صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: مشاوره برای راه اندازی شبکه ی وایرلس عمومی با برد 600~500 متر

نام حقيقي: soheil

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10

مشاوره برای راه اندازی شبکه ی وایرلس عمومی با برد 600~500 متر

باسلام خدمت اساتید محترم.
    ابتدا یه توضیحی در مورد پلن بدم:
    بفرض 5 تا لوکیشن داریم هر کدوم 500 متر (+ _ 100متر) با هم فاصله دارن ایستگاه های تقریبا در خط دید مستقیم هستن بنده میخوام یه شبکه ی اینترنت عمومی وایرلس راه اندازی کنم هر ایستگاه اکسس پوینت خودش رو داره که تا ایستگاه بعدی باید پوشش بده شبکه ها باید واحد باشن
    من خودم MCSE خوندم ولی بیشتر با شبکه های کابلی کار کردم وایرلس رو هم فقط در حد شبکه های اداری کار کردم
    وایرلس ها باید واحد باشد دقیقا نمیدونم چطور امکان پذیر هست ولی شاید به این صورت باشه که اکسس پوینت ایستگاه اول بصورت اکسس پوینت اصلی کار بکنه بقیه کار boost یا Repeater رو انجام بدن دقیقا مطمئن نیست شاید راه دیگه ای داشته باشه.

فضای محیط تقریبا باز هست (خیابان) ولی دارو درخت هم در محدوده هست و احتمالا نویز بالایی هم داره
    فردی که از ایستگاه 1 به طرف ایستگاه 5 حرکت میکنه نباید حتی 1 ثانیه ارتباطش قطع بشه .
    کلاینت هایی که به اکسس پوینت هر ایستگاه وصل میشن حداقل 50 تا میشه در نظر گرفت.(در مورد افزایش سرعت اینترنت هم مشکلی نیست فقط برای مثال 100 مگابایت زدم.)

لطفا تجهیزات لازم رو همراه با مدل دستگاه ذکر کنید هر ایستگاه حداکثر تا 1 تومن خرج داشته باشه کمی بالا پاییم موردی نداره.
    اکسس پوینت هایی که امکانانت بیشتری داشته باشن و در صورت نیاز هم قابلیت نصب آنتن های مورد نیاز رو داشته باشن ولی هزینه رو هم در نظر بگیرین

با تشکر فراوان.

موضوعات مشابه:
    amin-net و ahmadrezan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    بحث زیاد شده در موردش. باید سلولار وار کار کنی دیگه.

مثلا یکی از بحث ها:
    نصب و راه اندازی سرویس اینترنت wifi در سطح یک شهر

البته بماند که خیلی ها اجرای همچین پروژه هایی رو با استانداردهای موجود توصیه نمیکنن چون میتونه به صرفه نباشه و دردسر زیاد داشته باشه.

amin-net و techno2001 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mohammad

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    تو این فاصله یکی رو بزار مادر بقیه رو به این وصل کن به اون که بستگی به پهنای باندی که لازم داری
    کمی بیشتر از شبکت بگو

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببنید همونطور که گفتم شبکه تو یه محیط عمومی هست بدون پسورد همه میتونن از اینترنت استفاده کنن
    حالا این اکسس پوینت ها باید حداقل 40 50 تا یوز رو همزمان سرویس دهی کنن .
    کسی از ایستگاه 1 حرکت میکنه وارد محدوده ی پوشش اکسس پوینت ایستگاه 2 میشه باید اینترنتش همچنان بدون قطعی برقرار باشه
    کیفیت ارسال و دریافت دیتا در ایستگاه 5 باید تقریبا برابر ایستگاه 1 باشه.
    اگه اکسس پویینت ها دارای قابلیت کنترل پهنای باند برای یورز رو داشته باشن بهتره. مثلا بیشتر از 100 کیلوبایت برای کلاینت ها نده.
    در بدترین شرایط باید تمامی ایستگاه ها تحت پوشش باشن.
    هر اکسس پوینت باید حداقل 20 25 مگابایت در ثانیه ارسال دریافت داشته باشه.
    نویز هم خیلی بالاست چون محیط خیابان هست همه جور وسیله ای نویز میندازه

amin-net و ahmadrezan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    بنظرم اگه نت و بوسیله یه متال 2 و امنی وسط و مرکز باشه پخش کنی و جاهای کور رو ریپوتور بذاری میشه این کارو کرد ..من میخام واسه یه مسافت 700 متر پیاده کنم ...بخدا بعضی وقتا شب تا صبح بیدار میمونم تا بتونم یه فکر حسابی بکنم تا بتونم بدون دردسر سرویس بدم ....

techno2001 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ali A

عضو عادی شناسه تصویری sayrus2010
    نوشته
    544
    سپاسگزاری شده
    355
    سپاسگزاری کرده
    248
    دوست گرامی شما بایستی اکسس پوینتی انتخاب کنید که قابلیتwireless distribution system (WDS) رو داشته باشه،یا خاصیت همپوشانی برای عدم قطع شدن در طول حرکت.
    دیدن اکسس پوینت های این شرکت خالی از لطف نیست
    UniFi | Ubiquiti Networks, Inc.

amin-net، techno2001 و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نه !
    به نظر بنده ریپیتر نزارید !
    اینطوری بار کل شبکه میفته روی یک اکسس پوینت و . . . .
    با فناوری WDS کار کنید !

