صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 28 از مجموع 28

موضوع: ستفاده از 4 كارت شبكه روي سرور آيزا

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    سلام به همه دوستان
    من خودم کار با دوتا اکسترنال رو انجام دادم ولی متاسفانه نتونستم جواب خوبی بگیرم . البته باید بگم من در مدت کوتاهی از تجمیع باندویت استفاده کرده ام ولی جناب nkm ما تجمیع رو داخل روتر انجام دادیم و نه روی کش سرور . ولی تا جایی که البته به حیطه دانش اندک من مربوط میشه و من میتونم سر در بیارم چرا باید یک نفر مثلاً 2 تا خط ADSL داشته باشه . ولی دیدم دوستانی که یک خط ADSL دارند و یک خط هم از ماهواره روی سیستم دارند که به واسطه DVB کارت ایجاد شده است که البته تنها با تنظیمات خاصی قابل اجراست .
    ما معمولاً در شبکه خود یک خط ارتباطی داریم که وظیفه اتصال ما به دنیای خارج را دارد ولی ممکن است درون ساختار داخلی خودمان نیاز به داشتن IP های مختلف با رنج های مختلف و کارایی های مختلف باشیم . بله این امکان پذیر است من خودم برای تست روی سیستم ISA تا 4 کارت شبکه به عنوان اینترنال نصب کردم و کار کرد بدون مشکل .
    حالا مبحث شما داشتن دو کانال ارتباطی با خارج
    بر روی روتر اول با استفاده از دستور ip route یکی از کانال ها تنظیم میشود و دوبار با بکارگیری یک ip route دیگر کانال دوم که معمولاً DSLمودم هستند تنظیم می شود .
    حالا ما می خواهیم به عنوان کاربر نهایی دو کانال دریافت داشته باشیم . البته این به عنوان یک تئوری است .شما باید کارت دوم را روی کش سرور نصب کنید و از قسمت network اقدام به ایجاد یک اکسترنال جدید کنید که مناسباً باید مراقب تنظیمات اینترنال نیز باشید . البته باز هم تاکید می کنم تجمیع باند ویت بسیار مشکل است زیرا ممکن است باعث ایجاد گره های سخت افزاری نیز بشود . البته باید به یک نکته دیگر اشاره شود که در دیگر کش سرور ها نیز با این گونه پیکره بندی به مشکل برخورد خواهیم کرد . و این مشکل اختصاص به ISA ندارد .
    حال اگر دیگر دوستان اینچنین تئوری را اجرا کرده اند لطفاً دیاگرام این کار را نیز در اختیار ما نیز بگذارند تا ما نیز اندکی بر اندوخته های ناچیز خود بیفزائیم این یک خواهش دوستانه است .

میثم پورهاشمی

نام حقيقي: Mohammad Reza Panah

عضو غیر فعال شناسه تصویری reza70
    نوشته
    237
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام دوستان
    امروز ديگه مطمئن شدم اين كار تو آيزا شدني نيست
    من تمام راه هايي رو كه به نظرم رسيد امتحان كردم و تمامي صحبت هايي كه دوستان اينجا كردن رو تست كردم ولي نشد چون ايزا اينترنال ها رو در نظر مي گيره و هر IP غير از اون رو رو سيستم مي بينه به عنوان External قبول مي كنه پس هيچ راهي وجود نداره كه ما رو يه سرور آيزا 2 تا external مجزا از هم داشته باشيم

فقط نمي دونم چرا اينجا بعضي از دوستان تو اين انجمن ادعا كردن كه همچين كاري كردن و حتي با 4 external جدا از هم .....!!!؟؟؟؟

به هر حال امروز آيزا حسابي حالمو گرفت ...................

ویرایش توسط reza70 : 2007-03-02 در ساعت 06:34 PM

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    external خر چند تا میشه ولی اینکه شما بیای bandwidth با هم جمع کنی من تا حالا ندیدم

نوشته
    237
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام
    من نمي خوام با هم جمع شه
    منظورم اينه كه 1 external نت بشه رو يه internal و دوباره يه external ديگه باشه كه اونم نت شه رو يه internal ديگه
    يعني 4 كارت شبكه رو سيستم باشه ...

