صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 92

موضوع: زنان در قلب دنیای انفورماتیک جایگاهی ندارن

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115

زنان در قلب دنیای انفورماتیک جایگاهی ندارن

جام جم آنلاين: نتایج تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که در "دره سیلیکون" (Silicon Valley) که قلب دنیای انفورماتیک است، تعداد کمی از زنان به عنوان مدیر ارشد مشغول بکار هستند و تعدادی از شرکت ها نیز فقط کارمند مرد استخدام می کنند!
    مقر بسیاری از مارک های تکنولوژیکی و شرکت های بزرگ انفورماتیکی در منطقه اطراف "سنت کلر" کالیفرنیا با عنوان "دره سلیکون" (Silicon Valley) واقع شده است. این درحالی است که با وجود اینکه صاحبان این شرکت ها در به رخ نمایی فناوری های هزاره سوم با یکدیگر به رقابت می پردازند، اما همچنان زنان را در این پیشرفت ها شریک نمی کنند.
    براساس گزارش روزنامه گاردین، نتایج بررسی های مدرسه مدیرت دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که 7.3 درصد از 94 شرکت بزرگ "Silicon Valley" هرگز از زنان به عنوان مدیر هیچیک از بخش های خود استفاده نمی کنند و 9.1 درصد از این شرکت ها هم در بین خود مدیر ارشد زن ندارند.
    همچنین 33 درصد از این شرکت ها تنها از مردان آزمون استخدامی می گیرند.
    به گزارش خبرگزاری مهر، برمبنای این تحلیل، تنها 25 شرکت توانسته اند Silicon Valley را از وضعیت تبعیض جنسیت نجات دهند.
    به طوریکه شرکت های "اچ پی"، " Kyphon "، eBay، سیسکو سیستم و Intuit در سیستم مدیریتی خود از 4 مدیر ارشد زن استفاده می کنند و بقیه این 25 شرکت به طور متوسط تنها سه مدیر ارشد زن دارند.
    نمای ماهواره ای "Silicon Valley"
    همچنین ارقام "موسسه تحقیقات آموزش عالی" توضیح می دهد که بین سال های 2000 تا 2005 تعداد فارغ التحصیلان رشته های مربوط به فناوری در آمریکا 70 درصد کاهش داشته است که به گفته کارشناسان این موسسه این کم شدن بیشتر وابسته به کاهش تعداد دانشجویان زن در رشته علوم رایانه بوده است.
    در حقیقت استقبال کم زنان از رشته های رایانه ای می تواند به دلیل کاهش حضور آنها و نادیده گرفتن توانایی های علمی زنان در شرکت های بزرگ انفورماتیکی باشد.
    این درحالی است که به گفته "نیکول وولزی بیگارت" از دانشگاه کالیفرنیا، برای وارد شدن به رقابت های مدیریتی نیازی به مهندس و یا متخصص بودن نیست، بلکه در مرحله اول باید مرد بود. درواقع زنانی که در این شرکت های بزرگ مشغول به کار هستند هرگز این امکان را پیدا نمی کنند که حداکثر توانایی های خود را نشان دهند.
    دلایل بسیاری برای پیروی از تفکر " جنس ضعیف" در میان مردان وجود دارد که می تواند به شرایط فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی وابسته باشد. اما این مسئله که در قلب پیشرفت های فناوری دنیا هنوز به شدت از اصطلاح نامناسب "جنس ضعیف" حمایت می شود، می تواند برای مارک های بزرگ انفورماتیکی یک نقطه ضعف شدید بشمار رود.

www.jamejamonline.ir

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    جناب بهروزی بد با این جامعه نه چندان قلیل و ضعیف در افتادیا !!! گهگاهی فکر روز خاستگاری بودن همچین بد نیست...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته خواستن توانستن هستش ربطی به جنسیت نداره ولی در کل توی ایران هم خانوم اهل فن و کار در این زمینه که ما مشغول هستیم کم پیدا میشه البته گذشته از مدرک گرایی چون خانوم های زیادی هستند که مدرک این رشته رو دارن ولی خوب رفتن خانه داری می کنن ! یا در یک زمینه دیگری فعالیت می کنند.

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    بالاخره هر کسی رو بهر کاری ساختن !
    این یه حقیقته ، نه توهینه نه تقدیر از آقایون !
    خانوما در فعالیت های ذهنی تحلیلی ضعیف ترن !
    همون طور که در ضمینه جسمی ضعیف ترن !
    کسی نباید بهش بر بخوره !
    ولی خب مثال نقض هم داره ها ، مثلا زایمان تخصص خانوماس ، ولی تو این دوره زمانه آقایون بیشتر میزان !

offers2you، y_yavari و arm_197 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    جناب بهروزی بد با این جامعه نه چندان قلیل و ضعیف در افتادیا !!! گهگاهی فکر روز خاستگاری بودن همچین بد نیست...
    والا من بی تقصیرم...یکی دیگه تحقیق کرده و یکی دیگه هم چاپ
    ولی نکته جالب اینه که این تحقیق تو آمریکا و تو قلب سایبر دنیاست....دیگه بهونه نیست که مردای ایرونی زنها رو محدود کردن و نمی زارن پیشرفت کنن و چنین خزعبلاتی

برای روز خواستگاری هم که دیوار حاشا بلنده...من که ahuray_mazdaa رو نمیشناسم!

M-r-r، offers2you و meysam22us سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon12

نقل قول نوشته اصلی توسط ahuray_mazdaa نمایش پست ها
    برای روز خواستگاری هم که دیوار حاشا بلنده...من که ahuray_mazdaa رو نمیشناسم!
    یعنی دوستان هم ایشون رو نمیشناسن دیگه ؟

بگذریم....

