نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: راه اندازی شبکه خصوصی با استفاده از خطوط Dial-up

نام حقيقي: مسعود س

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راه اندازی شبکه خصوصی با استفاده از خطوط Dial-up

با سلام.

بنده نیاز پیدا کردم که تعداد زیادی کامپیوتر در سطح شهر را با استفاده از خطوط Dial-up به یک کامپیوتر مرکزی (سرور) وصل کنم تا این کامپیوترها با سرور به رد و بدل کردن اطلاعات بپردازند.

نکته مهمی که این سؤال بنده را از سؤال های مشابه متمایز می کند این است که بنده قصد ندارم خط اینترنت موجود بر روی سرور را بین Clientها Share کنم. تنها قرار است که یک ارتباط خصوصی مستقل از اینترنت برقرار شود تا Clientها بتوانند با نرم افزاری که مخصوصاً برای آنها نوشته می شود با سرور ارتباط برقرار کنند. به همین علت نیاز برخی سخت افزارها/نرم افزارهای گران قیمت برطرف می شود.

نیازمندی های اولیه این سیستم به صورت زیر است:

1. در این شبکه نباید از خطوط اینترنت برای برقراری ارتباط استفاده شود.
    2. ترجیح بر این است که نرم افزارهایی که برای Clientها و سرور نوشته می شود، وابسته به نوع زیرساخت شبکه نباشد. برای مثال، همیشه فرض بر این باشد که یک اتصال TCP/IP برقرار است.
    3. تعداد Clientها زیاد است.

راه حل های اولیه ای که برای نیازمندی های فوق پیشنهاد شده است به قرار زیر است:

1. به دلیل عدم امکان استفاده از خطوط اینترنت، خطوط تلفن که در سطح شهر موجود است برای این کار انتخاب شده است. Clientها با شماره گیری تلفن سرور، به سرور وصل می شوند.
    2. ترجیح بر این است که پس از برقراری ارتباط تلفنی با استفاده از نرم افزارها/سخت افزارهای لازم، یک لایه نرم افزاری روی این شبکه تلفنی قرار گیرد که (مانند یک VPN) سرویس TCP/IP را برای نرم افزارهای کاربردی سطوح بالاتر فراهم کند. یعنی برنامه ها گمان کنند که از یک شبکه TCP/IP معمولی استفاده می کنند، و لایه نرم افزاری، درخواست های آنها را از طریق خط تلفن منتقل کند.

سؤالات مطرح:

1. برای اتصال تعداد زیادی Client به سرور از طریق خطوط تلفن، به چه امکانات سخت افزاری/نرم افزاری نیاز است؟
    2. برای سوارکردن یک ارتباط TCP/IP (همانند VPN) بر روی شبکه تلفنی از چه نرم افزارهایی می توان استفاده کرد؟ آیا نرم افزاری برای ساخت VPN بر روی شبکه تلفنی وجود دارد؟
    3. مراحل نصب و تنظیم این سخت افزارها و نرم افزارها چیست؟
    4. هزینه تقریبی برای راه اندازی چنین شبکه ای چقدر است؟

پیشاپیش از اطلاعات ارجمند و وقتی که اساتید در اختیار اینجانب قرار می دهند تشکر می کنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سجاد کلاهی

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    دوست عزیز ، بخاطر اینکه از بستر اینترنت نمی خوایی استفاده کنی، دیگه بحث وی پی ان حذف میشه
    وی پی ان یعنی ارتباط خصوصی از داخل شبکۀ عمومی مثل اینترنت ، هرجند مخابرات هم شبکۀ عمومی نسبت به شبک، شما بحساب می آد
    ملی توجه کنیم ، در ارتباط تلفنی ز تجهیزات آی پی نمی تونی استفاده کنی ، و احتیاج به یک مبدل سیگنال و پکت خطوط تلفن به
    آی پی و بر عکس نیاز داری.. لطف کن بگو که ماکسیمم یوزر های هم زمان وصل شده به سرور چقدره ؟
    ودر ضمن امکانات خط تلفن سمت سرور چقره؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.
    دوست عزیز. اول باید از پاسخ سریع شما تشکر کنم.

