صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 39

موضوع: نصب ویندوز تحت شبکه

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    MDTنرم افزاریست که به ما اجازه میده یه Deployment Share ایی ایجاد کنیم بعد سورس هایی شبیه سورس اصلی ویندوز 7 یا xp بریزیم توی این Share , و بعد بگیم یه Task ایجاد کن که شامل تنظیماتی که ویندوز کلاینت هاست بعد داستان داریم با بوت شدن کلاینت ها که بیان این سورس رو بردارن و نصب کنن//
    اگه اشتباه گفتم تصحییح بفرمایند دوستان
    خوب بریم سر سوال خود بنده که قاطی کردم اساسی
    آقا این نرم افزار مگه نباید رو سرور نصب بشه اون وقت چه طور با WDS کار کنه؟ اون وقت باید طبق گفته دوست عزیزمون xp_black باید سرویس های خاصه خودشو داشته باشه. حالا من فقط می خوام ایمیجی که دارم رو بدم به 1000 تا کلاینت خام چی کار کنم؟
    بعضی ها هام Ghost رو پیشنهاد دادن که اونم مشکلات خودشو داره
    لطفا راهنمایی بفرمائین

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوستان عزیز من یک راهنمایی کلی می کنم اون هم این که اگر می خواین درباره نصب ویندوز به صورت غیر حضوری و روش های مختلف اون اطلاعاتی کسب کنیدکتاب 70-680 مایکروسافت رو حتما بخونید همون کتاب ویندوز 7 و همه روش ها رو توضیح داده از روش نصب با فلش تا شبکه و سی دی pe

drezaie و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مجتبی

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    بطور کلی راه های رایج برای اینکار استفاده از سرویس RIS در ویندوز 2003 یا نسخه جدید تر آن WDS در ویندوز 2008 می باشد ولی پیشنیاز آن سرویسهای Active Directory, DHCP and DNS می باشد. و سمت کلاینت هم باید کارت شبکه با قابلیت PXE داشته باشد که اکثر لپتاپها دارند.
    نصب و راه اندازی آین سرویس ها پس از نصب سرویس های پیشنیاز اگر طبق ویزارد جلو برید کار راحتی است.

یک راه دیگر اینه که اگر سیستم های شما مشابهت سخت افزاری دارند بر روی یکی ار آنها ویندوز و درایورها و نرم افزارهای مورد نیاز را نصب کنید. سپس آن را SYSPREP کنید و بعد با استفاده از نرم افزار Norton GHOST از آن Image بگیرید.
    بعد بر روی آن سیستم GHOST Cast Server را اجرا کرده و از روی کلاینتها هم از طریق شبکه نر م افزار GHOST را اجرا کرده و به Cast Server وصل شده و سیستم عامل مورد نظر را بطور همزمان نصب کنید.
    برای محیط حرفه ای می توانید از Norton GHOSt Solution Suite و یا نرم افزار Altris استفاده کنید.
    در مورد ویندوز 7 استفاده از نرم افزار Imagex که جزو ئی از WAIK است قابلیت های خوبی به شما می دهد.

پیروز باشید.

- - - Updated - - -

نکته مهم جدای از اینکه از چه روشی برای اینکار استفاده می کنید این است که اگر تعداد نصب همزمان شما بالا باشد سرعت به شدت افت می کند که دو دلیل اصلی دارد یک سرعت ارتباط شبکه (مخصوصا در مورد کامپیوتری که ایمیج ویندوز از روی آن خوانده می شود) و سرعت هارد دیسک همان کامپیوتر چون به علت تقاضاهای متعدد از کامپوتر ها هد هارد دیسک باید دائما جا عوض کند.
    که البته می توان با افزایش سرعت شبکه و همچنین هارد دیسک می توان سرعت را بهتر کرد.
    در نرم افزار Norton GHOST امکان استفاده از Multicast نیز وجود دارد که تا حد خیلی زیادی این مشکل را برطرف می کند.

drezaie و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mohsen

عضو عادی شناسه تصویری xp_black
    نوشته
    229
    سپاسگزاری شده
    192
    سپاسگزاری کرده
    22
    ببخشید دیر جواب دادم
    بله باید ویندوز داشته باشه

