صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: چگونگی ساخت یوزر و پسورد برای کاربران یک شبکه محلی برای اتصال به اینترنت و محدودیت ها آن ...

نام حقيقي: امیر حسین

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8

چگونگی ساخت یوزر و پسورد برای کاربران یک شبکه محلی برای اتصال به اینترنت و محدودیت ها آن ...

سلام، در شبکه یک مرکز توسط یک روتر وایرلس که به یک مودم وصل است اینترنت را برای سیستم های آن مرکز وصل کرده ایم

سوال بنده اینه که چطور میتونیم برای دیگر کاربران (مثلاً افرادی که میخواهند با لپ تاپ یا موبایلشان به اینترنت متصل شوند) هم اینترنت بدیم ؟

در نظر داشتم مثلاً به شکلی یوزر و پسوردی برای هر فرد ایجاد کنیم که بعد از متصل شدن فرد به روتر باید یوزر و پسوردش را وارد کند در غیر اینصورت نتواند از اینترنت یا کلاً شبکه استفاده کند. و ما قادر به این باشیم که محدودیت هایی را بر روی این یوزر ها اعمال کنیم مثل مدت زمان اعتبار، حجم خاص، سرعت محدود و ...

و اگر امکانش هست بتونیم فعالیت های کاربران متصل شده رو چک کنیم .

آیا همچین چیزی امکان پذیر است ؟ و اگر هست به چه شکل باید این کار رو انجام دهم ؟

منتظر پاسختان هستم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی خوبانی

خواننده شناسه تصویری mahdi5k
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    73
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر من شما یه روتر میکروتیک بخر گخ جدیداش رو خوشون وایرلس هم دارن بعد کمی هم تلاش کن و تو فروم بگرد تا کانفیگش کنی همه کاراهاتو برات میکنه

dodvaod، ICT-M و Inquirer سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط Inquirer نمایش پست ها
    سلام، در شبکه یک مرکز توسط یک روتر وایرلس که به یک مودم وصل است اینترنت را برای سیستم های آن مرکز وصل کرده ایم

سوال بنده اینه که چطور میتونیم برای دیگر کاربران (مثلاً افرادی که میخواهند با لپ تاپ یا موبایلشان به اینترنت متصل شوند) هم اینترنت بدیم ؟

در نظر داشتم مثلاً به شکلی یوزر و پسوردی برای هر فرد ایجاد کنیم که بعد از متصل شدن فرد به روتر باید یوزر و پسوردش را وارد کند در غیر اینصورت نتواند از اینترنت یا کلاً شبکه استفاده کند. و ما قادر به این باشیم که محدودیت هایی را بر روی این یوزر ها اعمال کنیم مثل مدت زمان اعتبار، حجم خاص، سرعت محدود و ...

و اگر امکانش هست بتونیم فعالیت های کاربران متصل شده رو چک کنیم .

آیا همچین چیزی امکان پذیر است ؟ و اگر هست به چه شکل باید این کار رو انجام دهم ؟

منتظر پاسختان هستم .
    ساده ترین کار اینه یه کیس جم کنی و 2تا کارت شبکه بذاری روش و آیزا روش نصب کنی . از وایرلس بزنی به یه کارتش و کارت دیگشو وصل کنی به مودم.
    بعد هم بشین کانفیگ کن.

ICT-M و Inquirer سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi5k نمایش پست ها
    به نظر من شما یه روتر میکروتیک بخر گخ جدیداش رو خوشون وایرلس هم دارن بعد کمی هم تلاش کن و تو فروم بگرد تا کانفیگش کنی همه کاراهاتو برات میکنه
    سلام، ممنون از پیشنهادتون ولی خرید یه روتر دیگه یکم برام سخته چون خریدارو قبلاً کردم میخواستم با همین سخت افزار های موجود یه طور سر همش کنم .

