صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: مباحث مربوط به Cache-Server

نام حقيقي: Sadjad Seyed-Ahmadian

عضو غیر فعال شناسه تصویری ssa1357
    نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

مباحث مربوط به Cache-Server

سلام

ميخواستم يه چيزي ترتميز تر از اين بدم خدمتتون ولي بازم سرم شلوغ شد

ديدم اگه دير كرد داشته باشم شايد بچه هايه ديگه رو هم از ذوق بندازم گفتم حالا همين و بذارم نسخه بهينه شدشم بعد ميفرستم

ارادتمند

سجاد

موضوعات مشابه:

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا ما هرچي كار كرديم اين متن طولاني اينجا paste نشد كه نشد. برين از اين آدرس ورش دارين بي زحمت

Cache-Server.zip

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ssa1357 جان دستت درد نکنه.
    اگه لطف کنی و خرد خرد همينجا قرارش بدی ممنون ميشيم.

it_ict سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Squid

اولآ اینکه وقتی توی linux آدرس localhost رو میزنم بهم پیغام "can not connect" میده تو رو خدا کمک...
    دوما لطفا در مورد چگونگی کار با squid/cachemrg.cgi راهنمایی کنید.

در مورد مشکل اول، نميدونم چی بگم!

در مورد دوم هم کافيه اون رو Browse کنی،
    کنسول وب رو برات باز ميکنه که ميـتونی تنظيماتی رو از طريق اون انجام بدی . . .

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    منظورم ازاين 2 سوال اين بود كه وقتي اون فايل رو بروزش مي كنم به من پيغام " نات كانكت تو هاست" رو ميده...
    آيا لينوكسم بايد وب سرور باشه...

بايد آپاچی روش نصب باشه و تنظيم شده باشه. وگرنه چطوری ميخوای Browse کنی اش ؟

من يک cach server squid دارم با دوتا پهنای باند. يکی leased line و يکی receive only ميخواهم علاوه بر پهنای باند leased از پهنای باند ديگر(در واقع از cach دوم ) هم استفاده کنم اين کارراهم با اضافه کردن خطوط زيربه squid.conf انجام داده ام، ولی من ميخواهم که اگر پهنای باند دوم(cach دوم) به هر دليلی قطع شود، squid به طور اتوماتيک همه object هارا ازپهنای باند اولی بياورد. يعنی هميشه چک کند اگر پهنای باند دوم وجوددارد ازآن استفاده کند واگر وجود نداشت سراغ اولی برود. ازدوستانی که با squid آشنا ئی دارند تقاضا دارم مرا راهنمائی بفرمايند.

acl falcon urlpath_regex .exe .zip .gif .swf .ra .mp3
    cache_peer 200.200.200.1 parent 3128 0 default no-query
    never_direct allow falcon
    always_direct allow !falcon

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    من squid رو در fedora نصب كردم و الان رو پورت 3128 فعال هست .
    حالا كسي ميدونه كه چه جوري ميشه transparent كردش ؟
    متشكرم

چند راه برای اين کار وجود داره.
    چند Keyword ميگم که بتونی بری دنبالش:

netfilter
    iptables and iproute2
    ipchains

iptables -t nat -A PREROUTING -p TCP --dport 20 -j REDIRECT --to-port 3128
    iptables -t nat -A PREROUTING -p TCP --dport 21 -j REDIRECT --to-port 3128
    iptables -t nat -A PREROUTING -p TCP --dport 80 -j REDIRECT --to-port 3128
    iptables -t nat -A PREROUTING -p TCP --dport 443 -j REDIRECT --to-port 3128

httpd_accel_port 20 21 80 443

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

CacheXpress

آیا باید بر روی يکی از سيستمها، يک نسخه از نرم افزار Cache Express نصب کنیم یا بر روی همه سيستمها، :?:

مسلما روی يک سيستم. CacheXpress يه Cache Server است نه Personal Cache.
    . . .

ميشه چند تا انتخاب ديگه براي كش سرور معرفي كنيد؟

Squid, RealCache, . . .

