نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط alidiza
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط M-r-r

موضوع: افت شدید سیگنال در طبقات بالا تر! لطفا راهنمایی کنید...

نام حقيقي: alireza mirsharifi

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2

افت شدید سیگنال در طبقات بالا تر! لطفا راهنمایی کنید...

دوستان سلام

من الان یه 2 هفته است که یه اکسس پوینت linksys wrt 320n گرفتم. حدود یه هفته ای بود که خوب جواب می داد و با مشورت اساتید سایت برای پوشش 2 طبقه بالا و 2 طبقه پایین این اکسس پوینت رو انتخاب کردم.
    الان چند روزه که با فاصله 1 طبقه سیگنال stable دارم اما 2 طبقه که فاصله می گیرم سیگنال انقدر ظعیف و unstable میشه که اصلا نمی تونه کانکت بشه (در حالی که سابق بر این با یه سیگنال ضعیف و stable راحت کانکت میشد و قطع هم نمی شد.)
    توی نویز و شبکه های موجود اطرافم فکر نمی کنم تغییری این چند روزه به وجود اومده باشه که دستگاه منو تحت تاثیر بذاره. (شاید حداکثر یه شبکه جدید که سیگنالش بعضی وقتا ضعیف دریافت بشه این دور و ورا به وجود اومده)
    دستگاهو رو 5GHz که می زارم که اصلا کلاینت ها اکسس پوینت رو پیدا نمی کنن و منتفیه. بقیه تنظیمات هم رو حالت default و یا automatic گذاشتم. چون وارد نیستم به تنظیماتش.

میشه راهنماییی کنید که آیا راهی هست که بتونم سیگنالو کمی تقویت کنم. مثلا از طریق تغییر کانال ؟

موضوعات مشابه:
    radar سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    در خصوص افت سیگنال نظری ندارم، مگر تغییر در وضعیت ساختمان، محل قرار گیری AccessPoint و Clientها.

در خصوص 5GHZ که فرمایش میدین، زمانی که کلاینت ها 2.4 باشن، این فرکانس رو حتی وقتی کنار ابزار شما هم باشند، نمیتونن تشخیص بدن .

کانال ها رو تغییر بدید، ممکنه تغییری ایجاد بشه.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    اکسس پوینت به درد یه اتواق نمی خوره بعد شما برای دو طبقه به کار بردید ، با تغییر کانال بعید میدونم ، شما یه اکسس پوینت دیگه لازم دارید !

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با چه علمی اینقدر صریح و جدی میفرمایید که :

نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    اکسس پوینت به درد یه اتواق نمی خوره بعد شما برای دو طبقه به کار بردید ، با تغییر کانال بعید میدونم ، شما یه اکسس پوینت دیگه لازم دارید !
    با مشخصاتی که این ابزار دارد (Linksys by Cisco Dual-Band Wireless-N Gigabit Router WRT320N) باید بتوانید برای دو طبقه براحتی از آن استفاده کنید. اما شک دارم که بتوان 5 طبقه را با آن پوشش داد، میشه بفرمایید کجا مشورت استفاده از این ابزار رو گرفتین ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: alireza mirsharifi

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون از پاسخ دوستان.
    راستش اولا بگم که مشورت رو تو همین forum گرفتم. همونطور که تو اون تاپیک هم گفتم من یه شبکه کابلی دارم. در واقع وایرلس رو برای alternative می خوام و برای استفاده ی موبایلم. اینکه 5 طبقه رو جواب می ده یا نه هم برام خیلی مهم نیست. مهم اینه که چطور من اوایل 2 طبقه بالاتر و 2 طبقه پایین تر سیگنال stable داشتم اما الان ندارم! (البته شاید من درست تست نکردم. ممکنه اون موقع که تست کردم درست دقت نکردم یا شانسی یه مدت کوتاه سیگنال داشته )

الان در حال حاضر اکسس پوینت وسط ساختمانه و یک طبقه بالا و پایین بدون مشکل سیگنال میده. (قابل توجه استاد radar ) اما اگه 1 طبقه بیشتر فاصله بگیرم دیگه سیگنال نمیده. از دوستان می خوام راهنمایی کنن که تنظیمات دقیقا رو چه حالتی باشه که بهترین کیفیت رو داشته باشم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

alireza mirsharifi

افت سیگنال اکسس پوینت

راهنمای wrt320

اکسس پوینت linksys wrt 320

مشکل سیگنال ضعیف اکسس پوینت

راهنمایی برای تقویت سیگنال وایرلس link sys

راهنمایی طبقات

برای فاصله 2طبقه چه اکسس پوینتی لازم است

برچسب برای این موضوع