صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 26

موضوع: بالا رفتن پینگ در شبکه وایرلس

نام حقيقي: علی

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

بالا رفتن پینگ در شبکه وایرلس

سلام. دوستان بیشتر از ده روزه که پینگ ام هنگام مصرف پهنای باند به 2000-3000 میرسه. در حالت عادی پینگ زیر 200 هست و مشکلی نداره ولی وقتی پیج میخوام باز کنم به 600-700 میرسه موقع دانلود هم بالای هزار میشه و بیشتر وقتا هم بعدش تایم اوت میده و مجبور میشم نت رو قطع و وصل کنم.
    رادیو ام نانو استیشن M5 هست . سیگنال مشکلی نداره. با پشتیبانی تماس گرفتم پیگیری درستی نکردن و گفتن دکل مشکل نداره و مشکل از اتصال رادیوت با دکل هست.
    تنظیمات رادیو رو هم دست کاری نکردم و البته فقط هم به main دسترسی دارم, نمیدونم چرا.
    با تعویض isp مشکل حل میشه یا مشکل از اتصال با دکل هست ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    دوست عزیز اول اینکه دسترسی به این خاطر ندارید چون شما با یوزر Read-Only فقط لاگین میکنید.
    بقیه تب ها باید دسترسی فول داشته باشید.

مورد بعدی نوسان پینگ علل مختلفی داره که مهمترینش کیفیت سیگنال دهی از فرستنده به گیرنده است.
    داخل صفحه مین CCQ در حالت عادی چقدر است ؟وقتی میزارید زیر بار چک کنید ببینید تا چند درصد افت میکند.

amin-net و seether سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghikarim نمایش پست ها
    دوست عزیز اول اینکه دسترسی به این خاطر ندارید چون شما با یوزر Read-Only فقط لاگین میکنید.
    بقیه تب ها باید دسترسی فول داشته باشید.

مورد بعدی نوسان پینگ علل مختلفی داره که مهمترینش کیفیت سیگنال دهی از فرستنده به گیرنده است.
    داخل صفحه مین CCQ در حالت عادی چقدر است ؟وقتی میزارید زیر بار چک کنید ببینید تا چند درصد افت میکند.
    ccq در حالت عادی بعضی وقتا نوسان داره از 80 تا 95 ولی معمولا بالای 93 هست. زیر بار هم تست کردم تغییری نمیکنه و فقط چند درصد بالا پایین میشه مثل همیشه.
    کیفیت سیگنال دهی هم خوبه و با همین کیفیت قبلا مشکلی نداشتم. فقط هر 20-30 ثانیه تغییر میکنه از 69 به 70 یا برعکس.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    منم مدتیه همین مشکل رو دارم رو سرویسهای وایرلس.اما رو سرویسهای adsl نه!!
    بدین صورت که مثلا یه کاربر پهنای باندش 4 مگابیته.ارتباط با ap سرویس دهنده سیگنالش -60 و ccq هم بالای 95 درصد هست و rx/tx rate هم حدود 50مگ به بالا پر کرده رادیوش. بدون نوسان و در حالت عادی و عدم کار با اینترنت پینگ تا pppoe server سرویس دهنده 1 میلی ثانیه س.
    ولی به محض اینکه 2/3 تا پیج باهم باز میشه یا یه وینباکس عادی روی سیستمش باز میکنی پینگ با روتر سرویس دهنده از 1 میلی ثانیه نوسان پیدا میکنه و بیشتر میشه این در حالیه که پینگ با خود ap یک میلی ثانیه ثابته و چیزی حدود 3.5 مگ از پهنای باند کاربر آزاد هست!!
    ولی تو adsl حتی از 4 مگ پهنای باند طرف 1 مگ شم مصرف بشه پینگ کاملا ثابته با روتر سرویس دهنده چون 3 مگ آزاد داره هنوز.

