نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط Hirkan
  • 1 توسط 1qaz2wsx

موضوع: وسعت دادن به رنج شبکه وایرلس

نام حقيقي: اردشیر آریانا

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5

وسعت دادن به رنج شبکه وایرلس

سلام دوستان
    لطفا به عکس زیر نگاه بکنید:

در این عکس به جای علامت سوال چه وسیله ای و در چه حالتی باید قرار بدم که موبایل ها و لپتاپ سمت راست بتونند از پرینتر شیر شده در شبکه و ارد اکسترنال شیر شده استفاده بکنن،به طور کل می خوام فقط اینترنت شیر نشه و بتونم از تمام امکانات یک شبکه خانگی (مثل شیر کردن فایل ها و dlna) استفاده بکنم. چه وسیله ای باید بخرم؟
    اگه مدل و مارک خوبی سراغ دارید بهم کعرفی بکنید،بهتر دستگاهی که می خوام بخرم روی هر دو فرکانس 2.4 و 5 گیگاهرتز کار بکنند و covrage خیلی خوبی داشته باشند.
    من توی فکر این دستگاه بودم و توی راهنماش دیدم نوشته اکسس پوینت هم می شه ولی نمی دونم من اکسس پوینت لازم دارم؟یا بریج؟یا وایرلس ریپیتر؟یا پاورلاین؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Hirkan : 2012-07-07 در ساعت 04:18 PM

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    بوفالو G300NH یا حتی AG300H

- - - Updated - - -

البته من به این خاطر این مدلارو گفتم که شما بخواین تمام سرویسهای dlna و filesharing و printer sharing رو روی همون دستگاه انجام بدین، اگه قراره دیوایسهای دیگه این کارارو بکنن و صرفا" نیاز به یک دستگاه وایرلس دارین اینا خرج اضافی اند و یه دونه WR2543ND هم کارتو را میندازه

Hirkan سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    ممنون دوستم نه همون gateway من همه کارها رو انجام می ده من فقط می خوام دستگاه جدیدم توی اون شبکه قرار بگیره و بتونم با موبایلم یا لب تاب از همون امکاناتی که خودتون ذکر کردین استفاده بکنم.

حالا، این الان access point یا wireless reapeter یا bridge ؟

بعد من این رو بخرم لازمه که تنظیمات gateway یا همون مودم اصلیم رو هم دست کاری بکنم یا اون تنظیماتش لازم نیست دست بخوره؟

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    سلام، همون access point باشه کارتون راه میفته، یه مدل جدید از TP-link اومده wdr4310 البته هنوز به اروپا نرسیده مثینکه از لحاظ قیمت و امکانات عالیه.

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    نه نرسیده دوست من،من الان نگاه کردم دیدم همچین چیزی هیچ جای سوئد نمی فروشن.
    حتی بوفالو AG300Hرو هم که معرفی کردید من توی هیچ فروشگاه فیزیکی نیدیدم و باید اینترنتی بخرمش.در مورده اون tp link هم اینجا خوندم که ضعیف هست ظاهرا امواجش و 25 متر بیشتر دیگه.... ولی این بوفالو رو هم ظاهرش خوشم اومد هم از امکاناتش اگه برم جای دیگه فکر کنم یک چیزی که برام بمونه درسته؟
    آقا خیلی ممنون برای معرفی بوفالو.

فقط بهم نگفتین که من این بوفالو رو بگیرم باید تنظیماته روتر وایرلس اصلیم رو هم تغییر بدم یا اصلا با اون کاری نداریم و تنظیمات باید فقط روی این بوفالو انجام بشه؟به نظرتون من می تونم به تنهائی انجام بدم؟
    ممنون

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    فرض کن IP وایرلس روترت 192.168.1.1 هست و DHCP از 192.168.1.100 شروع به IP دادن میکنه. کارایی که روی دستگاه وایرلس جدیدت باید انجام بدی.
    اول باید به طور جدا بش وصل شی و IP manual روش ست کنی، مثلا" 192.168.1.2
    WAN connection رو Disable کنی. DHCP رو از حالت سرور به forwarder تغییر بدی و IP 192.168.1.1 رو بهش بدی . و در تنظیمات IP GAteway هم 192.168.1.1 رو وارد کن و دستگاه رو ریست کن.
    حالا کابل رو از روتر اصلی به یکی از پورتهای LAN ( نه WAN ) وایرلس جدیدت بزن.

