نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 8سپاس
  • 3 توسط M-r-r
  • 1 توسط MNaderi
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط kayvan6813
  • 2 توسط maaziyar

موضوع: آيا اينترنت حداقل 30 مگابايتي airmaxبيسيم در مشهد حقيقت داره ؟

نام حقيقي: حسن

خواننده شناسه تصویری fvalipour
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8

آيا اينترنت حداقل 30 مگابايتي airmaxبيسيم در مشهد حقيقت داره ؟

با عرض سلام به همه دوستان
    چندي پيش يكي از بازرياب هاي شركت آفتاب آشنا در مشهد به شركت ما اومد و گفت كه اونها در مشهد براي شركتها نسبت به ارائه اينترنت پرسرعت بسيم بر مبناي Airmax از ISP
    قائم ارتباط رضوي اقدام مي كنند
    مطلب آنجا عجيبتر شد كه گفت حداقل سرعتي كه مي دهند 30 مگابايت بر ثانيه بوده و تا 150 مگابايت بر ثانيه شير مي شود !!!!

تازه مي گفت يك سرور FTP هم دارند كه نرم افزارهاي سايتهاي دانلود مثل ميهن دانلود و امثالهم رو رويش ريختند كه با هزينه كمتر از اونجا هم دانلود كنيم و خيلي مطالب ديگر كه ما رو وسوسه مي كرد.
    من 500 هزار تومان بابت نصب سرويس بهشون دادم و براي ابتدايي كار 45 هزار تومان بابت 10 گيگ حجم بهشون دادم و البته هنوز كه نيومدند نصب كنند
    من تححقيق كردم تازه زنگ زدم ISP گفتند بله درسته و ما اين سرعت رو مي دهيم تازه تو سايت سازمان تنظيم مقررات هم اسمشون هست اينهم سايتشون هست

سوال اينجاست كه آيا توي تهران يا شهر هاي ديگر شما چنين سيستمي با اين سرعت داريد و آیا این سرعت اصلا ممکنه؟
    البته من باورم نميشه تو كشور چنين چيزي باشه ولي نمي دونم گفتم يا بخت يا اقبال اگر بشه چي ميشه
    ولي براي من اون قسمتي اش سوال است كه اگر به فرض اينها بتونند بدهند حالا اينها حداقل 300 مشتري در سطح مشهد داشته باشند 300*30=9000 يعني اينها در حدود 8 گيگ پهناي باند بايد داشته باشند در حالي كه كل پهناي باند كشور اونقدر نيست

يكي من رو راهنمايي كنه كه آيا كلاه سرم رفته يا نه !! و برم قراردادم رو فسخ كنم تا هنوز نصب نكردند

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    بله حرف ایشون صحت داره اما اینطور که من احساس میکنم به یه نکته ریز باید دقت داشت : سرعت دانلود شما از سرور های اون شرکت و فایل هایی که صحبتش شد اینقدره؛ نه مطلقا دانلود از اینترنت !

همینطور حضور یک کش سرور و باقی قضایا . . .

البته شمام ضرر نکردین، احتمال 99% یه رادیو نانوبریج براتون در نظر میگیرن، به قیمت حدود 420 تا 430 تومن، مابقی هزینه نصب، هزینه بابت سرویس هم که مجزا دریافت کردن ازتون.

fvalipour، eszmath و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    بله حرف ایشون صحت داره اما اینطور که من احساس میکنم به یه نکته ریز باید دقت داشت : سرعت دانلود شما از سرور های اون شرکت و فایل هایی که صحبتش شد اینقدره؛ نه مطلقا دانلود از اینترنت !

همینطور حضور یک کش سرور و باقی قضایا . . .

البته شمام ضرر نکردین، احتمال 99% یه رادیو نانوبریج براتون در نظر میگیرن، به قیمت حدود 420 تا 430 تومن، مابقی هزینه نصب، هزینه بابت سرویس هم که مجزا دریافت کردن ازتون.
    يعني سرعت دانلود من تا 30 مگ ميرسه؟

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    يعني سرعت دانلود من تا 30 مگ ميرسه؟
    آره ولی به احتمال زیاد سرعت دانلود از سرور این شرکت منظورشون بوده نه در بستر اینترنت اگر مبنا رو این قرار بدیم با یک نانو بریج یا نانو استیشن به این سرعت میرسی
    البته اینترنت 30 مگابیت رققم خیلی بالایی به حساب نمیاد مثلا دانشگاه شریف و تهران اینترنت 300 مگابیت دارن که مستقیما از سه STM 1 مخابرات تهران میگیرن و چون دولتیه هزینه براشون مهم نیست 500 تومن برای لینک یک طرف دادی + 10 گیگابایت دانلود ماهیانه میشه 40 تومن

fvalipour سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ممکنه ! حتی شاید بالاتر... لینک ارتباطی رادیوها میتونه تا 155 مگابیت باشه (در تکنولوژی های جدید بالاتر) شما دانلودت اگه از سرور های محل لینک مقابل باشه میتونی با در نظر گرفتن محدودیت های سیستم خودت و سیستم سرویس دهنده؛ از این سقف استفاده کنی.