این مشکل روی همه نوع رادیو از 433 بگیر تا راکت هستش.روتر مرکزی هم 450g هست و cpu هم پر نمیکنه!!
    فقط کارتهای وایرلس dbii با رادیو 433 معمولی کمی ضعیف هستش ولی این مشکلو رو راکت هم دارم!!
    البته هر چقدرم ضعیف باشه 433 دیگه 500 کیلوبیت پهنای باندو باید خوب انتقال بده یا نه!!ولی متاسفانه 500 تا که کاربر میکشه نوسان پینگ میگیره از سیستمش تا روتر isp.دقیقا مثله مشکل علی آقا...
    و جالبه همکاران و اطرافیان هرکی یه نظری داده!!یکی میگه 450 رو ارتقا بده به 1016 یا 1036 مشکلت حل میشه!!
    یکی میگه رادیوهات ضعیفه و باید 433ah با کارتهای قوی ببندی!!(پس چرا رو راکت هم این مشکلو هست؟))
    یکی میگه نویز محیطی هست!((پس چرا بعضی اوقات هستش این مشکلو و فقط بعضی اوقات ارتباط کلاینتها با ap ها پکت لاس میده؟!))
    یکی میگه آنتنهات 23 فلته و زاویه شون تو بعضی جاها و نقاط کم میاره تا یه حدی که پهنای باند بکشه کاربر!!(ولی یه ap با فلت 23 فقط جهت تست گذاشتم و تنها کسی که رجیستر بود روش خودم بودم و فاصله تا دکل 300 متر و ccq 100% ولی از 4 مگ پهنای باند 500 کیلو بیت که کشیدم یعنی یه وینباکسم که حتی باز کردم ارتباطم با روتر isp از 1 میلی ثانیه نوسان پیدا کرد همراه با پکت لاس!!
    ببخشید متن زیاد شد ولی...

ویرایش توسط 3hsan : 2014-06-03 در ساعت 08:02 AM
    amin-net و seether سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    منم مدتیه همین مشکل رو دارم رو سرویسهای وایرلس.اما رو سرویسهای adsl نه!!
    بدین صورت که مثلا یه کاربر پهنای باندش 4 مگابیته.ارتباط با ap سرویس دهنده سیگنالش -60 و ccq هم بالای 95 درصد هست و rx/tx rate هم حدود 50مگ به بالا پر کرده رادیوش. بدون نوسان و در حالت عادی و عدم کار با اینترنت پینگ تا pppoe server سرویس دهنده 1 میلی ثانیه س.
    ولی به محض اینکه 2/3 تا پیج باهم باز میشه یا یه وینباکس عادی روی سیستمش باز میکنی پینگ با روتر سرویس دهنده از 1 میلی ثانیه نوسان پیدا میکنه و بیشتر میشه این در حالیه که پینگ با خود ap یک میلی ثانیه ثابته و چیزی حدود 3.5 مگ از پهنای باند کاربر آزاد هست!!
    ولی تو adsl حتی از 4 مگ پهنای باند طرف 1 مگ شم مصرف بشه پینگ کاملا ثابته با روتر سرویس دهنده چون 3 مگ آزاد داره هنوز.

این مشکل روی همه نوع رادیو از 433 بگیر تا راکت هستش.روتر مرکزی هم 450g هست و cpu هم پر نمیکنه!!
    فقط کارتهای وایرلس dbii با رادیو 433 معمولی کمی ضعیف هستش ولی این مشکلو رو راکت هم دارم!!
    البته هر چقدرم ضعیف باشه 433 دیگه 500 کیلوبیت پهنای باندو باید خوب انتقال بده یا نه!!ولی متاسفانه 500 تا که کاربر میکشه نوسان پینگ میگیره از سیستمش تا روتر isp.دقیقا مثله مشکل علی آقا...
    و جالبه همکاران و اطرافیان هرکی یه نظری داده!!یکی میگه 450 رو ارتقا بده به 1016 یا 1036 مشکلت حل میشه!!
    یکی میگه رادیوهات ضعیفه و باید 433ah با کارتهای قوی ببندی!!(پس چرا رو راکت هم این مشکلو هست؟))
    یکی میگه نویز محیطی هست!((پس چرا بعضی اوقات هستش این مشکلو و فقط بعضی اوقات ارتباط کلاینتها با ap ها پکت لاس میده؟!))
    یکی میگه آنتنهات 23 فلته و زاویه شون تو بعضی جاها و نقاط کم میاره تا یه حدی که پهنای باند بکشه کاربر!!(ولی یه ap با فلت 23 فقط جهت تست گذاشتم و تنها کسی که رجیستر بود روش خودم بودم و فاصله تا دکل 300 متر و ccq 100% ولی از 4 مگ پهنای باند 500 کیلو بیت که کشیدم یعنی یه وینباکسم که حتی باز کردم ارتباطم با روتر isp از 1 میلی ثانیه نوسان پیدا کرد همراه با پکت لاس!!
    ببخشید متن زیاد شد ولی...

