صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: لزوم استفاده از vlan چرا ؟

نام حقيقي: sepideh

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein04 نمایش پست ها
    کاملا غلطه
    مفهوم broadcast اینه که وقتی سوئیچ آدرس مقصدو نمی دونه اونو به تمام پورتها به غیر از پورته ارسال کننده می فرسته وقتی broadcast ارسال میشه یعنی آدرس مقصد تو mac table نیست پس broad cast ارسال میشه تا اگه پورتی صاحب این آدرس هست و تا حالا آدرسش در mac table ثبت نشده به این صورت شناسایی بشه
    خب ما تو وقتی mac t ساخته نشه که vlan bandi نمیکنیم,پس اینکه تا وقتی vlan بندی نشه broadcast صورت میگیره اشتباست در حقیقت ما vlan میکنیم تا scale برودکستمون را پایین بیاریم و ترافیک روونتر و سریعتر عبور کنه.

نام حقيقي: حسین

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    حتی اگر vlan ها هم تشکیل شده باشن ولی سوئیچ آدرس مقصدو ندونه بازهم broadcast انجام میشه

shahein2 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    حالا که بحث vlan هستش،بفرمایید چرا vlan امنیت نداره ؟؟؟!!
    و اگر کسی تمایل داشت اوا سوال راه اندازی شبکه رو هم توضیحی بدن.(mpls)

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar49 نمایش پست ها
    خیر این مورد نیست، این مورد رو باید یه سری rule های دیگه بنویسی، vlan تو dslam ترافیک رو هدایت می کنه و امری بسیار مهم هست.
    ممنون
    خب من روی dslam های هوواوی یا کورسز یا زایکسل چجوری باید vlan بندی کنم پورتها رو؟ که به گفته دوستان هم امنیت بالاتر بره هم ترافیک بهتر هدایت شه؟

نام حقيقي: صدف

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام:
    من دوره ccna رو گذروندم و تا اونجا ک من متوجه شدم طبق ip plan هر سازمان یک رنج ip خاص به هر سازمان داده میشه که باید اونو مدیریت کنه و بین بخش هاش تقسیم کنه .اگر ما داخل یک شبکه vlan نداشته باشیم پکت های broad cast ما تو کل شبکه پخش میشه که این هم راندمان شبکه رو پایین میاره هم اینکه باعث کاهش امنیت میشه.دلیل دیگه استفاده از vlan اینکه توی یک شرکت به طور مثال لازم داریم یک سری کاربر خاص بتونن از اینترنت و یا voip استفاده کنن پس اون ها رو جزو یک vlan قرار میدیم.یعنی بر اساس سرویس که می خواهیم ارائه بدی میشه vlan ساخت. ما میتونیم بر 6 اساس vlan هامونو طبقه بندی کنیم:
    1/location
    2/job
    3/service
    4/object
    5/type of net work
    6/mix از انواع بالا

- - - Updated - - -

سلام:
    من دوره ccna رو گذروندم و تا اونجا ک من متوجه شدم طبق ip plan هر سازمان یک رنج ip خاص به هر سازمان داده میشه که باید اونو مدیریت کنه و بین بخش هاش تقسیم کنه .اگر ما داخل یک شبکه vlan نداشته باشیم پکت های broad cast ما تو کل شبکه پخش میشه که این هم راندمان شبکه رو پایین میاره هم اینکه باعث کاهش امنیت میشه.دلیل دیگه استفاده از vlan اینکه توی یک شرکت به طور مثال لازم داریم یک سری کاربر خاص بتونن از اینترنت و یا voip استفاده کنن پس اون ها رو جزو یک vlan قرار میدیم.یعنی بر اساس سرویس که می خواهیم ارائه بدی میشه vlan ساخت. ما میتونیم بر 6 اساس vlan هامونو طبقه بندی کنیم:
    1/location
    2/job
    3/service
    4/object
    5/type of net work
    6/mix از انواع بالا