drezaie سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    نقل قول نوشته اصلی توسط iamexpert نمایش پست ها
    نکته مهم جدای از اینکه از چه روشی برای اینکار استفاده می کنید این است که اگر تعداد نصب همزمان شما بالا باشد سرعت به شدت افت می کند که دو دلیل اصلی دارد یک سرعت ارتباط شبکه (مخصوصا در مورد کامپیوتری که ایمیج ویندوز از روی آن خوانده می شود) و سرعت هارد دیسک همان کامپیوتر چون به علت تقاضاهای متعدد از کامپوتر ها هد هارد دیسک باید دائما جا عوض کند.
    که البته می توان با افزایش سرعت شبکه و همچنین هارد دیسک می توان سرعت را بهتر کرد.
    در نرم افزار Norton GHOST امکان استفاده از Multicast نیز وجود دارد که تا حد خیلی زیادی این مشکل را برطرف می کند.
    تشکر از راهنماییتون
    بله من این لینک رو را جع به Ghost دیدم خیلی خوب بود
    Symantec Ghost - Tutorials
    بله حق با شماست اگه ما تعداد کلاینت هایی(1000-2000تا درروز که بگیم هر 100 تا در یک لحظه وصل بشن به سرور (100 تا 100 تا )) که میان برای نصب و درخواستشونو می دن برای ایمیجی که رو هارد هست در نظر بگبریم سرعت خیلی خیلی کم میشه
    با این سناریو که لپ تاب ها نو هستند و هیچ ویندوزی هم قبلا نصب نشده و نیازی هم نیست که به دامین یا گروپ خاصی هم عضو بشن چون قراره یک راست برن به بازار برای فروش دو تا راه داریم یکی اینکه یه شبکه فوق العاده با یک سرور و چند تا هارد RAID کنیم بعد ایمیج ها رو بزاریم رو هارد و MDT رو نصب کنیم و بره جلو ( نظرتون راجع به این روش چیه ؟)
    راه دوم اینکه بیایم دوباره اون شبکه فوق العاده رو راه بندازیم و بیام Ghost رو نصب کنیم که به قول دوست عزیزمون آقا مجتبی امکان Multicast هم رو داره ( نظرتون راجع به این روش چیه؟)
    فکر کنم توی هر دوتا روش افت سرعت شبکه رو باید داشته باشیم این طور نیست؟؟

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    من برای خودم یک روش ترکیبی استفاده می کنم.
    برای اینکه اپتاپها را از روی شبکه بوت کنم از WDS ویندوز استفاده می کنم ولی بعد از بوت شدن به جای ادامه نصب از طریق WDS با زدن کلید Shift+F10 به خط فرمان می رم و یا استفاده از Batch file های که درست کردم ایمیج مورد نظر را نصب می کنم که توی این مرحله می شه هم از GHOST یا Imagex یا GImagex استفاده کرد.
    یک راه دیگه هم وجود داره که دردسرش از WDS خیلی کمتر است چون هیچ کدام از پیشنیازهای WDS را نمی خواهد:
    Windows Server, AD, DNS, DHCP هیچ کدام لازم نیست!!!!
    با استفاده از نرم افزار TFTPD32 همه این کارها را می شه از روی هر ویندوزی چه سرور یا کلاینت XP or 7 انجام داد!!!!
    How to set up a free PXE Server in Windows? And, do backup and restore through PXE Server?
    این از همه شون با حالتر هستش.
    یک کمی حوصله می خواهد تا راه بیفته.
    موفق باشید.

- - - Updated - - -

این روش TFTPD32 خیلی راحته وقتی تنظیماتش راانجام دادی اصلا احتیاج به نصب هم نداره خیلی راحت می تونی روی فلاش بریزی و هر جا خواستی ببری اجراش کنی کاملا من معمولا روی سیستم خودم دارمش واقعا یک جاهایی بدرد بخوره.

یک محصول دیگه هم برای دوستان دوست دار OpenSource وجود داره:
    CloneZilla Serevr
    http://clonezilla.org/livepxe.php
    بدک نیست ولی در مقایسه با GHSOT, BackupExec or Acronis خیلی هنوز جای کار داره.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    من برای خودم یک روش ترکیبی استفاده می کنم.
    برای اینکه اپتاپها را از روی شبکه بوت کنم از WDS ویندوز استفاده می کنم ولی بعد از بوت شدن به جای ادامه نصب از طریق WDS با زدن کلید Shift+F10 به خط فرمان می رم و یا استفاده از Batch file های که درست کردم ایمیج مورد نظر را نصب می کنم که توی این مرحله می شه هم از GHOST یا Imagex یا GImagex استفاده کرد.
    .
    سرعت شبکه تون نمییاد پایین ؟ پس میرین پای هر سیستم و ایمیج رو بهش میدین واسه ری کاوری؟