منم فکر میکنم مشکل از سرویس دهنده اس, البته توی شهر خودمون ولی یه دکل دیگه, دوستم مشکلی نداره با همین شرکت.
    پشتیبانی هم یه جوری اتمام حجت کرد که حتما تنظیم آنتنت بهم خورده و مشکل از طرف ما نیست. اونایی هم که میشناسم توی این کار هستن و رادیو نصب میکنن هم خیلی مسلط نیستن و همون کانفینگ رو هم به زور انجام میدن, چه برسه به اینکه بتونن مشکل رو پیدا کنن !
    امیدوارم توی اتصال با دکل مشکلی نباشه تا با عوض کردن isp مشکلم برطرف بشه.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    این که میگی داری صفحه باز میکنی پینگ میره بالا طبیعیه چون روی سرویست qos نداری و tcp/ip در مصرف پهنای باند aggressive عمل میکنه.
    مواقعی که دیگه بسته های اینترنت دارن ریزش میکنن و request time out میگیرین بهتره شروع کنین به trace و پینگ کردن گره های شبکه اتون تا به گره خراب برسین.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    qos رو سرویس وایرلس نداریم؟!!
    یعنی رو سرویس adsl هستش دیگه؟!که این مشکلو نیست.خب چجوری باید این کمبود رو سرویس وایرلسم حل بشه؟!

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    پینگ بالا میره ولی نباید request time out داشته باشین، با mtr میتونین بررسی کنین ببینین مشکل از کجاست

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    بهتره شروع کنین به trace و پینگ کردن گره های شبکه اتون تا به گره خراب برسین.
    همونطور که دوستمون اشاره کردند به این روش مورد رو تست کنید .

یه حدس ! نگاه کنید در صورتی که ارتباط بین دکل بالا دست مشترک و دکل بعدی پهنای باندش پر بشه یا بیشترین پهنای باند ممکن روی دکل رو استفاده کرده باشین ممکنه همچین اتفاقی بیافته .
    یعنی آنتن شما نهایتا می تونه 54 مگ ترنسمیت کنه حالا اون 54 پرشده . یا ارتباط بین دو دکل مثلا 10 مگه و الان ده مگ پر شده .
    روی دکل هایی که امکان انتقال فایل یا فایل سرور هست به راحتی ممکنه این اتفاق بیافته .

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    همونطور که دوستمون اشاره کردند به این روش مورد رو تست کنید .

یه حدس ! نگاه کنید در صورتی که ارتباط بین دکل بالا دست مشترک و دکل بعدی پهنای باندش پر بشه یا بیشترین پهنای باند ممکن روی دکل رو استفاده کرده باشین ممکنه همچین اتفاقی بیافته .
    یعنی آنتن شما نهایتا می تونه 54 مگ ترنسمیت کنه حالا اون 54 پرشده . یا ارتباط بین دو دکل مثلا 10 مگه و الان ده مگ پر شده .
    روی دکل هایی که امکان انتقال فایل یا فایل سرور هست به راحتی ممکنه این اتفاق بیافته .
    من در بهترین شرایط ارتباطی با بهترین سیگنال و ccq و با پهنای باند بالا کافیه فقط یه وینباکس رو سیستمم run بکنم که دیگه پینگ با pppoe server شرکت نوسان میگیره در صورتی که کلی پهنای باند آزاد دارم.این مساله اصلا رو خط تلفن و adsl وجود نداره!!
    به 4/5 تا از وایرلس کارها که همکار هستن تو شیراز گفتم ولی تا فعلا که هیچ جواب قطعی بهم ندادن!!البته هر کی یه نظری میده!!خودمونم موندیم!!
    حتی یه ap جداگونه فقط جهت تست سمت خودم زدم ولی بازم همین مشکلو داشت که گفتیم شاید بار رو ap های دیگه زیاد باشه!!