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein04 نمایش پست ها
    حتی اگر vlan ها هم تشکیل شده باشن ولی سوئیچ آدرس مقصدو ندونه بازهم broadcast انجام میشه
    اولا که در این حالت Flood انجام میشه .... ثانیا که در این حالت هم Flooding درهمون VLAN که پورت مبدا ایجاد کننده بسته متعلق به اونه انجام میشه نه در کل شبکه ....

hossein04 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

خواننده شناسه تصویری DiGiBoY
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    414
    سپاسگزاری کرده
    74
    بحثای خوبی شد. همه دوستان جوابای خوبی دادن. اما من زیاد می بینم این مسئله VLAN تو انجمن مطرح میشه به خاطر همین یه چیزایی رو به بحث اضافه می کنم.
    یکی اینکه به VLAN به عنوان یه چیز عجیب و غریب نگاه نکنید. اگه یه شبکه با n تا VLAN دارید مثل اینه که n تا شبکه مجزا دارید.
    اگه یه شبکه بزرگ دارید می تونید شبکه تون رو تقسیم کنید به یه تعداد شبکه کوچیک تر که به صورت واقعی از هم جدا شدن یا اینکه به صورت مجازی از هم جدا شدن. اینکه چه فایده ای داره که به جای یه شبکه بزرگ چند تا شبکه کوچیک جدا از هم داشته باشم عمده ترین دلیلش ترافیک ناشی از Broadcastها هست.

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    13
    منم تا جایی که یاد گرفتم اینطور بوده که در سازمان یک رنج آی پی برای استفاده داده میشه که فقط بایستی از آن رنج استفاده کرد به همین دلیل بحث subnet mask ها و ایمن تر از آن vlan پیش می آید.

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd-tanha نمایش پست ها
    منم تا جایی که یاد گرفتم اینطور بوده که در سازمان یک رنج آی پی برای استفاده داده میشه که فقط بایستی از آن رنج استفاده کرد به همین دلیل بحث subnet mask ها و ایمن تر از آن vlan پیش می آید.
    سلام من این سوال رو زودت رهم پرسیدم.اما لابه لای مباحث گم شد. منم صبر کردم تا مزایا و دلیل vlan گفته بشه، مبسوط بیان شد.
    .
    .
    اما سوال اینه :
    چرا وی لی برخلاف برخی نظرات ، امنیت نداره یا به عبارتی می شکنه ؟؟؟
    مثلا: کارشناسان امنیت به هیچ عنوان توصیه نمی کنن که سوئچ شبکه ای رو وی لن کنیم و یه وی لن رو اینترنت بذاریم و یه وی لن رو شبکه داخلی؟؟

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahein2 نمایش پست ها
    سلام من این سوال رو زودت رهم پرسیدم.اما لابه لای مباحث گم شد. منم صبر کردم تا مزایا و دلیل vlan گفته بشه، مبسوط بیان شد.
    .
    .
    اما سوال اینه :
    چرا وی لی برخلاف برخی نظرات ، امنیت نداره یا به عبارتی می شکنه ؟؟؟
    مثلا: کارشناسان امنیت به هیچ عنوان توصیه نمی کنن که سوئچ شبکه ای رو وی لن کنیم و یه وی لن رو اینترنت بذاریم و یه وی لن رو شبکه داخلی؟؟
    من اطلاعات دقیقی برای این ندارم بذارید افراد دارای تخصص جواب بدهند

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

دلایل استفاده از vlan

مزایای استفاده از vlan

vlan بندی چیست؟

چرا vlan

مزایای vlan بندی

مزایای vlan

دلیل استفاده از vlan

علت استفاده از vlanدلایلvlanvlan چراچگونه شبکه V LAN ایجاد کنیممزیت vlanhttp:forum.persiannetworks.comf63t54665.htmlدلیل تشکیل vlanمزیت استفاده از vlanدلیل ساختن vlanvl لزوم استفاده از وی لن تعریفساخت vlan روی dslamvlan بندي چيستvlan دلیل استفادهvlan بندی چگونه است؟استفاده از VLAN ؟مزاياي vlan بنديچگونه vlan بندی کنیمچگونه یک vlan ایجاد کنیم به صورت واقعی

برچسب برای این موضوع