صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: وای فای رایگان در اطراف مغازه

نام حقيقي: armin f

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25

وای فای رایگان در اطراف مغازه

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما عزیزان .

یه مغازه خدمات کامپیوتری زدم . برای جذب مشتری ، اینترنت وایرلس تا شعاع 500 متری مغازه بدم .

نظر خودم استفاده از مودم وایرلس + 2 تا اکسس پوینت بصورت wds وصل بشن .

1- بنظرتون این روش مناسبه ؟
    2- با روتر میکروتک میشه سرعت دانلود محدود کرد ؟

چیزی که از شما میخوام یه نقشه تمام تجهیزات که چطوری به هم متصل میشن ( کامپیوتر + روتر میکروتک + اکسس پوینت ها و ... ) و برای میکروتک دنبال چی بگردم و جستجو کنم ؟

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    دوست عزیز سلام این میتونه ایده خوبی باشه ولی اگر دستتون بازه میتونید از آنتن های امنی هم استفاده کنید
    ولی اگر بخواید از 2 اکسسپوینت کمکی استفاده کنید میتونید از مبحث رومینگ هم بهره بگیرید
    و اما اگر قصدتون فقط محدودیت هست با مودم های امروزی البته مدلش مهمه میشه محدودیت اعمال کرد و بحث QOS رو هم به صورت اتوماتیک رعایت میکنه
    واگر قصدتون اکانتینگ هست که همون روتر میکروتیک رو نیاز خواهید داشت

این آموزش هم به کارتون میاد!
    لینک

armiiiiiin سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    نقل قول نوشته اصلی توسط maff21 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام این میتونه ایده خوبی باشه ولی اگر دستتون بازه میتونید از آنتن های امنی هم استفاده کنید
    ولی اگر بخواید از 2 اکسسپوینت کمکی استفاده کنید میتونید از مبحث رومینگ هم بهره بگیرید
    و اما اگر قصدتون فقط محدودیت هست با مودم های امروزی البته مدلش مهمه میشه محدودیت اعمال کرد و بحث QOS رو هم به صورت اتوماتیک رعایت میکنه
    واگر قصدتون اکانتینگ هست که همون روتر میکروتیک رو نیاز خواهید داشت

این آموزش هم به کارتون میاد!
    لینک
    ممنونم دوست عزیزم . دارم آموزش میبینم .
    1- میشه بگید مودم هایی که میشه سرعت دانلود محدود کرد ، داخل مشخصاتش چی نوشته ؟ یعنی من از کجا بفهمم کدوم مودم این قابلیت داره ؟
    2- اگه فقط نقشه اتصال روتر میکروتک + اکسس پوینت ها برام بکشید و بگید دنبال چه آموزش میکروتک بگردم ، خیلی ممنون میشم . اگه بشه یه کار قوی کرد ( محدودیت سرعت + اکانتینگ ) خیلی بهتر میشه . لطف کنید بگید دنبال چی بگردم تا اطلاعاتم افزایش بدم بعد اشکالاتم اینجا مطرح کنم . اصلا با روتر میکروتک آشنا نیستم