خب مسئله مهم اينه كه از كجا ميشه اين Cache Express رو پيداش كرد ؟ البته طبق معمول نسخه فول رجيستر شده مجاني ..... ؟؟

قبلا ميشد از سايتش Download کرد و Crack اش هم تو Astalavista راحت پيدا ميشد.
    ولی الان نسخه جديدش Crack نداره.
    بهترين نسخه اش که به عنوان Stable ازش اسم برده ميشه، 2.0.14 است. يه جستجو بکن شايد يافت کنی! اگه نيافتی بگو يه جا بذارم برش داری . . .

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    ايميلی که فرستادم به همراهش يک فايل ZIP با نام CacheXpress 2.0.14.zip ارسال شده که حاوی دو فايل است.
    يکی خود برنامه است که نصب ميکنی، ديگری فايل Crack شده است که بايد پس از نصب در محل نصب برنامه کپی کنی تا جايگزين فايل اصلی شود.
    پس از اين کار و پس از Restart کردن سيستم، Service بصورت Automatic اجرا ميشود.
    برای مديريت آن، بايد پورت 3132 رو Browse کنی.
    مثلا از اين آدرس استفاده کن.

<a href='http://127.0.0.1:3132' target='_blank>http://127.0.0.1:3132/</a>

پس از اولين ورود، بايد نام کاربری و کلمه عبور را برای سيستم تعريف کنی.
    توجه:
    به هيچوجه به منوی Configuration > Registration کاری نداشته باش که در صورت اعمال هرگونه تغيير در آن، دچار مشکل خواهی شد و مجبور به نصب مجدد خواهی شد.

من يه مشكل دارم و ميخوام بدونم اين جناب كش اكسپرس توانايي حل اون رو داره يا بايد بره بوق بزنه و يه چيز ديگه بايد جاش؟

آقا من يه شبكه داخلي دارم كه بايد رو همه سيستم ها پروكسي 8080 : 172.16.100.1 و اين كه 3 تا كر بر هم دارم كه با مودم ميان تو شبكه و اونها هم بايد همين بالا رو سر كامپيوتر هاي خودشون بيارن

حالا من ميخوام كاري بكنم كه اين جناب كش اكسپرس بره از 8080 : 172.16.100.1 اطلاعات رو بگيره و به بقسه بده تا مجبور نباشم رو همه سيستم ها پروكسي رو ست كنم حالا فكرش رو بكن اگه اين شبكه من كه الان 5 تا سيستم داره بشه 100 تا سيستم

كورش جان , من Cache Express را نصب كردم كركش رو هم درست كردم ولي روي 127.0.0.1:3132 هيچ صفحه اي باز نميشه در حالي كه وقتي Netstat -an كردم نشون داد كه پورت 3132 در حال Listening هست ! حالا موندم چرا ؟ اگه يه راهنمايي بكني ممنون ميشم.

حتما بايد http رو هم توي URL وارد كني:

<a href='http://127.0.0.1:3132' target='_blank>http://127.0.0.1:3132/</a>

كوروش جان http هم از اول گذاشته بودم ولي با http بدون http با localhost نشد. البته من روي سيستم proxy ست كرده بودم كه اونم برداشتم ولي بازم فرقي نكرد. يك مسئله ديگه اينه كه IIS نصب نبود و من بعدش نصب كردم .نميدونم شايد به اين مربوط باشه يا نه ؟

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نه کاری به IIS نداره
    ببينم.
    چطوري Crack كرديش؟

جاي فايل اجرايي شو با اوني كه توي فايل زيپ شده بود عوض كردم .. همين و بس

برای تعويضش بايد ابتدا سرویسش رو Stop میکردی. وگرنه نميتونی Replace كني.
    بعد بايد مجددا Service رو Start کنی.
    Control panel > Administrative tools > Services

خب اولش نميشد جاشونو عوض كنم ولي من اسم فايل اصلي رو عوض كردم و فايل كرك رو جانشينش كردم بعدش هم يه restart ناقابل نثارش نمودم اينطوري كرك شد . ولي فكر نكنم اين به كار ندادنش مربوط باشه .؟؟

من نسخه آزمایشی کش اکسپرس رو نصب کردم روی خط LAN بخوبي كار ميكنه و لي روي خطوط DIALUP مشكل داره
    روتر من از نوع CISCO 2620 است و داراي يك ماژول NM16-AM مي باشد و نوع سرور RADIUS مي باشد همچنين فابروال غير فعال هست .

