صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 51

موضوع: کدام لینوکس برای کار در شبکه بهتره؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    من فدورا رو از نسخه 4 شروع کردم؛ زمانی که شاید کمتر کسی بود که اطلاع از وجود لینوکس و ماهیت لینوکس داشت؛
    هنوز هم سرور هایی با نسخه های مختلفی از فدورا در گوشه کنار کشور و خارج از کشور برپا کرده ایم که سرویس دهی میکنند . بله، تجربه های خیلی زیادی هم بر روی سیب و فدورای نسخه 6 ان داریم؛ نا سلامتی حدود 4 ساله از س ی ب استفاده میکنیم؛ همه چیزش ردیف است، اما وقتی هم که crash کرد؛ واقعا کرش میکند؛ تحت هیچ شرایطی نمیشه روش دوباره حساب کرد؛

بله، راه حل خوبی ارائه کردید، استفاده از نسخه های پایین تر، مثلا نسخه 5 و 6 و 7 در نیمه دوم سال 2010، در حالی که نسخه های 12 و 13 اون موجود هستند !
    اما؛ با عرض تاسف، این مورد باعث شده اوبونتو و بطور کلی، خانواده دبیان، نه فقط از نظر من، که از نظر خیلی از دوستان و اساتید، از فدورا سبقت گرفته و رتبه بهتری در محبوبیت و سرویس دهی داشته باشه. من، در خصوص اکثر دوستانی که سرویس برای ایشان برپا شده، به محض عرضه نسخه جدید، تغییرات رو روی همه سرور ها لحاظ میکنم؛ تاکنون هم هیچ مشکلی نداشته ایم با این مورد. پایداری بهتر، کیفیت بالاتر و امنیت بیشتر.

باز هم عرض میکنم؛
    شاید از نوشته ها و گفته های من اینطور برمیاد که یا دارم از خانواده دبیان حقوق میگیرم، یا با فدورا و خانواده ردهت خصومت دارم، یا ... ؛ اما من هم مثل خیلی از دوستان لینوکس رو با فدورا شروع کردم؛ اما چیزی که من در عمل دیده ام، قدرتمند تر بودن اوبونتو نسبت به فدورا بوده .
    شاید اشکال از من باشه که انتظار دارم دو سیستم عامل متفاوت (هرچند OpenSource) با تنظیمات مشابه، کارکردی یکسان داشته باشند .

سایر اساتید نظری ندارند ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: ناج

عضو عادی
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    55
    Fedora مثل اینکه Package Manager اش زیادی مشکل داره!!! اونطوری که نصبش کردیم و فقط یه بار Package Manager اش رو باز کردیم سیستم قاطی کرد و بعد از ریستارت بگید چی دیدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Boot Failed, Sleeping Forever
    و دیگر بالا نیومد....

Ubuntu Server 10.04 خیلی خوبه و سرور من هم 10.04 است. LTS هم هست.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    خب جواب هاتون یه جورایی قابل تامل هست ، اما همونطور که گفتم فدورا development هست و اون چیزی که الان روی فدورا می بینید چند ماه بعد تازه میاد روی سایر توزیع ها.
    در ثانی ، با خود centos هم کار کردید؟ فکر می کنم این اون بلاهای که می گید رو نیاره سرتون .
    توی سال 2010 هم استفاده از نسخه های قدیمی کاملا مجاز هست ، چرا که نسخه جدید فدورا مال سال 2011 یا 2012 سایر توزیع ها هست.
    توی خود سایت رسمی این پروزه هم نوشته شده که فدورا اولین شعارش اولین بودن توی هر فناوری هست.
    من خودم شخصا به هرکی مصارف عادی داره اوبونتو نسخه 9.10 رو می دم ، همیشه هم یه نسخه تو کیفم دارم ،

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط NarbeH نمایش پست ها
    Fedora مثل اینکه Package Manager اش زیادی مشکل داره!!! اونطوری که نصبش کردیم و فقط یه بار Package Manager اش رو باز کردیم سیستم قاطی کرد و بعد از ریستارت بگید چی دیدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و دیگر بالا نیومد....

