صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 30

موضوع: راهنمایی تجهیزات لینک 50 کیلومتری

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    این آقای خاشعی که بحث رو راه انداخته خودش ظاهرا نیستش

احیاناً شما فکر نمی کنید که 20 مگ و 30 مگ برای ایشون کم باشه ....

به نظر من آقای خاشعی میتونه به جای تجهیزات رادیوئی بره سراغ تجهیزات لیزری .... (البته با توجه به گفته خودش که هزینه مهم نیست)

shie سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    موتورولا در تهران جواب نمی ده
    من ندیدم ایشون جایی نوشته باشن لینک رو برای تهران میخوان

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    من ندیدم ایشون جایی نوشته باشن لینک رو برای تهران میخوان
    نه
    سو تفاهم نشه
    من این مطلب رو به عنوان نقطه ضعف موتورولا عرض کردم ( در تهران و مناطق وسیع صنعتی ، موتورولا نمی تونه به خوبی کار کنه )

DaNi_84 و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    یعنی اگر ما یک انتن 32 دیبی رو وصل کنیم به یک رادیو 1 وات میشه ............... !
    چی شد الان دقیقا !؟
    فکر کنم بشه همون اجاق !

siana_vnd سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط shie نمایش پست ها
    یعنی اگر ما یک انتن 32 دیبی رو وصل کنیم به یک رادیو 1 وات میشه ............... !
    چی شد الان دقیقا !؟
    فکر کنم بشه همون اجاق !
    منم با اجاق موافقم اصلاً میگم که بهتر نیست به جای جواب دادن به جناب نعمت که خودش هم حضور نداره بریم و زودپز بترکونیم ؟

.... جناب زحمتکش !!! شما که دیگه نباید غیر حرفه ای در مورد تجهیزاتی مثل موتورولا نظر بدین، و یک پیشنهاد هم برای شما دارم شاید به ذهن بعضی دوستان دیگر هم خطور کرده باشد : با توجه به اینکه اعضای این انجمن اکثراٌ افرادی هستند که در زمینه عملی تجربیات ارزشمندی دارند و در این زمینه قوی تر هستند، نسبت به بحثهای تئوری و محاسباتی و علم تئوری کمتری دارند لطفاً یا توضیح بیشتری راجع به گفته ها و نوشته های ارزشمندتان بدهید ، یا اینکه به زبان ساده تر و مبسوط تر و قابل درک تر برای همه تحریر کنید.

Zahmatkesh و shie سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    نه
    سو تفاهم نشه
    من این مطلب رو به عنوان نقطه ضعف موتورولا عرض کردم ( در تهران و مناطق وسیع صنعتی ، موتورولا نمی تونه به خوبی کار کنه )
    شما تجربتون بیشتره حتما فرمایشتون درسته من هم از تجربتون استفاده میکنم، ممنون

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیرهادی یزدانی

عضو عادی
    نوشته
    135
    سپاسگزاری شده
    160
    سپاسگزاری کرده
    14
    سلام.. چند وقت پیش یک مطلبی در مورد پیاده سازی nstreme dual با تجهیزات میکروتیک خوندم .. با توجه به اینکه میکروتیک یک برند تقریبا نیمه صنعتی و ارزون به حساب میاد(منظورم کاهش هزینه در چنین لینک هایی هست) .. به نظرتون میشه مشابه این لینک رو با متد nstreme dual و دیش های 32.5 کنبوتونگ و کارت های R52HN برای تروپوت تقریبا 20 مگ انجام داد؟ البته این مسئله در مورد وایرلس مشهود هست که خیلی پارامترها از جمله محیط و ... در برقراری لینک تاثیر دارند و لی با فرض اینکه همه چیز تقریبا عادی باشه و دید هم مسقتیم و مشکل ارتفاع هم نباشه این سوال رو می پرسم

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadihadi2 نمایش پست ها
    سلام.. چند وقت پیش یک مطلبی در مورد پیاده سازی nstreme dual با تجهیزات میکروتیک خوندم .. با توجه به اینکه میکروتیک یک برند تقریبا نیمه صنعتی و ارزون به حساب میاد(منظورم کاهش هزینه در چنین لینک هایی هست) .. به نظرتون میشه مشابه این لینک رو با متد nstreme dual و دیش های 32.5 کنبوتونگ و کارت های R52HN برای تروپوت تقریبا 20 مگ انجام داد؟ البته این مسئله در مورد وایرلس مشهود هست که خیلی پارامترها از جمله محیط و ... در برقراری لینک تاثیر دارند و لی با فرض اینکه همه چیز تقریبا عادی باشه و دید هم مسقتیم و مشکل ارتفاع هم نباشه این سوال رو می پرسم
    بهتر بود تاپیک جدید می زدید

