نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط asdos
  • 1 توسط asdos
  • 1 توسط shahein2
  • 1 توسط paravand20
  • 2 توسط asdos

موضوع: چک شدن مک آدرس کاربر توسط نرم افزار

نام حقيقي: فاطمه

عضو عادی شناسه تصویری asemooni66
    نوشته
    156
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    203

چک شدن مک آدرس کاربر توسط نرم افزار

سلام
    یه نرم افزاری قراره برای یک بیمارستان نوشته بشه
    کاربر باید ابتدا لاگین کنه
    میخوام این نرم افزار به صورتی باشه که با هر یوزر و پسورد فقط از یک کامپیوتر خاص بشه لاگین کرد
    یعنی مثلا در هر لاگین علاوه بر یوزر و پسورد ، مک آدرس سیستم هم در سرور چک بشه و اگه درست بود اجازه ورود بده
    جالا سوالی که از شما دارم اینه که آیا اصلا این کار امکانپدیر هست؟ چطوری؟

- - - Updated - - -

کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: دوستی

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    معمولا این کار رو در تنظیمات روی سویچ اعمال میکنند که هروقت سیستم مورد نظر از شبکه خارج شد و یکی دیگه به جاش وارد شد خودبه خود به شبکه ما دسترسی نخواهد داشت و اعمال این محدودیت هم در سویچ ها خیلی ساده است البته این تنظیمات فقط رو سویچ های قابل مدیریت وجود داره.
    نکته ای که دوستمون پرسیدن رو میشه پیاده سازی کرد ولی یه کم کارش سخته واینکه باید ملاحظاتی مانند اینکه اگر کارت لن یه سیستمی سوخت یا به هرنحوی تعویض شد رو باید در نظر گرفت و کافی از توابع دریافت اطلاعات سخت افزاری زبانی که باهاش کارمیکنیم رو پیداکنیم آدرس مک رو در بیاریم تو دیتا بیس لاگین خود با اطلاعات نام و کلمه عبور کاربرمون مطابقت بدیم.
    بازم بگم بهتره این محدودیت روی سویچ اعمال بشه هم مطمئن تره هم آسونتر!

asemooni66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فاطمه

عضو عادی شناسه تصویری asemooni66
    نوشته
    156
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    203
    ممنون دوست عزیز
    یادم رفت بگم این نرم افزار تحت وبه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط asdos نمایش پست ها
    کافی از توابع دریافت اطلاعات سخت افزاری زبانی که باهاش کارمیکنیم رو پیداکنیم آدرس مک رو در بیاریم تو دیتا بیس لاگین خود با اطلاعات نام و کلمه عبور کاربرمون مطابقت بدیم.
    منظور شما اینه که باید ببینینم زبان برنامه نویسی مورد نظر ما توابعی برای دریافت اطلاعات سخت افزاری مثل مک آدرس کامپیوتر میزبان داره با خیر؟ و توسط اون تابع در اولین لاگین مک آدرس رو شناسایی کنه و در دیتابیس خودش دخیره کنه و سپس در لاگین های بعدی یوزر و پسورد و مک ادرس را چک کنه و در صورت تطابق اجازه ورود بده.
    درست متوجه شدم؟

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط asdos نمایش پست ها
    معمولا این کار رو در تنظیمات روی سویچ اعمال میکنند که هروقت سیستم مورد نظر از شبکه خارج شد و یکی دیگه به جاش وارد شد خودبه خود به شبکه ما دسترسی نخواهد داشت و اعمال این محدودیت هم در سویچ ها خیلی ساده است البته این تنظیمات فقط رو سویچ های قابل مدیریت وجود داره.
    1- میشه این دستورات رو بفرمایید؟؟ (من یه چیزی تو ذهنم اما می خوام مطمئن بشم )

2- ایشون(فاطمه) صحبتشون با این مطلبی که شما می فرمایید به نظرم راه نمی یفته !!

اکر منظور شما رو درست بدونم من با اون دستورات که در سویچ نوشته میشه (port Security ) می گیم چه کلاینهای مجاز به استفاده شبکه و کدام پورت هستند. حالاا شما فرض کن من با پورت اختصاصی خودم , وارد اون برنامه تحت وب میشم (مثلا اتوماسیون اسمشه) و یا یوز و پسورد همکارم وارد شبکه میشم .اینجا نقش سویچ چیه ؟؟ کجا می خواد جلوی من رو بگبره ؟؟کاری از سویچ ساخته هست؟؟

به نظر م یا باید در خود برنامه این شرایط تعریف بشه یا حداقل در active Directory یه محدودید قرار داده بشه که باز اونم که تا اونجا که من یادم به درد این کار چندان نمی خوره و یه جورای حتی معکوس عمل می کنه . یعنی اینکه گر من بگم فلان کاربرها مجاز به استفاده از این سیستم مثلا سیستم A هستند ؛ بقیه می تونن وارد سیستم A بشن اما این چند تا که برای سیستم A تعریف شدن جای دیگه نمی تونن وارد سیستم های دیگه بشن .

من خودم یه نرم افزار اتوماسون دارم و در اون تعریف مک اومده ؛پس میشه این کار رو در خود برنامه انجام داد.