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    دوستان بعضی مثال هست ه نمیشه بیان کرد و بعضی ها رو میشه بیان کرد
    اینو میشه بیان کرد به ندرت زنی حاضر میشه در صورت بروز مشکل در شبکه شرکت ساعت 3 صبح بیاد شرکت و یا اصلاً نره خونه و بمونه توی شرکت و به کارها رسیدگی کنه و شبکه رو زیر نظر بگیره این به خاطر ضعف نیست مثل من و شما که نیاز نداریم به کسی توضیح بدیم نیست به هزار نفر باید بگه کجا بوده ، چی شده ، کی اونجا بوده ، چه کار می کردند و هزار جور مسخره بازی دیگه .

خوب با این تفاسیر یکمی مشکل هست برای حضور قوی خانم ها در این صنعت که اصولاً هیچ وقتی نداره بد تر از کار پزشک ها ست .
    خوب حالا تصور کنید خانم مورد نظر ما شوهر هم داشته باشه این دیگه خودش میشه بزرگترین مشکل شوهر بیاد سر کار خانم و ببینه زنش داره با فلان آقا صحبت میکنه و خدا روز بد نده آقای همکار مثل من باشه که همش می خندم دردسر شروع شده برای خانم چرا خندیدی چرا با اون حرف می زدی و دردسر ها دیگه .

بعد زن ها رو نمیشه توی ایران ازشون بیگاری کشید چون میگه فوقش بیکار میشم آقا باید خرج زندگی رو بدن ولی مرد ها بخاطر داشتن همسر و بچه و هزار جور بد بختی به سادگی مورد اجحاف قرار می گیرد چون کارشو نیاز داره به معنای واقعی باید کار کنه این یعنی = مردها بهتر از زن ها برای صاحب کاران جواب میدهند .

با تشکر

M-r-r، offers2you، ahuray_mazdaa و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    اکثر قریب به اتفاق دوستان دچار سوء برداشت و مقایسه شرایط در ایران شدند! آقاجان این مسئله همانطوری که آقای بهروزی هم مجدد اشاره کردند در قلب سایبر و در مملکتی بررسی شده که هیچ یک از توجیهات دوستان رو شامل نمیشه ! در مملکتی که زنان در سخت ترین شرایط همسان با مردان عملکرد دارند ! بطور مثال در مسابقات Top Fuel که یکی از سخت ترین مسابقات اتومبیل رانی جهان از نوع درگ ریس است(طی مسافت 400 متر در حدود 4 تا 5 ثانیه و رسیدن به سرعت بیش از 300 مایل بر ساعت!) حضور یک زن راننده امریکائی، که متحمل فشار فیزیکی 5.7 برابر وزنش در این شرایط شتاب گیری و رکورد دار بودن ایشون حاکی از عدم وارد بودن برخی توجیهات هست.مسئله ای که حائز اهمیت هست رتبه بانوان در وادی سایبر طی یک تحقیق امریکائی است.

M-r-r و ahuray_mazdaa سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    هر شغلی یه سری مقتضیات داره , برای مثال تو این شغل باید ساعت های زیادی رو پشت کامیپوتر سر کنیم بدون ارتباط با دیگران , اکثر دوستان در این وادی روابط اجتماعیشون کمتر از دیگران هست و بیشتر در دنیای مجازی روابط دارند..من ممکنه یک روز هیچ کس رو در واقعیت نبینم ولی با صدها نفر در عالم مجازی ارتباط دارم..این من رو ارضا می کنه ولی یک خانم رو فکر نکنم..البته استثنا هم وجود داره

isp_85 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    من میترسم یه چیزی بگم تاپیکو قفل کنن بگن بی ادبی کردی.
    ولی توی یه سری از رشته ها خانومها نمیتونن خوب فعالیت کنن دیگه. البته همیشه استثنا وجود داره اما در کل اینجوریه. خیلی از رشته ها هم آقایون نمیتونن فعالیت کنن. البته این به نفع ماست. چون به فرض اگر من بخوام برم یه جا سر کار که گزینش داره اگر یه خانومی هم شرکت کنه توی همین آزمون شفاهی استخدام اگه من 10 برابر اون هم سواد داشته باشم. صد در صد اون خانومه برنده میشه. به خاطر همین هر چی خانوما شرکت نکنن توی این رشته به نفع ماست. از یه لحاظ دیگه هم خوبه که اکثرا جو کاریمون مردونست. آدم راحت تره دیگه.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ولی بازم میگم...
    گهگاهی فکر روز خاستگاری بودن همچین بد نیست...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: eli,m

عضو غیر فعال شناسه تصویری elham01
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    4

سلام

سلام
    بابا می بینم که شما مردا خوب می برید و میدوزید. دیدم هیچکس از ما زنها اینجا نظر نداده . خواستم یه چیزی گفته باشم .
    حالا هی از خودتون تعریف کنید. ما که حسود نیستیم

meysam22us سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    من رفیق فروش نیستم ولی شاهین (webgard3) من و اغفال کرد!
    بچه ها هم شاهدن

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon12

نقل قول نوشته اصلی توسط ahuray_mazdaa نمایش پست ها
    من رفیق فروش نیستم ولی شاهین (webgard3) من و اغفال کرد!
    بچه ها هم شاهدن
    داشته باشين...

عرض نكردم !؟

جدا از شوخي،
    اين بخش هم تبديل به يه Fun*شده براي بچه ها، خدا خير بده باعث و بانيش رو...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    ای نامرد.
    من همینجا هر نوع رفاقت رو با شخصی به نام ahuray_mazdaa رد میکنم.
    دیدین میگم آخرش همه کاسه کوزه ها سر شاهین بیچاره میشکنه؟

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نیکول بیگارت

نصب مكروتيك روي كامپيوتر

برچسب برای این موضوع