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام DAVID جان
    من درست متوجه سوال شما نشدم.
    به هر حال اگر چند نصب همزمان داشته باشید همانطور که قبلا گفتم سرعت افت می کنه ولی به هر حال از سی دی با دی وی دی بهتره.
    واقعیتش اینه که من از WDS فقط برای بوت کردن از روی شبکه و همچنین راه اندازی IP برای اینکه کلاینت بتونه با شبکه ارتباط برقرار کنه استفاده می کنم بعدش هم Image ها ر روی سرور به اشتراک می گذارم و با استفاده ار هر نرم افزار ایمیج گیری GHSOT, Acronis یا هر چیز دیگه از روی سور ایمیج را روی لپ تاپ برمی گردونم.
    در مورد پای هر سیستم رفتن هم, هیچ راه دیگری وجود نداره چون یکی باید بره پای سیستم اون را روشن کنه بعد تنظیم کنه از شبکه بوت بشه بعد احتمالا یوزر و پسورد را وارد کنه و بعدش بقیه کارها.
    البه برای اوتوماتیک کردن اینها یک قسمت هایشش را من BatchFile نوشتم و لی یک چیزهایی اجتناب ناپذیر هستش یعنی حتما حضور فیزیکی پای سیستم را می خواهد.
    البته این بحث خیلی مفصل هستش مثلا در مورد سرور ها می شه بدون حضور فیزیکی همه کار را انجام داد (منظورم سرورهایی مثل HP, DELL or IBM است)
    کامیاب باشید.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    ببینید این شرکت از لحاظ تجهیزات خداروشکر کم نداره و می خواد فقط تعداد (لپ تاپ های خامی که دارن رو ویندوز و نرم افزار و درایور و.. نصب شده و آماده تحویل به بازار )رو بببره بالا هدف اینه
    حالا اینکه می فرمایین در مورد سرور ها میشه این کار رو با کمترین( بدون ) حضور فیزیکی فرد پای لپ تاپ ها انجام داد رو ممکنه بیشتر توضیح بدین ؟
    من هم عرض کردم همزمان 100 تا لپ تاپ خام توی یک خط قرار میدن و با هارد اکسترنال دونه به دونه پای هر هر سیستم می رن و ایمیجی که رو که دارن بر می گردونن رو لپ تاپ ها البته قبلش با سی دی آکرونیز بوتش میکنن میاد بالا بعدش لپ تاپ ها رو جمع می کنند و دوباره همین کاررو تکرار می کنند
    حالا ما می خوایم تو شبکه این کار انجام بشه که دوستان راه هایی مثل RIS/WDS/MDT/Ghost رو پیشنهاد دادن اما صحبت الان سر اینکه واسه این سناریو که نیازی به دامین نداره سیستم عاملی قبلا روش نصب شده و کلا خامه و خصوصا خصوصا با این تعداد هم زمان ویندوز و نرم افزار و درایور و .. نصب بشه ما کدوم روش رو انتخاب کنیم ؟
    خوشحال می شم دوستان عزیز دیگه هم نظرشونو راجع به این موضوع بدن

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    این هم یه فیلم اموزشی برای دوستانی که شاید بعدا بخوان تحت شبکه ویندوز نصب کنند:
    Deploy Windows 7 The Easy Way: Using WDS, MDT and AIK - Step-By-Step Video - ITProGuru Blog by Systems Management Expert Dan Stolts - Site Home - TechNet Blogs

اینم راجع به Ghost
    Symantec Ghost - Tutorials

ویرایش توسط drezaie : 2012-08-09 در ساعت 11:46 AM

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    ببخشید شاید من منظورم را بد بیان کردم
    منظورم این هست که اگز بخواهی روی سرور های سیستم عامل نصب کنید می شود با استفاده از iLO, RAC حتی سرور ها را خاموش و روشن کرد و سی دی مجازی گذاشت داخل درایو و خلاصه احتیاج به حضور فیزیکی نیست.
    اما در مورد نصب بر روی لپتاپ ها یک داستان سمت سرور وجود داره که باید روش ایمیج مورد نظر را داشته باشید و یک داستان هم سمت خود لپتاپ ها که باید از طریق شبکه وصل بشوند به سرور و ایمیج مورد نظر را از روی آن نصب کنند که حالا ایمیج شما ممکن شامل همه جی باشه مثلا سیستم عامل, درایورها و نرم افزارها.
    WDS از فرمت اختصاصی مایکروسافت استفاده می کنه WIM(Windows Image که بر خلاف نرم افزار های دیگه مثل GHOST به جای سکتور به سکتور از تکنولوژی SIS(Single Instance Storage استفاده می کنه که فایل یه فایل ایمیج می گیره و البه همانطور گفتم برای راه اندازی آن احتیاج به سرویس های مختلفی هست و حتما دامین می خواد.

اما با استفاده از TFTPD32 می تونید همان کار را بدون دامین انجام بدید.
    به اینصورت که بعد تهیه ایمیج مستر که هر آنچه مد نظرتان است (سیستم عامل , درایور و نرم افزار) داخل آن وجود دارد آن را بر روی یک کامپیوتر پر سرعت که ویندوز دارد قرار می دهید وRFTPD32 را هم روی آن گذاشته و تنظیمات لازم طبق پست های قبلی من انجام می دهید و حالا این کامپیوتر در شبکه به عنوان یک DHCP Server, PXE Server عمل می کند بدون نیاز به AD,DNS,DHCP,WDS براحتی کار می کند.

