صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 45

موضوع: چگونه وب سایتهای دیده شده توسط کاربر را لوگ کنیم؟

عضو عادی شناسه تصویری taysay
    نوشته
    146
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام دوستان
    قضیه یه ذره خنده دار شده نه؟
    فکر نکنم کسی بین دوستان این تاپیک باشه و تاحالا این logfile ها رو که آقای netspc اشاره کردند ندیده باشه.
    خوب دیگه بعضی وقتها پیش میاد (آدم دنبال یه کتاب یا خودکاری که دقیقاً جلوش هست چهار ساعت می گرده ولی نمی بیندش)
    حالا یه سوال مهم (مهم از نظر خودم):
    صرف نظر از اندازه وحشتناک این فایلهای لوگ، که فکر کنم برای ارسال یه گزارش 90 روزه باید یه هارد دیسک 80 گیگ بفرستیم خدمت اساتید مخابر../
    من پشت آیزا سرورم به غیر از دایال آپ هام، LAN هم دارم. میشه به نظرتون آیزا رو طوری تنظیم کرد که توی این لوگ هاش ترافیک مربوط به LAN رو جدا بکنه ( یا حتی حذف بکنه)؟؟
    ممنون از همه تون

عضو غیر فعال شناسه تصویری netspc
    نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r
    دوست عزیز آیا این آیزای شما میگه که اونی که کجا رفته و کی رفته کالر آی دیش چند بوده ؟
    ای عزیز ای زیبا
    ببین ایزا معمولاً بین شبکه ای استفاده میشود (خب حالا ای که گفتی یعنی چه؟)
    منظور اینه که شما یه اینترنتی رو حالا dial up,adsl,leaed,sat,xdsl یا هر چی باشه رو میذارن سر راه این بدبخت ننه مرده که اینترنت شون رو مدیریت و share کنند
    این ننه مرده رو برای acess server من تا حالا ندیدم جایی soulotion بدن (حالا بماند که یک سری از اساتید هر چی دم دستشون بیاد رو فوری soulotion میدن بعد چرا میگن بازار خرابه)
    البته منظورم از جایی ، جای درست و درمون بود.
    خب بابت access server هم تا دلت بخواد راه حل هستش ولی خود ایزا ip هم log میکنه و حتی شما رو تا اونجایی پیش میبره که میتونید گزارشهاتون رو روی sql server یا هر db که کانکتور odbc داره تحویل بدین.
    بنده خودم تو 2-3 جایی که کار میکنم همه جا از ایزا استفاده میکنم و تقریباً ماهی 5 مرتبه گزارش کامل گرفته و ماهی 2 مرتبه حال کاربران را گرفته.

نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط taysay
    سلام دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط taysay
    قضیه یه ذره خنده دار شده نه؟
    فکر نکنم کسی بین دوستان این تاپیک باشه و تاحالا این logfile ها رو که آقای netspc اشاره کردند ندیده باشه.
    خوب دیگه بعضی وقتها پیش میاد (آدم دنبال یه کتاب یا خودکاری که دقیقاً جلوش هست چهار ساعت می گرده ولی نمی بیندش)
    حالا یه سوال مهم (مهم از نظر خودم):
    صرف نظر از اندازه وحشتناک این فایلهای لوگ، که فکر کنم برای ارسال یه گزارش 90 روزه باید یه هارد دیسک 80 گیگ بفرستیم خدمت اساتید مخابر../
    من پشت آیزا سرورم به غیر از دایال آپ هام، LAN هم دارم. میشه به نظرتون آیزا رو طوری تنظیم کرد که توی این لوگ هاش ترافیک مربوط به LAN رو جدا بکنه ( یا حتی حذف بکنه)؟؟
    ممنون از همه تون
    ای عزیز ای موی سپید تو مانند نقل:
    آره میشه ولی باید گزارشات را بصورت بانک اطلاعاتی خروجی بدی و بعد باید ip policy خاصی رو رعایت کنی اونقت تو گزارش نویسی کنی این یکی از راه حلها.
    2- میتونی یه سری از log کردنها رو disable کنی ولی چون الان isa فقط میتونم بهت اطمینان بدم که میشه.

ویرایش توسط netspc : 2005-12-12 در ساعت 02:27 AM

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    همونطوري كه دوست عزيز فرمودند Log File خود ISA به راحتي اطلاعاتي رو كه مي خوايد ميتونه در اختيارتون قرار بده و اون پلاگين GFI بيشتر به درد مانيتور كردن ميخوره تا LOG و بكار مديران Lan مياد.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نسخه 2004 همراه خودش MSDE رو نصب می کنه شما می تونید تمام لاگ ها تون رو به صورت بانک در بیارید. حتی همون طوری که دوستمون گفت روی SQL سرور مجزا بفرستید.

