نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط arsalan681
  • 2 توسط halvaei
  • 1 توسط farhadham

موضوع: برنامه ریزی نگهداری 200 کامپیوتر

نام حقيقي: arsalan

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129

Icon14 برنامه ریزی نگهداری 200 کامپیوتر

دوستان سلام
    این موضوع رو مطرح کردم تا از تجربیات سودمنتون استفاده کنم
    برای یه جایی که حدود 200 کامپیوتر داره قرار شده که یه برنامه ریزی جهت pm کامپیوترها انجام بشه(Preventive Maintenance) تو این طرح قراره که یه سیستم نگهداری از کامپیوترها پیاده سازی و عملیاتی بشه. به این روش که سیستمها به صورت دوره ای کارهای روتین نگهداری از قبیل گردگیری نصب ویندوز، بهینه سازی ویندوز و رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری و... براشون انجام بشه
    حالا سوال من اینکه آیا کسی این کار رو انجام داده یا داره انجام میده ؟
    کیفیت کار چطوری داره انجام میشه آیا برنامه ای برای کنترل جهت اینجورکارها وجود داره یا نه خودمون بیایم و حالا با access یا زبانهای برنامه نویسی یه نرم افزار طراحی کنیم؟
    این رو هم بگم شناسنامه خیلی کاملی از سیستمها جمع آوری شده
    متشکرم

موضوعات مشابه:
    abc_123456 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    من تجربه عملی نگهداری از این همه کلاینت رو ندارم ولی بستر "پاور شل" ویندوز اکثر این امکاناتی رو که دنبالشین بهتون میده

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    ابتدا به امکانات خود توجه کنید .چقدر نیرو دارید ؟ چقدر بحث نگهداری سیستم ها برای سازمان مهم است ؟ نیروهایتان در ماه چقدر می توانند برای این موضوع وقت بگذارند؟
    احتیاجی به نرم افزاری نیست .میتونید با ساخت یک فایل اکسل این موضوع رو مدیریت کنید .تجربه ای که من دارم باید دو مورد را مدیریت کرد
    1- چه کارهایی برای نگهداری سیستم ها انجام شود ؟
    2- فاصله ی زمانی و زمان بندی به چه صورت باشید؟
    برای مورد اول ما یک چک لیست اماده کردیم که موقع بازدید و احیانا کارهای نگهداری چه مواردی چک شوند .برای مثال :
    حذف کردن pop on یا add on های متفرقه
    Defrag کردن تمامی درایو ها
    clean up کردن درایو ها
    حذف نرم افزار های اضافی ی نصب شده
    چک کردن حجم درایو ویندوز
    اتصال به چاپگر و اسکنر
    چک کردن فرکانس مانیتور
    چک کردن وضعیت آنتی ویروس
    چک کردن پسورد بایوس سیستم ها
    حذف فایلهای غیر ضرور و غیر مرتبط به سیستم
    پشتیبان از اوت لوک و چک تنظیمات
    چک کردن فایروال و ریموت دسکتاپ
    گردگیری و ...

برای مورد دوم هم برنامه ی زمان بندی با توجه به محیط کاری و همینطور نیروی مرود نیاز طراحی کردیم .

arsalan681 و mavrick سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    من تجربه عملی نگهداری از این همه کلاینت رو ندارم ولی بستر "پاور شل" ویندوز اکثر این امکاناتی رو که دنبالشین بهتون میده
    بیشتر توضیح میدین؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    ابتدا به امکانات خود توجه کنید .چقدر نیرو دارید ؟ چقدر بحث نگهداری سیستم ها برای سازمان مهم است ؟ نیروهایتان در ماه چقدر می توانند برای این موضوع وقت بگذارند؟
    احتیاجی به نرم افزاری نیست .میتونید با ساخت یک فایل اکسل این موضوع رو مدیریت کنید .تجربه ای که من دارم باید دو مورد را مدیریت کرد
    1- چه کارهایی برای نگهداری سیستم ها انجام شود ؟
    2- فاصله ی زمانی و زمان بندی به چه صورت باشید؟
    برای مورد اول ما یک چک لیست اماده کردیم که موقع بازدید و احیانا کارهای نگهداری چه مواردی چک شوند .برای مثال :
    برای مورد دوم هم برنامه ی زمان بندی با توجه به محیط کاری و همینطور نیروی مرود نیاز طراحی کردیم .
    در مورد تعداد نیرو اگه بگم مطمئنم باور نمی کنید! کلا IT سه نفره و گفتن باید این کار رو من به تنهایی انجام بدم در ضمن رفع مشکلات روزانه اعم از نرم افزار و سخت افزار و ناتوانی در اپراتوری کامپیوتر کاربرا هم به عهده من هست
    در مورد فایل بگم که اطلاعات کاملی از همه سیستمها بازهم خودم جمع اوری کردم و قراره برای هرسیستم نیز اینطور تنظیم بشه که چقدر خرابی داشته چه قطعه ای چندبار عوض شده و چندبار ویندوز عوض شده و ... فواصل زمانی همه مهم هست آیا صرفه داره که بازهم خرج این کامپیوتر مثال بشه .یه بانک اطلاعاتی میخواد
    در مورد فاصله زمانی فرض کنید یه سیستم 1 سات کار داشته باشه طبق لیست که شما گفتید و گردگیری هم بهش اضافه کنیم در روز 5 تا سیستم میشه دید یعنی ماهی حدودا 80 سیستم و فاصله زمانی ایده آل اینجا میشه هر سه ماه تقریبا نوبت دوباره یه سیستم میشه البته همه اینها به شرطی هست که کار اضافی این بین پیش نیاد که همیشه هست
    اینو بگم پرینتر مانیتور و اسکنر و دستگاه کپی و 20 تا کامپیوتر 286 و 386 رو هم بهش اضافه کنید
    کار واقعا سختیه نمیدونم چیکار کنم فکر کنم مجبور باشم از سیستم نگهداری تجهیزات همکاران سیستم استفاده کنم.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    دوستان بی صبرانه منتظر نظرات شما هستم

