نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12

موضوع: سؤال در مورد فایل Boot.ini

نام حقيقي: mehrdad

عضو غیر فعال
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    11

سؤال در مورد فایل Boot.ini

سلام
    من یه ویندوز xp داشتم و یه ویندوز server
    بعد از اینکه ویندوزم xp که در درایو C بود رو عوض کردم فایل BOOT.ini قبلی پاک شد و دیگه صفحه انتخاب xp یا سرور نمیاد .
    پارتیشن سرور من درایو D هست .چه خطی به فایل boot.ini اضافه کنم که صفحه انتخاب بیاد

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: farbod Abedi

عضو غیر فعال شناسه تصویری samigherty
    نوشته
    95
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    10
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windo ws Server 2003, Enterprise" /noexecute=optout /fastdetect

همینا رو از اینجا copy کن
    موفق باشی

نام حقيقي: Peyman Lari

عضو غیر فعال شناسه تصویری PeymanLari
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon1

[boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windo ws Server 2003, Enterprise" /noexecute=optout /fastdetect

همینا رو از اینجا copy کن
    موفق باشی
    فكر نكنم اينطوري مشكلشان حل بشود .
    اينطوري گزينه Windows 2003 در زمان بالا آمدن سيستم نشان داده مي شود ولي Windows بالا نمي آيد .

ویرایش توسط PeymanLari : 2009-08-09 در ساعت 01:15 AM

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon1

نقل قول نوشته اصلی توسط menay نمایش پست ها
    سلام
    بعد از اینکه ویندوزم xp که در درایو C بود رو عوض کردم فایل BOOT.ini قبلی پاک شد و دیگه صفحه انتخاب xp یا سرور نمیاد .
    پارتیشن سرور من درایو D هست .چه خطی به فایل boot.ini اضافه کنم که صفحه انتخاب بیاد

با تشکر
    شما بايد يكبار ويندوز رو Repair كنيد .

نام حقيقي: farbod Abedi

عضو غیر فعال شناسه تصویری samigherty
    نوشته
    95
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    10
    نه دوست خوبم
    مشکلش حل می شه و چون فقط فایل BOOt.ini بهم خورده

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط samigherty نمایش پست ها
    نه دوست خوبم
    مشکلش حل می شه و چون فقط فایل BOOt.ini بهم خورده
    نه دوست عزيز اگر يكبار امتحان كنيد مي بينيد كه ديگر بالا نمي آيد .
    چون يك Windows XP روي Drive C داشته اند و يك Windows 2003 روي drive d زماني كه Drive c رو فرمت مي كنند به جز فايل Boot.ini فايل هاي ديگه اي هم پاك مي شود كه windows 2003 به آن ها احتياج دارد و بايد يكبار windows رو Repair كنند تا فايل ها دوباره Copy* شود .

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    پیمان جان درست است راه حلی که فرمودند.
    شما میتوانید به صورت دستی این مورد را در این فایل وارد نمایید یا با استفاده از ریکاوری کنسول ویندوز آن را با استفاده از سرچ ترمیم نمایید.

ولی اگر تنظیمات ویندوز به غیر از فرمت نمودن درایو C شما تغییر نکرده است میتوانید از آن استفاده نمایید.

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    پیمان جان درست است راه حلی که فرمودند.
    شما میتوانید به صورت دستی این مورد را در این فایل وارد نمایید یا با استفاده از ریکاوری کنسول ویندوز آن را با استفاده از سرچ ترمیم نمایید.

ولی اگر تنظیمات ویندوز به غیر از فرمت نمودن درایو C شما تغییر نکرده است میتوانید از آن استفاده نمایید.
    شما مي توانيد با استفاده از Recovery console سيستم ها رو جستجو كنيد و دوباره يك فايل Boot.ini رو بسازيد ولي اگر فايل هاي NT detect و NToskernel و ديگر فايل هاي سيستمي پاك شده باشد بايد حتما ويندوز رو Repair كنيد .