با اينكه زياد سر به سر اين نرم افزار گذاشتم ولي نتيجه نگرفتم

اگر از دوستان اطلاعاتي در اين ضمينه دارند در صورت امكان راهنمايي كنيد

کاش ميگفتی چطور تنظيم کرديش؟!
    از WCCP استفاده کردی يا از NextHUB ؟!

من هميشه ازش برای DIALUP استفاده ميکنم و مشکلی هم ندارم.

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    تنظيم من در روتر به صورت زيره:

Router(Config)#:IP WCCP WEB-CACHE
    interface Serial 0/0 : Router(Config-IF)#: IP WCCP Web-Cache Redirect Out

و توي سرور در قسمت WCCP فقط IP روتر را وارد كردم
    همچنين در قسمت HTTP ACCESS همه را ALLOW در نظر گرفتم

با تنظيمات بالا فقط LAN رو پشتيباتي ميكنه

البته ورژن كش اكسپرس من 2.0.7 است

ورژنش مهم نيست.
    تنظيماتت هم درسته،
    قاعدتا بايد کار کنه.
    ندانسته بيدم مشکل از کجاست !

ايا توي قسمت Authentication Configuration در كش اكسپرس بايد چيزي تعريف كنم ؟

نه

بابا همه اين برنامرو ميخوان . خوب اگر براي تست ميخواهيد بريد از تو سايتش بگيربد

حالا

يكي ياد بده چطوري راهش بدازيم و ازش استفاده كنيم .
    نگيد هرجا گير كردي بگو كه از اولش گير دارم .(اصلا من هم هيچي اونهايي كه مثل من هستن چي؟)

ممنون
    فعلن...
    باي باي

قربون دهنت! برای تست از نسخه ای که توی سايتش هست استفاده کنيد، 30 روز هم کار ميکنه.

رابين هود عزيز، بحث بر سر Cache Server است که در شبکه ها مورد استفاده قرار ميگيره.
    اين Cache Server مزيتهايی نسبت به ديگر برنامه ها داره، اينکه گزارشهای کامل و مفصلی ميده.
    اجازه مديريت بر فايل های Cache شده رو ميده.
    و مهمترين مزيتش، کنترل تحت وب است و نيازی به وب سرور ندارد (خودش پورت باز ميکنه)
    يکی از قابليتهای اين نرم افزار، کار کردن بصورت Transparent است که هم بصورت Gateway و هم با WCCP کار ميکند.

برای راه اندازی اش کافيست آنرا نصب کنيد، اگر از Router استفاده ميکنيد، تنظيمات WCCP را انجام دهيد، IP Routing را هم enable کنيد. تا اينجا ميشود گفت Cache Server آماده است، برای تنظيمات بيشتر و استفاده از ديگر قابليتها، به فايل راهنمای آن که همراه نرم افزار است مراجعه نماييد.

عزيز، وقتی ميگم شما مشکلتون رو بپرسيد برای اينه که بدونم از کجا بايد شروع کنم و در چه حدی بايد توضيح بدم.

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما گفتيد اگر از Router استفاده ميكنيد كه من نميتونم استفاده كنم چون ندارم .

پس لطف كنيد و راه بدون Router رو توضيح بديد .

ممنون
    فعلن...
    باي باي

راه بدون روتر رو هم نوشتم، بايد Gateway همه سيستمها رو Cache قرار بدی و Gateway اون رو ، سيستمی که اينترنت داره که همه درخواستها از اون عبور کنه . . .

