صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: پهنای باند در میکروتیک groove و آنتن امنی 8db

نام حقيقي: sada

مسدود شده
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0

پهنای باند در میکروتیک groove و آنتن امنی 8db

دوستان سلام
    بیشترین پهنای باندی که میشه با میکروتیک groove و انتن امنی 8dbi در یک محیط باز (باغ خارج از تهران) گرفت چقدر هست؟
    آیا به نظر شما میشه با اون تصویر 10 دوربین را انتقال داد؟

آیا میکروتیک groove با ثبات هست؟ یعنی هنگ نمی کنه یا دائما نیاز نداره ریست کنیم؟ آخه یک لینک برای انتقال تصویر با نانو زده بودیم تو فاصله 300 متری ولی دائما هنگ میکرد و هر یکی دو روز یک بار باید رادیو را از برق می کشیدیم...!!!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط myazdian نمایش پست ها
    آیا میکروتیک groove با ثبات هست؟ یعنی هنگ نمی کنه یا دائما نیاز نداره ریست کنیم؟
    من با Groove تا به حل لینک نزدم اما 1-2 تا از دوستان میگن خیلی هنگی داره ! باید هر چند وقت یک بار ریست بشه و مجددا کانفیگ بشه !
    حالا نمیدونم دوستان دیگه هم این تجربه رو داشتن ؟

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    هنگ کردن رادیو به مصرف cpu اون بستگی داره ، من الان یه نانو دارم حدود 15 تا یوزر داره برای اینترنت اما تو تمام این 3 سال یک بار هم هنگ نکرده. پس انگ به رادیو نچسبونید!
    10 تا دوربین اگر منظورتون از طریق DVR هست بله بدون هیچ مشکلی جواب میده ، ام اگر دوربین ها IP هستند فکر کنم خیلی خوب جواب نده ، ببینم طرف دیگه هم همین رادیو رو به کار میبرید ، فاصله اتون چقدره؟

نام حقيقي: reza ariaee

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    اولن که من سالهاست دارم از یو بی استفاده میکنمو ایرادی تدیدم. شما واسه اون فاسله از نانو استیشن ام5 استفاده کن. راحت جواب میگیری. اگه دوربینات ای پی هستن یکم باید کیفیت رو بیاری پایین.

مسدود شده
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0

دو تا از این محوطه ها هست که لازمه دوربین ها رو به همدیگر وصل کنیم و در نحایت به اتاق کنترل منتقل کنیم
    دوستان به دلیل اینکه برای هر جفت دوربین از دو رادیو استفاده نشه (یکی به عنوان گیرنده از رادیو قبلی و دیگری به عنوان فرستنده به رادیو بعدی) پیشنهاد دادن از رادیو هایی که مستقیما به آنتن امنی متصل می شن استفاده کنیم.

حالا اگر دوستان دیگر پیشنهادی دارند لطفا برای اجزای این سناریو مطرح کنند .
    اگر رادیو دیگری و یا آنتن دیگری و حتی اگر اه حل دیگر دارند
    باتشکر

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    به نظر من به جای آنتن omni و میکروتیک از نانو استفاده کن. نانو استیشن ام 5
    تروپوت بسیار بالا ، دوئال پولاریته ، حتی از پشت سر هم سیگنال خیلی قوی بهت میده ، من خودم از پشت یه نانو تو فاصله 300 متری سیگنال 56- دارم
    میتونی برای این شبکه ات از نانو استفاده کنی ، میتونم تضمین کنم برات ،
    روی نانو ها رو جوری تنظیم کن که بشترین تمرکز به بیشترین رادیو ها باشه ، آنتن omni یه ایرادی که داره اینه که بیرون از این محوطه هم ارسال سیگنال میکنه که انرژی رو الکی تلف میکنه ، نانو بهترین پیشنهاد من هست

amin-net و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

مسدود شده
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز ممنون از پاسخ شما
    ولی رادیو نانو که شما استفاده فرموده اید مقدار CCQ چقدر هست؟ وقتی از پشت آنتن سیگنال میگیرید.
    این کار نمی دونم تا چه حدی اصولی باشه...!!!

