نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط halvaei
  • 2 توسط hamichi3f

موضوع: تبدیل ورک گروپ به دومین با اختیارات ورک گروپ

نام حقيقي: سید علی هاشمی

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46

تبدیل ورک گروپ به دومین با اختیارات ورک گروپ

با سلام به دوستان عزیز
    شبکه ما حدود 35 تا کامپیوتر هست , یه دومین با سرور داریم که همه کامپیوتر ها به اون دومین join هستن . اما چون به سرورمان که یه سیستم PC بود اعتماد ندارم همه کامپیوتر ها رو در حالی که به دومین وصل هستن به صورت لوکال بالا میان و کار میکنن تا اگه سرور قاطی کرد شبکه نخوابه .
    حالا ما یه سرور hp G8 خریدیم که میخام دومین رو روی اون دوباره از صفر راه اندازی کنم و اینبار بصورت کامل دومین باشه و کسی لوکال بالا نیاد تا اینجاش مشکلی نیست
    فقط زمانی که تست میکردم کاربرانی که تحت دومین میان بالا خیلی محدودیت نسبت به ورک گروپ دارن حتی برنامه tuneup utility هم یوزر پسورد مدیر شبکه میخاد که نمیتون برای نصب هر برنامه یا اجرای بعضی از برنامه ها بهشون دسترسی مدیریتی بدم
    میدونم که برای حل این مشکل باید از گروپ پالیسی تنظیماتی رو انجام بدم که خیلی وارد نیستم حالا راهی هست که اختیاراتی مثل ورک گروپ به
    کاربران بدم و کم کم شروع به محدود کردن کاربران بکنم ؟
    چه جاهایی را باید ست کنم که کاربر بتونه برنامه نصب کنه و برنامه هایی مثل tuneup utility رو اجرا کنه ؟
    با تشکر از همکارانی که منو راهنمایی کنن
    اگه منبعی چه انگلیسی و چه فارسی برای حل مشکل من سراغ دارن خوشحال میشم معرفی کنن .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام دوست عزیز
    یه سوالی بپرسم ؟
    از این برنامه برای چه استفاده میشه ؟ که کاربراباید اون رو اجرا کنند ؟

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46
    سلام
    این برنامه ای که من مثالشو زدم یه برنامه بهینه ساز ویندوز هست که به نظر من یه برنامه کاربردی هست , این برنامه میاد و مشکلات ویندوز رو حل میکنه

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    البته این طور برنامه ها مشکلات ویندوز رو حل نمیکنن بلکه یخورده تمیزکاری های ویندوزی(پاک کردن فایلهای تمپ و فیکس کردن فایلهای رجیستری...) انجام میدن که در بعضی موارد خود این برنامه ها هم برای ویندوز مشکل ساز می شوند.

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46
    تشکر آقا فرشاد
    اگه برنامه ای سراغ دارین که بصورت واقعی مشکلات ویندوز رو حل میکنه معرفی بفرمایید تا همه استفاده کنن
    البته موضوع مشکل من این برنامه نیست و کلیات گروپ پالیسی هست که در پست اول توضیحات رو نوشتم اگه میشه در اون مورد راهنمایی بفرمایید

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hashimi نمایش پست ها
    تشکر آقا فرشاد
    اگه برنامه ای سراغ دارین که بصورت واقعی مشکلات ویندوز رو حل میکنه معرفی بفرمایید تا همه استفاده کنن
    البته موضوع مشکل من این برنامه نیست و کلیات گروپ پالیسی هست که در پست اول توضیحات رو نوشتم اگه میشه در اون مورد راهنمایی بفرمایید
    دوست عزیز
    ابتدا بگم شما هچ نیازی به این گونه نرم افزار ها ندارید . همین که کاربر معمولی محدود باشه و نتونه نرم افزاری نصب کنه خودش غنیمت هست و از خرابی و افزونه کاری ویندوز جلوگیری میکنه .
    کاربرا موقع workgroup ادمین لوکال بودند ؟

