صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: برای این کلاس وایرلس بهتره یا کابلی ؟

نام حقيقي: ahmad

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    123

برای این کلاس وایرلس بهتره یا کابلی ؟

باسلام و خسته نباشید
    یه کلاس هست که اندازش 6 متر در 5 متره . 8 سیستم داریم و یه مودم وایرلس که فک کنم tp link باشه و اینترنتش هم فعاله . میخوام اینارو باهم شبکه کنم بطوریکه اینترنت همشون وصل باشه و همچنین نرم افزار نت ساپورت هم روشون کار بکنه . حالا چندتا سوال دارم :

1- آیا واسه اینجا شبکه کابلی راحت تر و به صرفه تره یا وایرلس ؟

2- آیا باوجود مودم وایرلس نیازی به اکسس پوینت هست یا نه ؟ ( ازکجا بفهمم این مودم چندتا کلاینت رو ساپورت میکنه ؟ شنیدم همه مودمهای وایرلس تا هشت تا کلاینت رو ساپورت میکنن آیا درسته یا نه ؟)

3- آیا با آی پی هایی که مودم وایرلس به کلاینتها میده میشه نرم افزار نت ساپورت رو راه انداخت یا نه ؟

باتشکر

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام. دوست عزیز بهترین راه کابل کشیه . چون اولا باید دوباره برای هر سیستم یک کارت شبکه وایرلس بخری ولی کارت شبکه معمولا روی سیستمها وجود داره. پس به صرفه تره . جواب سوال دوم شما هم باید عرض کنم که نه نیازی به اکسس پوینت دیگه ای نیست چون همون اکسس پوینتی که دارید جواب کار شما رو میده . در مورد پاسخگویی هم باید عرض کنم جدای از مقدار سیگنال و موارد دیگه که موثره باید عرض بشه که هر اکسس پوینت با استاندارد 802.11g پهنای باند نهایتا 54 مگابیت رو به شما میده که البته Super G با 108 مگ و N با سرعت 300 مگ که همه اینها اسمی بوده و واقعی بسیار کمتره که بین هشت تا سیستم میخواد این سرعت تقسیم بشه . شبکه شما کند میشه که البته برای اینترنت مهم نیست ولی اگه برای آموزش میخواهید (چون نوشتید که میخواهید نت ساپورت نصب کنید) با مشکل کندی سرعت و هنگ های مختلف مواجه میشوید. از لحاظ IP هیچ مشکلی وجود نداره ولی در مورد سرعت بسیار دچار مشکل میشوید . از من میشنوید فقط کابل . چون نه هنگ داره و نه داستانهای دیگه ، ضمنا هر نود شما 100 مگابیت سرعت داره که اگه کارت گیگ بذارید و کابلهاتون Cat6 خوب باشه سرعت شما یک گیگ هستش ، حالشو ببرید

ahmadkh و MD101 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: akhlaghi

عضو عادی شناسه تصویری m_akhlaghi
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام
    واسه انجام دادن اين طور کارها بايد هزينه رو در نظر بگيرى, من براى مدارس کار کردمو متاسفانه به علت نداشتن دانش کافى مسئولان مدارس, راضى کردن اونها براى تهيه تجهيزات مقدارى دشواره و اون معدود مدارسى هم که ميگن مشکلى با هزينه ندارن زمان تحويل فاکتور اذيت ميکنند.
    به نظر من بهتره کمترين هزينه رو صرف کنى تکه طبيعتا استفاده از کابل و cat5 به صرفه تر در مياد.
    واسه دانستن تعداد کلاينتها ميتونى به سايت سازنده مراجعه کنى.
    واسه نت ساپورت هم اهميتى نداره که آپى از کجا گرفته شده باشه, همين که از يک رنج باشه درسته.

ahmadkh سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    منم میگم کابلی چون کارت شبکه وایرلس قیمتش خیلی بیشتر از چند متر کابل برا کلاینتها میشه ...! در صورتی که کارت شبکه رو همه ماردبوردها هست امروزه.
    یه سوییچ 16پورتم غ مدیریتی هم قیمت چندانی نداره و قابلیت توسعه به یه کلاس دیگه احتمالی رو هم بهت میده...

ahmadkh و m_akhlaghi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    یه سوییچ 16 پورت و یه چند متر کابل مگه چقدر قیمتشه که خودتو گرفتار افت کیفیت دستگاههای وایرلس چینی (اونم توی آلودگی امواج و فقدان استاندارد کافی تو ایران ) کنی. Dont hate me

من بودم کابل و سوییچ رو ترجیح میدادم.

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    123
    باتشکر فراوان از شما دوستان عزیز
    من امروز بامدیر مدرسه تماس گرفتم و اون گفت که سه تا کارت شبکه بیسیم اینترنال ازسالهای قبل خریداری کرده و موجوده . همچنین یک کارت شبکه بیسیم usb اکسترنال هم دارن . با این وجود ما فقط نیاز به 4 کارت شبکه دیگه داریم .
    یه قیمتی هم که از بازار گرفتم متوجه شدم که قیمت هرکارت شبکه اینترنال حدودا 40 هزار تومنه و یک اکسس پوینت هم حدود 150 هزار تومن .
    اینجور که من از صحبت دوستان متوجه شدم اگه بخوام سرعت شبکه خوب باشه و نرم افزار نت ساپورت خوب کارکنه بهتره درکنار مودم وایرلس اینترنتشون یه اکسس پوینت جدا هم بگیرم .

با این وضعیت نظر شما چیه ؟
    آیا بازم از شبکه کابلی استفاده کنم یا چون خودشون 4تا کارت شبکه بیسیم ازقبل دارن از شبکه بیسیم استفاده کنم ؟

آیا با خرید یه اکسس پوینت جدا و خوب بازهم نرم افزار نت ساپورت بخوبی کار نمیکنه ؟

ممنون

m_akhlaghi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkh نمایش پست ها
    باتشکر فراوان از شما دوستان عزیز
    من امروز بامدیر مدرسه تماس گرفتم و اون گفت که سه تا کارت شبکه بیسیم اینترنال ازسالهای قبل خریداری کرده و موجوده . همچنین یک کارت شبکه بیسیم usb اکسترنال هم دارن . با این وجود ما فقط نیاز به 4 کارت شبکه دیگه داریم .
    یه قیمتی هم که از بازار گرفتم متوجه شدم که قیمت هرکارت شبکه اینترنال حدودا 40 هزار تومنه و یک اکسس پوینت هم حدود 150 هزار تومن .
    اینجور که من از صحبت دوستان متوجه شدم اگه بخوام سرعت شبکه خوب باشه و نرم افزار نت ساپورت خوب کارکنه بهتره درکنار مودم وایرلس اینترنتشون یه اکسس پوینت جدا هم بگیرم .

با این وضعیت نظر شما چیه ؟
    آیا بازم از شبکه کابلی استفاده کنم یا چون خودشون 4تا کارت شبکه بیسیم ازقبل دارن از شبکه بیسیم استفاده کنم ؟

آیا با خرید یه اکسس پوینت جدا و خوب بازهم نرم افزار نت ساپورت بخوبی کار نمیکنه ؟

ممنون
    اگه حساب شده کار کنى مشکلى پيش نمياد, ولى بايد از بازدهى اکسس پوينتى که ميخواى بخرى مطمئن باشى و بدونى که توى ترافيک باغا کم نمياره.
    مثلا اکسس پوينتى خريدم که زمانى که کلاينتها ميخواستن به sql وصل بشن سرعتش رو ميشد با چشم ديد.
    شخصا از وايرلس سودى نديدن, البته اولض خوبه ولى به مرور زمان اعصابت رو خورد ميکنه.
    شما به عنوان مجرى شبکه نبايد کسى رو اجبار کنيد که کار خاصى رو انجام بده, فقط مزايا و معايب رو بهش بگيد و اون خودش انتخاب کنه.
    اگه پشتيبانيش با خودته بهتره کابليش کنى.

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    123
    با سلام و تشکر

راستش من چون دیدم مدرسه 4تا کارت شبکه بیسیم داره گفتم واسشون شبکه بیسیم راه اندازی کنم که کمی صرفه جویی کرده باشم چون این 4 تا کارت جای دیگه ای بدردشون نمیخوره .

لطفا یک اکسس پوینت خوب که بدرد 8 تا کلاینت بخوره و نرم افزار نت ساپورت رو هم بدون مشکل پشتیبانی کنه رو بمن معرفی کنین . البته قیمتش هم مناسب باشه .