فقط ISA یک مشکل داره URL رو کامل ثبت نمی کنه. فقط میاد Destination IP رو لاگ می کنه.

کسی راه حلی برای این مشکل نداره

یه نرم افزار ئ سایت isaserver.org دیدم پولی بید 399 دلار

البته حجم لاگ فایل ها من روزانه 120 مگابایت هست چطور 90 روز نگهدارمشون؟

نوشته
    146
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    توی فولور ISALOGS فایلهایی که با فرمت webxxxyymmdd ذخیره شده اند، حاوی URL ها هستند، اگر احتمالاً فایلهای مذکور در سرور شما حاوی URL ها نیستند، سری به تنظیمات آیزا سرور (قسمت لوگ فایلها ) بزنید، و چک کنید که فیلدهای تیک خورده روی default باشند.
    با این اوصاف نیازی به نرم افزار دیگری نیست. چیزی که می مونه اینه که چطور بتونیم این لوگ ها رو در دیتا بیس ( ونه تکست فایل) ذخیره کنیم.( تا هم حجمش کم بشه هم مدیریتش راحت تر)
    آیزا سرور 2000 هم ظاهراً قابلیت انتقال اطلاعات به دیتا بیس رو داره (داخل همون تنظیمات). من روی آیزا سرورم MySQL دارم، ولی در مورد کار با دیتابیس تقریباً اطلاعات چندانی ندارم . راه حلی به نظر دوستان می رسه که چطور میتونم اینا رو رو دیتابیس انتقال بدم؟ (ODBC کانکشن رو تنظیم کنم که با MySQL ام کار کنه؟)
    در ضمن سوال قبلی ام هم هنوز پا پرجاست: راه حلی وجود داره که مانع از لوگ شدن یه رنج IP مشخص توسط آیزا بشیم؟

نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    ببین باید یه db با تمام مشخصاتی که isa گفته درست کنی میتونی این مشخصات رو از isa kb پیدا کنی تو سایت microsoft
    بعد باید یه کانکشن odbc بسازی بعد از اون در ایزا سرور میتونی یه لینک بدی به اون odbc
    در رابطه با یکسری از ipها که نمیخوای log بشه اینطور که تو بخوای نمیشه ولی بعد از log شدن میتونی یه trigger یا proc بنویسی و بگی مثلاً فلان ipها رو حذف
    that's it.

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar
    فقط ISA یک مشکل داره URL رو کامل ثبت نمی کنه. فقط میاد Destination IP رو لاگ می کنه.

کسی راه حلی برای این مشکل نداره
    آقا رضا
    توی Document هاي خود ISA خوندم كه براي اينكه URL سايتها Resolve بشه بايد از Firewall Client خود ISA استفاده كني در غير اينصورت IP سايت Log ميشه.

نوشته
    146
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط netspc
    ببین باید یه db با تمام مشخصاتی که isa گفته درست کنی میتونی این مشخصات رو از isa kb پیدا کنی تو سایت microsoft

بعد باید یه کانکشن odbc بسازی بعد از اون در ایزا سرور میتونی یه لینک بدی به اون odbc
    در رابطه با یکسری از ipها که نمیخوای log بشه اینطور که تو بخوای نمیشه ولی بعد از log شدن میتونی یه trigger یا proc بنویسی و بگی مثلاً فلان ipها رو حذف
    that's it.

ممنون از راهنماییتون

ویرایش توسط taysay : 2005-12-13 در ساعت 10:34 PM

نوشته
    146
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    ممنون از راهنماییتون

من این لوگ گیری رو توسط اکسس تنظیم کردم، بدون مشکل کار میکنه، فقط مشکل روی حجم فایل هست که خیلی بزرگ میشه (تو یک روز 500 مگ) که نیاز به repair کردن داره.

ولی وقتی اومدم ODBC رو که برای Mysql ساخته بودم رو لینک کنم با یک فایل اکسس، یهو اکسس قاط میزنه و بسته میشه! روش انجام تنظیمات برای Mysql اینجا هست:

http://www.isaserver.org/tutorials/mysql.html

چیزی به نظرتون میرسه؟

در ضمن trigger یا proc نوشتن رو من بلد نیستم، ممکنه یه sample بذارید تا ایده بگیرم.چ

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    http sniffer
    http://www.etherdetect.com
    آقا جان چيزي كه لازم داري فكر كنم اين باشه خيلي سبكه و باحال
    kerio network monitor
    اين هم هست
    راحت مي شه باهاش هر جور دوست داري Log بگيري