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46
    با تشکر
    آره
    عضو دومین میشدن اما بصورت لوکال و با تمام اختیارات ادمین لوکال سیستم ها شون بالا میاد و همه کاری متونستن انجام بدن
    برای نصب برنامه ها هم چون هر واحد ما به برنامه های مختلفی نیاز داره احتمالا بایدبزارم هر کی هر برنامه ای را خواست نصب کنه یا اینکه برم سر وقت 30-40 تا پی سی و تک تک برنامه ها شونو نصب کنم که نمیشه (قراره تعدادشون بشه بالای 150 پی سی )

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببین دوست عزیز
    1- اصولا اگه هزار تا کامپیوتر هم داشته باشی نباید دسترسی نصب نرم افزار رو به کاربر بدی مگر در شرایط خیلی خاص . این اولش
    2- اگه بنابه هر دلیل باز هم میخوای کاربرا بتوننن نرم افزار نصب کنند ، یوزر کاربرا ها رو عضو گروه administrator لوکال هر کلاینت کن . به همین سادگی

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46
    سلام و تشکر از کمک شما دوست گرامی
    خب این راهی که شما پیشنهاد کردین کاملا منطقی هست اما همانطور که گفتم اختیارات رو میخام تا زمانی بدم که انتقال شبکه از حالت ورک گروپ به دومین کامل بشه و کم کم اختیارات رو کم کنم تا کاربران محدود باشن حالا اگه لوکال ادمین باشن میشه از طریق گروپ پالیسی یا دومین کنترلر یا ... اونارو بعدا از لوکال ادمین سیستم هاشون حذف کنم ؟

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    من متوجه منظور شما نشدم . راه حل همانی است که در بالا به ان اشاره شد.

Hashimi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46
    تشکر از پیگیری شما
    بزار بیشتر توضیح بدم چیزی که من فکر میکنم باید باشه (شاید هم اشتباه میکنم ) این هست که کاربرا که تا حالا تمام اختیارات رو داشتن(ورک گروپ) دارن تبدیل میشن به شبکه ای که بیشتر اختیاراتشون رو میگیره (دومین ) مثل نصب نرم افزار, استفاده از برنامه هایی که به منابع سیستم ها شون دسترسی داره (مثل مثالی که اوردم - tuneup utility -) یا ....
    اگه اونارو ادمین لوکال کنم احتمالا این محدودیت ها برداشته میشه تا اینجای کار مشکلی نیست
    اما من میخام زمانی که دومین راه اندازی کردم کم کم و مرحله به مرحله این اختیارات رو از کاربرا بگیرم و نشه زمانی که مثلا هم برنامه نتونن نصب کنن هم برنامه هاشون پسورد دومین ادمین بخاد هم پرینترهای اشتراکی نیاز به دسترسی بیشتر داشته باشن هم ... ! و کل مشکلاتی که تا اون موقع نداشتن همه یا هم یکجا شروع بشه
    من هم چون تو محیط دومین و به گروپ پالیسی خیلی آشنا نیستم نتونم مشکلاتشون رو حل کنم
    اگه راه حلی هست که بشه مرحله مرحله پیشرفت راهنمایی بفرمایید

