صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 19 از مجموع 19

موضوع: درخواست مشورت در مورد ایجاد شبکه وایرلس یا برقی

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    عید همه مبارک باشه عزیزم بحث سر این بود که اول وایرلس کنه اما 22 تا یوزر هر کدوم 5 گیگ من گفتم وایر بهتره هزینه کم میشه وایرلس با این حجم به مشکل می خوره
    من میگم وایر یک سوییچ منیج لایه 3
    یک سرور و vpn protocol
    cable cat 6
    و اما وایرلس اما گارانتی نمی دم
    به جای اکسس پوینت linksys که متنفرم ازش از mikrotik استفاده کنه
    این دوستمون هم راست میگه این لینک سیس 50 متر فلت رو میزنه اگه درو دیوار باشه تعطیله
    میشه از یه div انتن دار 200 mw یا 400 mw با انتن 15 دی بی استفاده کرد

اقا این نشد کار من هم برا وایر پیشنهاد میدم هم وایرلس اگه کسی مشکل داره بگه
    وایر
    cat 6
    server and vpn protocol
    manageable switch layer 3
    وایرلس
    cat 6
    server and vpn protocol
    mikrotik routerboard and wireless device
    اقا جون هر کی دوست دارید از linksys استفاده نکنید اشغاله
    به نظر من اگه وایرلس کله خونه رو ساپورت نمی کنه از یه رادیو با انتن 15 دیبی استفاده کن جواب میده
    حالا بگید نظرارو

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-03-22 در ساعت 02:30 AM علت: ترکیب پستها
    Seyyed سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    عزیزم شما همیشه دعوا داری
    کسی با کسی دعوا ندارد دوست گرامی انتقال احساس و یک سری از مفاهیم با نوشتار سخت است به همین دلیل من از ایشان خواستم مقداری لحن نوشته را نرم تر کنند ولی برداشت شما از پست ایشان اشتباه است و من هر چه به پست شما نگاه میکنم میبینم لحن شما بیشتر جلوه بد دارد تا لحن ایشان .

عزیز دل مقدار ترنسفر رو ببین روزانه تا 5 gig شما برو از سوییچ dlink 40 تومنی استفاده کن بعد بگو کار میکنه باید سوییچ منیج باشه vpn هم برای امنیت شبکه یعنی میخوای به همه اجازه دسترسی بدی که شبکه هر کی هر کی بشه شما فکر کنم تو کافی نت کار کردی که اینو میگی عزیزم
    من ندیدم کسی پیشنهاد سوییچ 40 تومنی بدهد !!!
    منظور این بود که اگر قرار است از سوییچ لایه 3 استفاده کنیم باید یک موردی در این باره در نظر بگیریم و یا نه !!!
    منظور این است که باید ببینیم آیا ایشان واقعا به سوییچ لایه 3 برای کارهایشان اتیاج دارند و آن هم از نوع POE
    من تا به حال جایی ندیدم که پیشنهاد سوییچ لایه 3 و کلا منیجیبل را برای ترنسفر بالا پیشنهاد بدهند.

در مورد VPN هم من با نظر غلامی انبوهی بیشتر موافقم چون فلسفه VPN و استفاده از آنچیز دیگری بود و برای امنیت در شبکه داخلی برای تمامی سیستم ها از موارد دیگری مانند IPSec استفاده میشد .

mikrotik /رو در بحث وایرلس شیکه برای منیج ip ها و گر نه link sys نمیتونه اون مقدار پهنای باند رو منیج کنه
    در مورد میکروتیک شما نوشته بودید :
    mikrotik routerboard manager بدون کارت pci هستش
    اگر قرار بر استفاده از میکروتیک به عنوان اکسس پوینت برای وایرلس است که چرا بدون mini pci ؟؟
    منظور شما را از mikrotik routerboard manager را هم متوجه نشدم .
    در مورد Manage IP نیز دقیقا متوجه منظورتان نشدم ولی اگر قرار باشد در شبکه میکروتیک به عنوان روتر عمل کند و یک فایروال باشد چرا باید سوییچی با آن مشخصات را در لایه 3 بدون تنظیمات داشته باشیم ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Seyyed نمایش پست ها
    اول اینکه خیلی ممنون مازیار جان زحمت کشیدی خیلی.(دوست دارم)

دوستان با هم دعوا نکنید. آخه چرااااا....
    چرا فکر میکنید یک بحث در مورد تجهیزات دعوا است ؟
    بهتر نیست یکم با دلایل بیشتری صحبت بفرمایید که من آماتور بفهمم چی به چیه...
    در مورد 2 باند فکر کنم همین درسته روی 2 باند همزمان کار میکنه ها!!! به خدا تو خود سایتش نوشته بود

