صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 23 از مجموع 23

موضوع: تفاوت روتربرد با مادربرد!!؟؟

نام حقيقي: ahmadreza

عضو عادی شناسه تصویری ahmadrezan
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    78
    دوست عزیز این,حرفتون خیلی تند هستش ...شما تا حالا از نرم افزار های کرک شده استفاده نکردی مگه
    مثلا همین,ویندوزی که روی سیستم تون نصبه

کاش یکم توضیحات من رو می خوندین من در باره همه روتربرد های میکرتیک صحبت نمی کنم فقط چند مدل ی که بیشتر از چهار ادر ندارن

الان شما اگه بخوای اینو بخری بهتر نیست به جای هزینه روتربرد و لاینس بری یه کامپیوتر ارزون و سیستم عامل کرک شده جور کنی

همون عمل کرد رو داره

1qaz2wsx سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezan نمایش پست ها
    دوست عزیز این,حرفتون خیلی تند هستش
    قصد تندی ندارم میخوام کمکت کنم

...شما تا حالا از نرم افزار های کرک شده استفاده نکردی مگه
    مثلا همین,ویندوزی که روی سیستم تون نصبه
    فدورا نصبه

کاش یکم توضیحات من رو می خوندین من در باره همه روتربرد های میکرتیک صحبت نمی کنم فقط چند مدل ی که بیشتر از چهار ادر ندارن

الان شما اگه بخوای اینو بخری بهتر نیست به جای هزینه روتربرد و لاینس بری یه کامپیوتر ارزون و سیستم عامل کرک شده جور کنی

همون عمل کرد رو داره
    خیلی توضیحاتی ندادی که میخوای میکروتیک برات چیکار کنه و بنظرم هیچ بهتری وجود نداره، همه چیز در شرایط شما تعریف و توجیه میشه. نمیتونی یک کیس قدیمی گوشه خونه رو با یک دستگاه embedded مقایسه کنید، منم دارم از لپتاپ قبلیم که از درخت افتاد پایین استفاده شبکه ای میکنم، ولی شرایط توی اتاقم با شرایط مشتریام خیلی متفاوته

ahmadrezan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حامد عهدی

عضو عادی شناسه تصویری hamedahdi
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76
    محض اطلاع باید بگم که مادربرد نیاز به ولتاژ 5 ولت و 12 ولت داره و مصرفش هم حدود 200 وات هستش ولی روتر برد حدود 10 وات هست.فرض کن بخوای وقتی برق ها میره با UPS یا باتری دستگاه هات کار کنه.اون وقت میفهمی کم مصرف بودن چه مزیت بزرگیه

mohsenhvac، Zahmatkesh و ahmadrezan سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    78
    من می خوام یه اکسس پوینت رو به یکی از کارت های شبکه رایانه مجهز به سیستم عامل میکروتیک بزنم
    چون تا حالا اصلا از میکروتیک استفاده نکردم به نظرم اومد که میشه اینجوری یه صرفه جویی کرد توی کارم

توی جایی که ما هستیم برق زیاد مهم نیست...... می خوام هات اسپات رو روی یکی از کیس ها راه بندازم
    چون تعداد کاربر ها به هزار تا میرسه می ترسم میکروتیک با با هزینه کم من نتونه جواب گو باشه

حالا میشه راهنمایی کنید

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    هزار کاربر همزمان یا هزارکاربر تعریف شن 10 کاربر همزمان؟ پهنای باندتون چقدره ؟ این هات اسپاتی که ازش حرف میزنی مجموعه چند برنامه و سرویس شبکه و دیتابیس و غیره است که اگه بخوام توضیح بدم خیلی طولانی میشه و ربطی به موضوعی که ایجاد کردی نداره . ولی فعلا"میکروتیک رو روی یک کیس نصب کن ببین اصلا" چیه بعد به مشکل خوردی پست بذار

نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    78
    می دون هات اسپات چیه