از نظر سرعت و همزمانی همانطور که قبلا هم گفتم در همه تقریبا موارد مشابه است و تفاوت در سادگی کار است.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    اما با استفاده از TFTPD32 می تونید همان کار را بدون دامین انجام بدید.
    به اینصورت که بعد تهیه ایمیج مستر که هر آنچه مد نظرتان است (سیستم عامل , درایور و نرم افزار) داخل آن وجود دارد آن را بر روی یک کامپیوتر پر سرعت که ویندوز دارد قرار می دهید وRFTPD32 را هم روی آن گذاشته و تنظیمات لازم طبق پست های قبلی من انجام می دهید و حالا این کامپیوتر در شبکه به عنوان یک DHCP Server, PXE Server عمل می کند بدون نیاز به AD,DNS,DHCP,WDS براحتی کار می کند.

از نظر سرعت و همزمانی همانطور که قبلا هم گفتم در همه تقریبا موارد مشابه است و تفاوت در سادگی کار است.
    اقا خدا خیرت بده بالاخره یکی منظور من رو گرفت تشکر
    آقا مجتبی عزیز یه سوال اگه ما سرور بزاریم نه یه کامپیوتر بعد بیام وRFTPD32 نصب کنیم چه طوره ؟ به نظرت چند تا هارد بزارم واسه این کار که همزمان 100 لپ تاپ درخواستشونو می دن برای نصب ویندوز از رو ایمیج ؟ چه RAID ی استفاده کنم؟

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام دوست من
    بله قاعدتا در مورد این تعدادی که شما صحبت می کنید یک سرور خیلی بهتر است از یک پی سی.
    اما جهت افزایش Performance بیته به سرور مورد نظر شما نوع و تنظیمات RAID فرق می کنه. اما در کل چند تا توصیه در راستای افزایش سرعت:
    1- استفاده از هارد دیسکهای دور بالا مثلا 15K
    2- به طور کلی سرعت RAID0 از بقیه ریدها بالاتر است البته در شرایط تعداد هارد مساوی (البته ذکر این نکته ضروری است که در این حالت اگر یکی از هاردها مشکل پیدا کند کلا اطلاعات سرور از بین می رود)
    3- استفاده از کارت شبکه 1gbps در سرور و شاید هم بتوانید دو کارت شبکه بر روی سرور را Bridge کنید تا سرعت بیشتری داشته باشید.
    4- من نمی دونم تا چه رنجی می تونید هزینه کنید ولی پیشنهاد من استفاده از یک سرور HP DL160 با 4 تا هارد دیسک 146GB 15K که RAID0 یا RAID5 شوند مناسب است یک عدد CPU و حدود 4GB رم کافی به نظر می رسه.

- - - Updated - - -

در مورد RAID و مقایسه آنها با هم می تونید اینجا اطلاعات خیلی خوبی بدست بیارید کافی روی هر کدام از آنها کلیک کنید:
    http://www.acnc.com/raid

نام حقيقي: sy

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    27
    به شرطی که از ایمیج هاتون بک آپ تهیه کنید ٫ استفاده از رید 0 پر سرعت ترین read و کمترین هزینه رو در اختیارتون قرار میده و هرچی تعداد هارد ها بیشتر ٫ سرعت خواندن اطلاعات هم بیشتر .

Sent from my Galaxy Nexus

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام دوست عزیز:
    تشکر از راهنمایی و وقتی که شما و دوستان دیگه توی این پست گذاشتن / ممنون
    کدوم نسخه رو باید دانلود کنم؟ standard edition یا service edition
    بازم تشکر

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب ویندوز تحت شبکه

نصب ویندوز از طریق شبکه

نصب ویندوز 7 از طریق شبکه

نصب ویندوز از شبکهنصب ویندوز در شبکهنصب ویندوز 7 تحت شبکهآموزش نصب ویندوز تحت شبکهنصب ويندوز از شبكهنحوه نصب ویندوز تحت شبکهو tftpboot.exeآموزش نصب ویندوز از طریق شبکهنصب ویندوز با کابل شبکهنصب ویندوز از روی شبکهنصب ویندوز 7 از شبکهنصب ويندوز در شبكهنحوه نصب ویندوز 7 از طریق شبکهنصب ویندوز در شبکه imageنصب ويندوز تحت شبكهنصب ویندوز درشبکهنصب ویندوز 7 در شبکهویندوز aik چیستکار با wdsآموزش sysprep ویندوزدرشبكه xpنصب ويندوز با شبكهویندوز تحت شبکه

برچسب برای این موضوع