ولی من در مورد VPN فکر می کنم این امکان وجود داره.
    ببینید، همون طور که خودتون هم می دونید، وقتی کسی که از اینترنت Dial-up استفاده می کنه می خواد به اینترنت وصل بشه، بعد از اینکه Username/Password رو وارد کرد و دکمه Dial رو زد، ابتدا ویندوز با استفاده از مودم، شماره تلفن ISP رو می*گیره. بعد از اینکه ارتباط تلفنی بین کاربر و ISP برقرار شد و Username/Password تایید شد، ویندوز با استفاده از لایه های TCP/IP، یک ارتباط اینترنتی از نوع TCP/IP برای برنامه ها ایجاد می کنه.

از این به بعد، اطلاعاتی که توسط برنامه ها قراره از طریق اینترنت رد و بدل بشه، توسط ویندوز (یا بهتر بگم، توسط لایه های TCP/IP) تبدیل به سیگنال های تلفنی می شه که از طریق مودم ارسال می شه. به عبارت دیگه، ارتباط فیزیکی، یک ارتباط تلفنی هست، اما یک لایه نرم افزاری روی اون قرار می گیره که این موضوع رو از دید نرم افزارها پنهان می کنه.

کاری که مد نظرم هست، لااقل از نظر تئوری کاملاً امکان پذیره. و فکر می کنم حتماً نرم افزاری باید وجود داشته باشه که کار مشابهی رو، نه برای اتصال به اینترنت، که برای ایجاد یک شبکه معمولی انجام بده. یعنی (درست مشابه نرم افزارهای VPN) یک اتصال TCP/IP رو برای برنامه های ویندوز فراهم کنه، و از طرف دیگه داده هایی رو که از برنامه ها دریافت می کنه رو از طریق خط تلفن منتقل کنه. (درست مثل نرم افزار مودم در ویندوز و نرم افزار ISP). حالا شاید چون از اینترنت استفاده نمی کنه، اسمش VPN نباشه. اما کاری که می کنه کاملاً مشابهه.

در مورد تعداد Userهای همزمان باید بگم حدود 500 الی 1000 تا (!!). البته می دونم که با یه کامپیوتر سرور نمی شه این کار رو کرد و یه بخشی از سؤال من هم اینه که در مجموع چه سخت افزارهایی برای راه اندازی این سیستم لازمه.
    البته برای شروع و آزمایش، اگه بتونم دو تا کامپیوتر رو هم با استفاده از خط تلفن و شماره گیری به هم وصل کنم خیلی خوبه. کسی می دونه چطور می شه این کار رو کرد؟ (البته همون طور که گفتم، دنبال چیزی مثل Hyper Terminal نیستم. بلکه می خوام نرم افزارهای روی سیستم، بدون اینکه از نوع شبکه اطلاع داشته باشند، مثل یک شبکه LAN معمولی به هم دیگه وصل بشن).

در مورد امکانات خط تلفن سمت سرور هم، می خوام از شما بشنوم که چه امکاناتی لازمه تا فراهم کنم.

با تشکر مجدد.

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    دوست عزیز توجه کنیم:

1- ارتباط با آی اس پی TCP IP نیست و از نوع PPP می باشد
    وقتی به اینترنت وصلین از طریق راس کلیک روی کانکشن این موضورو تحقیق کنید.

2-در ارتباط دیال آپ با اینترنت چیزس به سیگنال تلفن تبدیل نمیشه ، اگه
    منظورتون پالسه ، همون کاری که گفتن رو ماجلیتور همون مودم انجام میده
    3- ارتباط LAN از طریق کارت شبکه با پهنای فرکانسی 100 مگابیت انجام میشه
    با دو سیم برای ارتباط سند و دو سیم برای رسیو در حالت فول داپلکس
    حالا این استانداردو چطور می خوایین با کابل تلفن راه بندازین...
    دوست عزیز آی اس پی با نرم افزار پالس رو نمی گیره، با دستگاه مالتی پورت این کارو می کنن

به دلیل عدم آشنایی کافی با مقدمات بحث ، پیشنهاد می کنم بحث بسته بشه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز،

بنده طی مثال هایی که گفتم فقط خواستم منظورم رو برسونم، که فکر می کنم به اندازه کافی واضح بود. من دنبال بازی با کلمات نیستم که حالا این بحث های بالا رو مطرح کنیم.