بله منظورم 800تا کاربر انلاین هست برای همین به نظرم روتربرد نمی تونه با سی پی یو ش کار منو راه بندازه
    من این هات اسپات رو برای یه شهر کوچیک می خوام ممکنه کاربر ها زیاد یا کم بشن

اگه این سوالم رو جواب بدید خیلی خوبه این سی پی یو و رم روتربرد چقدر باید باشه ...به ازای هر کاربر چقدر
    یا به ازای هر سرویسی که ایجا می کنم

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    بله منظورم 800تا کاربر انلاین هست برای همین به نظرم روتربرد نمی تونه با سی پی یو ش کار منو راه بندازه
    من این هات اسپات رو برای یه شهر کوچیک می خوام ممکنه کاربر ها زیاد یا کم بشن
    1100AH x2 یا هر کدوم از ccr ها کارتو راه می اندازن .
    این سی پی یو و رم روتربرد چقدر باید باشه
    دوست عزیز ، طبق نظر دوستان استفاده از این روش به دلایل مختلفی که ذکر شد منطقی نیست ! لطفا اصرار نکنید به راه حلی که شما رو به بن بست می رسونه !
    هات اسپات رو برای یه شهر کوچیک می خوام
    اگر منظورتون از هات اسپات ، پوشش وایرلس روی باند 2.4 هست ، سرچ بفرمایید ! ما هفته ای دوبار به این موضوع جواب میدیم !!!! این کار عملا نشدنیه !!!!!!!! لطفا با یه سرچ کوچولو خودتون رو از مشکلات بعدی نجات بدین !
    بعد وای فای شهری بعد وای فای شهری شبکه ساده ای نیست که شما یه میکروتیک کرک شده و یه کیس مسخره پیدا کنی بزاری با یه اکسس پوینت بالای دکل و پلی کنی ! اونم با هشتصد کاربر آنلاین !
    کلا بعد از ران کردن این شبکه و این توپولوژی از سطح شهر محو شو ! چون حسابت با کرام الکاتبینه !!!!
    پیشنهاد می کنم قبل از هر پستی ، محتویان قدیمی بخش های میکروتیک ، وایرلس رو به دقت بخونی .

mohsenhvac و 1qaz2wsx سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    کامپیوتر از روتر برد قوی تره درست
    روتر برد چطوری از کامپیوتر کم هزینه تره؟؟؟؟ دیگه کم کم دویست تومن پول روتر برد میشه درحالی که میشه با یه کامپیوتر قدیمی هم کار رو راه انداخت...من چند تا رایانه دارم مشکلی از این بابت ندارم و با خرید سه یا چهار کارت شبکه میشه حتی از روتر برد هم جلو زد.... و شما معمولا هر روتربرد رو بخری لایسنس لول 4بهت میدن و باید دوباره یه لایسنس حدودا دویست تومنی هم بگیری
    در حالی که روی رایانه میشه اخرین ورژن میکروتیک کرک شده رو استفاده کرد
    برای وضعیت شمایی که PC داری و از حالت انباری و آفلاین دارین تبدیلش میکنید به یه ابزار Active؛ بله هزینه استفاده از PC پایین تر از روتربرد خواهد بود.
    در خصوص لایسنس، مثل این میمونه که شما بیای بنز رو با یه گاری که روی چرخ های جلوش فرمون گذاشتی مقایسه کنی ! اون یه چیزیه؛ این یه چیز دیگه !