---------------------------------------------------------------------------

قبل از اتمام پست من چند مورد سوالی ؟

در کل چرا باید از سوییچ لایه 3 با 24 پورت در نظر بگیریم و در صورت هزینه پایین تر از سوییچ لایه 2 با 48+2 چورت آن هم سری 2950 که از رده خارج شده است و از نظر IOS به روز رسانی نمیشود استفاده کنیم ؟

چرا باید از CAT 6 و در پیشنهاد اولیه CAT 7 استفاده کنیم ؟ مگر تفاوت اینها در این شبکه مورد نظر در چیست ؟( منظور من این نیست که این موارد تفائتی ندارند و منظور من این است که بر اساس چه فاکتور هایی اینچنین پیشنهاداتی را ارائه کردید و با توجه به چه ویژگی هایی از این سه نمونه آنها را پیشنهاد کردید ؟)

چگونه استفاده از آنتن 15 db را به همراه کارت وایرلس 200 - 400 میلی وات پیشنهاد کردید ؟ جنس و ضخامت دیوار ها نحوه سالن و پارتیشن بندی و یا .....

چرا باید برای امنیت از VPN استفاده نمود ؟! مگر امنیت در VPN خلاصه میشود ؟ آن هم برای اینچنین محیطی و چیدمان کاری ای ؟

---------------------------------------------------------------------------

بهتر نیست یکم با دلایل بیشتری صحبت بفرمایید که من آماتور بفهمم چی به چیه...
    دلیل من هم دقیقا همین است که اگر مطلبی را پیشنهاد میدهیم دلیل برای آن داشته باشیم و با استدلال در مورد پیشنهاداتمون صحبت کنیم.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-03-22 در ساعت 03:09 AM
    Seyyed و mgholami سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال شناسه تصویری Seyyed
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    سلام.. سال نو مبارک...

دوستان ممنون از پاسخ هاتون.

SADEGH65 عزیز
    برای من سرعت خیلی مهم هست و استیبل بودن شبکه... شما با یک محیط مهندسی روبرو هستید که حجم کاری بالایی داره و انتقال داده ها بین سیستم ها بالاست به دلیل تعریف پروژه های تیمورک و فایل های انتقالی با حجم بالا بین اعضای تیم..
    و همچنین وجود یک اتوماسیون و یک سیستم مانیتوریگ گزارش پیشرفته و اعلام خطای کاربر در هر لحظه به مدیر بخش مربوطه و .... (داستانها) خب از اونجا که زمان خیلی اهمیت داره کند بودن شبکه و قطعی اون باعث به وجود آوردن خسارت مالی و حتی تاثیر روانی میشه... حالا بماند چرا تاثیر روانی.

حالا به دلایلی نمیشد از شبکه کابلی استفاده کرد و خب زمانی که بحث حرفه ای تر شد بحث کابلی هم به میون اومد چه بسا با داشتن جلساتی بتوان این امکان رو فراهم کرد که نهایتا از سیستم کابلی یا حتی تلفیقی از هر دو جهت استفاده های رومینگ و کسایی که tablet دارند..

در مورد امنیت هم فکر نکنم به vpn نیازی باشه برای شبکه داخلی... برای برنامه اتوماسیون امضا دیجیتال در نظر گرفته شده که هر یوزری توکن خودشو داره که اون هم الگوریتم خاصی براش ریخته شده مثلا اگه یه یوزر ساعت ورودش نخورده باشه، برنامه توکن رو باطل میدونه و غیر قابل استفاده میشه.

ممون

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    وایر
    cat 6
    server and vpn protocol
    وایرلس
    cat 6
    server and vpn protocol
    mikrotik routerboard and wireless device
    الان چه فرقی کرد بین وایر و وایرلس فقط دومی اون چند تا دوایس رو زیاد داره ؟؟؟؟؟
    بهتر نیست به جای هزینه برای اون دوایسهای وایر لس کابل کشی کنه خودتون بگید انصافا این اولین چیزی نیست که به ذهن میرسه این راهنمایی نیست
    مازیار جان اگه دلیلت رو برای استفاده از هر کدوم از این دیوایسها توی هر 2 تا طرحت بگی باهم بیشتر راجع به درستی یا نادرستیش صحبت میکنیم

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

ایجاد رومینگ وایرلس

علت هنگ اکسس پوینت شبکه

reset پورت سوييج manageble

ایا اکسس پوینت هنگ میکند؟

درباره بهتر است یا سرورmanageable and wireless switch

تعریف سوئیچ manageable

http://forum.persiannetworks.com/f77/t33909.html

RouterBoardManager

اطلاعاتی در موردPoint-to-multipoint

وایرلس منیجیبل