1. وقتی میگم ارتباط TCP/IP روی خط تلفن برقرار میشه، خوب این واضحه. یعنی بالاخره ما یک ارتباط TCP/IP داریم و باهاش می تونیم مثلاً سایت Google رو در مرورگر بالا بیاریم (این که بدیهیه). از طرف دیگه ارتباط کامپیوتر با دنیای بیرون با چیزی به جز خط تلفن برقرار نمی شه (این هم بدیهیه). بنابراین، اطلاعاتی که از طریق پروتکل IP منتقل میشن، بالاخره از طریق خط تلفن منتقل میشه. حالا شما دوست داری با کلمات بازی کنی، باشه: ارتباط بین ویندوز و ISP از طریق پروتکل PPP برقرار میشه. بعد ویندوز با استفاده از کانکشن PPP که داره، لایه های بالاتر TCP/IP رو روی این کانکشن پیاده سازی میکنه.

2. در مورد اشاره به LAN هم همینطور. گفتم «مثل شبکه LAN» به همدیگه وصل بشن. یعنی با توجه به توضیحاتی که دادم، نرم افزارهای کاربردی گمان می کنند که روی یک شبکه عادی، مثل شبکه LAN دارن اجرا میشن و بنابراین می تونن با استفاده از آدرس IP به همدیگه وصل شن. در ضمن این حرف که «ارتباط LAN از طریق کارت شبکه با پهنای فرکانسی 100 مگابیت انجام میشه» حرف اشتباهیه (!؟!؟!؟!). پیشنهاد می کنم به مباحث مقدماتی شبکه مراجعه کنید.

3. بنده می دونم که ISP با دستگاه Multiport پالس رو می گیره. ولی ارتباط این با موضوع رو نمی فهمم. این دستگاه واسه اینه که چندین User بتونن به یک سرور وصل بشن. بالاخره باید اطلاعات دریافت شده به نرم افزارهای سطح بالاتر روی سرور ISP، مثل اکانتیگ برسه یا نه؟!

4. گذشته از همه بحث های فوق، منظور من از مثال ها واضح بود. من می خوام (1) چند تا کامپیوتر بتونند همزمان به یک کامپیوتر مرکزی با استفاده از خط تلفن و شماره گیری متصل شن، (2) یک نرم افزاری روی این سیستم تلفنی قرار بگیره که بتونه کانکشن و سرویس های TCP/IP رو برای برنامه های سطح بالاتر فراهم کنه، که برنامه ها بتونن با استفاده از پروتکل IP (مثلاً با استفاده از Socket Programming) به همدیگه وصل شن. اما هیچ خبری از شبکه اینترنت نیست. فقط ارتباط تلفنی. اینها رو توی نیازمندی ها و راه حل های سؤالم گفتم.

در آخر بگم وقتی متوجه صورت مسئله نمی شید، ختم جلسه رو اعلام نکنید. اصلاً مجبور به پیشنهاد دادن نیستید.

شبکه کار خوب بودن به بازی با کلمات نیست، به اینه که چطور با امکانات موجود، مقرون به صرفه ترین راه حل رو واسه مسئله ای که داریم ارائه بدیم. منتظر نظرات دوستان هستم.

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

به اولین پست من تو این بحث مراجعه کنین .من سوال پرسیدم تا به نتیجۀ نهایی برسیم.
    ولی شما در کل برام توضیح دادین چطور از خط تلفن ارتباط LAN ران می کنین یا چطور روی
    خط تلفن TCP/IP ران می کنین و از این حرفا....
    اینجا نه من نه هیچ کس ادعای شبکه بلد بودن نداره ، اگه داشتیم اینجا نبودیم. بهتره بدونین
    منم این ادعا رو ندارم ، من شبکه ای نیستم. تخصصم امنیت شبکه است و عضو تیم pen test هستم.
    هدف کمک بود. مثل همیشه.
    موفق باشین.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.

شما در پست اول اشاره کردید به اینکه شبکه VPN بر روی خط تلفن راه نمی افته (که البته بیان این نکته و همینطور سؤالات دیگه جای تشکر داشت.) بنده هم ضمن سپاسگذاری، فقط خواستم طی یک مثال ساده منظور خودم رو از راه اندازی یک شبکه IP بر روی خطوط تلفن برسونم. این رو هم واسه تاکید بیشتر بگم که بنده از بیان این مثال ISP اصلاً هدفم این نبود که بخوام چیزی رو به کسی یاد بدم. اصلاً در این حد و اندازه ها نیستم. فقط یک مثال بود تا مطلبم رو برسونم. واسه همین هم اولش نوشتم «همونطور که خودتون هم می دونید...».