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    دقیقا چی بايد وارد کنم بعد از tracert ؟ Server ip4 address ؟ نتایجش چطوری کمک میکنه که مشکل از کجاست ؟

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    تریس بهت کمک می کنه ارتباطاتت رو تا ای اس پی حدس بزنی . مثلا چند تا انتن و ... سر راهته . قبلش ای پی آنتن روی دکل رو پیدا کن و ای پی سرور شرکت رو .
    ای پی سرور شرکت معمولا همون گیت وی تویه و ای پی آنتن روی دکل هم معمولا توی انتنت هست .
    بعد موقع دانلود هر دو رو پینگ کن با هم ببین کدوم تاخیر عجیب و غریبی داره .

- - - ادامه - - -

حتی یه ap جداگونه فقط جهت تست سمت خودم زدم ولی بازم همین مشکلو داشت که گفتیم شاید بار رو ap های دیگه زیاد باشه!!
    یعنی یه لینک پوینت تو پوینت می زنی اینجوری میشه ؟ آنتن گیرنده رو تست کردین ؟ نویز رو چی ؟ فرکانس های دیگه رو تست کردی ؟

نام حقيقي: Ali A

عضو عادی شناسه تصویری sayrus2010
    نوشته
    544
    سپاسگزاری شده
    355
    سپاسگزاری کرده
    248
    تریس بهت کمک می کنه ارتباطاتت رو تا ای اس پی حدس بزنی . مثلا چند تا انتن و ... سر راهته . قبلش ای پی آنتن روی دکل رو پیدا کن و ای پی سرور شرکت رو .
    با چه برنامه و روشی میشه trace رو انجام داد؟

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز گوگل !
    tracert 8.8.8.8

sayrus2010 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوستان این مشکل از سمت شما نیست ، ببینید وقتی شما پینج تا رادیو رو به صورت ثابت دارید اما تا سرور pppoe متغیر هست دلیلش فقط پهنای باند شماست. سرور pppoe میاد و به نسبت سرعت درخواستی شما یه queue روی خودش درست میکنه ، مثلا من 128 بگیرم یه queue درست میکنه که 128 هست و اینجاست که سرعت ارتباطی من با اینترنت رو تعیین میکنه. حالا اگر من برم زیر ترافیک ، قطعا چون سرور pppoe پهنای من رو محدود میکنه ، هم پینگ خودش بالا میره ، هم پینگ اینترنت. اما در مورد رادیوی روی دکل شما هیچ محدودیتی ندارید. واسه همین با زیر بار رفتن هم ثابت میمونه.
    اما اینکه چرا با adsl اینطوری نیست مربوط میشه به سیاست های اون isp. بعضی isp ها میان برای پکت های پینگ ترافیک مجزا در نظر میگیرن و در واقع شما رو گول میزنن. هرچقدر هم زیر بار بری اما پینگ ثابته چون ترافیکش جداگانه است. یا بعضی ها میان ترافیک رو به اشتراک میذارن بین چند نفر و ... اصلا هم ربطی به وایرلس و adsl نداره. با تعویض سرویس دهنده ممکنه مشکل حل بشه ممکنه نشه. ایراد نه از رادیوی شماست نه از سرویس دهنده. بلکه فقط تنظیمات و سیاست های isp است

sayrus2010 و seether سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا مصرف pppoe میکروتیک زیاد است

بهترین پینگ اینترنت

CCQدر اینترنت

بالا رفتن پینگ

فرستادن پکیت به آی پی و رفتن پینگ

دلیل تایم اوت رادیو میکروتیک

دانلود جزوه در مورد برطرف کردن ccq میکروتیک

تست کیفیت سیگنال مایکروتیک

میکروتیک txrx وccq

نوسان زیاد ccq در رادیو میکروتیک