نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 8سپاس
  • 2 توسط Reza.D
  • 4 توسط patris1
  • 2 توسط patris1

موضوع: سوال در مورد aditional server DC

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79

سوال در مورد aditional server DC

با سلاممن می خوام بدونم آیا میشه با یک خط PSTN ،بین aditional server DC و Server DC ارتباط برقرار کرد ؟چون ادیشینال سرور من از نظر فیزیکی دور از سرور اصلی هستش

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    منظورتون خط تلفن معمولیه؟

شما برای این کار نیاز به این دارید که به نحوی بر پایه IP این دو سرور رو به هم مرتبط کنید.

حالا دور بودن بحث دو تا سایت رو به وجود میاره.

میتونید در هر سایت یه DC داشته باشید بعد بین این دو تا Trust برقرار کنید تا یوزر ها بتونن از منابه هر دو دامین استفاده کنند.

mehdi و patris1 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مسعود

خواننده
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    85
    درود بر همه اهالی انجمن

آقا یه موردی رو می خوام با همه دوستان مشورت کنم که شاید سوال خیلی ها هم باشه و به یه جمع بندی بریسیم:

اگر ما دو سایت داشته باشیم و بخواهیم برای Domain برنامه ریزی کنیم این حالت ها به ذهنم می رسه:

1) در سایت A یه Domain داشته باشیم و در سایت B هم یک Additional بگذاریم.

چون ما وضعیت لینک های ارتباطی با سرعت و قیمت خوبی ممکنه در بسیاری مناطق نداشته باشیم بهتره سعی کنیم اگر DC ها برای مدتی همدیگر رو ندیدند کمترین اختلال در مجموعه ایجاد بشه.

پس می تونیم روی هر DC هم Global Cat رو داشته باشیم. حالا این خودش بار Replicate رو بالا می بره. می تونیم از Universal Cache استفاده کنیم ولی باز یه مشکل کوچک هست. اگر DC اصلی برای مدتی در دسترس نباشه و مثلا شما بخواهید برنامه ای نصب کنید که به GC یا Master rol ها نیاز داشته باشه اونوقت یه مقدار کار گیر پیدا می کنه.
    در کل می شه در این حالت از Schedulre برای Update استفاده کرد و هم از Inter site تا ترافیک فشرده و در زمان معین منتقل بشه.

در کل به نظرم تا اینجا یکم ممکنه موقع ایجاد تغییر و( نه استفاده در حالت عادی ) دچار مشکل بشیم !

2) همونطور که دوست عزیز آقا رضا گفتن اصلا ما دو Forest مجزا داشته باشیم که تمام Roll ها (Forest Wide و Domain wide ) رو هر دو طرف داشته باشیم. فکر می کنم اینطوری یه سری درد سر ها کمتر می شه.

دوستان عزیزم خصوصا جناب پاتریس که بسیار علمی بحث می کنن و جا داره از ایشون بابت زمان بسیاری که دارن تو این انجمن می گذارن تشکر کنم اگر جایی رو دارم اشتباه می گم اصلاح کنن.

به نظر همه دوستان بهترین راه حل برای وصل کردن دو سایت که از نظر فیزیکی از هم دورن و ممکنه در لحظه ارتباط نداشته باشن چه روشی هست ؟ گزینه بهتر دیگه ای هم وجود داره ؟

موفق و پیروز باشید

ویرایش توسط masud : 2010-02-15 در ساعت 02:31 PM

نام حقيقي: 1234

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    با اینکه سوال شما جایش در این پست نیست، ولی به هرحال امیدوارم کمکتان کند.

