صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 26 از مجموع 26

موضوع: ترانکینگ در سوییچ

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط areuobarza نمایش پست ها
    دوست عزیز سوالتون زیاد واضح نیست . اگه سمت AP client این اتفاق میفته یعنی تو اون حالت بیشتر پهنای باند لینک شما اشغال شده و دسترسی کمتری به منابع دیگه میده و ربطی به ترانک و vlan ها نداره برای برطرف کردنشم یکی از روشها استفاده از QOS هست.
    سوالشون فکر می کنم کاملا روشن هست .

Qos رو برای چه منظوری استفاده کنند ؟ فکر می کنم ایشون باید اینجا سرعت لینک Wireless شون رو هم ذکر کنند
    مسلما اگه لینک بالای 4 Mbps باشه کمبود پهنای باند ندارند مشکل باید جای دیگه ای باشه . احتمال مشکلات دیگه ای مثل Storm وجود داره ، ایشون باید از پورت هاشون گراف بگیرند وSniff کنند تا مشخص بشه ایراد کجا می تونه باشه

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    جسارتا فکر می*کنم که نیاز به تست لینک وایرلس نیستش، چون همزمان از هر ۲ خط ۲مگ رو می*تونم دانلود کنم
    در مورد گراف و بقیش هم راستش اصلا چیزی بلد نیستم ، می*شه لطفا راهنمأیم کنید؟

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نه من نگفتم تست کنید ، سوال کردم سرعت لینک چقدر هست ؟
    با فعال کردن Snmp روی پورت های سویچ (هم Trunk ها و هم پورت های عادی ) و Access point و با استفاده از نرم افزاری مثل Mrtg یا solarwinds می تونید مقدار ترافیک رو گراف و Analys کنید . اگر storm وجود داشته باشه مشخص می شه

نام حقيقي: mojtaba

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    مشکل تو لینک وایرلسه وقتی از تورنت استفاده میکنی بطور پیش فرض از کل باند داره استفاده میشه پورتای تورنت رو محدود کن.

نام حقيقي: mojtaba

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    سوالشون فکر می کنم کاملا روشن هست .

Qos رو برای چه منظوری استفاده کنند ؟ فکر می کنم ایشون باید اینجا سرعت لینک Wireless شون رو هم ذکر کنند
    مسلما اگه لینک بالای 4 Mbps باشه کمبود پهنای باند ندارند مشکل باید جای دیگه ای باشه . احتمال مشکلات دیگه ای مثل Storm وجود داره ، ایشون باید از پورت هاشون گراف بگیرند وSniff کنند تا مشخص بشه ایراد کجا می تونه باشه

همان طور كه مي دانيد امروزه سرويس هاي مختلفي در شبكه ارائه مي شوند كه هر كدام نيازمندي هاي خاصي دارند. برخي از اين سرويس ها نياز به اين دارند كه مبادلات اطلاعات آن ها با تاخير كوتاهي انجام شود، عده ديگري نياز به پهناي باند بالا دارند، عده اي نيازمند تبادل امن اطلاعات مي باشند، و همين طور با مرور زمان و وارد شدن تجارت به اينترنت اين نيازها بيشتر و بيشتر مي شود. از طرف ديگر در شبكه هاي IP از روش Best Effort براي پردازش ترافيك استفاده مي شود. در اين روش پهناي باند در اختيار تمامي سرويس ها قرار مي گيرد و هر كدام از اين سرويس ها هر اندازه كه بتوانند از آن استفاده مي كنند. پيداست كه در اين حالت هيچ گونه تضميني در زمان رسيدن يا حتي رسيدن بسته ها وجود ندارد. براي اين كه بتوان از سرويس هاي جديد اينترنت در شبكه هاي IP به خوبي استفاده كرد، بايد نيازمندي هاي آن ها را تامين كرد. براي اين كار راه هاي مختلفي وجود دارد كه همگي تحت عنوان تكنيك هاي QoS شناخته مي شوند.

ARM و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    توضیحات شما تا حدودی تعریف قسمتهایی از QOS و درست بود ولی آیا مشکل ایشون با Qos قابل حل هست ؟
    ایشون باید 4 Mbps لینک Dedicate داشته باشند که کم میارند ! به نظر من موضوع مربوط به QOS نیست

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    load روی لینک بالا میره کلا باعث کند شدن انتقال اطلاعات میشه. سعی کن ببینی ping دستگاه های وایرلس در هنگام دانلود با تورنت چه حالتی پیدا می کنه.

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    جناب آریاگوهر پینگ در این زمان که با تررنت کار می*کنم برای هر ۲ طرف لینک ویرلس کاملا عالی* هست و هیچ مشکلی* نداره، زیر ۱ میلی* ثانیه

نام حقيقي: اتلا

مسدود شده
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام.
    مشکل از اینجا شروع میشه که اندازه frame در Ethernet 1500 byte هست اما در وایرلس حدود 2500 byte.

شما باید هر کدام از وایر لس هات را یک switch در نظر بگیری. به عبارت دیگر باید یک ترانک با بین 2960 با radio اول ایجاد کنی. ترانک بعدی را از radio اول با radio دوم ایجاد کنی. و حالا یک ترانک از radio به 2960 دیگر ایجاد کنی.
    اما شما بین دوتا switch مستقیم trunk زدی و اصلاً در نظر نگرفتی که سایز frame این وسط تغییر می کنه. و فریم دقیقاً همان چیزیه که اطلاعاً vlan ها رو داخل خودش دارد.

