نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shast
  • 1 توسط shast

موضوع: انتخاب روتر مشترک برای شرکت و آموزشگاه

نام حقيقي: بهزاد

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

انتخاب روتر مشترک برای شرکت و آموزشگاه

سلام دوستان

این اولین تاپیک من در انجمن خوب این سایت هست و امیدوارم بخش مناسبی رو برای تاپیکم درنظر گرفته باشم

من برای راه اندازی شبکه مشترک برای شرکت خودم در طبقه سوم با 5 تا سیستم و آموزشگاه دوستم در طبقه اول با 2 تا سایت کامپیوتری به مشکل انتخاب برخوردم.

میخوام هم این سیستم ها رو به هم شبکه کنم و هم اینکه اینترنت رو برای همه این سیستم ها به اشتراک بگذارم. اینترنت هم adsl هست که تا 1 هفته دیگه وصل میشه. فقط میخوایم زودتر وسایل رو بخریم و شبکه رو راه بندازیم تا اینترنت از راه برسه

خوب حالا به نظرتون این روترهای زیر کار من رو راه میندازه یا نه نیاز به سخت افزار دیگه ای هم دارم؟ منظورم اینه که میتونم adsl رو هم مستقیم به همین روترها وصل و شیر کنم یا باید مودم جدا بگیرم؟ مبلغ هم مهم نیست، فقط یک روتر خوب باشه که حالا حالاها راحت باشم. خودم این 2 مدل رو دیدم نمیدونم اصلا به کارم میاد یا نه. اگه خوبه لطفا بگید که از کدومش استفاده کنم.

Linksys by Cisco Compact Wireless-G Broadband Router WRT54GC
    Linksys by Cisco Wireless-G Broadband Router WRT54GL

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

در اتتظار تایید
    نوشته
    162
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    36
    با سلا م دوست عزیز .

خوش اومدین به انجمن . خوب جایی رو انتخاب کردید

عرض شود که برادر من اصلاً نیازی به روتر نیست . مگه بیشتر از 254 تا نود دارین ؟ اگه دارین باز هم نیازی به روتر نداری کلاس آی پی رو B و A می تونی بدی .

برای مثال کامپیوتری که از طریق مودم به اینترنت وصل میشه آی پی لوکالش هست 192.168.0.1 . ICS رو فعال کن . تا Broadband رو روی کانکش لوکال share کنی .

فایروال هم خاموش کن

یک سویچ میخری اگه کابلی هستی اگه نیستی هم که یک اکسس پوینت .

حالا سیستم ها رو آی پی شونو تو رنج 192.168.0 بدین . و DF رو بدین 192.168.0.1 . . Perrefered DNS رو هم همین آی پی یعنی آی پی سرورتون رو بدین . اینطوری هروقت شما سرورتون به اینترنت متصل بشه همه اینترنت دارن .
    میتونید NAT هم کنید که به اینصورت هستش که میرید در MOD کانفیگ مودم روتر و اونجا یوزرنیم پسورد ADSL رو میدید و همه اینترنت دارن

موفق باشید در ظمن من Linksys by Cisco Wireless-G Broadband Router WRT54GL رو باهاش کار کردم خیلی عالی بود . اما واحد دیگرو هم ساپورت کنه شک دارم .

Behzad_fs سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad_fs نمایش پست ها
    سلام دوستان

این اولین تاپیک من در انجمن خوب این سایت هست و امیدوارم بخش مناسبی رو برای تاپیکم درنظر گرفته باشم

من برای راه اندازی شبکه مشترک برای شرکت خودم در طبقه سوم با 5 تا سیستم و آموزشگاه دوستم در طبقه اول با 2 تا سایت کامپیوتری به مشکل انتخاب برخوردم.

میخوام هم این سیستم ها رو به هم شبکه کنم و هم اینکه اینترنت رو برای همه این سیستم ها به اشتراک بگذارم. اینترنت هم adsl هست که تا 1 هفته دیگه وصل میشه. فقط میخوایم زودتر وسایل رو بخریم و شبکه رو راه بندازیم تا اینترنت از راه برسه

خوب حالا به نظرتون این روترهای زیر کار من رو راه میندازه یا نه نیاز به سخت افزار دیگه ای هم دارم؟ منظورم اینه که میتونم adsl رو هم مستقیم به همین روترها وصل و شیر کنم یا باید مودم جدا بگیرم؟ مبلغ هم مهم نیست، فقط یک روتر خوب باشه که حالا حالاها راحت باشم. خودم این 2 مدل رو دیدم نمیدونم اصلا به کارم میاد یا نه. اگه خوبه لطفا بگید که از کدومش استفاده کنم.