- - - ادامه - - -

در رابطه با دیوایس هم میتونید روی یوبی کویتی کارکنید ! فعلا بهترین برند هست !
    مخصوصا مدل : Pico برای این کار مناسب هست !

amin-net، techno2001 و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    داداش علی نظرت راجب چنین کاری چیه ...یه پیشنهاد خوب بده ...حتی اگه هزینه بالا بره ....

techno2001 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    سلام بر شما،
    به نظر من چند تا unifi oudoor تهيه كنيد خيرشو ببينيد، ساخته شده واسه همین کار. آنتن دهیش خوبه یوزر بالارو هم جواب میده، فقط سراغ تجهیزات ptp نرين خواهشا چون اصن واسه این کار نیستن.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10
    خیلی ممنون از همه ی دوستان
    فقط یه خواهشی دارم
    لطفا مدل دقیق این دستگاه که مال برند unifi هست رو بفرمایین که من از همین مدل خریداری کنم بهترین مدل با قابلیت پذیری بالا برای این پرژه با هزینه ی زیر 1500 تومن.
    راستیش من فرق indoor با outdoor رو نمیدونم هرکدوم رو که شما برای اینکار صلاح میدونید همون رو پیشنهاد بدین
    فقط یه چیزی میخوام که قطعا جواب بده.
    باتشکر فراوان

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10
    خوب من یه نگاهی به محصولاتش انداختم 4 تا محصول برای اینکار پیدا کردم
    یه لطفی بکنید به اینا نگاه کنین مشخصاتش رو ببنین

ببنید کدوم یکی برای کار من مناسبه محیط کاری هم فضای بیرونه نویز زیاده فکر کنم باید با فرکانس 5 کار کنم.
    مسافتش خیلی مهم هست حداقل 300 متر رو پوشش بدن .
    بین این ap ها یکیشون آنتم خور هست اگه این مناسب باشه در صورت کم اورد فاصله میشه با انتن های قوی 300 400 متر رو ردیفش کرد یا نه (تعداد یوز ساپورتی و قابلیت WDS خیلی مهم هست) .
    الان دیگه انتخاب رو کلا واگذار میکنم بخودتون دستگاه بهتری هم بود مورد نداره پشینهاد بدین نمیخوام وسط کار تو سری بخورم
    حداقل 2 تا پیشنهاد بدین 2 تا از او بهتراشو

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10
    آقا یه مشکل دیگه
    من بخوام برای 100 تا ایستگاه از Unifi AP AC استفاده کنم با حالت WDS فکر بیشتر از 5 ایستگاه دیگه کیفیتش افت کنه بهتر نیست اینترنت اصلی رو هر 5 ایستگاه با Nanostation انتقال بدم ؟
    یعنی بر فرض ما 100 تا ایستگاه داریم هر کدم 500 تر باهم فاصله دارن مسافت کلی 50 کیلومتر میشه که من مخواستم با 200 300 تا Unifi AP AC با مود WDS این 100 تا ایستگاه رو تحت پوشش قرار بدم بجای این کار بهتر نیست من Unifi AP AC هارو 5 تا 5تا WDS کنم برای هر 5 تا نانواستیشن بذارم؟
    من هر 2.5 کیلومتر از نانواستیشن استفاده کنم و با هر نانو استیشن 5 تا Unifi AP AC رو WDS کنم.
    راه بهتری هست با کمترین تلفات ؟
    من اگه کل 300 تا AP رو WDS کنم اگه اینترنت اصلیم 1 گیگ باشه به ایستگاه آخری شاید 1 مگ هم نرسه

اگه یکی از دوستان متخصص لطف کنه بیاد تو یاهو در موردش حرف بزنیم ممنونم میشم.

این پروژه واقعا برای من حیاتی نمیخوام از دستش بدم.

ویرایش توسط techno2001 : 2014-06-12 در ساعت 03:36 PM

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    بنده بهتون پیشنهاد میکنم که در صورتی که محدودیت بودجه ندارید حتما از meru استفاده کنید
    من توی این مدت در موردش خیلی تحقیق کردم و چندتا پروژه رو هم رفتم بازدید کردم که راه اندازی
    کرده بودند کیفیتش اصلا قابل مقایسه نیست با تجهیزات دیگه

در غیر اینصورت بهتون پیشنهاد میکنم که تمام ایستگاههارو به صورت پوینت تو پوینت به یک ایستگاه
    که اینترنت در اونجا به صورت کابلی موجوده منتقل کنید . و سپس توی هر ایستگاه از رادیوی basebox2
    به همراه انتن سکتور 120 درجه یوبیکویتی استفاده کنید (شاید نیاز به 3 تا از این رادیو و انتن در هر ایستگاه بشه)

اگر باز هم قصد داشتید که هزینه کمتری بکنید توی هر ایستگاه از س تا رادیو sxtG-2HND استفاده کنید