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    فکر کنم مشکلتو فهمیدم
    شما باید 4 تا network درست کنی و از internal and external استفاده نکنی اونوقت برای nat هم دونه دونه یهم وصل میکنیم

نوشته
    237
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    23
    مرسي دوست عزيز
    من همين كارو مي كنم 2 اينترنال و 2 تا اكسترنال
    ولي وقتي نت مي كنم كلاينت ها با هر دو IP اينترنت ندارند !!!؟؟؟

اصلا به نظر شما مشكل از اينجا نيست كه سيستم 2 تا gateway داره ؟

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    همونطوری که توی پست اول گفتم من تا حالا چند تا external تست نکردم و این فقط نظریاتم هست و تست نشده

بیا توی هر کارت شبکه Internal گیت وی external متناظر شو اضافه کن ببین چی میشه

نوشته
    237
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    23
    ممنون از راهنماييتون

ولي كاش اون دوستمون كه ميگه با 4 externl اين كارو انجام داده يه جوابي بده

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به همه دوستان خوبم عزیز
    من قانون اینه که کارتی که به عنوان اینترنال قرار میگیره فقط ip اول رنج و ساب نت داشته باشه و شما نمیتونی روش gateway تنظیم کنی اگه اینکارو بکنی دیگه اینترنال نیست میشه اکسترنال . رضا جان من با بعضی از دوستان که هرکدوم در یک نوع کش سرور تبحر دارند صحبت کردم ظاهراً هیچ کش سروری این امکان رو نداره که بتونه به صورت جداگانه دوتا اکسترنال رو با اینترنال متناظر خود ارتباطی منطقی ایجاد کند . ظاهراً در router ها نیز باید هر دو خط از protocol مشابه استفاده کنند تا امکان برقراری ارتباط صحیح منطقی ایجاد شود . برای مثال اگر 128kbps رو تلپس و 128kbps رو الکاتل به شما بدهند با دردسر میشه عملیات تجمیع رو صورت بدیم زیرا استاندارد ها تبادل اطلاعات متفاوت هستند . خوب خودت تصمیم بگیر و قضاوت کن امکانات کدام دسته بیشتر است 1 - router ها 2- cache server هااینجا لازم است نکته ای توضیح داده شود : در ساختار شبکه همیشه سوئیچ ها اولین اتصالات را با کانال ارتباطی برقرار میکنند و بعد از سوئیچ ها سرورهای کشینگ در شبکه قرار میگیرند . نتیجه تنها امکان route کردن تمام اینترنال ها بر روی یک اکسترنال باید در ساختار یک کش سرور پیشبینی شده باشد .با تشکر میثم پورهاشمی

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    شما روتینگ هم نوشتی براشون؟

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام

مهندس عزیزم در router همیشه باید روتینگ اکسس تعریف کرد . حالا اگه شما کار با یک خط لیز انجام بدی که در دامنه تلپس باشه تنها کاری که نیاز انجام بشه انتقال ترافیک به کارت سریال با درگاه WAn است . ولی وقتی با آلکاتل کار میکنی به خاطر اینکه مودم آلکاتل با کابل RG-45 به سوئیچ متصل میشه باید ترافیک توی روتر به IPمودم انتقال داده بشه .

خوب این تازه بر خلاف ظاهرش کاملاً سخت و پیچیده است زمانی که ما بخواهیم ترافیک رو از روی دو خط با دو پروتکل ارسال و دریافت کاملاً متفاوت داشته باشیم و در یک محل جمع کنیم .

البته انتقال ترافیک از طریق آلکاتل با سرعت زیاد تری از تلپس انجام میشه و همین خودش شروع دردسر است .

در ضمن نباید کار اصلی کش رو فراموش کنیم که در واقع وظیفه تجمیع باند وید به عهده سوئیچ های سخت افزاری گذاشته شده است و این امر به خاطر کار در لایه های شبکه در داخل این سوئیچ ها با قدرت و پردازش بالاتر انجام میشود .

من یک هفته سعی کردم ورودی از دو IP رو به دو کارت شبکه اینترنال تنظیم کنم در بیشتر مواقع با مشکل روبرو میشد به طوری که حتی شاید در مجموع برای من 10 دقیقه کار نکرد و به سرعت routing tabel به هم میریخت و کل کش از کار می افتاد .

البته شاید از بیسوادی من نصبت به ساختار کش باشد ولی در هر حال من تست کردم و به نتیجه نرسیده ام

با تشکر میثم پورهاشمی

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    سوتفاهم شده فکر کنم
    من با اقا رضا بودم که روی isa روتینگ برقرار کرده یا نه وگرنه روتر که اسمش روشه

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    من فکر کردم با من هستید

ولی در کل مطلبی که نوشتم فکر نکنم زیاد هم بد بوده باشد حالا اگه یه موقع بد صحبت کردم معذرت می خواهم ولی در کل مطلبی که بالا نوشتم البته قسمت فنیش عمومیت دارد و دانستنش برای خودم من هم زیاد بد نبود

با عرض معذرت از حضور اهورا مزدا

میثم پورهاشمی

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا 4 کارت شبکه

isa سرور با 4 کارت شبکه

چرا روی سرور 4 تا کارت شبکه است

مشاهده ترافيك روي شبكه اينترنال آيزا

برچسب برای این موضوع