نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط ghasabian
  • 2 توسط maaziyar
  • 1 توسط ghasabian

موضوع: خطوط E1

نام حقيقي: AFshin

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    57

خطوط E1

سلام به همه دوستان و اساتید
    من یک سری اطلاعات مقدماتی در مورد خطوط E1 دارم مثلآ اینکه این خطوط درای 30 چنل هست که می تونه کار 30 خط تلفن
    معمولی رو روی یک خط انجام بده . و اینکه حداکثر پهنای باند عبوری 2.048 هست .
    اما چند تا سوال برام ایجاد شده :

1- مخابرات خطوط E1 رو روی زوج سیم تحویل می ده ؟؟
    2- فکر می کنم این خط یک خط دیجیتال باشه پس به CSU/Dsu احتیاج داره ؟
    3- بعد از دریافت این خط اتصال از سمت CSU/DSU به روتر و ترجیحآ AS5300 با چه کابلی انجام میشه .یک جا خوندم Rj-48 در جای دیگه خونم Rj-45 ؟ کنترولر های E1 ازشون صحبت می شه در Access server به چه شکل اند ؟
    4- E1 چند نوع داره مثلآ E1 PRI فرقش چیه ؟؟
    5-برای یک ISP قراره اینترنت ارئه بده به مشتری با هر سرعتی چگونه باید عمل کرد ؟؟

ممنونم از همه میدونم سوالم خیلی زیاده .خیلییی تو این انجمن Search کردم اما جواب مورد دلخواهم پیدا نکردم .

ویرایش توسط afshin4 : 2012-03-04 در ساعت 11:13 AM

نام حقيقي: Ali Ghassabian

عضو عادی
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    7
    دوست عزیز!
    ۱. بله. مخابرات E۱ رو روی زوج سیم بهتون میده. البته اگه تعداد زیادی E۱ بخواین اصولاً روی فیبر بهتون میده که شما باید اونو تو isp خودتون channelize کنین.
    ۲. این کارا همش سمت خود مخابرات انجام می‌شه و زمان تحویل به شما یک مودم میدن که در ایران یا Siemens هست یا Watson.
    ۳.شما مستقیماً از پشت مودم با یه patch cord معمولی RJ۴۵ اونو به controller روتر می‌زنین.
    ۴. تا اونجایی‌ که من میدونم E۱ یک نوع داره ولی‌ لفظی که مخابراتیا به کار می‌برن با ماها فرق داره. اونا بیشتر به PRI میشناسنش. البته تا اونجایی‌ که من میدونم.
    ۵. این دیگه بستگی به infrastructure تون داره. شما می‌تونین سرعت روی روترتون ببندین. این سوال آخریو من دقیقا نمیدونم چی‌ میخواین بدونین البته.

mehrzadmo و afshin4 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: AFshin

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    57
    علی جان یه دنیا ممنونم

شما گفتین با یه پچکورد از مودم بزن به Access server (به کنترولر ) ایا همیشه اینطوریه ؟؟ منظورم اینه کنترولر ها همیشه Rj-45 هستند ؟؟؟؟

سوال 5 منظورم اینه :
    فرض کنید ی خواهیم به کاربران Remote خود اینترنت بدیم مثلآ 256 یا 512 . کاربران از طریق همین خطوط E1 به AS وصل می شن . من dialin access می تونم را ه اندازی کنم اما اینطور که من دیدم در این مورد سمت کاربر باید Dialup connection ایجاد کنیم و با شماره تلفن E1 تماس بگیریم که این میشه همون اینترنت Dialup . من می خوام کاربا یک Broad band connection ایجاد کنند و بتونن به اینترنت دسترسی داشته باشند یا مثلآ بتونن وارد شیکه داخلی بشن .

یه دنیا ممنون

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin4 نمایش پست ها
    علی جان یه دنیا ممنونم

شما گفتین با یه پچکورد از مودم بزن به Access server (به کنترولر ) ایا همیشه اینطوریه ؟؟ منظورم اینه کنترولر ها همیشه Rj-45 هستند ؟؟؟؟

سوال 5 منظورم اینه :
    فرض کنید ی خواهیم به کاربران Remote خود اینترنت بدیم مثلآ 256 یا 512 . کاربران از طریق همین خطوط E1 به AS وصل می شن . من dialin access می تونم را ه اندازی کنم اما اینطور که من دیدم در این مورد سمت کاربر باید Dialup connection ایجاد کنیم و با شماره تلفن E1 تماس بگیریم که این میشه همون اینترنت Dialup . من می خوام کاربا یک Broad band connection ایجاد کنند و بتونن به اینترنت دسترسی داشته باشند یا مثلآ بتونن وارد شیکه داخلی بشن .

یه دنیا ممنون
    نوع PRI برای ارتباط مراکز تلفن خصوصی (PBX)ها با مراکز تلفن محلی طراحی شده است. E1یکی از زیر مجموعه های PRI است که امروزه استفاده زیادی دارد. E1 شامل سی کانال حامل (B-Channel) و یک کانال برای سیگنالینگ (D-Channel) میباشد که هر کدام Kbps 64 پهنای باند دارند.
    فقط می تونی از isdn یا bsdn برای برود بند استفاده کنی
    isdn
    نوع دیگر BRI است که برای کاربران نهایی طراحی شده است. این استاندارد دو کانال حامل
    (B-Channel) با پهنای باند Kbps 64 و یک کانال برای سیگنالینگ (D-Channel) با پهنای باند kbps 16 را در
    اختیار مشترک قرار می دهد
    یک مودم بسیار عالی می تواند با سرعت Kb/s 14.4اطلاعات صوتی را انتقال دهد و Kb/s 56 بطور مقطعی دریافت کند. در حالی که ISDN می تواند اطلاعات را با سرعت Kb/s 64 منتقل کند و اگر دو کانال بطور همزمان استفاده شوند، سرعت انتقال به دو برابر یعنی Kb/s 128 خواهد رسید. قابلیت (D-Channel)، برابرKb/s 16است که در نتیجه می توان به سرعت Kb/s 144 دسترسی پیدا کرد.
    با استفاده از (D-Channel) می توان از خط سوم برای انتقال اطلاعات کوچک و یا کارت اعتباری استفاده نمود.
    شما رو هر خط از 30 خط e1 بیشتر از 64 تا نمی تونی رد کنی مگه اینکه خط رانژه شه و adsl استفاده نمایی که نیاز به تجهیزات دیگه ای داری

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-04 در ساعت 01:22 PM
    mehrzadmo و afshin4 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali Ghassabian

عضو عادی
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    7
    افشین جان!
    تا اونجایی‌ که من دیدم controller‌ها RJ۴۵ هست. حداقل رو روتر‌های cisco این‌جوریه.
    در مورد سوال بعدی، همینطور که میدونی‌ E۱ یک سرویس P۲P هست و تو نمیتونی‌ به چند نقطه سرویس broadband بدی. برای این کار بهتره از Intranet مخابرات استفاده کنی‌ و تو هر نقطه‌ی که میخی‌ سرویس بعدی واسهٔ اونا هم درخواست بعدی که به Intranet وصل شن. اونوقت ۱۰۰۰ تا راه واسه سرویسهای مختلف با سرعتهای مختلف داری.

afshin4 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

درباره خطوط E1

مودم خط e1

تجهیزات خط e1

خطوط e1

E1 خطوط

اتصال مودم واتسون e1 به روتر

اندروید برود باند کانکشن

روتر خط e1

ساختن کانکشن برودباند در اندروید

طرز ساخت برودباند در اندروید