نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 6سپاس
  • 3 توسط mehdi.g
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط SADEGH65
  • 1 توسط M-r-r

موضوع: تغییر هارد یک سرور 2003

نام حقيقي: امیر

خواننده
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7

تغییر هارد یک سرور 2003

با سلام به همه دوستان
    من یک سرور 2003 با سرویس های اکتیو دایرکتوری و فایل سرور و وب سرور و کلی تنظیمات بزرگ و کوچیک دارم .
    تقریبا توی اکتیو دایرکتوری این سرور حدود 2000 تا کاربر دارم .
    مشکلم اینه که این سرور 2 عدد هارد 400 گیگ داشت که اونا رو Miror کرده بودم و الحمد الله یکی از هارد ها سوخت و الان با یه هارد داره کار می کنه .
    من الان 2 تا هارد 1 ترا بایتی سامسونگ گرفتم و میخام هارد 400 رو بردارم و سرور رو روی این دوتا هارد جدید راه اندازی کنم و اصلا قصد ندارم از اول سرور رو نصب کنم و دومینم رو دوباره راه بندازم و 2000 کاربر رو دوباره براش تعریف کنم .
    آیا کسی راهی بلد هست که من بتونم اون هارد 400 رو بردارم و این تو تا هارد 1 ترابایتی رو بزارم رو سرور و تنظیمات سرورم به هم نخوره ( حتی پسورد کاربرای دومینم حذف نشه ) چون شنیدم اگه به وسیله نرم افزار های مختلف image گیری از هارد قدیمیم image بگیرم حتی اگه اون image رو بتونم درست و حسابی برگردونم تمام پسورد های کاربرای دومینم حذف میشن .
    بی صبرانه منتظر راهنمایی های شما هستم .

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    نقل قول نوشته اصلی توسط delphi887 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من یک سرور 2003 با سرویس های اکتیو دایرکتوری و فایل سرور و وب سرور و کلی تنظیمات بزرگ و کوچیک دارم .
    تقریبا توی اکتیو دایرکتوری این سرور حدود 2000 تا کاربر دارم .
    مشکلم اینه که این سرور 2 عدد هارد 400 گیگ داشت که اونا رو Miror کرده بودم و الحمد الله یکی از هارد ها سوخت و الان با یه هارد داره کار می کنه .
    من الان 2 تا هارد 1 ترا بایتی سامسونگ گرفتم و میخام هارد 400 رو بردارم و سرور رو روی این دوتا هارد جدید راه اندازی کنم و اصلا قصد ندارم از اول سرور رو نصب کنم و دومینم رو دوباره راه بندازم و 2000 کاربر رو دوباره براش تعریف کنم .
    آیا کسی راهی بلد هست که من بتونم اون هارد 400 رو بردارم و این تو تا هارد 1 ترابایتی رو بزارم رو سرور و تنظیمات سرورم به هم نخوره ( حتی پسورد کاربرای دومینم حذف نشه ) چون شنیدم اگه به وسیله نرم افزار های مختلف image گیری از هارد قدیمیم image بگیرم حتی اگه اون image رو بتونم درست و حسابی برگردونم تمام پسورد های کاربرای دومینم حذف میشن .
    بی صبرانه منتظر راهنمایی های شما هستم .
    از گاست استفاده کن مشکل نداره.پسوردها هم نمیپره

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    بهترین نرم فزار در این زمینه Acronis True Image Echo Enterprise هست.

