صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 27 از مجموع 27

موضوع: شبکه لیزری Laser LAN

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    این از اون حرفها بودا. هر کی ندونه فکر میکنه الان زمان هخامنشیه که کسی به این چیزا فکر کنه. هی نمیخوام حرف خطرناک به خاطر فیل.. شدن سایت بزنم شما نزارینا.
    دارن 100 تا 100 تا از هر کارخونه نیرو بیرون میکنن حتی بیمه بیکاریشونم نمیدن. حالا میان فکر خانواده اینا رو میکنن.
    شایدم شما داری واقعا پیچ قضیه رو میبینی و ما نمیبینیم.

نام حقيقي: سید محمد جواد شیخ ابومسعودی

عضو عادی شناسه تصویری Miad
    نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    حرف دوستان دیگر را تایید میکنم که ارتباط لیزر در فواصل کوتاه و با شرایط مناسب پاکیزه هوایی کار برد دارد و موانع زیادی هست که روی ارتباط رادیویی بی تاثیر است ولی برای لیز دچار مشکل خواهد نمود اما مزیتی که به نظرم اومد شاید داشته باشه مضرات ارتباطات رادیویی با خروجی بالا را نداشته باشه چون ارتباط کاملن خطی است تاثیری متوجه شعاع خود نمیکند .

به نظرم رسید خبر جدیدی که امروز روی سایتم قرار دادم را اینجا هم کپی کنم که الباقی دوستان نیز در جریان باشند چون اگر این طرح Wimax موسسه استاندارد جهانی IEEE تحقق یابد دنیای جدیدی را در سال 2009 در پیش خواهیم داشت یعنی در فاصله کوتاهی کمتر از یک زیر پرچم رفتن یا آش خوردن در سربازی !!! اینقدر زمان در دنیا اهمیت داره !

نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    آینده وایمکس Wimax با سرعت 1Gbps و استاندارد 802.16m !!!

ویرایش توسط Miad : 2007-02-26 در ساعت 03:44 AM

نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    خبر جدیدی که موسسه استاندارد آیتریپلی IEEE وعده داده است پایه گذاری استاندارد جدید 802.16m تا سال ۲۰۰۹ است که نسل جدید وایمکس توسعه یافته است که قابلیت انتقال داده ها تا یک گیگابیت در ثانیه 1Gbps را دارا می باشد با توجه به مطالبی که در چندین خبر خواندم دریافتم که این موسسه به دنبال ارتقای سطح کیفیت تکنولوژی وایمکس موبایلیتی (ارسال پایدار دیتای سنگین در حین حرکت با سرعت بالا) می باشد که نشان دهنده عمومی شدن این تکنولوژی برای تمام کابران ثابت و متحرک خواهد شد . همانطور که تا سال ۲۰۰۷ وعده داده شده بود 802.16e که همان وایمکس موبایلیتی است به مرحله ظهور بانجامد و با پیگیری های انجمن جهانی وایمکس این ادعا تا حدودی میسر گردید و در حال حاظر برخی کمپانی ها به این ادعا دست یافته و درحال توسعه کامل تا نمیه دوم امسال هستند.
    از مهمترین خوصوصیات استاندارد جدیدی که 2009 به مرحله عمل خواهد رسید ارائه پهنای باند پایدار تا سقف 100 مگابیت در ثانیه به کاربرانی که با سرعت 60 تا 250 کیلومتر در ساعت درحال حرکت هستند خواهد بود که این امر در صورت عملی شدن نقطه عطف بزرگی در صنعت آی تی است و یک فرد عادی می تونه زمانی را که در سفر یا در حال رفت آمد به محل کار خود است با ارتباط 100مگ مثل یک کابر در محل کار ،تمامی امکانات مختلف از جمله ویدئو کنفرانس و انتقال پرسرعت اطلاعات و اینترنت پرسرعت را باهم در اختیار داشته باشد و تغییر فواصل از دکل های اصلی هر میزان هم در پهنای باند تاثیر بگذارد در کار مشترک تاثیر چندانی نخواهد داشت و با حتی یک مگابیت درثانیه نیز امکانات بسیاری در اختیار خواهد داشت.
    سرعت یک گیگابیت هم مربوط به مشترکان فیکس و ثابت و حتی به گفته خودشون low Mobilty خواهد بود و البته شاید امروزه به صورت پوینت تو پوینت به روش لیزر امکان چنین ارتباطی به صورت خیلی محدود برقرار شده اما قطعا در آینده به روشهای پوینت تو مالتی پوینت و فواصل طولانی با پایداری بالا میسر خواهد شد . مزیت مهم دیگر استاندارد جدید M برای وایمکس، سازگاری با نسل سوم و چهارم موبایل دنیا خواهد بود که روی این امر نیز تلاش خواهد شد .
    دوستان محترم باید عرض کنم تازه دارم مفهوم نمودارهایی را می فهمم که نشان میده وایمکس واقعی از 2007 شروع میشه و 2010 به یک نقطه بالایی از میزان استفاده مردم خواهد رسید . به نظرم چیزی که این سرعت رشد را بالا خواهد برد تولید محصولات بسیار ارزان قیمت برای یک مشترک خانگی است و چنانچه کارت های پی سی ام سی آی نوتبوک ارزان قیمت حتی نسبت به استاندارد 802.11a/b/g باشد این استاندارد جدید به سرعت جایگزین و همه گیر خواهد بود حتی در کشور عزیز خودمان انشالله. لینک مربوط به اصل پروژه را جهت مطالعه بیشتر دوستان در زیر قرار می دهم.
    http://www.ieee802.org/16/tgm/contri...16m-07_007.pdf