الان باید بتونی از طریق شبکه کابلی از Desktop بهش دسترسی داشته باشی.

داخل تنظیمات وایرلس دقیقا" همون تنظیمات وایرلس قبلیو انجام بده. ( تنظیمات پیشنهادی من: WPA2 AES، Automatic channel selection )
    خود به خود وقتی دستگاه ها از رنج وایرلس اصلی در میان و نزدیکه این جدیده میشن به اون وصل میشن

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    چرا فرض بگیریم آقا اشگان اینا این عکس واقعی اگه زیاد اذیت نمی شی لطف بکن از روی این بهم بگو،البته اگه این هم به نظرت تنظیم لازم داره این رو اعمال بکنم؟ اگه نه که من سفارش بدم بوفالو رو چون 7 تا 10 روزی طول می کشه که بیاد،انتخابم رو شما معرفی کردی ها،دمت گرم،بگیرمش پس؟

خوب این تنظیمات روتر اصلیم.تنظیمات امنیتیم هم همینی هست که گفتید،
    حالا همون جوری که گفتید باید نصب بکنم یا نه؟ssid باید یکی باشه؟
    اگه باید به پورت لن بزنم نه ون،پس پورت لن برای من 3 تا بیشتر نمی مونه از اون 3 تا می شه استفاده کرد؟
    اشگان جان دمت خیلی گرم آقا.

ویرایش توسط Hirkan : 2012-07-08 در ساعت 04:11 PM

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    خب فرض من درست از آب درومد میتونین به عنوان fact بپذیریشون !
    توی بوفالو میتونی تنظیم کنی که پورت WAN هم LAN بشه بنابراین 4 تا پورت لن خالی داری و بعله میتونی استفاده کنید ازشون.
    تنظیمات هم همون چیزایی که بالا گفتم
    روی این روترتون هم نمیخواد کاری کنید.

SSID اگه یکی باشه خود دستگاه ها خود به خود از این وایرلس به اون وایرلس وصل میشن، فقط بعضی دیوایسهای داغون هستن که ممکنه چِت بزنن و اگه این اتفاق افتاد SSID رو عوض کنید.

ویرایش توسط 1qaz2wsx : 2012-07-08 در ساعت 04:15 PM

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    پس مختلف بودن ssid یا یکی بودنشون ربطی به اینکه آدم توی یک شبکه هست یا نه نداره؟
    من تا حالا فکر می کردم اگه پرینترم با یک ssid که مثلا برای روتر اصلی هست وصل باشه و من با لبتاب که با اکسس پوینت و ssid دیگه دارم وصلی بشم نمی تونم از پرینتر استفاده بکنم.اینکه خیلی خوبه؟

اشگان جان مرسی،فقط اینکه اینجا بوفالو 1000 کرون هست یعنی 175 هزار تومن به نظرتون می تونم دستگاهی با برد بالا تر پیدا کنم؟

بعد چجوری پورت wan رو به lan تبدیل بکنم؟

ویرایش توسط Hirkan : 2012-07-08 در ساعت 04:47 PM

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hirkan نمایش پست ها
    پس مختلف بودن ssid یا یکی بودنشون ربطی به اینکه آدم توی یک شبکه هست یا نه نداره؟
    نداره! میتونه یه شبکه باشه با SSID های مختلف .
    من تا حالا فکر می کردم اگه پرینترم با یک ssid که مثلا برای روتر اصلی هست وصل باشه و من با لبتاب که با اکسس پوینت و ssid دیگه دارم وصلی بشم نمی تونم از پرینتر استفاده بکنم.اینکه خیلی خوبه؟
    میتونید
    اشگان جان مرسی،فقط اینکه اینجا بوفالو 1000 کرون هست یعنی 175 هزار تومن به نظرتون می تونم دستگاهی با برد بالا تر پیدا کنم؟
    برد اینها تقریبا" یکیه ولی مدلای دیگه من wndr3700 V1 یا V2 رو پیشنهاد میکنم ولی V3 رو نخر ! اسم من هم اشکانه
    بعد چجوری پورت wan رو به lan تبدیل بکنم؟
    Assign WAN port to switch