درکل شما با شبکه کردن این کلاس بصورت وایرلس مخالفین یا نه ؟ (باتوجه به اینکه 4 تا کارت شبکه وایرلس آماده دارن)

ممنون

نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    4
    من که ميگم با اين وجود هم کابلى ارزان تر در مياد.
    اگه اکسس پوينت ميخواى بهتره يک نگاهى به سايت ديجى کالا بندازى اونجا مشخصات فنى رو دادهديجی کالا : نقد و بررسی و فروش آنلاین کالای دیجیتال

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    123
    دیجی کالا رو نگاه کردم اما خب من نمیدونم کدومشون بدرد کار من میخوره .
    لطفا شما یکی دومدل خوب که بدرد این کلاس میخوره رو معرفی کنین .

ممنون

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkh نمایش پست ها
    با سلام و تشکر

راستش من چون دیدم مدرسه 4تا کارت شبکه بیسیم داره گفتم واسشون شبکه بیسیم راه اندازی کنم که کمی صرفه جویی کرده باشم چون این 4 تا کارت جای دیگه ای بدردشون نمیخوره .

لطفا یک اکسس پوینت خوب که بدرد 8 تا کلاینت بخوره و نرم افزار نت ساپورت رو هم بدون مشکل پشتیبانی کنه رو بمن معرفی کنین . البته قیمتش هم مناسب باشه .

درکل شما با شبکه کردن این کلاس بصورت وایرلس مخالفین یا نه ؟ (باتوجه به اینکه 4 تا کارت شبکه وایرلس آماده دارن)

ممنون
    اگه وایرلس میخواید باید یکی از بهترین امکانات نت ساپورت (تصویر دادن به همه کلاینت ها) رو فراموش کنید و خیلی از عملیات سنگین دیگه. هیچ اکسس پوینتی جواب کار شما رو نمیده

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ببینید اصرار و علاقه مدیر مدرسه به کدوم روشه ؟ اینطوری خیلی ساده تر و سریعتر و بهتر میشه تصمیم گرفت.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    زیر بار شبکه وایرلس برای اجرای Netsupport ( البته بصورت استفاده کامل از امکانات نت ساپورت ) نرو.

بهرحال بقول آقای راستی اگه گیر دادن به وایرلس براشون راه بنداز و تأکیید هم بکن که اینجور مشکلاتی "ممکن هست" پیش بیاد. که بعد یقتو نگیرن که نت ساپورت ما اینجاش اینه اونجاش اونه، این سیستم تصویر نمیده اون سیستم تصویر نمیره براش and etc

شرمنده اگه اسپم میکنم.

نام حقيقي: N/A

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    البته با توجه به موارد مد نظر میتونی رو AP و به نسبت کارت شبکه بیسیم هم حساب کنی (پهنای باند تا 80Mb برای هر سیستم) یعنی بدون مشکل برات کار کنه ولی برای AP حداقل باید 850 900 تومن و برای کارت شبکه هم حداقل 200 تومن در نظر بگیری (هر کارت) حالا ببین تا این حد میتونن هزینه کنن یا نه تا بعد بشه مدل پیشنهاد داد !

ویرایش توسط Supra : 2013-10-19 در ساعت 12:59 AM

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    سلام
    سختش نکنید !

یک کلاس رو هم در گیری آلودگی امواج و .... نکنید ! هشت کیلومتر که نیست ! 6*5 میشه چند متر عزیزان ؟ :دی بگم ؟ د آخه بگم ؟

شما میری یک عدد سوئیچ ساده 16 پورت می خری ( غیر مدیریتی ) می خری و کابل هم به مقدار لازم ! (اندازه میگیری دیگه) . کابلت نهایتش Cat 5e باشه و سوئیچت هم 100Mb کافیه . کابل ها رو خوب سوکت بزن فقط که به مشکل نخوری . این سولوشن اول

سولوشن دوم هم اینکه میری برای همه سیستم ها کارت شبکه وایرلس می خری و خلاص و نیاز به هیچی دیگه هم نداری . مودم های Wireless فعلی خودشان نقش AP هم بازی می کنند . چون NAT ]م می کنند بهش میگن Wireless Modem Router و یا چیزایی مثل این . این هم روش دوم

جابجایی رو در نظر بگیر و هزینه ها رو . ببین هر کدام برات می صرفه انجام بده و هیچ مشگلی هم نخواهی داشت با هیچ کدوم .

خلاصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصص صصصص

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین اکسس پوینت براي شبكه كردن مدرسه

کلاس خوب برای وایرلس

تنظیم وایرلس ای کلاس

وایرلس بهتره یا شبکه

کارت شبکه بی سیم خوبه یا کابل

چشمی بیسیم بهتره یا باسیم؟

قیمت کابل شبکه متری چنده

داکت متری چنده

آماده سازی شبکه وایرلس برای netsupport