ولی حالا اگر بخوام یه روتر میکروتیک بخرم که به کارم بیاد برای مدیریت یه دانشگاه (وایرلس) چقدر هزینه برداره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    ساده ترین کار اینه یه کیس جم کنی و 2تا کارت شبکه بذاری روش و آیزا روش نصب کنی . از وایرلس بزنی به یه کارتش و کارت دیگشو وصل کنی به مودم.
    بعد هم بشین کانفیگ کن.
    از شما هم ممنونم، میشه بیشتر توضیح بدید ؟ بعد که اینکارو کردم چطور یا با چه نرم افزاری میتونم برای کاربرا User Pass بسازم و روی اون اکانت ها محدودیت ایجاد کنم ؟ محدودیت منظورم اینه مثلاً اینقدر حجم در ماه بتونن از اینترنت استفاده کنند یا فقط فلان ساعت ها بتونن متصل شوند یا با فلان سرعت . اگر بشه کارکردشون هم دید خوبه یعنی دقیق بدونیم کی ها آنلاین شدن کی آف شدن، چقدر مصرف داشتن یه سری اطلاعات پایه این چنینی .

منتظر پاسختون هستم .

ویرایش توسط Inquirer : 2013-03-02 در ساعت 07:53 AM
    ICT-M سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مهندس قویا توصیه می کنم قبل از هر کاری تاپیک های مشابه رو مطالعه کنید . مخصوصا قبل از خرید هر نوع تجهیزات . متاسفانه این کار خیلی پر دردسر تر از اون چیزی هست که به نظر می آد.

dodvaod، ICT-M و Inquirer سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    فقط بین دو پیشنهاد بالا فکر کنم اولی برای شما بهتر باشه ، البته دلیلش هم به علت بی تجربگی شما در این مقوله می باشد که با انتخواب دومی صراغ دردسر واقعی می روید(البته نه اینکه مشکل از ISA باشد ، کار کردن با اون از MKTK خیلی پیچیده تر می باشد، ذز این موضوع)

dodvaod و Inquirer سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری moh_jj
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    9
    راحتر از همه استفاده از نرم افزار Kerio control هست ولی باید روی یک سیستم نصبش کنی که حداقل دارای 2 تا اینترفیس شبکه باشد و بعد Hotspot رو اجرا کنی و پهنای باند شبکه رو مدیریت کنی

Inquirer سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mamiza

عضو عادی شناسه تصویری mamiza
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    25
    سپاسگزاری کرده
    29
    من توی شبکه خودم هم از Kerio control استفاده کردم .. هم از NTtack plus

ولی Kerio control فوق العاده بود

همه کاری می تونی بکنی

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط ICT-M نمایش پست ها
    فقط بین دو پیشنهاد بالا فکر کنم اولی برای شما بهتر باشه ، البته دلیلش هم به علت بی تجربگی شما در این مقوله می باشد که با انتخواب دومی صراغ دردسر واقعی می روید(البته نه اینکه مشکل از ISA باشد ، کار کردن با اون از MKTK خیلی پیچیده تر می باشد، ذز این موضوع)
    ممنون از راهنماییتون بله، در زمینه شبکه تازه کارم، پس نظرتون بر روی خرید روتر میکروتیکه ؟ اگر یک مدل به بنده معرفی کنید که کارای که میخوام رو انجام بده و قیمت تقریبیشو بگید ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط moh_jj نمایش پست ها
    راحتر از همه استفاده از نرم افزار Kerio control هست ولی باید روی یک سیستم نصبش کنی که حداقل دارای 2 تا اینترفیس شبکه باشد و بعد Hotspot رو اجرا کنی و پهنای باند شبکه رو مدیریت کنی
    از شما هم تشکر میکنم از پیشنهادتون، آیا با وصل کردن یه کارت شبکه دیگه و نصب این نرم افزار کار من راه میوفته ؟ یکم در مورد نحوه کار کرد کریو توضیح بدید همونطور که متوجه شدید تازه کارم و باید خودم سرهمش کنم

ویرایش توسط Inquirer : 2013-03-03 در ساعت 04:03 PM

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    به نظر من هم از میکروتیک استفاده کن.
    بعداً که کارت پیشرفت کرد امکانات بیشتری هم داره بهت بده.دردسرش از خرید یک سیستم و نصب نرم افزار و پشتیبانی اون کمتره.