نام حقيقي: hamidreza

عضو عادی شناسه تصویری hamichi3f
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hashimi نمایش پست ها
    تشکر از پیگیری شما
    بزار بیشتر توضیح بدم چیزی که من فکر میکنم باید باشه (شاید هم اشتباه میکنم ) این هست که کاربرا که تا حالا تمام اختیارات رو داشتن(ورک گروپ) دارن تبدیل میشن به شبکه ای که بیشتر اختیاراتشون رو میگیره (دومین ) مثل نصب نرم افزار, استفاده از برنامه هایی که به منابع سیستم ها شون دسترسی داره (مثل مثالی که اوردم - tuneup utility -) یا ....
    اگه اونارو ادمین لوکال کنم احتمالا این محدودیت ها برداشته میشه تا اینجای کار مشکلی نیست
    اما من میخام زمانی که دومین راه اندازی کردم کم کم و مرحله به مرحله این اختیارات رو از کاربرا بگیرم و نشه زمانی که مثلا هم برنامه نتونن نصب کنن هم برنامه هاشون پسورد دومین ادمین بخاد هم پرینترهای اشتراکی نیاز به دسترسی بیشتر داشته باشن هم ... ! و کل مشکلاتی که تا اون موقع نداشتن همه یا هم یکجا شروع بشه
    من هم چون تو محیط دومین و به گروپ پالیسی خیلی آشنا نیستم نتونم مشکلاتشون رو حل کنم
    اگه راه حلی هست که بشه مرحله مرحله پیشرفت راهنمایی بفرمایید
    سلام دوست عزیز
    کلا انتقال شبکه و کاربرا از ورک گروپ به دامین یکم دردسر و همچنین فرهنگ سازی و مقرر کردن یک سری قوانین و همچنین پشتیبانی مدیرعامل از ادمین شبکه رو لازم داره، که در آخر بتونی یه شبکه با کمترین دردسر و بهترین سیستم مدیریتی رو داشته باشی.
    دوست عزیز خیلی موقع نمی تونی همه چیز رو با هم داشته باشی مثل امنیت و آزاد گذاشتن کاربرا.
    ولی به هر حال مراحل کار به نظر من اینه
    1- نصب نرم افزارها مورد نیاز برای کاربرا اون هم با نظارت خود شما و اینکه هر نرم افزاری رو نصب نکن و اون هایی که واقعا لازم هست و بعدا برات مشکل ایجاد نمی کنه (باعث به وجود امدن مشکلات عدیده برای سیستم عامل و همچنین شبکه نشه ، اونوقت باید چپ و راست ویندوز عوض کنی)
    2- عضو کردن کامپیوتر به دامین و انجام تنظیمات لازم
    3- توجیه کردن کاربران در مورد شرایط جدید و قوانین جدید به صورت کاملا محترمانه و با صبر و حوصله، چراکه کاربرانی که تا پیش از به صورت نامحدود بر روی سیستم خود کار می کردند ، خیلی براشون سخت خواهد بود که با محدودیت از این پس کار کنند که باعث مشکلات خاص خودش می شه.
    4- تحلیل پالیسی های و محدودیت ها و دسترسی های لازم و سنجیدن همه جوانب با مشورت با مدیرعامل یا هر کسی که مسئول شرکت هست.
    5- گروه بندی کاربران بر طبق دسترسی به منابع شبکه از جمله فایل های به اشتراک گذاشته ، پرینترها، دسترسی به رید و رایت یو اس بی ها و ...، در صورت عدم گروه بندی صحیح در اعمال پالیسی ها به مشکل برخواهید خورد.
    6- امکان دادن دسترسی نصب نرم افزار به کاربر بدون دادن یوزر ادمین وجود ندارد، پس دنبالش نگردید، شما در نهایت بتونید استاپ یا استارت کردن سرویس خاصی رو به یک کاربر مشخص بدهید ، ولی امکان نصب رو نمی تونید بدید، چرا که این مغایر مسائل امنیت شبکه و سیستم عامل ها در دامین می باشد.
    7- استفاده از نرم افزارهای ریموت جهت مدیریت بهتر کلاینت و نصب و یا انجام هر تنظیمی دیگری بر روی سیستم عامل (Radmin, Dameware, ... )
    و در جواب اوون سوالتون ، بله شما می تونید بوسیله پالیسی کسانی که قبلا بر روی سیستم خودشون لوکال ادمین بودند رو از گروه ادمین در بیارید. و یا بالعکس اشخاصی خاصی رو می تونید بوسیله گروپ پالیسی بر روی سیستم خودشون و یا سیستم هایی لوکال ادمین بکنید.

M-r-r و Hashimi سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    46
    با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
    طبق راهنمایی این عزیزان فکر کنم بهترین کار اینه که پس از راه اندازی دومین اول اونارو عضو لوکال ادمین بکنم بعد که دومین کامل راه افتاد یکی یکی از لوکال دومین دربیارم و مشکلاتشونو تک تک حل کنم!
    امکان این کار هست ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

روش تبدیل ورک گروپ به دومین

برااسپرم صفرراه حلی هست

تمپ کردن کروپ

عدم دسترسی به اشتراکی پرینتر شبکه

تبدیل ورکگروپ به دومین

برچسب برای این موضوع