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط armiiiiiin نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیزم . دارم آموزش میبینم .
    1- میشه بگید مودم هایی که میشه سرعت دانلود محدود کرد ، داخل مشخصاتش چی نوشته ؟ یعنی من از کجا بفهمم کدوم مودم این قابلیت داره ؟
    2- اگه فقط نقشه اتصال روتر میکروتک + اکسس پوینت ها برام بکشید و بگید دنبال چه آموزش میکروتک بگردم ، خیلی ممنون میشم . اگه بشه یه کار قوی کرد ( محدودیت سرعت + اکانتینگ ) خیلی بهتر میشه . لطف کنید بگید دنبال چی بگردم تا اطلاعاتم افزایش بدم بعد اشکالاتم اینجا مطرح کنم . اصلا با روتر میکروتک آشنا نیستم
    دوست عزیز اگر با میکروتیک آشنایی ندارید بهتره برید سراغ همون مودم هایی که پهنای باند رو محدود میکنن
    مثال تیپیلینک مدل 8969 این کار رو انجام میده و گزینه ای هم که توش این امکان رو فعال میکنه Bandwidth Control
    و احتمالا توی مودم های دیگه هم همین گزینه نام داشته باشه
    برای آشنای با محیط این دستگاه ها میتونید از این لینک استفاده کنید
    شما به جای میکروتیک میتونید از کریو و یا اکانتینگ های دیگه هم بهره بگیرید فقط به جهت این به شما این پیشنهاد رو میدم چون به کانفیگ کردن میکروتیک آشنا نیستید اینم لینک آموزش کریوی مهندس نحوی
    اما اگر نظر شما باز هم میکروتیک هست آموزش هات اسپات میکروتیک مهندس نحوی رو اینجا مطالعه کنید
    و اگر قصد راه اندازی وب آتنتیکیت رو دارید این لینک رو برای آشنایی ببینید

ویرایش توسط maff21 : 2015-04-27 در ساعت 10:44 PM
    jozef، amin-net و armiiiiiin سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    دوست عزیز اگر با میکروتیک آشنایی ندارید بهتره برید سراغ همون مودم هایی که پهنای باند رو محدود میکنن
    مثال تیپیلینک مدل 8969 این کار رو انجام میده و گزینه ای هم که توش این امکان رو فعال میکنه Bandwidth Control
    و احتمالا توی مودم های دیگه هم همین گزینه نام داشته باشه
    برای آشنای با محیط این دستگاه ها میتونید از این لینک استفاده کنید
    شما به جای میکروتیک میتونید از کریو و یا اکانتینگ های دیگه هم بهره بگیرید فقط به جهت این به شما این پیشنهاد رو میدم چون به کانفیگ کردن میکروتیک آشنا نیستید اینم لینک آموزش کریوی مهندس نحوی
    اما اگر نظر شما باز هم میکروتیک هست آموزش هات اسپات میکروتیک مهندس نحوی رو اینجا مطالعه کنید
    و اگر قصد راه اندازی وب آتنتیکیت رو دارید این لینک رو برای آشنایی ببینید
    واقعا ازتون ممنونم مخصوصا اینکه زحمت کشیدی و لینک دادی . مطالعه میکنم و باز بهتون سر میزنم . بازم ممنونم عزیز

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    آقا من کریو مطالعه کردم و فیلم دیدم . فقط چندتا سوال :
    1- نقشه که کشیدم درسته ؟ ( عکس ضمیمه )

2- کریو مستقل هست ؟ و روی سیستم بوت کنم و نصب ( مثل سیستم عامل ؟ ) یا اول لینوکس نصب کنم بعد کریو ( نصب کریو مثل نصب نرم افزار ؟)
    3- در کریو میشه اکانت رایگان ساخت بدون پسورد ؟
    .................................................. ...................................
    4- میکروتک دو نوع داره ( روتر سخت افزاری یا سیستم عامل ) . درسته ؟
    پس میشه میکروتک os روی pc نصب کنم مثل کریو ؟ بدون خرید روتر میکروتک؟
    ببخشید سوالاتم یذره مبتدی هست شرمنده

ویرایش توسط armiiiiiin : 2015-04-28 در ساعت 09:09 AM

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    5- میکروتک os فقط باید روی Vmware نصب کرد ؟ یعنی نمیشه روی خود سیستم نصب کرد ؟

ویرایش

خب خودم جواب پیدا کردم سیستم عامل میکروتک روی سیستم هم نصب میشه . از این آموزش فهمیدم
    تبدیل کامپیوتر به روتر قدرتمند Mikrotik - صفحه 3

فقط یک سوال !
    لایسنس فقط برای ماشین مجازی VM هست ؟ من که میخوام سیستم قدیمی به میکروتک روتر تبدیل کنم ، لایسنس باید خریداری کنم ؟