زمانی که یه سری از موارد مثل مسافت و غیره تغییر می کنه ، روتربرد هم باید با شرایط سازگار بشه اما میکروتیک واقعا نمی تونه این شرایط رو هندل کنه

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mahmudi

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8

میکرو تیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hadihadi2 نمایش پست ها
    سلام من با میکروتیک زیاد کار کردم البته با r52hn زیاد راهت نیستم خوب جواب نداده ولی با rb 433AH میکروتیک و با XR5 بدون ان استریم ! وب دیش کنبوتنگ 20-30 مگ تروپوت گرفتم با ان استریم هم حتا تا 60 - 70 مگ هم میشه گرفت البته مشکلی که هست یوزرا زیاد به میکرو تیک اتقاد ندارن . درمورد موترولا کاملآ با دوستان موافقم اصلآ تو تهران خوب جواب نمیده درضمآ موترولا ها ان استریم دارن!

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmudi نمایش پست ها
    سلام من با میکروتیک زیاد کار کردم البته با r52hn زیاد راهت نیستم خوب جواب نداده ولی با rb 433AH میکروتیک و با XR5 بدون ان استریم ! وب دیش کنبوتنگ 20-30 مگ تروپوت گرفتم با ان استریم هم حتا تا 60 - 70 مگ هم میشه گرفت البته مشکلی که هست یوزرا زیاد به میکرو تیک اتقاد ندارن . درمورد موترولا کاملآ با دوستان موافقم اصلآ تو تهران خوب جواب نمیده درضمآ موترولا ها ان استریم دارن!
    محاسبات نشان می دن که میکوتیک قابلیت پردازش این مقدار پهنای باند رو ندارن.

در مورد موتورولا
    باید بگم از تکنولوژی MIMO استفاده می کنه ، در صورتی که در Nstreme dual ، میکروتیک Send & Receive از هم جدا می شن.

itpirooz و mahmudi سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    محاسبات نشان می دن که میکوتیک قابلیت پردازش این مقدار پهنای باند رو ندارن.

در مورد موتورولا
    باید بگم از تکنولوژی MIMO استفاده می کنه ، در صورتی که در Nstreme dual ، میکروتیک Send & Receive از هم جدا می شن.

کدوم نوع میکرو تیک قابلیت اینهمه پردازش رو نداده؟
    میکروتیک هزار مدل داره!
    RB433AH تا 75 مگ رو بدون مشکل رد میکنه من امتحان کردم و اگه اُور کلاک بشه به 800 تا 95 مگ هم میده اینم امتحان کردم ( توی کار و تو آزمایشگاه!)
    البته AH بودنش خیلی مهمه میکرو تیک هم اُن مدل اِن استریم رو پشتی بانی میکنه هم دوال!

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    میکروتیک هزار مدل داره!
    دوست عزیز
    شوخی می کنید ، فکر کنم دورنگر میکروتیک + آرشیو هاش رو در نظر دارید

توان در ارسال امواج به دو دسته تقسیم می شه ، یکی توان ارسالی و دیگری توان دریافتی ، این دو تا در TX با هم مساوی اند (دوستان توجه داشته باشید که فقط بحث ارتباط یک طرفه است) زمانی که قدرت ارسال بالاتر 120DBm باشد، در میکروتیک به حالت عادی پهنای باند عبور داده می شود، حال اگر این توان بالاتر رود ، میکروتیک پایداری پهنای باند نخواهد داشت.

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    [QUOTE=zahmatksh;339649]دوست عزیز

groove-5hn
    omnitik_u_5hnd
    rb411brochure
    rb433
    rb411u
    rb411uahr
    rb711_5
    rb711-2
    rb433ah
    rb435ah
    rb800
    ....
    جیگر 433 با 433ah زمین تا زیر زمین فرق میکنه دومن یه جور حرف میزنی انگار شما تک تو این دنیا با میکروتیک کار کردید !!!!!!!!!
    میگی نمیشه نمیگی کدوم مدل میکرو تیک نمیتونه؟
    امیدوارم یک مقدار دوستانه تر جواب بدید و در نظر بگیرید باقی اشخاص هم یه نمه تجربه وعلم دارند!

