گوگل به تازگی ابزار جدیدی را ارائه کرده است که هم اکنون در مرحله آزمایشی به سر می برد و نسخه ی بتا است. این ابزار خواننده ی گوگل(Google Reader) است که در زیر مروری بر آن خواهیم داشت:

گوگل سرویس جدیدی را راه اندازی کرده است که در واقع یک خواننده ی RSS (یا همان RSS Reader) می باشد. این سرویس به شما اجازه می دهد تا در اینترنت به جستجوی لینک feed مطالب مورد نظرتان بپردازید و آنها را به صفحه ی مخصوص Reader اضافه کنید و یا لینک feed ها را از دیگر سرویسها و توسط سرویس OPML وارد کنید. Google Reader از تکنولوژی AJAX بهره می برد بنابراین شما به آسانی قادر خواهید بود تا به پشتوانه ی این فناوری بین tab ها(خانه, اشتراکها, آیتمهای خوانده شده و ستاره دارها) بدون نیاز به Refresh شدن صفحه سوئیچ کنید.

Google Reader همچنین شما را قادر می سازد تا به feed های اضافه شده برچسب دلخواهتان را اضافه کنید. جستجوی feed های جدید بسیار سریع و آسان می باشد و شما با فشار یک دکمه نتایج حاصله را مشاهده می کنید و feed مورد نظر خود را از میان نتایج حاصله, تنها با فشار کلید Subscribe به صفحه اول Google Reader خود اضافه کنید. برای استفاده از این سرویس تنها نیاز به یک اکانت از گوگل دارید.همچنین می توانید از اکانتهای Gmail, Google Alerts, Personal Homepage یا هر سرویس دیگر گوگل که احتیاج به Login کردن دارد نیز برای استفاده از این سرویس استفاده کنید.(به غیر از Adsense و Adwords)

برای استفاده از این سرویس مفید به اینجا بروید: Google Reader

مشاهده تصاویری از این سرویس

منبع: وبلاگ ایمان کریمیموضوعات مشابه: