نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط greatcyrus
  • 1 توسط vtaghavi68
  • 1 توسط greatcyrus

موضوع: لب تاپ مناسب برای VMware Workstation

نام حقيقي: یکی از همه

عضو عادی شناسه تصویری jamai
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    101

Lightbulb لب تاپ مناسب برای VMware Workstation

سلام
    برای یادگیری شبکه و داشتن محیط آزمایشگاهی مجازی توسط نرم افزار VMware Workstation نیاز به انتخاب کامپیوتری دارم، من بخاطر دلایلی در هر ماه مجبور هستم به سه جای مختلف برم. به همین دلیل نمیتونم از کامپیوتر رومیزی استفاده کنم و به اجبار باید از لب تاپ استفاده کنم .

A. نکته های که باید در زمان خرید مد نظر داشته باشم :
    1. برای اجرای چندین سیستم عامل همزمان باید لب تاپ از RAM بالایی برخوردار باشد و اختصاص RAM به سیستم عامل های مجازی مدیریت شده باشد.

2. برای بالاتر بردن کارآیی و هم چنین جلوگیری از صدمه دیدن هارددیسک لب تاپ از یک هارددیسک اکسترنال با پورت USB 3 استفاده کرد.

3. پردازنده CPU نقشه زیادی برای اجرای ماشین مجازی نداردT ولی هرچه تعداد هسته واقعی و نه "Threading " وهمچنین حافظه Cache در سطح داشته باشد بهتر است، همچنین تکنولوژی VT-x که برای Hyper-V است و تکنولوژی "VT-d" که مربوط به Virtualization Technology for Directed I/O است و تکنولوژی "(Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT" که میتواند بسیار کارآمد باشد( البته برای اجرای 2012 hyper-v بصورت مجازی ضروری است).

4. لب تاپ باید از نظر دما در سطح مطلوبی باشد تا با اجرای تعداد زیادی ماشین مجازی گرمای زیادی تولید نشود و قطعات صدمه ای نبینند. اگر لب تاپ گرم شد از سطح خنک کننده استفاده میکنیم.

5. سعی کنم لب تاپی رو انتخاب کنم که قطعات آن توسط مایکروسافت Signature شده باشد. (Signature یعنی درایور ها به تایید مایکروسافت رسیده اند.)

B. با توجه به نیاز ها بالا باید یک لب تاپ انتخاب کنم پس چیز های که از نظر شخصی برام مهم بودن رو لیست کردم:
    1. برند لب تاپ چی باشه؟
    با توجه به تجربه من یکی از سه برند 1. سونی 2.ایسوز 3.لنوو میخوام انتخاب کنم.

2. ویندوز اصل داشته باشه؟
    نه، هیچ وقت اعتقادی به ویندوز اصل نداشتم و ندارم، فقط باعث میشه الکی قیمت لب تاپ بالا بره.

3. صفحه نمایش لمسی ؟
    موقع مسافرت و یا جاهای که امکان استفاده از موس برام نیست ، بدرد خور به نظر میرسه.

4. نور کیبرد ؟
    بله، مورد نیاز است.

5. باطری؟
    اهمیت چندانی برای من ندارد.

6. گرافیک؟
    چون گرافیک قابل تعویض نیست، بین 2 تا 4 گیگابایت مناسب است.

7. RAM؟
    16گیگابایت باشه بهتر ولی اگر 8گیگابایت بود باید دو اسلاید باشه که بشه تا 16 گیگابایت ارتقا داد.

به لطف وبسایت های خرید آنلاین میشه چند لب تاپ رو انتخاب کرد ولی من به شخصه دوست دارم پیشنهاد دوستان متخصص رو بشنوم و از تجربه ای که داشتن استفاده کنم .
    لطفا اگر موردی رو اشتباه ویا کم گفتم به من گوشزد کنید، از همکارتون کمال تشکر رو دارم.

قبلا پستی در این رابطه ارسال شده ولی پست بسته شده ،با توجه به مهم بودن این پست از ناظر انجمن میخوام که این پست بسته نشه چون در آینده ممکنه بدرد دوستانی مثل من بخوره.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوست عزیز شما بهتره این موارد رو با فروشنده در میون بذاری! فکر کنم زودتر به نتیجه برسی.

در هر حال چیزی که برای استفاده در مجازی سازی خیلی مورد نیاز شماست در مرحله اول مقدار رم هست نه گرافیک یا چیز دیگه.

این بستگی به این داره همزمان بخای چنتا ماشین ران کنی و اینکه ماشین مورد نظر چه سیستم عاملی روش هست ...

کاش در مورد این چیزا بیشتر تویح میدادی تا مثلا علاقه ت به تاچ داشتن یا نداشتن...!

jamai سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: یکی از همه

عضو عادی شناسه تصویری jamai
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    101
    دوست عزیز شما بهتره این موارد رو با فروشنده در میون بذاری! فکر کنم زودتر به نتیجه برسی.