نوشته : سید محمد جواد شیخ ابو مسعودی

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    شب دراز است و قلندر بیدار !!!
    منتظریم...

عضو عادی شناسه تصویری broujerdi
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    راجع به بردش هم اطلاعاتي هست ؟
    بعد الان داشتم فكر ميكردم بااين تكنو لوژيهاي جديد دولتهاي محترم ايران و چين چطوري مي خوان فيلترينگشونو اعمال كنند ؟يعني 2010 كه خيلي هم دور نيست 3 سال ديگه اينا مي خوان چيكار كنن ؟؟؟

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    چه ربطی به فیلترینگ داره؟
    همون کاریو میکنن که الان دارن میکنن. روی gateway اصلی فیلتر میکنن.

نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    ربطش اينه كه اگه تا حالا دريافت از طريق ديش رو تست كرده باشيد (كه البته من خودم تست نكردم ولي دوستم اين كارو انجام ميده) ديگه فيلترينگ تعطيه. غير از اون هم همين الان جلوي proxy رو نمي تونن بگيرن . پس هر چي تكنولوژي جلوتر ميره كمتر ميشه محدودش كرد . قبول داريد 2 سال پيش راحتتر ميشد فيلتر كرد ؟ من خودم جديدا ديگه پشت فيلتريگ گير نميكنم . اما به ياد دارم 4 سال پيش شركتي كه توش كار ميكردم از ندا رايانه اينترنت گرفته بود و ندا رايانه خودش اون موقع سر خود فيلتر ميكرد و نميشد دورش زد.
    ضمنا اگه صفحه دوم مقاله اصلي كه لينكش هست رو بخونيد نوشته : worldwide roaming capability
    و در صفحه چهارم : intelligent data filtering

ویرایش توسط broujerdi : 2007-02-27 در ساعت 05:15 PM

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    الان فیلترینگ خیلی قوی تر شده نسبت به قبل. این هم یه روش برای distribution اینترنت هست نه routing وقتی هم wimax بیاد زیر ساخت تغییری نمیکنه(حد اقل توی ایران).

نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    يعني الان به نظر شما فيلتريگ موفق بوده ؟

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    الان که خوبه 300 سال دیگه هم هیچ فیلترینگ و فایروال و آنتی ویروسی 100% موفق نخواهد بود. این فیلترینگ ما هم کسی که بخواد ازش رد میشه فقط برای اذیت کردن من و شماست.
    همیشه دزد جلوتر از پلیس بوده و خواهد بود. تا یه bug در نیاد هیچوقت براش یه patch نوشته نمیشه و تا زمانی که ما راههای فیلتر شکستن رو به مخابرات نشون ندیم اونا جلوشو نمیگیرن. پس اول ما موفق شدیم بعد اونها.
    ولی نسبت به چند سال پیش خیلی قوی تر شده.

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    فکر میکنم از بحث یه خورده پرت شدیم!
    حالا جدا از این مطالب اگه تجهیزات و یا آدرسی رو برای این منظور سراغ دارین بفرمائید.
    با تشکر.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه لیزری

شبکه های لیزری

ا www.shiraz laser.comشبكه ليزري درباره شبکه لیزری مقاله شبکه ها لیزریلیزر در شبکهشبکه های لیزری چیست؟شبکه لیزری چیستwww.shiraz laser.comشبکه laser lan

برچسب برای این موضوع