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    هرچند که بستگی به تعداد کاربراان شما دارد ولی معمولاً برای اینچنین موارد ، یک RouterBoard بگیرید که خودش ، Wireless 2.4GHz را هم به همراه داشته باشد ، چیزی شبیه RB751-G2hnd که به آن میتوان آنتنن نیز اضافه کرد.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها
    به نظر من هم از میکروتیک استفاده کن.
    بعداً که کارت پیشرفت کرد امکانات بیشتری هم داره بهت بده.دردسرش از خرید یک سیستم و نصب نرم افزار و پشتیبانی اون کمتره.
    ممنون از پیشنهادتون ولی اگر امکان داره یه روتر میکروتیک بهم معرفی کنید که بدرد کار من بخوره و قیمتش هم مناسب باشه

چیزی که نیاز دارم اینه که برای هر فرد User و Password بسازم که بدون داشتن این یوزر و پسورد نتونند از اینترنت استفاده کنند و بعد بتونم روی این یوزر و پسورد ها محدودیت قرار بدم یعنی مثلاً فلان ساعت ها نتونند استفاده کنند یا مثلا هر یوزر چقدر سرعت داشته باشه و چقدر از حجم مارو بتونه استفاده کنه و اینکه اگر بشه بتونم بفهمم کی ها وصل شدن چقدر استفاده کردند و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ICT-M نمایش پست ها
    هرچند که بستگی به تعداد کاربراان شما دارد ولی معمولاً برای اینچنین موارد ، یک RouterBoard بگیرید که خودش ، Wireless 2.4GHz را هم به همراه داشته باشد ، چیزی شبیه RB751-G2hnd که به آن میتوان آنتنن نیز اضافه کرد.
    از شما هم ممنونم، کاربران ما فعلاً 30 دستگاه ثابت و شاید نزدیک به 40 50 کاربر عادی که گاه گاه وصل میشن

لطفا منو راهنمایی کنید دقیق چیکار کنم خیلی دارم سردرگم میشم که چیکار کنم الان مجبورم پسورد وایرلس رو به هرکس که بخواد بدم و همینطوری وصل بشن !!!!! و هرچقدر میخوان استفاده کنند و هیچ مدیریتیم نمیتونم روشون انجام بدم

لطفا بنده رو راهنمایی کنید

ویرایش توسط Inquirer : 2013-03-09 در ساعت 04:57 PM

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    منتظر راهنمایی دوستان هستم ...

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    روتر بردی که دوستمون امیرحسین معرفی کردند خوبه.اگه بدون وایرلس رو هم که قیمتش پاینتره بخوای میتونی از 750G استفاده کنی با این تعداد یوزر جواب کارن رو میده.
    آموزش اون هم توی اینترنت زیاده:
    به نظرم ایتدا با این سناریو شروع کن که می خوای میکروتیک رو بذاری سر راه مودم اینترنتت و بقیه به میکروتیک وصل بشن و از اینترنت استفاده کنند(یعنی Gateway سیستمها بشه آدرس IP میکروتیک و میکروتیک هم به عنوان یک روتر عمل کرده و به مودم روت کنه و اینترنت رو به یوزرها بده.
    مرحله بعد هم می تونی با تعریف یک کانکشن PPPOE برای یوزرها در داخل میکروتیک ازش استفاده کنی.
    یه نگاهی به این لینکها بنداز:
    مجموعه آموزش فارسی میکروتیک
    MikroTik RouterOS PPPoE Interface

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    از این لینک هم می تونی استفاده کنی:
    میکروتیک

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

اکانت رایگان کریو

ساخت یوزر در kerio

ساخت اکانت کریو

اکانت کریو رایگان

اکانت کریو kerio رایگان

ساخت یوزر در کریو

یوزر و پسورد کریو رایگان

یوزر و پسورد رایگان kerio

یوزر پسورد kerioساخت کریویوزر پس کریوساخت یوزر یک ماهه در kerioآموزش ساخت اکانت kerioاموزش ساخت kerioآموزش ساخت یوزر کریوپسورد کریواموزش ساخت اکانت در kerio ساخت اکانت در کریوساخت اکانت رایگان کریوآموزش ساخت یوزردانلود یوزرنیم پسوردkerioآموزش ساخت اکانت در kerioپسورد kerio یوزر پس kerioنحوه ایجاد یوزر در کریو

برچسب برای این موضوع