كوروش حالا به نظر خودت كدوم روش بهتر جواب ميده ؟ ري دايركت شدن درخواستها از Router يا عوض شدن Gateway ؟

به نظر من استفاده از WCCP تميز تره و کارايی بيشتری داره . . .

cache server را بايد حتما روي كامپيوتري غير از Ras نصب كرد . آيا اين جمله صحيح است ؟
    الف : بلي
    ب : خير
    ج : الف و ب
    د : هيچكدام

پاسخ گزينه الف: بلي است.

من يه مشكل مسخره دارم اونم اينه كه CacheXpress رو نسب كردم وقتي ip اونو به عنوان geteway يه سيستم ديگه تو شبكه داخلي خودمون ميدم مثل هلو كار ميكنه ولي وقتي ip اونو به عنوان geteway دستگاه portmaster ميدم user ها كه وارد ميشن هيچ page رو نمي تونن باز كنن. من نميدونم چي كار بايد بكنم . IP Routing رو هم فعال كردم transparent proxy for win2k رو هم فعال كردم ولي بازم كار نكردش .

بالاخره اين CacheXpress راه افتاد و كلي مارو خوشحال كرد و ذوق مرگمون كرد .

حالا كسي هستش كه بگه چيكارا ميشه توش كرد كه پرفرمنسش بالاتر بره؟؟؟؟؟؟ :?:

روي اين من هيچ دستكاري نكردم و فقط يك سري IP رو allow كردم همين .

ممنون ميشم اگه كسي چيزي ميدونه بهم بگه .

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    تعيين مناسب ميزان فضای اختصاص يافته به Cache و تعيين حجم فايل هايی که قراره Cache شوند تاثير بسزايی در کارايی Cache داره.

من مي خوام از cashexpress ااستفاده كنم اما نمي دونم چطور اينترنت را shareكنم بين claintها ...ارتبا اينترنت ما از طريق dial up است.. وكامپيوتر server هم win2000 است و claint ها 98 وxp .... قبلا اين كار را با winroot انجلم دادم خودش اينترنت را share مي كرد

براي share كردن هم بايد IP Routing رو روي سيستمي كه cachexprss نسبه انجام بدي.
    بدهم ip اين سيستم رو (منظورم هموني كه روش cachexpress هستش) به عنوان Geteway بقيه client ها قرار ميدي

یه سوال در مورد cache xpress دارم

به نظر شما چه مقدار فضا برای cache در نظر بگیرم.از 1mg تا 80gig دارم؟؟؟؟

البته ما در یک شبکه هستیم که 100user داریم.

همون 4gb كه پيشنهاد خودشون هست خيلي خوبه . راستي سعي كن حتما از هارد Scsi يا Sata استفاده كني هاردهاي Eide اصلا بدرد نمي خوره. رم بالاي 512 هم اگه داشته باشي بدك نيست

نظر منو كه در مورد cache server ميدونيد ديگه توضيح نميدم .
    فقط :
    هارد 2 تا باشه - 2 تا IDE 7200 PPM هم كافيه
    رم = بالاي 512 كه DDR باشه چه بهتر
    سي پي يو = حتما فول كچ - P4 باشه چه بهتر

نوع cache server و Os هم كه كاملا واضحه كه براي اين تعداد سيستم چي بايد استفاده كرد !

ميزان ظرفيت Cache چقدر باشد؟

در همه Cacheها يک نقطه مشترک وجود دارد و آن هم تعيين Cache Size است. در تماس با برخي از دوستان و مديران شبکه هاي اطلاع رساني چه در تهران و چه در شهرستانها به وفور به اين مسئله برخورد کرده ام که آنها براي بالا بردن سرعت شبکه ميزان Cache Size را بالا مي برند تا به اين ترتيب حجم بيشتري از اطلاعات در Cache Server ذخيره شود. در صورتي که اين کار درست نيست! مثلا" فرض کنيد ميزان Cache Size برابر با 50GB باشد. آنگاه اگر کاربري تقاضاي يک URL کند Cache Server بايد در 50GB اطلاعات بدنبال آن URL بگردد! وجود چنين Cacheي نه تنها سرعت را بالا نمي برد بلکه نتيجه معکوس به همراه دارد.