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    دوست عزیز

توان در ارسال امواج به دو دسته تقسیم می شه ، یکی توان ارسالی و دیگری توان دریافتی ، این دو تا در TX با هم مساوی اند (دوستان توجه داشته باشید که فقط بحث ارتباط یک طرفه است) زمانی که قدرت ارسال بالاتر 120DBm باشد، در میکروتیک به حالت عادی پهنای باند عبور داده می شود، حال اگر این توان بالاتر رود ، میکروتیک پایداری پهنای باند نخواهد داشت.
    با 120dbm از میدان ازادی تهران تا میدان التحریر مصر میشه لینک زد !!!!!!!
    dbm مربوط به مینی پسی ای میشه نه رادیو!
    نگو نمیدونی مینی پی سی ای xr5 چند میلی امپر!
    120 رو برای R52H گفتی دیگه؟(البته به واحد میلی امپر)
    درسته مینی پسی ای های میکرو تیک کم میاره ولی ربطی به رادیو نداره میشه از یه مینی پی سی ای دیگه استفاده کرد

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

نوشته خشکه ، بی عاطفه ست ، سو برداشت شما دلیل بر دوستانه نبودن نوشته من نیست ، این متون در دید عموم قرار می گیرند ،نیاز به گفتن نیست که این مطالب فقط برای شما نوشته نمی شه که خدایی نکرده تصور کنید همراه با کنایه ست.

جیگر 433 با 433ah زمین تا زیر زمین فرق میکنه دومن یه جور حرف میزنی انگار شما تک تو این دنیا با میکروتیک کار کردید !!!!!!!!!
    کاربر محترم
    این طرز نگاره نویسی شما شایسته انجمن نیست.

اما در مورد بخشی که مربوط به من می شه ، باید بگم
    خیر تنها کسی نیستم که میکروتیک رو می شناسه ، افرادی هستن که بنا به دلایلی حتی حاضر نیست گوشه ناخن از اطلاعاتشون رو به اشتراک بگذارند ، زمانی که من به صورت کاملا تخصصی شروع به کسب اطلاعات کردم ، بدون هیچ راهکار اطمینان بخش در حوزه مخابرات رادیویی فعالیت کردم و هزینه شخصی تحقیقات انجام می دادم ، البته همان تحقیقات راهگشایی برای کسب درآمدم بود ، حال اینجا هستم تا در حد توانم کمکی برای بخش شبکه بیسیم باشم.

میگی نمیشه نمیگی کدوم مدل میکرو تیک نمیتونه؟
    میکروتیک با تمام مزایا و خوبی هایی که داره ، از دید من وایرلس قوی نیست. شما می تونید به واسته CPU بالای RB800 لینکی با تروپوت بالا داشته باشید، اما پایداری چطور ؟

من در حال حاضر لینک 32 کیلومتری دارم با Ping 1ms . وقتی می ره روی بار این زمان به 10ms می رسه با پهنای باند 98Mb. شما بگو با میکروتیک می شه چنین کاری کرد ؟ ( فقط سر به سرم نذار که برای ICMP رول می نویسی )

با 120dbm از میدان ازادی تهران تا میدان التحریر مصر میشه لینک زد !!!!!!!
    dbm مربوط به مینی پسی ای میشه نه رادیو!
    نگو نمیدونی مینی پی سی ای xr5 چند میلی امپر!
    120 رو برای R52H گفتی دیگه؟(البته به واحد میلی امپر)
    درسته مینی پسی ای های میکرو تیک کم میاره ولی ربطی به رادیو نداره میشه از یه مینی پی سی ای دیگه استفاده کرد
    زمانی که از مفاهیم ارتباطات رادیویی غافل هستید ، انتظار ندارید که کلاس گام به گام بذارم ؟ ، برادر من سر نخ رو دادم دستت خودت هم یه تحقیقی بکن ، بعد چنین پستی رو قرار بده.

دوباره تکرار می کنم ، شاید به واسطه این تکرار مکررات ، در این باره تحقیق کنید.
    برای ارتباط رادیویی اگر توان الکترومغناطیس 120DB باشد ، میکروتیک توان تشخیص را دارد ، اما توان پاسخگویی خیر.

ویرایش توسط th95 : 2012-01-09 در ساعت 09:52 PM
    itpirooz و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

لینک 50 کیلومتری

لینک وایرلس 50 کیلومتر

راه اندازی لینک 50 کیلومتری

در فاصله 50 کیلومتری آنتن وایرلس

نظرتون در مورد کارت r52hn

تجهيزات لازم براي لينك راديوي ده كيلومتر

لینک وایرلس 30 کیلومتری site:forum.persiannetworks.com

محاسبه فرسنل

icmp در میکوتیک

آنتن وایرلس 50 کیلومتری

مفاهیم ارتباطات رادیویی

لینک وایرلس 50 کیلومتری

آنتن وایرلس برای 50 کیلومتر به بالا

لینک 50 کیلومتری میکروتیک

لینک 100 کیلومتری

لینک نترونیکسنرم افزار لینک پلنر موتورولا کار نمی کنهشبکه وایرلس با فاصله 50 کیلومترلينك 50 كيلومتريانحنای زمین جهت لینک وایرلستجهیزات مکسفارارتباط در فاصله 50 کیلومتریتجهیزات لینک 100 کیلومتررادیو برای 50 کیلومترآنتن سالید 32db

برچسب برای این موضوع