Implementing ISA Server Caching مراجعه کنید
    موفق باشید

نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشكر از راهنمايي دوستان ولي من باز هم اصرار دارم كه اين مدت رو افزايش بدم.
    تو اين عكس 3 گزينه وجود داره

1_Set TTL of Objects (% of the content age)
    2_TTl time boundaries No more Than
    3_TTl time boundaries No less Than

گزينه 2 و 3 كمترين و بيشترين حد يا مرز ، زمان نگهداري فايلها تو كش هستند (TTL)
    آيزا من 2006 است و كتاب راهنما براش پيدا نكردم !
    مشكل من اينجاست گزينه 1 چكار ميكند ؟ اين درصد دقيقا چه چيزي را نشان ميدهد ؟

ویرایش توسط masqxz : 2006-11-19 در ساعت 11:06 PM

نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon5

مشکل من حل نشد ؟
    این راهنمای خود آیزاست
    Set TTL of objects
    Provides a space to specify how long the HTTP objects remain in the cache, expressed as a percentage of the time of the content's existence. The higher the percentage, the less frequently the cache is updated.

من گزاشتم درصد رو روی 60% خوبه ؟

نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon6

Set TTL of Objects رو گذاشتم روی 80% دیدم که اصلا کش رو آپدیت نمیکنه (البته خیلی خوب شده 50% پهنای باند از کش میاد طبق گزارش آیزا) ولی دیدم دردسر ساز شده گذاشتمش روی 30% فعلا که بهتر شدهاین شده کانفیگ من:سایز کش : 4 گیگ1_Set TTL of Objects شد: 30%2_TTl time boundaries No more Than شد: 1 هفته3_TTl time boundaries No less Than شد: 9 هفته

ویرایش توسط masqxz : 2006-11-30 در ساعت 07:24 PM

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    دوست خوبم خود میکروسافت برای انجام کشینگ بهتر توسط ISA فرمول خاصی دارد که در همین انجمن بهش اشاره شده برای پهنای باند 512 بهترین حجم کش بیشتر از 400 مگابایت در نظر گرفته نشده البته طبق محاسبه از روی فرمول ارائه شده از میکروسافت . من این حجم رو برای پهنای باند 256 در حدود 250 مگابایت محاسبه کردم البته باید بگم من سیستمی که برای کش استفاده میکنم 2 تا CPU 2.4 Zeon با 1GB رم باس 800SDDR و یک هارد اسکازی 80GB است به همراه یک کارت شبکه 1000MG . البته این که مشخصات سیستم بالاباشه دلیلی برای اعمال حجم زیاد در مخزن کش نیست بنابه گزارش خود شرکت میکروسافت هرچه حجم مخزن کش کمتر باشد فرایند index کردن اطلاعات در کش با سرعت بهتری انجام میگیرد و فرایند آدرس دهی به درخواست ها مطلوب تر صورت میگیرد . حجم کش را پائین بیارد و از سرعت جذابش لذت ببرید

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    البته در این مورد کاملا با شما موافقم جناب meysam22us.
    اما به این نکته هم باید توجه داشت که اونا بیشتر به سرعت توجه میکنن و ما به صرفه جویی در پهنای باند.
    باید با توجه به سیاستی که د رنظر داریم این تغییرات رو اعمال کنیم.
    با توجه به این مطلب که آیزا فایروال هست به همراه Acceleration یعنی شتاب دهنده. که ما بیشتر به دنبال صرفه جویی هستیم تا با این روش سرعت رو برای کاربرامون زیاد کنیم.

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    بله من هم قبول دارم ما در ایران باید دنبال صرفه جویی و ارائه سرعت مضاعف به کاربرانمون باشیم ولی من خودم شخصاً برای مدتی به صورت تست حجم کش رو بالاتر از 800MG گرفتم نکته جذاب مساله بروز خطاهای مختلف در ساعت پرکاربرد بر روی عدم موفقت در index اطلاعات بود . که در بعضی از موارد به از کار افتادن مخزن کش و همچنین کرش در ساختار برنامه ISA و بعد به علت فلج شدن سرویس NAT کرش در ساختار پایه ویندوز و ریستارت شدن سیستم با هر توانی می شد . ولی وقتی حجم کش رو مطابق با فرمول های محاسباتی مخزن میکروسافت می بستیم این خطا ها اصلاً بروز نمی کنه و سیستم می تونه بدون هیچ موردی حتی تا 20 روز بدون نیاز به ریست کردن به صورت مطلوب سرویس دهی کنه . میگم البته ممکنه که من خوب نتونستم مخزن و یا ورودی ها رو تعریف کنم که ناشی از سواد و عدم آگاهی به استراتژی موجود در سیستم ISA بوده بر می گرده ولی من هر دو مورد رو آزمایش کردم در فرمول پیشنهادی میکروسافت قدرت و کارائی کش بهتر بروز میکنه حالا باید دید مدیر شبکه چه استراتژی رو مد نظر دارد از اینجا به بعدش مربوط به مدیر شبکه است نا ما

نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر دقت كرده باشيد من تنظيمات آيزا رو تغيير دادم كه فايل ها رو بيشتر تو خودش نگه داره (اسم تاپيكم همينه)
    اين كانفيگ من خيلي خوب جواب ميده (خوبيش اينه كه كسايي كه ميان از سايت سرزمين تو كافينت ما دانلود كنند 1 ثانيه اي mp3 با حجم 1 مگابايت رو دانلود ميكنند) و هموني شد كه ميخواستم البته به نظرم حجم كشم يكم زياده چون تا حالا بيشتر از يك گيابايت پر نشده ! يعني خود به خود پاك ميكنه مخصوصا فايل هاي بزرگ رو زودتر كه حجم كش خيلي بالا نره

سایز کش : 4 گیگ

1_Set TTL of Objects شد: 30%

2_TTl time boundaries No more Than شد: 1 هفته

3_TTl time boundaries No less Than شد: 9 هفته

با اين تنظيمات طبق گذارش خود آيزا من 47% پهناي باندم از آيزا مياد
    در حالي كه با تنظيمات اصلي (اوليه) اين رقم 23% بود ولي خوب اون موقع مشكل دير آپديت شدن صفحات تو كش رو نداشتم حالا دارم.

نام حقيقي: S.Gh-Jalali

عضو غیر فعال شناسه تصویری liberty
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان:
    قبل از همه از استادان عزیز بخصوص جناب میثم پورهاشمی از بابت راهنماییهایشان یک جهان تشکر و سپاس دارم.یک آی اس پی متوسط دارم.آیزا رو نصب کردم همچنین کشینگ رو.برنامه بندوید اسپلیتر رو که نصب کردم متاسفانه نتونستم کرک کنم.چند بار سعی کردم.حتی از لینک داخل وبلاگ استاد عزیزم جناب پورهاشمی داونلود کردم باز هم نشد.
    مساله دیگه اینه که برای صرف چویی در پهنای باند میشه درصد کش رو زیاد کرد تا بیشتر در کش بمونه و فقط بعضی سایتهای خبری مهم و یا تعدادی از سایتهایی که زود به زود آپدیت میشن رو به کش معرفی کنیم تا زود به زود اونا رو آپدیت کنه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

dns server چکار میکند

میثم پورهاشمیپاک کردن کش در tmgمدت زمان ttlاندازه مخزن کش کش سرور isaمحاسبه اندازه کش در ایزاچگونه کش ایزا سرور را خالی کنیمکرک باند اسپلیتردانلود کرک بندوید اسپلیترسرويس بندويد اسپليتربهترين سايز كش isaدرس آیزا

برچسب برای این موضوع