روتر برد قبول دارم که باpoeکار می کنه اما مگه کامپیوتر نمی تونه توی این شرایط قرار بگیره؟؟؟؟ شما وقتی پاور کیس رو خارج کنی می تونی با برق 12w کامپیوتر رو تغزیه کنید
    و پاور دستگاه بیشتر جنبه راحتی برای کاربر های خانگی رو داره حتی دکمه تبدیل به برق 110w هم داره پس فکر نکم روتربرد توی این قسمت هم پیروز باشه
    نخیر قربان نمیشه؛ شما یه کیس رو چطوری میخوای ببری روی یه دکل ببندی ؟ چقدر میخوای منبع تغذیه براش در نظر بگیری که با قطع برق بتونی اون رو روشن نگهش داری ؟ مصرف هارد و رم و همون فن CPU رو شما میدونی چند mAmp هست ؟

شما چطوری میگید مادربرد فقط1کارت شبکه داره مگه نمیشه روش هم به صورت pci و هم usb,کارت شبکه زد???
    تضمین میکنید که میکروتیک RouterOS همه این کارت شبکه های شما رو بشناسه و نصبشون کنه ؟ عمر مفید این کارت شبکه ها چقدره ؟

درباره تهویه شما هر دستگاه الکتریکی بالاخره تا یه درجه ای طاقت میاره بعدشم روتربرد کپک نیست که توی کیسه رطوبت و گرما ایجاد کنه(منظورم خیلی نیست)
    شما اگه یه در کیس رو باز بزاری اصلا نیازی به گذاشتن فن نیست فقط فن روی سی پی یو لازمه
    یعنی شما یه کیس رو میذاری پای دکل، بعد برای اینکه داغ نکنه درش رو باز میذاری دیگه ؟ یا نهایتا یه فن تهویه آشپزخونه میبندی روش دیگه ؟ درست متوجه شدم ؟

پس اینهمه شرکت های مختلف اومدن رادیو های مختلف در ابعاد و اندازه های مختلف زدن دنبال پول بودن و به این فکر نکردن که چرا نیایم با یه PC قدیمی که خیلی سریعترو قویتره و دوتا کارت شبکه اینکار رو نکنیم... مم ؟

ممنون که نظر دادین بیشتر سوالم درباره بازده کارایی رایانه نسبت به روتربرد هستش
    یعنی سیستم عامل میکروتیک می تونه همون عمل کرد رو روی رایانه اجرا کنه و با افزودن امکانات سخت افزاری به مادربرد دیگه محتاج خرید یه میکروتیک گرون نباشیم

نع !

این بروشور رو لطفا مطالعه کنید : http://www.mikrotik.com/pdf/what_is_routeros.pdf

در واقع، RouterOS ایجاد شده که شما یه سیستم رو تبدیل کنید به یه Router؛ حالا میتونید از سایر امکانات مثل مثلا HotSpot, Wifi Access Point, ... هم روی اون استفاده کنید؛ اما مقایسه کنید :

عمر مفید هارد دیسک در برابر حافظه داخلی یک روتر برد؛
    فضای اشغال شده توسط PC؛
    حرارت تولید شده توسط PC؛
    ولتاژ مورد نیاز جهت راه اندازی و Amp/h مصرفی PC؛
    عمر مفید اجزای خنک کننده PC؛
    مدت زمان مورد نیاز جهت بوت شدن PC؛
    هزینه جایگزینی یک PC در صورت از بین رفتن سیستم قبل؛
    مشکلات بوجود آمده بر اثر عدم سازگاری قطعات مختلف سخت افزاری با یکدیگر در PC؛
    وجود مشکل عدم شناسایی صحیح درایور ادوات سخت افزاری توسط OS؛
    عدم پشتیبانی RouterOS از پردازنده های 64 بیتی؛
    عدم پشتیبانی RouterOS از رم بالاتر از 4 گیگابایت؛

حالا با همه این اوصاف، مقایسه کنید واقعا استفاده از کدوم یکی درست تره ؟

بله؛ جایی داریم که روی یک هاست، 10تا ماشین مجازی راه اندازی شده، هاست هنوز هم ظرفیت داره و استفاده ما از میکروتیک هم مثلا فقط PPPoE Server هست؛ بالطبع در ایران آباد؛ نسخه کرک شده با هزینه صفر انتخاب اول و آخر خواهد بود؛

mehrzadmo، mohsenhvac، mahdy و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

توضیح درباره ی روتر برد میکروتیک

روتر برد های usb

poe مادر برد

برچسب برای این موضوع