دقت کنید هر چی هزینه کم میشه کیفیت کاهش پیدا میکنه

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    بنده بهتون پیشنهاد میکنم که در صورتی که محدودیت بودجه ندارید حتما از meru استفاده کنید
    من توی این مدت در موردش خیلی تحقیق کردم و چندتا پروژه رو هم رفتم بازدید کردم که راه اندازی
    کرده بودند کیفیتش اصلا قابل مقایسه نیست با تجهیزات دیگه

در غیر اینصورت بهتون پیشنهاد میکنم که تمام ایستگاههارو به صورت پوینت تو پوینت به یک ایستگاه
    که اینترنت در اونجا به صورت کابلی موجوده منتقل کنید . و سپس توی هر ایستگاه از رادیوی basebox2
    به همراه انتن سکتور 120 درجه یوبیکویتی استفاده کنید (شاید نیاز به 3 تا از این رادیو و انتن در هر ایستگاه بشه)

اگر باز هم قصد داشتید که هزینه کمتری بکنید توی هر ایستگاه از س تا رادیو sxtG-2HND استفاده کنید

دقت کنید هر چی هزینه کم میشه کیفیت کاهش پیدا میکنه
    والا تجهیزات meru بسیار گرون هست و فکر نکنم با صرفه باشه AP Outdoor قیمتش حدود 3000 4000 دلار هست .

فکر کنم پیشنهاد دومتون بهتر باشه اگه درست متوجه شده باشم.

پیشنها شما اینکه من با رادیو اینترنت کابلی رو به ایستگاه با فاصله ی 500 متر ارسال کنم با رادیو دیگه دریافت کنم خروجیش رو بدم به basebox2 و برای basebox2 هم از 3 تا آنتن 120 سکتور برای پوشش 360 درجه استفاده کنم؟

تا جایی که امکانش هست میخوام از برند ubiqiuit استفاده کنم و در این رابطه چندتا سوال دارم.

چند تا سوال :
    1. برای پشتیبانی تمامی کلاینت ها بهتره از فرکانس 2.4 استفاده کنم یا 5 ؟
    2. برای انتقال اینترنت کابلی با رادیو امکانش هست از Ubiquiti Nanobeam m5 استفاده کنم ؟ با توجه به اینکه نویز محیط بالاست و فرکانس رادیوها روی 5 گیگاهرتز هست میتونم خروجی لن رادیو ها رو به AP با فرکانس 2.4 بدم یا نه ؟
    3. بجای basebox2 میتونم از +Unifi AP Outdoor استفاده کنم یا نه؟
    4. AP مورد نظر باید حداقل 100 تا کلاینت رو همزمان ساپورت کنه این 2 ap بالایی همچین قابلیتی دارن ؟
    5. توی محیط عمومی مثل خیابان استفاده از انتن سکتور ممنوعیت نداره ؟ یا برای دیگر انتن های مخابراتی تداخل ایجاد نمیکنه ؟
    6. آنتن سکتور تا چه فاصله ای رو میتونه پوشش بده ؟
    7. امکانش هست هر 1.5 کیلومتر 1 رادیو بزارم با 3 تا AP با فاصله ی 500 متر با مود WDS ؟

طول کل مسیر 15 کیلومتر هست و باید کاملا تحت پوشش وایرلس باشه . تو این 15 کیلومتر 40 45 تا ایستگاه هست همه AP ها باید رومینگ باشه که فردی در حال طی کردن مسیر 15 کیلومتر اینترنتش بدونن قطعی کانکت باشه.

تو این 15 کیلومتر فکر نکنم انتقال اینترنت از 1 مکان به بقیه جواب بده آیا هر 5 کیلومتر یه لاین اینترنت با کابل به شبکه بدم میتونم در کل مسیر بهترین نتیجه رو بگیریم ؟

ویرایش توسط techno2001 : 2014-06-14 در ساعت 01:55 AM

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    10
    آقا محمد من یه حساب سرانگشتی رفتم هر ایستگاه نزدیک 2 تومن خرج داره که من حداکثر 1 تومن در نظر گرفتم و 50% تفاوت خیلی زیاده

باتوجه به اینکه شعاع AP های ذکر شده حداکثر در فضای باز 150 متر هست حالا کمی بیشتر کمتر من بیام هر 200 متر یه AP نصب کنم با مد WDS و هر 10 تا AP که تقریبا 2 کیلومتر میشه با رادیو یا کابل به AP یازدهمی اینترنت بدم و باز هم 10 تا بعدش دوباره با رادیو اینترنت بدم و....

اینطوری بنظرتون میتونه جواب بده یا نه ؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین وایرلس برد ۳۰۰ متر

بهترین راه برای وایرلس کردن دو مکان با فاصله 100 متر

اکسس پویینت با برد شعاع 500 متر

Unifi indoor

اكسس پوينت Unif-Lr 3عددي آنتن nano beam m5 -400

unifi قابلیت wds داره

انتقال اینترنت وایرلس با فاصله 20 کیلومتر

اکسس پوینت با برد 100 متر انتقال تصویر

اکسس پوینت با 500 متر برد