نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط Hakimi
  • 1 توسط ARM

موضوع: تبدیل نرم افزار نصب شده به برنامه Portable

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104

تبدیل نرم افزار نصب شده به برنامه Portable

سلام دوستان

آیا دوستان اطلاع دارند که چگونه میتوانیم برنامه های نصب شده در سیستم را به یک برنامه قابل حمل و بدون نصب تبدیل کرد .

خیلی بدرد بخور خواهد بود . مخصوصاً برای مدیران شبکه که ابزار خیلی خوبی برایشان خواهد بود .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    قوی ترین ابزاری که برای این کار می شناسم Thinstall بود که توسط VMWare خریداری شد و به نام ThinApp عرضه شده است:
    VMware ThinApp (formerly Thinstall), Application Virtualization - VMware

ARM و Speeeed سپاسگزاری کرده‌اند.

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832

ساخت برنامه های پرتابل

ممکن است که شما نرم افزارهای پرتابل زیادی همچون Pertable Yahoo Messenger و Portable Adobe Photoshop و خیلی نرم افزارهای دیگه دیده باشید. آموزشی که من برای شما مینویسم در مورد نحوه ساختن نرم افزارهای پرتابل هست. اما اول بگذارید تعریف نرم افزار پرتابل را بدانیم. بر اساس ویکیپیدیا یک نرم افزار پرتابل نرم افزاری کامپیوتری است که نیازی به نصب و یا کپی به کامپیوتر دیگر ندارد و می تواند از طریق ابزارهایی همچون CDROM , floppy disk , USB flash drive , flash card اجرا شوند. خب شروع میکنیم به ساخت یک نرم افزار پرتابل.
    نیازمندیها:
    ۱- برنامه Winrar که همه جا هست از اینجا هم می توانید دانلود کنید http://www.rarlab.com/rar/wrar38b5.exe
    ۲- برنامه Universal Extractor که میتوانید از آدرس Download Universal Extractor 1.6 - FileHippo.com دانلود کنید

قدم اول
    فایل نصب نرم افزار مورد نظر را پیدا کنید. مثلا من میخواهم یک پرتابل از موزیلا فایرفاکس درست کنم
    قدم دوم
    نرم افزارهای Winrar و Universal Extractor رو نصب کنید.
    قدم سوم
    یک فولدر جدید درست کنید و به اون یک اسم مناسب بدهید . فایل نصب برنامه را در آن فولدر کپی کنید . روی فایل نصب کلیک راست کنید و گزینه Extract to Subdir را انتخاب کنید.
    قدم چهارم
    کاری که در قدم قبلی انجام دادیم عبارت بود از extract کردن فایلهای dll و یکسری فایلهای اجرایی دیگر که در فایل نصب وجود داشتند. اینجا شما باید در فولدر بوجود آمده یک فایل اجرایی مثل Setup.exe داشته باشید.
    قدم پنجم
    حالاCtrl+A را بزنید و همه محتویات فولدر جدید را انتخاب کنید . سپس روی یکی از آنها کلیک راست کنید و گزینه Add to archive را انتخاب کنید.
    قدم ششم
    یک پنجره جدید باز می شود در تب General گزینه Create SFX archive را انتخاب کنید.
    قدم هفتم
    به تب Advance بروید و SFX Options را بزنید.دربخش Setup Program در قسمت Run after extraction نام فایلی را که در قدم چهارم پیدا کردیم به صورت کامل با پسوند کپی کنیدSetup.exe.
    قدم هشتم
    کلیک OK را نزنید بک کار دیگر مانده است. در همان پنجره به تب Modes بروید و تیک Unpack to temporary folder و همچنین Hide all را بزنید و هم اکنون کلید OK را بزنید. دوباره Ok را بزنید تا تا از Winrar خارج شوید.
    قدم نهم
    بعد از زدن اوکی یک فایل جدید برای شما درست خواهد شد که نرم افزار شما را به صورت پرتابل قابل حمل کرده است.
    راه های دیگری هم هست که ظاهرا این راه بهتر از بقیه کار میکند.

ویرایش توسط ARM : 2009-02-14 در ساعت 01:58 PM
    hraeissi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: زراعت پیشه

عضو غیر فعال شناسه تصویری ramin3281
    نوشته
    298
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از زحمتی که کشیدید

من چند نرم افزار رو تست کردم
    یاهو مسنجر که درست کار کرد

ولی دیگه هر نرم افزاری که تست کردم می خواست اونو نصب کنه
    یا ارور دیگه می داد این ارور could not be extracted

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin3281 نمایش پست ها
    ممنون از زحمتی که کشیدید

من چند نرم افزار رو تست کردم
    یاهو مسنجر که درست کار کرد

ولی دیگه هر نرم افزاری که تست کردم می خواست اونو نصب کنه
    یا ارور دیگه می داد این ارور could not be extracted
    لطفا نام نرم افزار ها را بگویید. خیلی از نرم افزارها نسخه پرتابل آنها موجود می باشد و نیاز به این همه زحمت ندارد. اسم نرم افزار مورد نظرتان را بگوئید تا با هم تست کنیم.

نام حقيقي: زراعت پیشه

عضو غیر فعال شناسه تصویری ramin3281
    نوشته
    298
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    3
    یکیش فتوشاپ - گوگل ارت

البته من برا یادگیری اینها رو تست کردم

یه موقع نگید اینها رو می خواهید چی کار کنی

نام حقيقي: على كريمى

مسدود شده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    قوی ترین ابزاری که برای این کار می شناسم Thinstall بود که توسط VMWare خریداری شد و به نام ThinApp عرضه شده است:
    VMware ThinApp (formerly Thinstall), Application Virtualization - VMware
    مدير محترم سايت لطفا برنامه كرك شده را در سايت قرار دهيد اين برنامه محدوديت زمانى دارد-اگه محبت كنيد توضيح مختصرى در مورد روش كار با برنامه را دهيد بى نهايت ممنون ميشم
    Best regard

خواننده شناسه تصویری aslani606
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7

Icon11

نقل قول نوشته اصلی توسط Speeeed نمایش پست ها
    مدير محترم سايت لطفا برنامه كرك شده را در سايت قرار دهيد اين برنامه محدوديت زمانى دارد-اگه محبت كنيد توضيح مختصرى در مورد روش كار با برنامه را دهيد بى نهايت ممنون ميشم
    Best regard

ما هم منتظریم

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساخت نرم افزار پرتابل

نرم افزار ساخت پرتابلکپی نرم افزار نصب شدهتبدیل برنامه به پرتابلکپی برنامه نصب شدهساخت نرم افزار PORTABLEنرم افزار ساخت portableکپی از برنامه نصب شدهتبدیل به پرتابلکپی از نرم افزار نصب شدهتبدیل نرم افزارها به پرتابلنحوه تبدیل نرم افزار به پرتابلتبدیل نرم افزار به portableتبدیل نرم افزار نصب شده به پرتابلساخت برنامه portableبرنامه portableنرم افزار تبدیل به پرتابلتبدیل برنامه ها به پرتابلتبديل نرم افزار به پرتابلنرم افزار تبدیل نرم افزار به پرتابلتبدیل فایل اجرایی به پرتابلچگونه یک نرم افزار را پرتابل کنیمچگونه یک برنامه را پرتابل کنیمتبدیل نرم افزار نصبی به پرتابلتبدیل برنامه نصب شده به exe

برچسب برای این موضوع