تعيين اندازه Cache Size به تعداد Requestهاي کاربران در واحد زمان بستگي دارد. همچنين نوع کاربران (Lan يا Dialup) هم در تعيين ميزان Cache Size مؤثر است. به طور تقريبي مي توان گفت که يک کاربرDialup معمولا" در 90% زمان اتصال به شبکه Browse انجام مي دهد. و بطور متوسط در هرثانيه به ميزان 0.02 Request دارد. بنابراين از فرمول زير مي توان Peak Request Rate را براي کاربران Dialup بدست آورد.

Peak Request Rate =(Number of Lines) X.02

کاربران Lan هم هرکدام معمولا" فقط در 10% زمان کار خود Browse انجام مي دهند و بطور متوسط در هرثانيه به ميزان 0.002 Request دارند. بنابراين از فرمول زير مي توان Peak Request Rate را براي کاربران Lan بدست آورد.

Peak Request Rate = (Number of Lan Users) X .002

براي تعيين اندازه Cache Size دو مقدار فوق را باهم جمع کنيد تا Request Rate بدست آيد. اينک مطابق فرمول زير ميزان Cache Size بدست مي آيد.

Cache Size(MB) = (request rate) X 432

مثلا" اگر شما 10 کاربر Lan و 30 کاربر Dialup داشته باشيد ميزان Cache Size شما بايد تقريبا" برابر با 268MB باشد! با اين مقدار بطور تقريبي Cache Server شما بهترين Performance را خواهد داشت.
    البته شرکت Microsoft درباره ISA فرمول زير را توصيه کرده است:

Cache Size = [(100 MB + (n/2]

که در آن n تعداد Clientها است. طبق اين فرمول اگر ما 40 کاربر داشته باشيم بايد ميزان Cache Size را معادل 120MB قرار دهيم. مجددا" تأکيد مي کنم که بالا بردن بي رويه رقم Cache Size اثر منفي در نتيجه کار خواهد داشت.

(نوشته شده توسط دوست گرامی، آقای کيايی فر)

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    كاملا درسته !
    cache ما 200 mb هست و به خوبي كار ميكنه!

آقا اين محدوديت باندي كه تعريف ميكنيم شامل همه پورتها مثلا
    http,ftp va...
    هم ميشه؟؟؟؟

Cache Server فقط بر روی پروتکل HTTP عمل ميکنه. (درخواستهای پورت 80)

با سلام مي خواستم از كسايي كه جفت اين موارد رو استفاده كردن بپرسم به نظرشون كدوميكي بهتر جواب ميده واسه يه ISP

بستگی به شبکه ات داره. ولی در شرايط مساوی، WCCP کاراييش بيشتره.

با كوروش جان 100% موافقم. WCCP سريعتر جواب مي ده و ريسك خوابيدن شبكه به علت از كار افتادن پراكسي هم وجود نداره . ولي همه چي باز به شرايط شبكه خودت بر مي گرده

خوب ميشه بگين تو چه شرايطي Transparent Cache بهتر عمل مي كنه؟
    تو شبكه ما حالا فعلاَ چون از ISA Server به عنوان Cache Server استفاده مي كنيم مجبوراَ از Transparent Cache استفاده مي كنيم ولي حالا كه مي خواستم تغيير بدم به CacheXpress فكر كنم بهتره از WCCP استفاده كنم . آريا هم راست مي گي اصلا حواسم به اين موضوع نبودش. ولي حالا كه اينطور گفتين واسم جالبه بدونم پس با اين حساب تو كدوم شرايطه كه Transparent Cache ترجيح داده ميشه؟

تو شرايط دريافت از ديش . يعني موقعي كه ارسال و دريافت از 2 مسير انجام ميشه

به نظر شما چطور ميشه به CacheXpress گفت كه از پورت 9202 يك IP آدرس ديگه رسيو كنه ؟؟؟؟

تا اونجايی که من اطلاع دارم، CacheXpress نميتونه اين کار رو انجام بده.
    برای اين کار بايد از ISA استفاده کنيد (Parent Proxy رو تنظيم کنيد)

به نظر شما با پورت مپينگ روي سيستم Dvb بشكلي كه پورت 80 ريديركت بشه روي 9202 نميشه ؟؟؟

نه، نميشه (تست کن!)