من توی لینک های عملی مثلا پروژه سیستم های کنترل ترافیک دیدم که از نانو یا SXT در اتوبان استفاده شده که بالای هر دکل برای هر دوربین یک نانو به عنوان گیرنده سیگنال از دکل قبلی و یک نانو به عنوان فرستنده سیگنال به دکل بعدی استفاده شده (تهران ، اتوبان صدر).

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    من توی لینک های عملی مثلا پروژه سیستم های کنترل ترافیک دیدم که از نانو یا SXT در اتوبان استفاده شده که بالای هر دکل برای هر دوربین یک نانو به عنوان گیرنده سیگنال از دکل قبلی و یک نانو به عنوان فرستنده سیگنال به دکل بعدی استفاده شده (تهران ، اتوبان صدر).
    من هم دیدم ، ولی یه سوال :

ببینید یک نانو از دکل قبلی سیگنال رو میگیره میده به نانو جلویی ، اون نانو هم سیگنال دریافتی رو میده به مرکز ( یا دکل جلویی )
    حالا سوال اینجاست : اون وسط یه دوربین دیگه هست !!! سیگنال اون دوربین چی میشه ؟ اون دوربین چطوری باید به نانو وصل بشه ؟ نانو که فقط یک پورت RJ-45 داره ! یعنی میان سوئیچ میزان اونجا ؟!

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    من هم دیدم ، ولی یه سوال :

ببینید یک نانو از دکل قبلی سیگنال رو میگیره میده به نانو جلویی ، اون نانو هم سیگنال دریافتی رو میده به مرکز ( یا دکل جلویی )
    حالا سوال اینجاست : اون وسط یه دوربین دیگه هست !!! سیگنال اون دوربین چی میشه ؟ اون دوربین چطوری باید به نانو وصل بشه ؟ نانو که فقط یک پورت RJ-45 داره ! یعنی میان سوئیچ میزان اونجا ؟!
    نه حاجی ، نانو استیشن ام 5 دوتا پورت اترنت داره و میشه به راحتی این کار رو انجام داد بدون تجهیزات اضافه.

دوست عزیز ممنون از پاسخ شما
    ولی رادیو نانو که شما استفاده فرموده اید مقدار CCQ چقدر هست؟ وقتی از پشت آنتن سیگنال میگیرید.
    این کار نمی دونم تا چه حدی اصولی باشه...!!!

حرف شما درست ، اما این جور ارتباط و لینک زدن برای فواصل طولانی استفاده میشه و بعد اینکه اون کسی میاد پروژه مثلا راهنمایی رانندگی رو راه بندازه دلش به حال پول نمیسوزه ، خود من یکی از انبار های توانیر رو میشناسم که برای بستن 10 12 تا دوربین 60 میلیون پول بی زبون ازشون گرفتند ، چرا چون باند بازیه! ( البته دوربین ها آنالوگ هستند آ نیای بگی خب دوربین آی پی همین میشه ، البته این قیمت مال دو سال قبل )
    خب بریم سر اصل مطلب ، ببینید آنتن امنی هم همینه ، نانو توی فواصل نزدیک با تقریب خیلی عالی مثل یه امنی عمل میکنه ، الکوی تابش نانو رو از دیتاشیت اون نگاه کن متوجه منظورم میشی. من در حال حاضر با CCQ 90 ارتباط دارم و روی لینکم تا 20 مگ تروپوت هم میکشم. البته اگر پهنای باند رو 40 مگاهرتز کنم تا حدود 35 هم میرسه.

amin-net و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

مسدود شده
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0
    به دلیل اینکه Nano m5 یک بورت secondary Ethernet دارد نیازی به استفاده از سویچ نیست.
    در مورد کارکرد نانو و آنتن امنی، نوع طراحی آنتن رادیو نانو با افزایش یرد رادیو فضای جلوی رادیو از امواج بیشتری بهرمند میشه تا فضای پشت سر رادیو و این مورد توی دیتاشیت نانو هم مشخص هست.

اما در مورد آنتن امنی با افزاش برد رادیو مقدار سیگنال خارج شده از آنتن تقریبا به نحو یکسانی به حول محور آنتن امنی افزایش پیدا می کند.