ARM، spsgorgan و delphi887 سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7
    از راهنمایی دوستان ممنونم ولی در مورد گاست باید بگم که شرکت سیمانتک گاست رو برای ایمیج گیری از سیستم های معمولی و Workstation ها طراحی کرده و فکر نکم بر روی سرور به درستی جواب بده چون اگه اینطور باشه دیگه نیازی به ساخت نرم افزار بزرگ و مهمی چون Symantec Backup Exec System Recovery Server Edition نبود البته پیدا کردن این نرم افزار و یا Acronis True Image Echo Enterprise به همراه کرک و سریال کار مشکلیه ولی می خواستم بدونم یعنی هیچ راهی وجود نداره که بدون استفاده از این جور نرم افزار ها بشه هارد یه سیستم رو عوض کرد؟ یعنی این همه شرکت های بزرگ نرو افزاری و سخت افزاری برای تغییر دادن هارد های سرور های خودشون چی کار می کنن ؟

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    ما از Acrunis True Image Enterprise Server استفاده میکنیم. ولی من فکر نمیکنم که برای تعویض یک هارد به هارد دیگر در مورد شما نیاز به نسخه خاصی از این نرم افزارها باشد. همین مواردی که دوستان فرمودند کار شما را راه می اندازد.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ببخشید من این تاپیک رو دیر دیدم،
    یه زمانی روی یکی از سرور های بزرگ یکی از دوستان مشکل پیش اومد، نتونستن اطلاعات رو جابجا کنن، مشکل تقریبا مشابه شما بود،
    من اون زمان از Mirror ویندوز استفاده کردم، یه هارد با ظرفیت بزرگتر وصل کردیم به سیستم، با خود ویندوز، هارد ها رو Mirror کردیم، پس از پایان کار، هارد قدیمی رو کشیدیم بیرون و سیستم رو با هارد جدید آوردیم بالا . هنوز بعد از چند سال مشکلی نداشته، خرابی اطلاعات و ... هم نداشته.

delphi887 سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    در مورد راح حل آقای راستی راه حل ایشان درست است ولی چون تا به حال انجام نداده ام میپرسم (آیا تمامی هارد به صورت کامل پارتیشنبندی شد یا خیر (منظور حجم بیشتر هارد جدید است ))
    البته به صورت دستی در آینده میشود این عمل را انجام داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط armashali نمایش پست ها
    ما از Acrunis True Image Enterprise Server استفاده میکنیم. ولی من فکر نمیکنم که برای تعویض یک هارد به هارد دیگر در مورد شما نیاز به نسخه خاصی از این نرم افزارها باشد. همین مواردی که دوستان فرمودند کار شما را راه می اندازد.
    نه آقای مشعلی عزیز احتیاج به نسخه خواصی نیست چون ایشان احتیاج به تغییر در سخت افزار سیستم به جز هارد ندارند. در صورتی که قرار بود این ایمیج بر روی یک سرور جدید انتقال پیدا کند باید یک Addons برای این نرم افزار به نام Universal Restore نیز نصب میشد.

از راهنمایی دوستان ممنونم ولی در مورد گاست باید بگم که شرکت سیمانتک گاست رو برای ایمیج گیری از سیستم های معمولی و Workstation ها طراحی کرده و فکر نکم بر روی سرور به درستی جواب بده چون اگه اینطور باشه دیگه نیازی به ساخت نرم افزار بزرگ و مهمی چون Symantec Backup Exec System Recovery Server Edition نبود البته پیدا کردن این نرم افزار و یا Acronis True Image Echo Enterprise به همراه کرک و سریال کار مشکلیه ولی می خواستم بدونم یعنی هیچ راهی وجود نداره که بدون استفاده از این جور نرم افزار ها بشه هارد یه سیستم رو عوض کرد؟ یعنی این همه شرکت های بزرگ نرو افزاری و سخت افزاری برای تغییر دادن هارد های سرور های خودشون چی کار می کنن ؟
    ببینید در حال حاظر کاری که میخواهید در مورد این سرور انجام دهید با کاری که قرار است بر روی یک Workstation انجام شود فرقی ندارد و نسخه های خواصی که فرمودید برای مدیریت متمرکز بر روی کلاینت ها و برگرداندن یا بکاپ گیری مستمر و به وسیله سرور از کلاینت ها میباشد.

در مورد کاری که شما میخواهید انجام دهید میتوانید از سی دی بوت همه کاره Hirens استفاده نمایید که مثلما در آینده نیز زیاد به کار شما خواهد آمد ولی اگر فقط احتیاج به اکرونیس اینترپرایز داشتید بگویید تا نسخه بوت آماده آن را برایتان آپلود کنم .