کد:
    http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727069.aspx#EGAA

Active Directory Replication over Dial-up Topology

This section describes the steps required for an administrator to install and configure a common virtual private network over a dial-up connection. Where appropriate, tables with the required configuration data are also included for reference.
    The Atlanta office connects to the corporate headquarters, Los Angeles, using a dial-up connection. The administrator must configure routers in both Los Angeles and Atlanta by installing Windows 2000 Routing and Remote Access Service and configure dial-up routing interfaces. The next step will be to install and configure DNS on the servers that will become the domain controllers for the Atlanta and Los Angeles domains. Once this is done, the administrator will promote the server in the Los Angeles office as the first domain controller in the forest. Next the administrator will configure the sites and site link, and define the subnets for Los Angeles and Atlanta using Active Directory Sites and Services. The last tasks are to promote one server as the first domain controller in the ATL child domain, then promote the second server as an additional domain controller. In both offices the routers are configured as stand-alone servers

Settings for minimizing periodic WAN traffic
    کد:
    http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben-us%3B819108&x=2&y=15

Reza.D، th95، mehdi و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مسعود

خواننده
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست گلم پاتریس جان

من هدفم این بود که شما و همه دوستان نظرشونو بگن. بله. شما صحیح می فرمایید می شه بست من هم منکر این قضیه نیستم ولی بدش چه مشکلاتی ممکنه در اثر قطع شدن ارتباط پیش بیاد و چاره چیه ؟

اگر هم اینجا مطرح کردم فکر کردم با سوال اول دوستمون در ارتباطه. اگر شما فکر می کنین بی ربط پرسیدم پستمو حذف کنید.

در هر شکل سپاس و تشکر از توجه همه عزیزان

ویرایش توسط masud : 2010-02-15 در ساعت 03:47 PM

نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    منظورتون خط تلفن معمولیه؟

شما برای این کار نیاز به این دارید که به نحوی بر پایه IP این دو سرور رو به هم مرتبط کنید.

حالا دور بودن بحث دو تا سایت رو به وجود میاره.

میتونید در هر سایت یه DC داشته باشید بعد بین این دو تا Trust برقرار کنید تا یوزر ها بتونن از منابه هر دو دامین استفاده کنند.

بله دیگه PSTN دیال آپ میشه،با آی پی ها مشکل ندارم و می تونم با Dyndns یه آدرس ثابت درست کنم .

ببینید عرض بنده اینه: آیا با این سرعت سی و سه و خورده ای همچین کاری میشه کرد ؟
    زمان تایم اوت بالاست، پس موقع رپلیکیت به مشکل برنمی خوره ؟
    من فکر می کنم برای این ارتباط ،سرعت حداقل 20 تا 50Mbps باید باشه،اما حتما دوستان راهی رو برای سرعتهای پایین مد نظر دراند !!!!
    حالا یه چیزی :
    من به ذهنم می رسید که آیا امکانش هست : اطلاعات سرور رو به یه CD یا DVD یا حافظه قابله حمل انتقال داد و اون طرف عمل رپلیکیت رو به صورت دستی انجام داد ؟

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272

How to optimize Active Directory replication in a large network

کد:
    http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben-us%3B244368&x=16&y=10

ویرایش توسط patris1 : 2010-02-15 در ساعت 04:35 PM
    th95 و mehdi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام

جناب پاتریس من به جایی نرسیدم ....!!!!

نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    با سلام

از دوستان خواهشمندم یه بار دیگه به تایپک توجه کنند

ممنون

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    Quick understanding of Active Directory
    کد:
    http://forum.persiannetworks.com/f78/t32831.html

What Is Active Directory Replication Topology

کد:
    http://forum.persiannetworks.com/f78/t32830.html

کلمات کلیدی در جستجوها:

child domain

additional dc

اموزش رپلیکیت بین سرور

رپلیکیت

اگر یک اکتیودایرکتوری و یک ادیشینال داشته باشیم برای فعال کردن ادیشینال چکار کنیم؟نصب سرور رپیلیکیتمهدی اولیایی رضاییدیتابیس رپلیکیتعمل رپلیکیت بین dc هاتوپولوژی dial upچگونگی رپلیکیت اکتیو دایرکتوری در 2 سایت به صورت دستیglobal configuration in additional domain controllerسوالاتی در مورد حذف اکتیودایرکتوریسوال در باره server 2008 مشکل رپلیکیت بین سرورهاایجاد رپلیکیت بین 2 سایت windows server 2008child domain controllerمشكل رپليكيت نشدن ويندوز سرورadditional domainaditional server ارتباط بین

برچسب برای این موضوع