البته radio شما باید trunking یا به عبارتی 802.1Q را support کند.
    ممکن بتونی با تغییر دادن farme size در وایرلس هات به 1500 مشکل را حل کنی. مطمئن نیستم.

هر چند که به نظر من نیاز به هیچ کدام از این ها نیست. پس خوب توجه کن. من تایپ فارسیم خوب نیست پس به لاتین می نویسم.
    َِADSL router شما هر کدام دو تا Interface دارن که یکی از اونها رفته به مخابرات یا Provider و دیگری توی شبکه شما هستش پس اگر خطوطت رو از توی Layer3 از هم جدا کنی ودیگه نیازی به VLAN و جداسازی توی Layer2 نداری یعنی اینکه میتونی به هرکدام از Interface های ADSL سمت خود از Range مختلف IP بدی و در مقصد هم همینطور. اینطوری نه نیاز به Trunk داری و در عین حال خطوط هم منتقل شدن. البته این جدا سازی روش های مختلف داره چون من نمیدونم شما دقیقا از چه تجهیزات و با چه نوع مشخصات و امکاناتی استفاده میکنی فقط میتونم در همین اندازه توضیح بدم.
    در ضمن راه های دیگری هم وجود دارد که در حوصله اینجا نیست.
    موفق باشی.

ویرایش توسط ARM : 2009-07-06 در ساعت 11:28 AM علت: زبان و نوشتار نادرست
    dana1975 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط youness نمایش پست ها
    سلام.
    مشکل از اینجا شروع میشه که اندازه frame در Ethernet 1500 byte هست اما در وایرلس حدود 2500 byte.

شما باید هر کدام از وایر لس هات را یک switch در نظر بگیری. به عبارت دیگر باید یک ترانک با بین 2960 با radio اول ایجاد کنی. ترانک بعدی را از radio اول با radio دوم ایجاد کنی. و حالا یک ترانک از radio به 2960 دیگر ایجاد کنی.
    اما شما بین دوتا switch مستقیم trunk زدی و اصلاً در نظر نگرفتی که سایز frame این وسط تغییر می کنه. و فریم دقیقاً همان چیزیه که اطلاعاً vlan ها رو داخل خودش دارد.

البته radio شما باید trunking یا به عبارتی 802.1Q را support کند.
    ممکن بتونی با تغییر دادن farme size در وایرلس هات به 1500 مشکل را حل کنی. مطمئن نیستم.

هر چند که به نظر من نیاز به هیچ کدام از این ها نیست. پس خوب توجه کن. من تایپ فارسیم خوب نیست پس به لاتین می نویسم.
    ADSL router shoma har kodam do ta interface daran ke yeki az oonha rafte be mokhaberat ya provider va digari tooye shabakeye shoma hastesh pas agar khotooteto az tooye laye 3 az ham joda koni dige niazi be vlan va joda sazi too layeye 2 nadari yani in ke mitooni be har kodam az inteface haye ADSL e samte khodet az do range mokhtalef ip bedi va dar maghsad ham hamintor intory na niazi be trunk dari va dar eyn hal khotutam montaghel shodan.albate in joda sazi ravesh haye mokhtalefi dare chon man nemidoonam ke shoma daghighan az che tajhizat va ba che no moshakhasat va emkanati estefade mikoni fghat mitoonam dar hamin andaze tozih bedam

darzem rahhaye digari ham vojood darad ke dar hoseleye inja nist..

موفق باشی.
    برداشت شما از مفاهیم قدری مشکل داره.
    در اترنت پکت های بالاتر از 1500 وجود داره- Giant و Baby Giant. که اصولا 1500 اندازه فریم استاندارد هست و اندازه 4 بایت برای Vlan Tagging بهش اضافه می شه.

Inter-Switch Link and IEEE 802.1Q Frame Format - Cisco Systems

شما تعاریف Ready To Send یا RTS و Fragmentation Treshold رو در نظر گرفتید ولی عملا این تعاریف در تضاد با Ethernet نیست و فقط در ازتباطات آنالوگ رادیویی نمود پیدا می کنه.

پس وقتی یک Packet با استاندارد EThernet به رادیو وارد می شه چون اندازه اون زیر حداکثر مقدار مجاز وایرلس هست عملا هیچ مشکلی برای انتقال اون از طریق وایرلس پیش نمیاد.

http://wiki.answers.com/Q/What_is_th...tion_threshold

در مورد مشکل دوستمون من هنوز قویا معتقدم حجم بالای پکت ها باعث اختلال در عمکرد رادیو ها میشه.

شما باید traffic Flow رو اندازه بگیرید نه پهنای باند رو. تعداد Packet ها مشکل زاست

ویرایش توسط aryagohar : 2009-07-06 در ساعت 09:08 AM علت: Spelling Mistake
    SADEGH65 و dana1975 سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    از همگی* ممنونم که جواب میدین
    اما یه سوال خیلی* ساده
    مگه فرق موقعی که من دارم از هر ۲ خط همزمان دانلود می*کنم با
    زمانی* که از یک خط دانلود معمولی* و از خط دیگه تورنت دانلود می*کنم چیه ؟
    در حالت اول چرا رادیو کم نمیاره ؟

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

ترانک

ترانکینگ سوییچ

ترانکینگ در سوییچ

انتقال vlan بین دو سوییچ core

مشکل قطع ارتباط با loop in etherchannel switch 2960

چرا در سوییچ ترانکینگ

ترانکینگ سوییچ ها چیست

ترانکینگ در سوییچها

توضيح ترانكينگ چيست