ویرایش توسط armiiiiiin : 2015-04-28 در ساعت 10:44 AM

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    آقا من کریو مطالعه کردم و فیلم دیدم . فقط چندتا سوال :
    1- نقشه که کشیدم درسته ؟ ( عکس ضمیمه )

2- کریو مستقل هست ؟ و روی سیستم بوت کنم و نصب ( مثل سیستم عامل ؟ ) یا اول لینوکس نصب کنم بعد کریو ( نصب کریو مثل نصب نرم افزار ؟)
    3- در کریو میشه اکانت رایگان ساخت بدون پسورد ؟
    .................................................. ...................................
    4- میکروتک دو نوع داره ( روتر سخت افزاری یا سیستم عامل ) . درسته ؟
    پس میشه میکروتک os روی pc نصب کنم مثل کریو ؟ بدون خرید روتر میکروتک؟
    ببخشید سوالاتم یذره مبتدی هست شرمنده
    با سلام دوست عزیز خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم!
    1:بله درسته فقط آی پی هاش هم رنج نباشه
    2:کریو یک سیستم عامل مستقله وباید به صورت جدا استفاده بشه اما داستان مجازی سازی این امر روبرای ما میسر کرده که کنار نصب سیستم عامل دیگه توی همون سیستم عامل توسط مجازی ساز بشه کریو رو پیاده سازی کرد که البته من این امر رو توصیه نمیکنم بهتره جهت تست انجام بشه اما هیچ مشکلی نداره
    بنده معتقد هستم کریو روی یک سیستم ضعیف ولی جدا کار کنه بهتره تا این که مجازی سازی بشه!
    3-آخه دوست عزیز اگر اکانت رایگان بدون پسورد باشه اصلا چه نیازی به ساختنش هست!
    مگر اینکه بخوای یه تست به مشتری بدی و شروع کنی اکانت فروختن!ولی در کل باید بشه اگرم نشه راه هایی هست که این امر رو میسر کرد!
    4-بله درسته - هم جدا نصب کنید هم مجازی سازی کنید امکان پذیره

- - - ادامه - - -

5- میکروتک os فقط باید روی Vmware نصب کرد ؟ یعنی نمیشه روی خود سیستم نصب کرد ؟

ویرایش

خب خودم جواب پیدا کردم سیستم عامل میکروتک روی سیستم هم نصب میشه . از این آموزش فهمیدم
    تبدیل کامپیوتر به روتر قدرتمند Mikrotik - صفحه 3

فقط یک سوال !
    لایسنس فقط برای ماشین مجازی VM هست ؟ من که میخوام سیستم قدیمی به میکروتک روتر تبدیل کنم ، لایسنس باید خریداری کنم ؟
    5-میشه به صورت مستقل نصب کرد و میشه کرکش کرد دقیقا مثل کرک کردن داخل مجازی ساز فقط آپدیت سیستم عامل نزنید.
    امروزه بسیاری از نهاد ها و ارگان ها وجود دارن که دارن از همین روش یعنی گذاشتن 1 سیستم قدیمی و 4 تا کارت شبکه همون استفاده ی روتر برد رو میگیرن.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    نکات ریز که شما maff21 با سادگی و بدون اضافه گویی اشاره کردید ، خیلی به من برای درک کریو و میکروتک کمک کرد. الان مطالعه تنظیمات میکروتک شروع کردم . اگه لینک مربوط به آموزش هات اسپات دارید برام بذارید ممنون میشم .
    .................
    " آخه دوست عزیز اگر اکانت رایگان بدون پسورد باشه اصلا چه نیازی به ساختنش هست! "

هدف من از اینترنت وایرلس رایگان ، جذب مشتری هست . ولی باید بتونم سرعت دانلود محدود کنم وگرنه ورشکست میشم

حالا اگه اکانت بدون پسورد باشه عالیه . البته در میکروتک، یوزر + پسورد تست باید بسازم و محدودیت ها اعمال کنم . یه صفحه لاگین دیده بودم که نوشته بود :
    یوزر:..............
    پسورد :.........