دوست گرامی می شه دقیقا بگی که چی شد این پیغام رو دیدی؟ فقط package manager رو باز کردی؟

نام حقيقي: ناج

عضو عادی
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    55
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    دوست گرامی می شه دقیقا بگی که چی شد این پیغام رو دیدی؟ فقط package manager رو باز کردی؟
    Zoom Out

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    خب آخرین نسخه ش فکر کنم 13 هست نا الان که فکر کنم 12 بهتر باشه چون 13 تازه منتشر شده و نمیشه گفت یه نسخه کامل و پایداره برای این کار.من چندین جا سوال گرفتم گفتند روی 12 راه اندازی کردیم اسکوئید و راضی هستیم.منم روی همین حساب گفتم.حالا هم روی همون 12 نصب بشه بهتره یا اوبونتو؟

نام حقيقي: ایمان قربانعلی

خواننده شناسه تصویری Iman.gh
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    305
    سپاسگزاری کرده
    177
    سلام

برای کارای شبکه CentOS

برای دسکتاپ ubuntu

نام حقيقي: محسن شهبازی

خواننده
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    13
    بهتره برای کار در شبکه از توزیع های develop شده استفاده کنین . مثال ساده اس :*ipcop یا توزیع های دیگه که معمولا به صورت پیش فرض خیلی از سرویسهای تحت شبکه رو به صورت مجتمع براتون آماده کردند واکثرا امکان مدیریت یکجا رو هم دارن .

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    خب جواب هاتون یه جورایی قابل تامل هست ، اما همونطور که گفتم فدورا development هست و اون چیزی که الان روی فدورا می بینید چند ماه بعد تازه میاد روی سایر توزیع ها.
    در ثانی ، با خود centos هم کار کردید؟ فکر می کنم این اون بلاهای که می گید رو نیاره سرتون .
    توی سال 2010 هم استفاده از نسخه های قدیمی کاملا مجاز هست ، چرا که نسخه جدید فدورا مال سال 2011 یا 2012 سایر توزیع ها هست.
    توی خود سایت رسمی این پروزه هم نوشته شده که فدورا اولین شعارش اولین بودن توی هر فناوری هست.
    من خودم شخصا به هرکی مصارف عادی داره اوبونتو نسخه 9.10 رو می دم ، همیشه هم یه نسخه تو کیفم دارم ،
    صرفا اولین بودن، دلیل لازم و کافی ای برای انتخاب یه مورد نخواهد بود !
    وقتی اولین باشی و پایداری نداشته باشی، وقتی اولین باشی و امنیت نداشته باشی، وقتی اولین باشی و هیچ مرجعی نداشته باشی، چه دردی دوا میکنه ؟

با CentOS هم بله، کار کرده ام، میشه گفت بهتر از Fedoraست، اما باز هم در مقابل اوبونتو، مشکلات خاص خودش رو داره.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: m.akbari

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط NarbeH نمایش پست ها

و دیگر بالا نیومد....

من ابتدا fedora نصب کردم ولی متاسفانه هیچ کدوم از درایورای laptop ام نصب نشد. بعد از کلی تلاش فقط network و sound نصب شد.

خلاصه اوبونتو ۱۰.۰۴ نصب کردم و نتکه ی جالب توجه این بود که کلیه ی درایور ها به صورت خودکار نصب شده بودن حتی bluetooth و wifi و دیگه نیازی به سیدی درایور نداشت.

یه نکته ی دیگه این که خودکار package های دیگه که خودمم نمیدونم چی بودن update شدن.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط mousa66 نمایش پست ها
    من ابتدا fedora نصب کردم ولی متاسفانه هیچ کدوم از درایورای laptop ام نصب نشد. بعد از کلی تلاش فقط network و sound نصب شد.

خلاصه اوبونتو ۱۰.۰۴ نصب کردم و نتکه ی جالب توجه این بود که کلیه ی درایور ها به صورت خودکار نصب شده بودن حتی bluetooth و wifi و دیگه نیازی به سیدی درایور نداشت.