در مورد اکرونیس هم اگر خواستید بگئیید تا لینک دانلود + سریال و ... برایتان پیدا نموده و ارسال کنم.

ویرایش توسط ARM : 2009-07-11 در ساعت 12:27 PM
    delphi887 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    در مورد راح حل آقای راستی راه حل ایشان درست است ولی چون تا به حال انجام نداده ام میپرسم (آیا تمامی هارد به صورت کامل پارتیشنبندی شد یا خیر (منظور حجم بیشتر هارد جدید است ))
    البته به صورت دستی در آینده میشود این عمل را انجام داد.
    خیر، من فقط پارتیشن هایی که نیاز داشتم رو میرور کردم، مابقی رو خودم دستی Format کردم . اگه پارتیشن اول هم اندازه اش مشکل داره، میشه بعد از میرور شدن و جدا کردن، اندازه اش رو تغییر داد،
    با اینکه به این روش اطمینان دارم و ازش بیش از یکبار استفاده کرده ام، اما پیشنهاد میکنم در صورت استفاده، هارد اول را تا زمانی که از صحت عملکرد روش و دقت در انتقال اطلاعات، هیچ تغییری ندهید.

ویرایش توسط M-r-r : 2009-07-11 در ساعت 01:07 PM
    SADEGH65 سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

خواننده
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7

بابت هم راهنمایی ها منونم .
    فکر می کنم از روش Miror که راستی راهنمایی کرده برم بهتره باشه ولی من فکر نمی کنم بشه پارتیشنی که سیستم روی اون نصبه رو تغییر اندازه داد چون من هاردهام رو Dynamic می کنم و وقتی سعی کردم درایو C رو تغییر اندازه بدم اجازه این کار رو نمی داد اگه دوستان در این مورد نرم افزار یا روش خاصی بلد هستند به منم بگید متشکر می شوم .
    در مورد آقا صادق هم باید به یه نکته اشاره کنم فرق یک سرور Domain با یه سیستم معمولی تنظیمات پیکربندی و یوزر هایی هستش که تو اون Domain Server تعریف شدن و اگه من از گاست استفاده نمی کنم چون قابلیت های Symantec Backup Exec System Recovery Server Edition رو دیدم و توی این نرم افزار هنگام پشتیبان گیری جز جز سرورت مشخص میشه و می تونی بگی که از کدوم سرویس ها و قسمت های سرور پشتیبان گیری بشه یا نشه مثلا Active Directory و مشکل اینجاست که لایسنس هر قسمت هم جداگانه محاسبه میشه.
    ترس و مشکل اصلی من یوزر هایی که تعریف کردم (حدود 2000 تا 2500) برا همین ریسکش رو نمی پذیرم که با گاست ایمیج بگیرم و بعد از اینکه اون ایمیج رو برگردونم ببینم فقط پسورد Admin سالمه و بقیه یوزرهای دومینم وجود دارند ولی پسورد همشون ریست شده من این تجربه رو از یه منبع حقیقی شنیدم و احتمال بروزش رو هم میدم .
    البته بگم که من تمامی ایمیج گیری از سیستم هام رو با گاست انجام میدم و ازش خیلی راضیم ولی فکر می کنم تو این مورد یه سرور Domain با یه سیستم معمولی باید یه فرقهایی بکنه و نرم افزار مخصوص خودشو بخواد .
    بازم از راهنمایی هاتون ممنونم

کلمات کلیدی در جستجوها:

پارتیشن بندی سرور 2003

تغییرظرفیت درایو C با ACRONIS

تعویض هارد میرور

تغيير سريال هارد توي ويندوز سرور

پيكربندي هارد هاي سرور

میرور کردن یک درایو در ویندوز سرور2003

دانلود پارتيشن بندي براي سرور 2003

فراموش کردن پسورد ایمیج acronis

دانلود اكرونيس

پیکربندی هارد بر روی سرور