در هر حال چیزی که برای استفاده در مجازی سازی خیلی مورد نیاز شماست در مرحله اول مقدار رم هست نه گرافیک یا چیز دیگه.

این بستگی به این داره همزمان بخای چنتا ماشین ران کنی و اینکه ماشین مورد نظر چه سیستم عاملی روش هست ...

کاش در مورد این چیزا بیشتر تویح میدادی تا مثلا علاقه ت به تاچ داشتن یا نداشتن...!
    متسفانه فروشندگان اینجا نمیدونن vmware دقیقا چیه یه کاغذ میزارن جلو شما میگن انتخاب کنید ، تازه زمانی لب تاپ رو برای دیدن میارن که بدونن خریدار هستید!
    ولی خوب هدف من از طرح این سوال استفاده کردن از تجربه دیگران بود چون روی کاغذ راحت میشه لب تاپ انتخاب کرد. ولی خب در واقعیت جوبگو نخواهند بود. حتما از دوستان کسی پیدا میشه که vmware رو برروی لب تاپ نصب کرده باشه و به مشکلاتی برخورده باشه من دنبال همون مشکلات هستم.

من حداکثر به 3 ماشین مجازی سروری که احتمالابرای هر کدام 2گیگابایت و 4 ماشین مجازی کلاینت که احتمالا هرکدام 1 گیگابایت خواهد بود نیاز دارم که جمع کل به 10 گیگابایت خواهد بود.

طبق تحقیقی که من کردم این مدل میتونه جوابگو باشه:

ASUS G551JM - A
    مشخصات فیزیکی:ابعاد: 31.5 × 255 × 383 میلی‌متر - وزن: 2.70 کیلوگرم
    پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz up to 3.50 GHz
    حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
    حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 24 گیگابایت حافظه SSD
    پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 860M GDDR5 4GB
    صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع IPS LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
    امکانات: VD-RW Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
    سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل
    4,449,000 تومان

ویرایش توسط jamai : 2015-02-20 در ساعت 09:16 AM

نام حقيقي: vahid

عضو عادی
    نوشته
    38
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    3
    داداش خودت همه چی رو مشخص کردی خوب فقط کافیه بری ی لپ تاپی با چنین مشخصاتی بگیری
    اما اگه تجربه شخصی منو بخوای داری زیادی پول خرج می کنی اونم فقط برای 3 تا ماشین مجازی شما داری رم دستگاه ها رو با هم بصورت خطی جمع می زنی که کاملا اشتباه هست چون توی برنامه های ماشین های مجازی از سیستم های کلاسترینگ و sawping استفاده میشه و البته باید در نظر گرفت که روی هر ماشین میهمان چقدر پروسس و برنامه میخواد اجرا بشه اینکه این برنامه ها سرویس دهنده هستند و همیشه تو حافظه میشینند یا نه و ...

GPU خیلی لازم نمیشه برای مجازی سازی

CPU هم همونطور که دوستمون گفت در شراطی که همزمان میخواد ماشین ها پروسس اجرا کند باید خیلی بالا باشه و گرنه ی core i7 با تکنولوژی hyper threading جوابگو هست

من به شخصه شده 6 تا ماشین مجازی همزمان بالا آوردم و بدون مشکلی باهاشون کار کردم البته روی لینوکس بخاطر مصرف بسیار کمتر منابع ولی روی ویندوز خوب شده که گیر کنه مدل لپ تاپم هم lenovo Z500 هست البته میتونی از Z570 یا Z510 بود اگه اشتباه نکنم مدلش رو استفاده کنی چون ram اش 8GB و chache اون هم 8MB هست و مدل بدون OS اش رو گرفتم (من تو خارج از ایران هم بودم بابات ویندوز پولی نمیدادم!!)

من خودم با lenovo z500 روی لینوکس توزیع opensuse 13.2 به راحتی سناریو های شبکه ایی با 6 یا 7 تا ماشین رو اجرا می کنم (ناگفته نماند که IOS های روتر و سوییجی ها هم هست !) و هیچ مشکلی هم ندارم البته خوب اگه سیستم عامل میزبانت ویندوزی باشه و همچنین سیستم عامل های میهمانت هم ویندوزی باشه این تعداد کمتر خواهد بود دیگه معماری مزخرف هسته ویندوزه دیگه

ویرایش توسط vtaghavi68 : 2015-02-20 در ساعت 02:12 PM

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    اگه پولش برات اهمیت نداره و توان خریدشو داری صدالبته که کانفیگ عالی انتخاب کردی. همونو بخر...

کلمات کلیدی در جستجوها:

لپ تاپ مناسب جهت مجازی سازی با vmware

لپ تاپ های مناسب ماشین مجازی

نداشتن virtualization در لپ تاپ

برچسب برای این موضوع