یه نکته ی دیگه این که خودکار package های دیگه که خودمم نمیدونم چی بودن update شدن.
    از انصاف نمیشه گذشت، اوبونتو واقعا قدرت شگفت انگیزی از خودش نشون داده، اما این نصب شدن درایور ها، از بروز و بودن و قدرتمندی اوبونتو نیست، Package هایی که در سیستم عامل انتخابی شما وجود داشته، میتونسته درایور های سیستم رو پوشش بده، همین تجربه رو معکوس، روی نوت بوک خودم داشتم، فدورا خیلی قشنگ همه چیز رو کشید بالا، اوبونتو نتونست باطری رو تشخیص بده؛ و...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    از انصاف نمیشه گذشت، اوبونتو واقعا قدرت شگفت انگیزی از خودش نشون داده، اما این نصب شدن درایور ها، از بروز و بودن و قدرتمندی اوبونتو نیست، Package هایی که در سیستم عامل انتخابی شما وجود داشته، میتونسته درایور های سیستم رو پوشش بده، همین تجربه رو معکوس، روی نوت بوک خودم داشتم، فدورا خیلی قشنگ همه چیز رو کشید بالا، اوبونتو نتونست باطری رو تشخیص بده؛ و...
    البته منم گفته ی جنابعالیو تایید میکنم چون بنده اصلا قصد نداشتم با نصب شدن درایورا بگم اوبونتو خوبه یا خدای نکرده فدورا بد!

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    خب پس با این اوصاف منم بیشتر روی اوبونتو کار می کنم .
    خب جدا از انصاف نمیشه گذشت ، ولی طبق فرمایش اولین پاسخ این تاپیک باید ببینی با کدوم بیشتر حال می کنی.
    باشه ایندفعه خودم یه کیس جدا جمع می کنم روش اوبونتو سرور نصب می کنم ببینم چجوریه

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اینم لیستی که عرض کرده بودم :
    اعداد جلوی هر توزیع، درصدی هست که با توجه به استفاده از هر OS به اون داده شده
    کد:
       1. Ubuntu 27.1
       2. Fedora 15.35
       3. SuSE Linux 5.17
       4. KNOPPIX 4.97
       5. CentOS 4.4
       6. Mandriva Linux 3.7
       7. Debian GNU/Linux 3.41
       8. TINY 3.39
       9. PCLinuxOS 3.31
      10. Arch Linux 3.26
      11. FAN 3.03
      12. Red Hat Enterprise 3.0
      13. Xandros Linux 2.98
      14. Absolute 2.77
      15. RULE 2.72
      16. Moblin 2.48
      17. Gentoo Linux 2.39
      18. FIRE 2.38
      19. Linspire 2.12
      20. Zenwalk 2.08

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    3
    خب پس با این اوصاف منم بیشتر روی اوبونتو کار می کنم .
    خب جدا از انصاف نمیشه گذشت ، ولی طبق فرمایش اولین پاسخ این تاپیک باید ببینی با کدوم بیشتر حال می کنی.
    باشه ایندفعه خودم یه کیس جدا جمع می کنم روش اوبونتو سرور نصب می کنم ببینم چجوریه
    دوست عزیز علی رضا جون حتما نصب کن من که دارم گشت میزنم رفته رفته به اوبونتو و سخنان دوستانم محمد رسول و ناربه ایمان میارم.
    حتما نظرتم به بگو!

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کدام لینوکس

اوبونتو یا فدوراكدام لينوكسلينوكس دبيانبرای استفاده درشبکه کدام لینوکس بهترهاوبونتو یا فدورالینوکسابونتو بهتره یا فدورالینوکس اوبونتو بهتره یا فدورااوبونتو 10.4 برای اس کوئیدتاریخچه لینوکسxandrosفدورا یا اوبونتوردهت بهتره یا اوبونتو برای کار اوبونتو بهتره یا فدورااوبونتو بهتر است یا فدورا؟ردهت بهتر است یا اوبونتولینوکس دبیان یا فدورااز کار افتادن vlc در فدوراfedora بهتره یا ubuntuلینوکس فدورا یا اوبونتوفدورا بهتره یا اوبونتواوبونتو بهتر است یا فدوراردهت یا اوبونتوفدورا بهتر است یا ابونتوراه اندازی tproxyاوبونتوبهتراست یا ردهت؟

برچسب برای این موضوع