Linksys by Cisco Compact Wireless-G Broadband Router WRT54GC
    Linksys by Cisco Wireless-G Broadband Router WRT54GL

ممنون
    سلام
    شما می خوای شبکه ات با سیم باشه با بیسیم؟
    کابل ها رو کشیدی؟

نام حقيقي: MAHDI TAKALLOU

عضو عادی . شناسه تصویری mtbiirir
    نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    من مخالف share کردن با pc هستم
    با همون مودم adsl این کار رو انجام بده اصلا هم مدلش مهم نیست

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    به نظر من روتربورد میکروتیک استفاده کنی خیلی دستت باز میشه روی اعمال قوانین.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar49 نمایش پست ها
    سلام
    شما می خوای شبکه ات با سیم باشه با بیسیم؟
    کابل ها رو کشیدی؟
    نه میخواهیم که بدون سیم باشه یعنی همون حالت وایرلس باشه
    کابل نه، هنوز هیچ اقدامی نشده. آموزشگاه دوستمون هم تازه اماکن تایید کرده و در حال خرید سیستم و لوازم هست. گفتیم که با هم از یک اینترنت پرسرعت استفاده کنیم که هم راحت تر باشیم و هم تو یکسری از مسایل هزینه هامون پایین بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط shast نمایش پست ها
    با سلا م دوست عزیز .

خوش اومدین به انجمن . خوب جایی رو انتخاب کردید

عرض شود که برادر من اصلاً نیازی به روتر نیست . مگه بیشتر از 254 تا نود دارین ؟ اگه دارین باز هم نیازی به روتر نداری کلاس آی پی رو B و A می تونی بدی .

برای مثال کامپیوتری که از طریق مودم به اینترنت وصل میشه آی پی لوکالش هست 192.168.0.1 . ICS رو فعال کن . تا Broadband رو روی کانکش لوکال share کنی .

فایروال هم خاموش کن

یک سویچ میخری اگه کابلی هستی اگه نیستی هم که یک اکسس پوینت .

حالا سیستم ها رو آی پی شونو تو رنج 192.168.0 بدین . و DF رو بدین 192.168.0.1 . . Perrefered DNS رو هم همین آی پی یعنی آی پی سرورتون رو بدین . اینطوری هروقت شما سرورتون به اینترنت متصل بشه همه اینترنت دارن .
    میتونید NAT هم کنید که به اینصورت هستش که میرید در MOD کانفیگ مودم روتر و اونجا یوزرنیم پسورد ADSL رو میدید و همه اینترنت دارن

موفق باشید در ظمن من Linksys by Cisco Wireless-G Broadband Router WRT54GL رو باهاش کار کردم خیلی عالی بود . اما واحد دیگرو هم ساپورت کنه شک دارم .
    نه اصلا به 60 تا هم نمیرسه
    ممنون از لطف و راهنمایی شما.
    من زیاد با اصطلاحات شبکه آشنا نیستم. منظورم از روتر همون اکسس پوینت بود
    مشکل همینجاست. میخوام از adsl که میگیرم اونها هم بتونن استفاده کنن.
    این مدلی که شما هم استفاده کردید یعنی برای 1 واحد مفیده؟ منظورم بردش هست. به قیافشون میخوره بیشتر از اینها رو ساپورت کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط mtbiirir نمایش پست ها
    من مخالف share کردن با pc هستم
    با همون مودم adsl این کار رو انجام بده اصلا هم مدلش مهم نیست
    ممنون. ولی با همون مدم adsl وقتی سیستم ها شبکه نباشه چطوری تو 2 تا واحد اینترنت رو شیر کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    به نظر من روتربورد میکروتیک استفاده کنی خیلی دستت باز میشه روی اعمال قوانین.
    میشه بیشتر توضیح بدید؟

در اتتظار تایید
    نوشته
    162
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    36
    بله دوست عزیز جواب میده. برای آموزش پرورش یک شهرستان بود که اوتاق آخر رو سیگنال نمیداد ( سقف نازک بود و تیر آهنش معلوم بود ) بعد یک آنتن دیواری گرفتیم زدیم اون طبقه بالا که اکسس بود که جواب داد و طبقه پایین هم سیگنال داشت اما ضعیف تر . بستگی به ساختمانتون داره . یکم از محیط و ابعادش و قطر دیوار ها هم بگین بهتر میشه راهنمایی کرد

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    یک ساختمان اداری که در هر طبقه 8 واحد دفتری وجود داره. طبقه اول یک واحد برای آموزشگاه دوستم و طبقه سوم هم دفتر من.

قطر دیوارها حدود 30 سانت و فاصله طبقاتی (ارتفاع) دفتر با آموزشگاه فکر کنم حدود 20 متری بشه. دفتر در قسمت جنوبی ساختمان قرار داره و آموزشگاه در قسمت شمالی ساختمان.

در اتتظار تایید
    نوشته
    162
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    36
    این مودم جواب میده . جالب اینم بگم که من با یک اکسس d-link 2100 با آنتن 2.4 یک همچین محیطی رو تونستم سیگنال بگیرم در تمام نقاط .

Behzad_fs سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    فقط می مونه 2 تا سوال که ممنون میشم کمک کنید

باید حتما یک مودم هم برای adsl جداگانه بگیرم درسته؟ چه برندی با مدلش پیشنهاد می کنید؟

برای سیستم ها چه کارت شبکه وایرلسی پیشنهاد می کنید؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوستان اگه این 2 مورد آخری رو هم به من کمک کنن ممنون میشم

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش کار با wireless-g broadband router linksys

برچسب برای این موضوع