برای استفاده اینترنت رایگان اینجا کلیک نمایید

حالا فعلا میکروتک نصب + اکتیو کنم

ویرایش توسط armiiiiiin : 2015-04-29 در ساعت 08:13 AM

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نکات ریز که شما maff21 با سادگی و بدون اضافه گویی اشاره کردید ، خیلی به من برای درک کریو و میکروتک کمک کرد. الان مطالعه تنظیمات میکروتک شروع کردم . اگه لینک مربوط به آموزش هات اسپات دارید برام بذارید ممنون میشم .
    .................
    " آخه دوست عزیز اگر اکانت رایگان بدون پسورد باشه اصلا چه نیازی به ساختنش هست! "

هدف من از اینترنت وایرلس رایگان ، جذب مشتری هست . ولی باید بتونم سرعت دانلود محدود کنم وگرنه ورشکست میشم

حالا اگه اکانت بدون پسورد باشه عالیه . البته در میکروتک، یوزر + پسورد تست باید بسازم و محدودیت ها اعمال کنم . یه صفحه لاگین دیده بودم که نوشته بود :
    یوزر:..............
    پسورد :.........

برای استفاده اینترنت رایگان اینجا کلیک نمایید

حالا فعلا میکروتک نصب + اکتیو کنم
    نظر لطف شماست!
    این لینک آموزش هات اسپات و اینم لینک توضیحات تکمیلی
    طبق نوشته های شما چیزی که شما دنبالش هستید وب آتنتیکیت هست
    وبرای محدودیت سرعت به اندازه ی تعداد انسان ها راه برای محدود کردن کاربر هست
    1:اصلا نمیخواد یوزر بسازید فقط بگید پورت 1 که به اکسس پوینت ها وصله رو محدود کن
    2:یه رول کلی برای محدودیت نوشته بشه
    3:از طریق اکسس پوینت ها محدودیت رو اعمال کرد
    4:صفحه ی هات اسپات رو مجهز به "برای استفاده ی رایگان کلیک کنید" کرد و روی یوزر تریال محدودیت اعمال کنید
    و.....
    خود میکروتیک یه حالتی داره که یه یوزر تریال دقیقا با همون محدودیت های که مد نظر شماست اعمال میکنه اینم لینک
    وبرای شخصی سازی محیطش هم همون لینک واین لینک میتونید استفاده کنید!

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    نظر لطف شماست!
    این لینک آموزش هات اسپات و اینم لینک توضیحات تکمیلی
    طبق نوشته های شما چیزی که شما دنبالش هستید وب آتنتیکیت هست
    وبرای محدودیت سرعت به اندازه ی تعداد انسان ها راه برای محدود کردن کاربر هست
    1:اصلا نمیخواد یوزر بسازید فقط بگید پورت 1 که به اکسس پوینت ها وصله رو محدود کن
    2:یه رول کلی برای محدودیت نوشته بشه
    3:از طریق اکسس پوینت ها محدودیت رو اعمال کرد
    4:صفحه ی هات اسپات رو مجهز به "برای استفاده ی رایگان کلیک کنید" کرد و روی یوزر تریال محدودیت اعمال کنید
    و.....
    خود میکروتیک یه حالتی داره که یه یوزر تریال دقیقا با همون محدودیت های که مد نظر شماست اعمال میکنه اینم لینک
    وبرای شخصی سازی محیطش هم همون لینک واین لینک میتونید استفاده کنید!
    لینک آموزش وب آتنتیکیت در بالا داده بودید ولی چون من اطلاعی نداشتم فکر کدم به درد من نمیخوره . پس وب آتنتیکیت هم مطالعه میکنم . واقعا ازت ممنونم . از این وقتی که گذاشتی تا دنبال لینک ها بگردی و معرفی کنی . من رفتم اطلاعاتم زیاد کنم maff21 عزیز بدون شما نمیدونستم از کجا شروع کنم