نحوه تابش در نانو
    http://www.ubiquitiworks.com/images/...AM-9M13-HA.jpg

نحوه تابش در آمتن امنی
    http://www.cisco.com/en/US/i/200001-...000/254350.jpg

ویرایش توسط myazdian : 2013-05-24 در ساعت 01:28 PM

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    عزیز جان انگار شما صحبت های منو خوب نخوندی ، همونطوری که من هم گفتم و شما توی صحبت هات هم مجددا بیان کردی توی فاصله زیاد اینطور هست ، برای فاصله 150 متری که بین رادیوهات هست بین نانو و آنتن امنی تفاوتی نیست ( البته دیدی که اون بالا هم گفتم با تقریب ! ) ، چه اینکه آنتن امنی به علت اینکه تابش خیلی بیشتری به خارج از محوطه داره برات انرژی تلف شده بیشتری نسبت به نانو در پی داره.
    الگوی تابش این دو تا رو من هم میدونم ، اما نکته ای که باید مد نظر قرار بدی توان تلف شده آنتن ، توان تلف شده اتصالات ، کیفیت رادیو و غیره است ، شما وقتی از نانو استفاده کنی یه دستگاه یکپارچه داری که دیگه غصه این موارد رونمیخوری.
    در مجموع من بین رادیوهای ارزون قیمت به نانو استیشن ام 5 مقام اول رو میدم ، توی کیفیت ارتباط و عکر دستگاه میتونم بگم تا الان رادیویی با این رنج قیمت ندیدم.
    حالا شما میتونی از همون امنی استفاده کنی .

مسدود شده
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر شما کانکت شدن رادیو از طریق بازتابش پشت آنتن اصولی هست؟ و بعدا مشکلی به وجود نمیاد؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    اولا که اون بازتاب نیست ، خود تابش اصلی هست ، دما اینکه من الان 3 ساله اینجوری دارم کار میکنم ، مشکلی که تا الان نداشتم ( تازه دو نفر هم هستیم از پشت به این نانو پسبیدیم ، یکی خودم تو فاصله 200 متری یکی هم تو فاصله 350 متری. در واقع این لینک اصلی به بین دو تا دفتر هست ، من و همکارم توی خونه هم داریم استفاده میکنیم از پشتش و وصل هستیم به شبکه دفاتر )

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    من پیشنهاد میکنم سراغ نانو و از این قبیل رادیو های ubnt نری
    واسه کار شما اگه هزینه مهمه بهتره از میکروتیک استفاده کنی البته من سولوشنتونو درست متوجه نشدم ولی میتونی به جای Groove و آنتن امنی از یه Omnitik و واسه استیشن ها از sxt استفاده کنی
    اینو در نظر داشته باش که قراره رادیو ها به صورت نان استاپ تصاویر رو به اتاق کنترل ارسال کنن و اونجا ضبط بشن که هیچ کدوم از دوستان اینو مد نظر قرار ندادن

مسدود شده
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0
    من هم از امنی تیک استفاده کردم و الان یک سال هست که بدون وقفه داره کار می کنه و تقریبا میشه گفت که هیچ مشکلی با هاش نداشتم.
    توی شعاع 700 متری هم با Sxt سیگنال 56- و ccq 90% به بالا گرفتم. حتی برای یکی از کلاینت های همین امنی تیک با رادیو نانو و با دید غیر مستقیم سیگنال 75- و ccq 83% گرفتم و اونم بدون مشکل داره کار می کنه

اگر پیشنهاد دیگری نشه احتمالا از امنی تیک استفاده میکنم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن امنی

امنی تیک

امنیتیک

انتن امنی

فاصله با groove و آنتن

متال میکروتیکآنتن امنی تیک انتن امنی میکروتیکرادیو وایرلس grooveانتن امنی تیکآنتن میکروتیکآنتن 8dbمیکروتیک grooveرادیو امنی تیک 2امنی تیک میکروتیکاستفاده از groove به عنوان apهمه چی درمورد میکروتیک grooveدلایل عمده هنگ کردن میکروتیکقیمت رادیو میکرو تیک متال 2كانفيگ آنتن امنيانتن متال 5بیم انتن sxtمیکروتیک omnitik 2.4برد آنتن وایرلس 8dbفراموش کردن رمز GROVE

برچسب برای این موضوع