من در ابتدا از آقا كورش تشكر ميكنم كه cachexpress رو برام فرستاد.
    من اونو نصب كردم. تا حدودي هم با config اون ور رفتم ولي اصلا كار نميكنه. اگر يكي تو اين مورد به من كمك كنه ممنون ميشم. البته فكر نميكنم cachexpress مشكل داشته باشه من ناواردم.
    البته يه جاهايي داره براي آدرس http و ... كه من نميدونم اونجا چي بايد بنويسم.
    به اميد روزي كه من هم تو شبكه مسلط شوم.

من كارهاي زير رو انجام دادم ولي تو گزارش همشون صفرند.
    1- Transparent رو نصب كردم و اونو فعال كردم. به همراه نصب كرك
    2- اندازه cache رو 200MB كردم.
    3-تو بخش Authentication اول All رو انتخاب و Radius و آدرس سرور و پورت را وارد كردم.
    4-در HTTP Access براي All گزينه Allow Access رو انتخاب و حتي يه Source IP Address اضافه كردم و آدرس سرور و ماسك اونو با يه /(اسلش) وارد كرده و Allow Access رو به اون اختصاص دادم.
    من فقط همين ها رو انجام دادم و تو راهنما بيشتر از اين ننوشته. راجع به Authentication و ... بود كه فكر كردم به درد من نميخوره.
    حالا اگر ميشه بگيد كه من چه كارهايي رو بايد انجام بدم كه ندادم.

شما چرا مي خواي كاربرات رو Authenticate كني؟
    اين قسمت رو خذف كن.
    شما بايد Ip Routing رو هم اجرا كني تا تو رجيستري ويندوز ثبت بشه.
    start-programs-cachespress-IProuting اين مسيرش براي اجر.

شما Router داری و از WCCP استفاده ميکنی يا اينکه بصورت Gateway تنظيمش کردی؟

من راستش نميدونم WCCP چيه ولي من از روتر استفاده ميكنم و مخابرات 16 تا IP به من داده با آدرس DNSو Gateway
    جهت اطلاعات بيشتر قطعات من به شرح زير است:
    1-روتر 1701 سيسكو
    2- بيس بند مودم Patton
    3- مالتي پورت 3Com
    4-مودم اكسترنال Zyxel
    5- هاب سوئيچ 3Com
    6-Win 2000 Advanced server با سرويس پك 4
    7-RRAS
    8-NTTAC Plus
    البته من نميدونم منظور شما رو درست جواب دادم يا نه؟

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای استفاده از CacheXpress چگونه شبکه خود را تنظيم کرده ايد؟
    آيا Gateway روی RAS خود را بر روی سيستم CacheXpress تنظيم کرده ايد، يا در Router، از قابليت WCCP استفاده نموده ايد؟
    شما سخت افزار های شبکه خود را نام برديد ولی در مورد تنظيمات نرم افزاری و نحوه هم بندی سيستم ها چيزی نگفتيد.

در مورد CacheXpress در همه Post ها گفته ام.
    مشخصات شبکه و سمت خود را برای من ارسال کنيد، در اسرع وقت برايتان ارسال خواهم کرد.

همانطور كه گفتم من نميدونم WCCP چيه پس قطعا از اين روش هم استفاده نكردم.
    من تو روتر آدرس server و gateway رو وارد كردم و تو RRAS هم رنج IP هام.
    اينيكه ميگيد تو cachexpress ايا gateway رو تنظيم كردم يا نه؟ نه من جايي تنظيم نكردم. اگر در بالا دقت كنيد تمام كارهاي و setting هايي رو كه انجام دادم نوشتم. حالا اگر فكر ميكنيد تنظيمات ديكه اي لازم داره بگيد انجام بدم.
    البته ناگفته نمونه تو network Config من هيچي وارد نكردم و تمام آدرسها 0000 است.
    اگر ميشه بيشتر راهنمايي كنيد يا اگر براتون زحمتي نيست يه شماره تلفن و يك زمان رو مشخص كنيد تا من تو اون زمان از پشت دستگاه با شما تماس بگيرم.