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    لینک آموزش وب آتنتیکیت در بالا داده بودید ولی چون من اطلاعی نداشتم فکر کدم به درد من نمیخوره . پس وب آتنتیکیت هم مطالعه میکنم . واقعا ازت ممنونم . از این وقتی که گذاشتی تا دنبال لینک ها بگردی و معرفی کنی . من رفتم اطلاعاتم زیاد کنم maff21 عزیز بدون شما نمیدونستم از کجا شروع کنم
    شرمنده میکنی دوست عزیز همین که تونستم به شما کمک کنم خودش لطف بزرگیه!
    ذکات علم آموختن به دیگران است!
    موفق باشید.

M-r-r و armiiiiiin سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    سلام به تمام دوستان عزیز . ببخشید امکانش هست در مورد آنتن امنی یه توضیح بدید تا ذهن من باز شه ؟ گفتید به جای چند اکسس پوینت از امنی استفاده کنید ( توی پست اولتون جناب maff21 ) اگه بخوام آنتن امنی بگیرم به چه وسایلی نیاز پیدا میکنم ؟ آنتن امنی به چی وصل میشه ؟ میخوام پارک کنار مغازم اینترنت داشته باشه . بصورت outdoor یعنی کاربرا با لب تاب و تبلت کانکت بشن . خب چه آنتن امنی بگیرم ؟ و آنتن به چی وصل کنم ؟ پارک با مغازم تقریبا یک کیلومتر فاصله داره شاید کمتر ولی موانع (ساختمان ) بین مغازه و من و پارک هست

- - - ادامه - - -

دوستان مثل اینکه آنتن امنی باید به رادیو وصل شه تا بهترین استفاده و برد داشته باشه . خب رادیو چیه ؟ من چی سرچ کنم ؟ بنویسم رادیو که رادیو معمولی میاره

- - - ادامه - - -

دوستان مثل اینکه آنتن امنی باید به رادیو وصل شه تا بهترین استفاده و برد داشته باشه . خب رادیو چیه ؟ من چی سرچ کنم ؟ بنویسم رادیو که رادیو معمولی میاره

- - - ادامه - - -

راستی مثلا آنتن 15db در چه ارتفاعی باید نصب شه تا به سلامتی همشهریانم آسیب نزنه ؟

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    خب دوستان با تحقیق فهمیدم ( یه چیزایی البته ! ) 1- برای برد یک کیلومتر میشه آنتن امنی با اکسس پوینت وصل کرد یا بهتره به رادیو وصل بشه ؟ مثلا متال ؟

- - - ادامه - - -

. 2- برای اینکه کاربران در محیط خارج بتونن با لب تاب و تبلت به اینترنت من وصل بشن باید از فرکانس 2.4 استفاده کنم دیگه ؟ تایید میشه یا ربطی نداره ؟

- - - ادامه - - -

. 3 - فرکانس 5 برای انتقال نقطه به نقطه هست برای برد بالا . یعنی باید یک کارت وایرلس قدرت مند بعنوان رسیور کاربران داشته باشد . تایید میشه ؟

- - - ادامه - - -

و در نتیجه: . 4 - من باید یک رادیو وایرلس فرکانس 2.4 بگیرم ( مثلا نت متال ) بهمراه آنتن امنی 2.4 مثلا 15db برای یک کیلومتر برای استفاده outdoor . درسته ؟

- - - ادامه - - -

دوستان من یکم گیج شدم !!!!!!! اگه آنتن امنی ( مثلا با مادگی n ) به میکروتک متال 2.4 وصل بشه ، بعد میکروتک متال به چی وصل میشه ؟ به مودم adsl ?

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    25
    up دوست گرامی maff21 به این تاپیک سر نمیزنی !

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

میکروتک

برچسب برای این موضوع