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان همه خسته نباشید با کسب اجازه از مدیر محترم این بخش
    1. برنامه ای برای نمایش محتویات فایل cache isa این همون فایلی کع موقع تنظیم isa بهش میگین تو کدوم درایو Cache رو ذخیره کنه یک فولدر به اسم urlcache تو اون درایو ایجاد می کنه و داخلش هم یک فایل این برنامه میتونه نشون بده که تو اون فایل از کدوم سایت ها چه چیزایی ذخیره شده لینک دانلودش هم اینه بعد از دانلود داخل فولدر که برنامه isa رو نصب کردین Extract کنید( توضیح باید isa رو سرویس پک 2 رو هم نصب کرده باشین اونم در ادامه براتون
    میزارم)
    ftp://www.isp-daneshjoyan.net/tools//CacheDirPack.EXE
    2. با این برنامه میتونید ببینید هر یوزر چه در خواست هایی به isa میفرسته (توضیح اینم نیاز به سرویس پک 2 داره و باید .net Firemwork رو سیستم تون نصب باشه)
    لینک این 2 تا اینه
    ftp://www.isp-daneshjoyan.net/tools//webmonitor3.exe
    ftp://www.isp-daneshjoyan.net/tools//dotnetfx.exe
    3. اینم سرویس پک 2 isa standard
    ftp://www.isp-daneshjoyan.net/tools//isasp2.msp

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال شناسه تصویری deltapars
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    5
    ببین .همون اوایل دنبال ISA بودی.من هنوز این کارو با آیزا نکردم.البته بصورت ONLINE کنترل کردم که یوزر کجا میچرخه.با URL و آدرس سایت و بقیه جزئیات.ولی در مورد LOG مطمئن نیست.بس شک ISA سرویسهای کاملی داره. رو این مورد کار می کنم .امیدوارم نتیجه بگیرم

نام حقيقي: Mohamad

عضو غیر فعال شناسه تصویری spiro
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط a_arabbeigi نمایش پست ها
    آقا رضا
    توی Document هاي خود ISA خوندم كه براي اينكه URL سايتها Resolve بشه بايد از Firewall Client خود ISA استفاده كني در غير اينصورت IP سايت Log ميشه.
    درود
    اين بحث ماله خيلي وقت پيشه اما مبينم كه به نتيجه درستي در اين مورد نرسيده؟!

اين توضيحي دوستمون دادن رو ميشه بيشتر باز كنيد و روش بحث بشه تا به نتيجه برسه؟

من ميخوام توي ريپورتي كه از آيزا ميگيرم (مثلا ماهيانه) در قسمت Top Websites بجاي اينكه ip بنويسه خود آدرس url سايت رو بنويسه تا براي ارائه گزارش ديگه مشكلي نداشته باشيم.

راه حل پيشنهادي ...؟

نام حقيقي: Mohamad

عضو غیر فعال شناسه تصویری spiro
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط spiro نمایش پست ها
    درود
    اين بحث ماله خيلي وقت پيشه اما مبينم كه به نتيجه درستي در اين مورد نرسيده؟!

اين توضيحي دوستمون دادن رو ميشه بيشتر باز كنيد و روش بحث بشه تا به نتيجه برسه؟

من ميخوام توي ريپورتي كه از آيزا ميگيرم (مثلا ماهيانه) در قسمت Top Websites بجاي اينكه ip بنويسه خود آدرس url سايت رو بنويسه تا براي ارائه گزارش ديگه مشكلي نداشته باشيم.

راه حل پيشنهادي ...؟
    كسي نظري نداده؟
    اگر لازمه كه تاپيك جديد ايجاد كنم بگيد!
    من فكر ميكردم بهتره بجاي اينكه تاپيك جديد بزنم و سوال تكراري مطرح كنم بهتر باشه همين تاپيك رو به نتيجه برسونيم!!!

صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3

کلمات کلیدی در جستجوها:

سایتهای مشاهده شده توسط کاربر

کنترل سایتهای دیده شده

دیدن سایتهای دیده شده

مشاهده سایت های دیده شده

کنترل سایت های دیده شده پیگیری سایت های دیده شدهدیدن سایت های دیده شدهچگونه صفحات ديده شده را حذف كنيمگزارش گیری از سایت های رویت شده توسط ایزامشاهده سایت دیده شدهگزارش سایت های دیده شده کاربرانکنترل سایتهای باز شده در شبکهسایت های دیده شده توسط کاربرنرم افزار گزارشگیری از سایتهای مرور شده کنترل سایتهای بازدید شدهمشاهده سایتهای دیده شدهوب سایت های دیذه شده توسط روتر منچگونه در isaserver گزارش از صفحات باز شدهدیدن سایت های دیده شده در اینترنتمرور سایت های دیده شدهگزارش دسترسی به سایت درisaserverhttp://forum.persiannetworks.com/f80/t10790.htmlلیست سایتهای باز شده توسط کاربران میکروتیکچگونه سایت های رفته شده را چک کرد مشاهده سایت های مشاهده شده توسط مخابرات

برچسب برای این موضوع