توصيه ميکنم قبل از هر کار به راهنمای CacheXpress مراجعه کنيد تا با نحوه استفاده از آن، آشنا شويد.
    برای استفاده از آن، بايد Gateway خود را روی سيستمی که CacheXpress روی آن نصب است، قرار دهيد، يا تنظيمات WCCP را انجام دهيد.
    به راهنمای CacheXpress مراجعه کنيد و با آن آشنا شويد و در صورت بروز مشکل، آنرا مطرح کنيد تا روی آن بحث کنيم.

توجه داشته باشيد که اينجا مرکز پشتيبانی Support Center يا Help Desk نيست.
    اينجا مکانی برای تبادل تجربيات و ارائه راهنمايی است. راهنمايی هايی که اينجا مطرح ميشود بيشتر به کار کسانی می آيد که خودشان در زمينه شبکه فعاليت و کنجکاوی داشته باشند.

در صورت تمايل به استفاده از خدمات شبکه گروه (طراحی، پياده سازی و پشتيبانی) ، ميتوانيد با ايميل تماس داشته باشيد.

salam doste man
    bahtare kek aval moshkeleton roo be tore daghigh matrah konid bad ma roye on kar mikonim va javab ra be shoma midim felan ham baraye shoro behtare ke be karaye zir amal konid
    1-bad az nasbe cachexpress hatman proxy ro ba driver makhsosoe khode cachxpress ro ye OS khodeton nasb konid
    2-bad az nasb driver proxy hatman on ro az toye register os khodeton nasb konid
    3-lazem nist gatewaye clint haton ro bezarin ro ip on pc ke cachexpress rosh nasbe
    4-baraye in ke clint ha az cache estefade konana bayad to ie ona dar ghesmate lansetting baraye har kodom az user ha proxy tarif konid
    5-proxy bayad esm ya ip pc bashe ke cachexpress rosh nasbe
    ta in ja ro age drost anjam dadin va baz ham moshkel darin behtare ke moshkel ro daghighan bagin ta barasi bashe
    zemnan man chand vaghte pish ba cachexpress kar kardam va inaro az bar goftam baraye hamin ham hich kodom daghigh nist va namishe rosh ghasam khord
    pass age jayi eshtebahi kardam shoma bebakhshid
    zemnan cachexpress progerami nist ke bashe rosh hesab kard behtare ke az isa ya squid estefade konid
    felan bye

ميپرسم: آيا واقعا cachexpress يا هر نرم افزار كش ديگري اين ارزش و قدرت رو دارد كه به درد ISP من با پهناي باند 64K بخورد؟ اون هم بدون كلاينت(در حال حاضر) و با 12 خط تلفن؟

قربون شكلت دلفان عزيز. خودت كه داري مي گي من Deployment رو خوندم. كاملا توضيح داده. هم براي WCCP و هم براي Route map. اين برنامه با يك كارت شبكه كار مي كنه. نياز به 2 تا نيست. شما يكبار كاملا چك كن بيبين چي كار كردي. يعني يك چك ليست براي خودت درست كن. اين كاري هست كه هميشه من مي كنم و هميشه هم جواب داده. مثل اين.
    1- نصب كش سرور
    2- نصب سرويس هاي Transparent Proxy
    3- IP Routing
    4- Stop كردن سرويس Cachexpress
    5-كرك كردن
    6-Restart كردن كامپيوتر
    7- اجرا كردن كنسول و تنظيمات.
    همش همينه شما در اين حال مي توني بدون اينكه روتر رو دستكاري كني Default Gateway رو بندازي روي همون IP كامپيوتر كش و خيلي راحت كار كني. خيلي ساده و راحت هست.
    كوروش راست ميگه من هم 100 موافقم. شما اول بايد ياد بگيري كه دنبال مطلب بري بعد اگه جايي گير كردي سوال بپرسي. دقيقا الان شكل فروم جوري شده كه بشتر بصورت يك Help Desk در اومده. خيلي از دوستان كه جواب سوالشون رو مي گيرن ديگه خداحافظ. بالاخره همه دوست دارن يه چيزي ياد بگيرن. خيلي چيز ها هست كه من هيچي راجع بهشون نمي دونم. مثلا يكيش لينوكس هست. 2 3 بار وقت گذاشتم ولي نا اميد شدم. و الان خيلي مشتاقانه مطالب راجع به لينوكس رو دنبال مي كنم.
    شما يه سر به فروم هاي گذشته بزن ببين چند جا راجع به اين كش بحث شده. اگه اونها رو مطالعه مي كردي قطعا الان اين سوالات رو نمي پرسيدي.
    روي همين اصل من هم با محمد آقا موافقم در صورتي نياز به هر جور خدمات فني با ايميل تماس بگيريد و از اين تاريخ به بعد هيچ سوالي رو تلفني پاسخ نمي دم.
    موفق باشيد