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan681 نمایش پست ها
    در مورد تعداد نیرو اگه بگم مطمئنم باور نمی کنید! کلا IT سه نفره و گفتن باید این کار رو من به تنهایی انجام بدم در ضمن رفع مشکلات روزانه اعم از نرم افزار و سخت افزار و ناتوانی در اپراتوری کامپیوتر کاربرا هم به عهده من هست
    باور میکنیم، شما خودتم بدت نمیاد مثیکه!
    در مورد فایل بگم که اطلاعات کاملی از همه سیستمها بازهم خودم جمع اوری کردم و قراره برای هرسیستم نیز اینطور تنظیم بشه که چقدر خرابی داشته چه قطعه ای چندبار عوض شده و چندبار ویندوز عوض شده و ... فواصل زمانی همه مهم هست آیا صرفه داره که بازهم خرج این کامپیوتر مثال بشه .یه بانک اطلاعاتی میخواد.
    این دیگه دیتا ماینینگه ربطی به چیزی نداره واقعن
    در مورد فاصله زمانی فرض کنید یه سیستم 1 سات کار داشته باشه طبق لیست که شما گفتید و گردگیری هم بهش اضافه کنیم در روز 5 تا سیستم میشه دید یعنی ماهی حدودا 80 سیستم و فاصله زمانی ایده آل اینجا میشه هر سه ماه تقریبا نوبت دوباره یه سیستم میشه البته همه اینها به شرطی هست که کار اضافی این بین پیش نیاد که همیشه هست
    اینو بگم پرینتر مانیتور و اسکنر و دستگاه کپی و 20 تا کامپیوتر 286 و 386 رو هم بهش اضافه کنید
    کار واقعا سختیه نمیدونم چیکار کنم فکر کنم مجبور باشم از سیستم نگهداری تجهیزات همکاران سیستم استفاده کنم.
    ببینید یه سری کارها هستن که به طور روال همیشه هر وقت سر یه کامپیوتر جدید میخواین ویندوز نصب کنید انجام میشه. مثه نصب یه سری نرم افزار عمومی و خاص شرکت شما،نصب فونتهای فارسی و یک سری روال مثل ست کردن آی پی و جوین دامین و .....
    شما از طریق یه سری نرم افزار مثل autoit یا powershell میتونین این کار هارو بطور خودکار انجام بدین .
    دامنه این اتوماسیون هم واقعا" نامحدوده

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    ببینید یه سری کارها هستن که به طور روال همیشه هر وقت سر یه کامپیوتر جدید میخواین ویندوز نصب کنید انجام میشه. مثه نصب یه سری نرم افزار عمومی و خاص شرکت شما،نصب فونتهای فارسی و یک سری روال مثل ست کردن آی پی و جوین دامین و .....
    شما از طریق یه سری نرم افزار مثل autoit یا powershell میتونین این کار هارو بطور خودکار انجام بدین .
    دامنه این اتوماسیون هم واقعا" نامحدوده

در مورد
    autoit یا powershell یه توضیح و یا راهنمایی کنید ممنون میشم

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    نرم افزاری که بخوای این برنامه ریزی رو اتوماتیک نجام بده برات که نمیتونی پیدا کنی. هر نرم افزاری هم پیدا کنی باید اولش دستی دوره چرخشی کارها رو وارد کنی تا بعد برات یادآوری کنه.

بطور کلی میشه این جدول رو ارائه داد.

روزانه هفتگی ماهانه سالانه
    Delete Temp Internet Files X
    Delete Temp Windows Files X
    Run Virus Scan X
    Windows Update X
    Run Spybot X
    Run Ad-Aware X
    Check for Updates to Java X
    Run Disk Cleanup X
    Run Scan Disk/Check Disk X
    Run Disk Defragmenter X
    Check for Updates to Adobe Reader X
    Clean Computer, Mouse, Keyboard & Monitor X

arsalan681 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حسین خواه

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    عزیز ما یه سیستمی داریم
    سامانه تحت وب مديريت کلان IT و Help Desk سازماني به اختصار WISM

کلمات کلیدی در جستجوها:

چک لیست نگهداری سخت افزار

نرم افزار شناسنامه کامپیوتر

چك ليست نگهداري تجهيزات کامپیوتری

چک لیست نگهداری کامپیوتر

شناسنامه کامپیوتر

نرم افزار شناسنامه سخت افزار

نگهداری از کامپیوتر

نرم افزار شناسنامه سیستم در اکسل

چک لیست pm کامپیوتر

لیست نگهداری از کامپیوتر

چک لیست Pm کامپیوترها

نرم افزار شناسنامه سخت افزاری

چك ليست نگهداري رايانه

طراحی شناسنامه کامپیوتر

پیاده سازی pm خرابی preventiv maitanance

چک لیست بازدید دوره ای کامپیوتر

چک لیست pm تجهیزات کامپیوتری فایل اکسل شناسنامه کامپیوترلیست کارهای روتین شبکه کامپیوتریبرنامه نگهداری کامپیوترهاp.m برای تجهیزات کامپیوترینرم افزار طراحی شناسنامه کامپیوترچک لیست دورهای بازدید شبکه و سخت افزارچک لیست سخت افزاری کامپیوترشناسنامه سازی وسایل کامپیوتری

برچسب برای این موضوع