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    مرسی اشکان جان من الان سعی کردم توی فایل pdf راهنمای نصب بوفالو این رو پیدا بکنم توی عکس ها نبود،ولی شما می گی داره حتما داره دیگه،شاید جاش فرق داره یا توی فایل pdf لازم نبوده بزارنش،
    راستش اگه بردش فرق نداره wndr3700 (البته معلوم نیست توی سایت هاشون ننوشتن v1,v2 یا v3) این 400کرون ارزون تره،ولی اون بوفالو هم اسم مارکش توی دل من نشسته هم قیافش و آنتنش،هنوزم نمی دونم چیکار بکنم.آخه باز negearفروشگاه فیزیکی داره ولی بوفالو فقط اینترنتی،مرسی آقا اشکان جدا خیلی زحمتم رو کشیدی من می گیرم(البته طول می کشه،توی این مشکلات شبکه مسافرت هم باید برم) باز مزاحم شما می شم.
    به خدا من توی 4 تا فروم توی فیسکوفت و... هزار جا راهنمائی خواستم کسی حتی نتونست بهم بگه که باید bridge باشه یا Access point چه برسه به تنظماتش خدا از آقائی کمت نکنه.

1qaz2wsx سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    این گزینه ها رو هم دارم،اینا فرشگاه فیزیکی هستن:

nätverk trådlösa | Clas Ohlson

Routers, Gadgets och hemelektronik - Teknikmagasinet, meningen med livet

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    اگه میری مغازه میتونی چک کنی wdnr3700 کدوم ورژنشه پشتش مینویسه ....

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5

RT-N12 C1

سلام آقا اشکان،
    من asus rt n12 c1 گرفتم راستش دیدم موبایل من فرکانس 5 گیگاهرتز رو پشتیبانی نمی کنه،و آنتن قابل تعویض داره و از همه مهمتر قیمتش واقعا پائین بود(حراج خورده بود) این رو گرفتم.

این سه تا حالت که با کلید پشتش قابل تغییره:اکسس پوینت، ریپیتر، روتر ولی متاسفانه توی حالت اکسس پوینت یک سری قابلیت ها رو نداره،مثلا تعریف چند تا ssid، محدود کردن ترافیک و...

توی حالت روتر هم یا اینترنت ندارم به کلی و ارور می ده،یا دارم ولی توی یک شبکه با دیوایس های دیگه نیستم، می خواستم ببینم راهی هست که من توی حالت روتر باشم ولی با تنظیمات یک جورائی توی یک شبکه باشم؟
    یک سری عکس هم از تنظیماتش براتون می زارم.

ببخشید می دونم عکس ها زیاد شد و ممکنه تاپیک سنگین بشه،ولی چاره ای نداشتم، خیلی گیج شدم انگار از برای هر چیزی دو تا گزینه توی این روتز هست برای بعشی چیز هام اصلا گزینه ای نیست،یا من نفهمیدم.

راستی وقتی سویچ رو حالت روتر هست اگه روتر اصلیم رو به لن این یکی بزنم هیچ اتفاقی نمی افته،و توی حالت اکسس پوینت هم پورت لن خودش می شه ون.

ببخشید سرتون رو درد آوردم ولی مخ خودم داره می ترکه. کمک می خوام

ویرایش توسط Hirkan : 2012-08-24 در ساعت 12:45 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

تبدیل روتر به ریپیتر

تبدیل مودم به ریپیتر

ریپیتر وایرلس

طریقه ست کردن ریپیتر شبکه

اموزش قرار دادن مودم وایرلس برروی ریپیترآموزش تبدیل روتر به ریپیتررنج ip وایرلسکیفیت مودم وایرلس بوفالواستفاده از اکسس پوینت به جای ریپیترمودم وایرلس با تعریف چندین SSIDفروش ریپیترشبکه بیسیم 2.4wr2543nd گرفتمریپیتر شبکهتبدیل مودم روتر به ریپیترآموزش برای تنظیمات مودم به ریپیتروایرلس بوفالوآموزش تبديل روتر به ريپيترwireless router buffaloچگونگی راه اندازی wifi در وسعت زیادریپیتر برای شبکه خانگیaccess pointچه وسله ای است؟آموزش تنظیمات اکسس پوینت tp link 2543آموزش راه اندازی مودم وایرلس n12 asusshare کردن در شبکه ونروش تنظیم مودم بوفالو

برچسب برای این موضوع