ویرایش توسط PeymanLari : 2009-08-09 در ساعت 05:04 PM

نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط PeymanLari نمایش پست ها
    شما مي توانيد با استفاده از Recovery console سيستم ها رو جستجو كنيد و دوباره يك فايل Boot.ini رو بسازيد ولي اگر فايل هاي NT detect و NToskernel و ديگر فايل هاي سيستمي پاك شده باشد بايد حتما ويندوز رو Repair كنيد .
    دوست عزیز هنگامی که ویندوز دیگری نصب کرده باشند این موارد 100 % ایجاد شده اند که در حال حاضر میتوانند از آن سیستم استفاده نمایند.
    سلام
    همانطوری که در پست 1 اشاره شده است در حال حاضر ویندوز XP دارند و بوت میشود ولی صفحه تنظیمات انتخاب ویندوز را نمیتوانند ببینند و انتخابی انجام بدهند.

همیشه سعی کنیم پستها را به دقت بخوانیم و بعد شروع به پاسخ گویی بکنیم تا باعث گیج شدن و عدم ارائه توضیح صحیح نباشیم ( این نکته را نه فقط به شما بلکه به خودم و سایر دوستان عرض کردم تا به سوی واب های صحیح و تخصصی تر پیش بویم)

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز هنگامی که ویندوز دیگری نصب کرده باشند این موارد 100 % ایجاد شده اند که در حال حاضر میتوانند از آن سیستم استفاده نمایند.
    ببخشيد مال ويندوز 2003 يا Windwos XP

همانطوری که در پست 1 اشاره شده است در حال حاضر ویندوز XP دارند و بوت میشود ولی صفحه تنظیمات انتخاب ویندوز را نمیتوانند ببینند و انتخابی انجام بدهند.
    بله درست چون ويندوز XP تازه نصب شده است و تمام فايل هاي سيستمي آن وجود دارد ولي فايل هاي سيستمي Windows 2003 هم وجود دارد ؟
    همیشه سعی کنیم پستها را به دقت بخوانیم و بعد شروع به پاسخ گویی بکنیم تا باعث گیج شدن و عدم ارائه توضیح صحیح نباشیم ( این نکته را نه فقط به شما بلکه به خودم و سایر دوستان عرض کردم تا به سوی واب های صحیح و تخصصی تر پیش بویم
    بله درسته منم با شما موافقم ولي شعار دادن خوب است ولي اگر خودمان هم به آن عمل كنيم .
    دوست عزيز اگر شما پست هاي من را به دقت خوانده بوديد مي فهميديد كه منظور من چي بوده است .
    اين بحث به جايي نمي رسد مگر اينكه در آن به جاي گمان و ... از تجربه و علم استفاده كنيم .
    Primary partition چست ؟
    چرا زماني كه ويندوز 2003 را كه روي Drive D نصب مي كنيد فايل boot.ini* ويندوز به جاي اينكه در درايو D قرار قرار بگيرد در Drive C* قرار مي گيرد ؟
    اگر شما يكبار امتحان كنيد متوجه مي شويد . كه با پاك كردن Primary partition بايد ويندوز ها را Repair كنيد تا فايل هايي سيستمي كه مربوط به ويندوز بوده است دوباره ريخته شود .

نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    پیمان عزیز خیلی ناراحت نشو من کلا دچار کج فهمی هستم .
    شعار هم اگر بلد باشیم بدهیم و حد اقل به خودمان هم تشری بزنیم بد نیست.

و اما در مورد توضیحات.

راستیاتش تا قبل از پست شما یک چیزایی میدونستم.