دوستان راهنمایی بفرمایید و راه حل های دیگه رو بفرمایند.
    سپاس

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط asemooni66 نمایش پست ها
    سلام
    یه نرم افزاری قراره برای یک بیمارستان نوشته بشه
    کاربر باید ابتدا لاگین کنه
    میخوام این نرم افزار به صورتی باشه که با هر یوزر و پسورد فقط از یک کامپیوتر خاص بشه لاگین کرد
    یعنی مثلا در هر لاگین علاوه بر یوزر و پسورد ، مک آدرس سیستم هم در سرور چک بشه و اگه درست بود اجازه ورود بده
    جالا سوالی که از شما دارم اینه که آیا اصلا این کار امکانپدیر هست؟ چطوری؟

- - - Updated - - -

کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟

چیزی که شما می خواید حالت مک لاک نرم افزار اکانینگ هست که کاربر دفعه اول بار هرسیستم لاگان کنه همون مک برای همشیه براش ثبت میشه و باید با همون لاگان بکنه اگه درست متوجه شده باشم !!!!

امکان پذیر هست اما از کدش چیزی نمیدونم

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahein2 نمایش پست ها
    1- میشه این دستورات رو بفرمایید؟؟ (من یه چیزی تو ذهنم اما می خوام مطمئن بشم )

2- ایشون(فاطمه) صحبتشون با این مطلبی که شما می فرمایید به نظرم راه نمی یفته !!

اکر منظور شما رو درست بدونم من با اون دستورات که در سویچ نوشته میشه (port Security ) می گیم چه کلاینهای مجاز به استفاده شبکه و کدام پورت هستند. حالاا شما فرض کن من با پورت اختصاصی خودم , وارد اون برنامه تحت وب میشم (مثلا اتوماسیون اسمشه) و یا یوز و پسورد همکارم وارد شبکه میشم .اینجا نقش سویچ چیه ؟؟ کجا می خواد جلوی من رو بگبره ؟؟کاری از سویچ ساخته هست؟؟

به نظر م یا باید در خود برنامه این شرایط تعریف بشه یا حداقل در active Directory یه محدودید قرار داده بشه که باز اونم که تا اونجا که من یادم به درد این کار چندان نمی خوره و یه جورای حتی معکوس عمل می کنه . یعنی اینکه گر من بگم فلان کاربرها مجاز به استفاده از این سیستم مثلا سیستم A هستند ؛ بقیه می تونن وارد سیستم A بشن اما این چند تا که برای سیستم A تعریف شدن جای دیگه نمی تونن وارد سیستم های دیگه بشن .

من خودم یه نرم افزار اتوماسون دارم و در اون تعریف مک اومده ؛پس میشه این کار رو در خود برنامه انجام داد.

دوستان راهنمایی بفرمایید و راه حل های دیگه رو بفرمایند.
    سپاس
    دوست عزیز تو پست اول چون شرایط برنامه هنوز بطور کامل مشخص نشده بود من فرض کردم که یه برنامه ویندوز اپلیکیشنه که تو یه شبکه بسته داخلی که حتی به اینترنت هم دسترسی نداره مورد استفاده قرار خواهد گرفت شما خودتون فرض کنین برا کل بیمارستان یه سویچ دارین همه درخواست ها از طریق اون انجام خواهد شد ولی وقتی برنامه رفت رو وب یه لینک کمکی گذاشتم که از طریق اون برنامه مورد نظر ابتدا از سیستم آدرس مکش رو می پرسه اگه آدرس مک تو دیتابیس بود صفحه لاگین لود میشه و ....
    بله این حرفی که شما می فرمایین درسته وقتی برنامه ما قراره از بیس اینترنت یا اینترانت استفاده کنه سویچ ما عملا نمی تونه کاری انجام بده. چون اتصال فیزیکیه مستقیم (بی واسطه) با سویچ ما نداره.این دقیقا مترادف حرفیه که خود شما فرمودین که کنترل مک رو باید برعهده خود برنامه قرار داد. بازم اگه کسی راه دیگه ای داره خوشحال میشیم دریافتشون کنیم.

asemooni66 و shahein2 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شناسایی مک آدرس

نرم افزار شناسایی مک آدرس

اجازه ورود به سيستم با مک آدرس

مک آدرس کامپیوتر

تعريف كردن مك آدرس در سيستم سرورنرم افزار محدود کردن یوزرها به استفاده از برنامه خاص در شبکهچک کردن یوزر خاص در isaچک کردن مک ادرسشناسائی از طریق مک ادرسبرنامه برای چک کردن مک آدرس برای کانکت شدنبرنامه برای محدود کردن کاربر از طریق مک آدرسآدرس كاربر سرور ميخوامپیگیری لن مک آدرسشناسایی مک ادرس پیگیری امنیتی با مک آدرستعریف مکبرنامه دریافت مک ادرساجازه دادن به یک مک ادرس خاص برای کانکترهگيري مك آدرسگرفتن مک آدرس کاربران شبکهآدرس مک پورتمحدود کردن مک آدرس در شبکه اکتیو دایرکتوریپیگیری مک آدرسچک کردن مک ادرس سیستممک ادرس خاص سرور

برچسب برای این موضوع