بنده هیچ جا نگفتم که از خط تلفن LAN ران می کنم. عرض کردم که می خوام بر روی ارتباط تلفنی، سرویس TCP/IP رو قرار بدم که مانند شبکه LAN برنامه ها بتونند با همدیگه ارتباط برقرار کنند. منظورم از بیان این مثال این نبود که روی خط تلفن LAN ران کردم یا TCP/IP. مثال زدم که بگم وقتی اینترنت Dial-up از خط تلفن برای برقراری ارتباط با ISP استفاده می کنه، پس ما هم، لااقل از لحاظ تئوریمی تونیم روی خط تلفن ارتباط از نوع IP داشته باشیم و به احتمال زیاد نرم افزارهای آماده ای هم برای اینکار وجود داره.

همینطور سعی کردم جواب سؤالات دیگر رو هم بدم.

اما شما در پست دومتون بحث هایی رو مطرح کردید که با سؤال من مرتبط نبود و به غلط گیری های املایی در مثال پرداختید. در حالی که در مثال مناقشه نیست.

در آخر هم بدون اینکه به هدف سؤال بنده هیچ توجهی بکنید نتیجه گیری کردید که مقدمات بحث فراهم نیست. در حالی که اولاً اینجا برای رفع همین مشکلات مقدماتی ایجاد شده. در ثانی، بنده مدتی رو بین افراد مختلف و در جاهای مختلف از جمله این انجمن تحقیق کردم، اما چون به نتیجه ای که می خواستم نرسیدم این سؤال رو اینجا مطرح کردم. (تنها مطالب نزدیکی که وجود داشت، نحوه راه اندازی ISP بود که با کار بنده فرق داشت، چون من قصد به اشتراک گذاری اینترنت رو ندارم). به نظرم این سؤال (یعنی بیان ملزومات نرم افزاری و سخت افزاری برای رسیدن به دو هدف اشاره شده در «راه حل») از مقدمات لازم برای پاسخگویی برخوردار هست.

باز هم از کمک شما تشکر می کنم و اگر در پستم تندی کردم، عذرخواهی می کنم.
    شما هم موفق باشید.

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    شما برای ارتباط همزمان برای این تعداد کلاینت بالا (مثلا 900 کاربر همزمان) نیاز به 30 خط E1 دارید. که البته نمیدونم آیا مخابرات این تعداد خط E1 رو به یک نفر میده یا نه!! هزینه هر خط E1 هم 3 میلیون تومان هست.
    همچنین نیاز به Access Server دارید تا این خطوط E1 رو به اون متصل کنید و کاربرها از اون طریق به سرور مورد نظر متصل بشن.
    البته اساتید سایت بهتر می تونن راهنماییتون کنند.

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

موفق باشین دوست عزیز.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شماره دیال اپ میاندواب

فرق بین خطوط dial-up معمولی و E1

راه اندازی vpn server از طریق خط تلفن

ایجاد سرور dial up

dialup میاندوآب

نحوه استفاده از وي پي ان براي ديال آپ

برای دیال آپ چگونه ازخط تلفن استفاده کنیم

با مودم dial-up میتوان از vpn استفاده کرد

راه اندازی شبکه با dial up

ز طریق خطوط Leased

فرق بین خطوط dial-up و E1

تفاوت e1 با in در نح.ه اتصال اینترنت dail up

forum.persiannetworks.com به غیر از خطوط مشابه e1

راه اندازی خط e1

نحوه راه اندازی اینترنت با خط تلفن دایلاپ

لازمه شبکه dail up

ایا با اینترنت dial up می توان از vpn استفاده کرد

خط e1 راتوضیح دهید

کمک برای راه اندازی یک سرور dialup ساده با مودم کامپیوتر

مبدل dialup به tcpip

تفاوت dial up با vpn

راه اندازی سرور dialup

راه اندازی خطوط تلفن از طریق شبکه lan

چگونه شبکه dial up سیسکو راه اندازی کنیم؟

تفاوتکانکشنvpn وکانکشنdialup

برچسب برای این موضوع