بوت لودر در این 2 ورندوز یکی است (منظور 2003 و XP است )
    پارتیشن Primery را توضیحاتش خدا را شکر در اینترنت موجود است و یکی 2 باری مطالعه کوچکی داشته ام ولی اصلا ربطی به اینجا ندارد احتمالا منظور شما پارتیشن اکتیو است Active partion حال اگر شما خواستید بگویید تا در این 2 مورد توضیح بدهم شاید چیزهایی را من اشتباه بلد هستم .

بوت لودر باید در پارتیشن اکتیو که معمولا و به صورت پیش فرض ئاولین پارتیشن ساخته شده در هارد دیسک است تولید میشود و برای تمامی سیستم عامل ه ا باید این بوت لودر تصمیم بوت نمودن و تنظیمات بوت را بکشد.

وقتی درایو اکتیو فرمت میشود یا این بوت لودر و فایلهای مرتبط با آن پاک میشود باید این فایل ها دوباره ساخته شوند که با استفاده از recovery console میتوان این عمل را انجام داد.
    در صورت نصب ویندوز یا بوت لودر دیگر در هارد ( هر نوع بوت لودری مد نظر است ) به شرط آن که این بوت لودر آن سیستم عامل را ساپرت کند غیر از تنظیمات مورد خواصی برای انجام وجود ندارد.

فایل boot.ini و NTDETECT.COM سایر فایلها ی مربوط که به قول شما در درایو C و در اصل در درایو اکتیو ایجاد میشوند ( در کتب ویندوز به ان درایو سیستم نیز گفته میشود) همان بوت لودر مربوطه هستند.

اضافه نمودن ویندوز های دیگر را میتوان با استفاده از همان تنظیمات داخل فایل Boot.ini انجام داد.

بله درست چون ويندوز XP تازه نصب شده است و تمام فايل هاي سيستمي آن وجود دارد ولي فايل هاي سيستمي Windows 2003 هم وجود دارد ؟
    اگر منظور شما از فایلهای سیستمی فایلهای لازم برای بوت نمودن و فایلهای بوت لودر است بله.

برای مقداری مستند نمودن توضیحات:
    http://en.wikipedia.org/wiki/System_...boot_partition
    http://www.online-tech-tips.com/comp...tion-vista-xp/
    http://www.computerhope.com/jargon/a/activepa.htm
    http://support.microsoft.com/kb/228004
    http://www.theeldergeek.com/hard_drives_01.htm
    http://support.microsoft.com/kb/314470

امیدوارم این بحث سازنده باشد نه فقط یک کل کل در بین 2 عضو.باز کننده تاپیک اصلا پستی غیر از پست 1 نزده اند.)

ویرایش توسط SADEGH65 : 2009-08-10 در ساعت 06:30 PM علت: اضافه نمودن منابعی برای مطالعه بیشتر

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    تا حالا براي شما چنين چيزي اتفاق افتاده ؟
    ببخشيد همين طور داشتم تايپ مي كردم اشتباها به جاي Active Partition نوشتم Primary Partition .
    آره با recovery console مي شه اين كار رو كرد ولي باز هم درست نمي شود .
    ولي من به شما پيشنهاد مي كنم يكبار امتحان كنيد .

کلمات کلیدی در جستجوها:

پاک شدن فایل boot.ini

فایل boot.ini چیست؟

فایل boot.ini کجاست

فایل boot.ini در ویندوز 7

دانلود فایل boot.ini

boot.ini فایل

دسترسی به فایل boot.ini

boot.ini در ویندوز 7

حذف فایل boot.ini

boot.ini دانلود فایل

حذف شدن فایل boot.ini

پاک شدن boot.iniفایل سیستمی boot.iniboot.ini پاک شده چه کنیمwindows7محل Boot.ini در ویندوز 7boot.ini win7تعمیر فایل boot.ini در 7مکان فایل boot.iniBoot.iniبازیابی فایل bootiniدانلود فایل boot.ini ویندوز 7فایلboot.iniویرایش فایل boot.ini درویندوز7فايل boot.ini چيست

برچسب برای این موضوع