به عبارت بهتر؛ مسیر شما تا سرویس دهنده، عرضی به اندازه 30مگابیت یا بالاتر داره، حالا هر منبعی با هر عرضی که بعد از این مسیر باشه، میتونه تا این سقف به شما ارسال بشه.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    خوب اين شركت قائم ارتباط مگر چند تا smt1 خريداري كردند كه مي تونند اينهمه پهناي باند رو تامين كنه من شنيده بوده هر smt1 50 مگ هستش

نام حقيقي: Key1

عضو عادی شناسه تصویری kayvan6813
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    40
    بله منم امروز دیدم و گفتن که تا 30 مگ پهنای باند میدن اونم با اگه بخوای آنتن هم میزارن واست

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    چنین چیزی امکانش کم هست چرا؟
    چون ما در لینک رادیویی محدودیت داریم
    به فرض گفته دوستان نانو بریج هم بزارن نانو بریج نمیتونه 155 مگ رو هندل کنه اما شاید بتونه مقطعی 30 مگ رو هندل کن اما non stop نه
    2 به غیر از این مشکل در قسمت بیس یا فرستنده شما اگر 10 تا یوزر آن لاین و با بالاترین ترافیک وجود داشته باشه بر فرض مثال یوزر های 30 مگی رو فرض کنید میشه 300 مگ که با این تفاسیر باید از رادیو هایی از قبیل موتورلا اونم با لایسنس فول 300 مگ باشه که این رادیو ها لینکی 18k دلار اب میخوره حالا حساب کنید برای 1000 تا یوزر چند رادیو باید بزارن
    همه اینها رو بزاریم کنار حالا یکی رو لینکش یه رادیو وایرلس داخلی بزاره که مثلاً از لپ تاپش استفاده کنه دیگه با اون وایرلس پر پری لپ تاپ بزور بتونه 10 مگ هم اونم مقطعی بکشه
    این ها مقداری زیاده روی تو اعداد و ارقام کردن شاید بتونن سرعت خوبی رو بدن در ابتدا ( تا زمانی که پهنای باند پر نشده باشه) اما رسیدن به اون اعداد مقداری محدودیت وجود داره

Star-x و fvalipour سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    چنین چیزی امکانش کم هست چرا؟
    چون ما در لینک رادیویی محدودیت داریم
    به فرض گفته دوستان نانو بریج هم بزارن نانو بریج نمیتونه 155 مگ رو هندل کنه اما شاید بتونه مقطعی 30 مگ رو هندل کن اما non stop نه
    2 به غیر از این مشکل در قسمت بیس یا فرستنده شما اگر 10 تا یوزر آن لاین و با بالاترین ترافیک وجود داشته باشه بر فرض مثال یوزر های 30 مگی رو فرض کنید میشه 300 مگ که با این تفاسیر باید از رادیو هایی از قبیل موتورلا اونم با لایسنس فول 300 مگ باشه که این رادیو ها لینکی 18k دلار اب میخوره حالا حساب کنید برای 1000 تا یوزر چند رادیو باید بزارن
    همه اینها رو بزاریم کنار حالا یکی رو لینکش یه رادیو وایرلس داخلی بزاره که مثلاً از لپ تاپش استفاده کنه دیگه با اون وایرلس پر پری لپ تاپ بزور بتونه 10 مگ هم اونم مقطعی بکشه
    این ها مقداری زیاده روی تو اعداد و ارقام کردن شاید بتونن سرعت خوبی رو بدن در ابتدا ( تا زمانی که پهنای باند پر نشده باشه) اما رسیدن به اون اعداد مقداری محدودیت وجود داره
    با تشکر از دوستان من به اون شرکت زنگ زدم گفتم فعلا منصرف شدم پس از پیگیری هایی قرار شد در مدت زمانی پولم رو عودت دهند.

جدای از این موضوع ؛ موضوع دکل و قیمتش پیش میاد
    من زنگ زدم به شرکت های شاتل و آفتاب در مشهد گفتند دکلی که برای شما باید نصب بشه کمتر از 1.5 میلیون نمیشه یعنی نمیشه این شرکت ها یک دکل 500 هزار تومانی بگذارند تا من بتونم از همین شرکت ها که معتبر هم هستند استفاده کنم؟
    فرق دکل 1.5 میلیونی با دکل 500 هزار تومانی در چیست؟ تازه می گفتند اگر خونه پشتی شرکت هم باشی باید یک دکل چند متری بگذاری
    مگر فاصله در قیمت دکل تاثیر نمی گذارد؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

اینترنت 30 مگ

اینترنت بیسیم توس آشنا

اینترنت 30 مگ در مشهد

اینترنت وایرلس در مشهد

اینترنت وایرلس 10 مگ

اینترنت آفتاب آشنا مشهد

اینترنت رادیویی در مشهد

اینترنت با دکل در مشهد

اینترنت وایرلس مشهد

اینترنت 30 مگابایت