نوشته
    306
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    خيلی خوبه که شما تلاش ميکنی تا آشنا بشی،
    مطمئنا نميشه در چند کلمه کل مفاهيم شبکه رو آموزش داد،
    ما هم هدفمون اينه که کمک کنيم تا مشکلات و ابهاماتی که در حين يادگيری بوجود مياد برطرف بشه.

ايشاللا (ان شاء الله!) شما با مفاهيم TCP/IP آشنايی داشته باشی.
    منظور از اينکه Router به Cache Server متصل باشه و Server به HUB ، نه از نظر سخت افزاری، بلکه جنبه نرم افزاری اين موضوع مورد نظره.
    يعنی اينکه نحوه Routing در شبکه شما بصورتی تنظيم بشه که کليه درخواستها ابتدا وارد Cache Server بشه و بعد از اون به Router برسه.
    در اين حالت جريان اينگونه است که شما درخواستهای خودت رو به Cache server ميدی و اين Cache Server است که درخواست شما رو بر روی شبکه ارسال ميکنه و پاسخش رو هم خودش ميگيره و به شما ميده. (اين مفهوم Proxy است.)
    در حالت معمول برای استفاده از Proxy Server، بايد تنظيمات مرورگر را بگونه ای تنظيم کرد که درخواستها به پورت خاصی ارسال گردند (همون توضيحی که دوست جديدمون !!!!!!!!!!!!!! در موردش توضيح دادند.) ولیDriver مخصوص CacheXpress که محصول شرکت PSAUSA است، کارش اين است که اين Proxy Server رو بصورت Transparent تبديل ميکند.

متوجه شديم که نيازی به دو کارت شبکه نيست و کل اين بحث ها بصورت نرم افزاری است.
    اگه ميخوای با ساختار CacheXpress بيشتر آشنا بشی، راهنما های مربوط به Squid رو بخون.
    CacheXpress همون Squid است که بهينه سازی شده است.

يه درخواستی هم ازت داشتم، اينکه خطاب سوالاتت فقط يک نفر نباشه. اجازه بده همه با هم روی يک مسئله کار کنيم، مطمئنا هم جو صميمی تر ميشه و هم ميزان اشتباهات کم ميشه.

و اما دوست جديدمون !!!!!!!!!!!!!! (Access denied)
    معمولا رسم اين است که افراد تازه وارد خود را معرفی ميکنند.
    اينطور که معلوم است، شما فرد کنجکاوی هستيد که حاضريد برای يادگيری يک موضوع، وقت بگذاريد و تلاش کنيد. اميدوارم در اين انجمن بتوانيم دوستان خوبی برای هم باشيم و از هم مطالب جديد ياد بگيريم

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

Cache Server درباره

دانلود مطالبی راجب cash server

شدشم

اموزش CacheXpress

ناگفته هايي از Isa Server 2004

بهcache

cache squid درباره

cache Express درباره

cache expressآموزش

دسترسی به پورت خاص در فابروال لینوکس