نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: پیاده سازی محدودیت کاربران در دسترسی به اینترنت در عین دسترسی به شبکه

نام حقيقي: mehdi

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

پیاده سازی محدودیت کاربران در دسترسی به اینترنت در عین دسترسی به شبکه

با سلام
    یک شبکه کوچک در محل کارم داشتم که میخواستم دسترسی اقراد را در آنجا به اینترنت محدود کنم اما افراد بتوانند در شبکه باقی بمانند .
    توی شبکه فقط یک مودم adsl wifi معمولی دارم . یک سرور هم دارم که یک برنامه تحت وب مریوط به کارم روی آن اجرا شده است
    چیزی که به ذهنم رسید اما نمیدونم عملی هست یا نه به این صورت بود که :
    میخواستم یک پروکسی سرور ساده درست کنم با ccproxy .ابتدا رمز wifi رو روی مودم تغییر میدم تا کسی نتونه از طریق اون مستقیم به اینترنت دسترسی داشته باشه.بعد یک روتر wifi جداگانه میارم، مقدار ip رو روی اون ست کنم . بعد مقدار gateway رو برابر آدرس IP مودم adsl قرار بدم .بعد توی تنظیمات مودم adsl ، ادرس آی پی روتر رو بلاک کنم .
    سپس ccproxy رو روی یکی از pc هام نصب میکنم . توی تنظیمان اون کاربران را با اعمال محدودیتها تعریف میکنم . در انتها به کاربران رمز wifi جدید رو میدهم و به هر کسی نام کاربری و رمز او را میدهم و همچنین میگویم که برای دسترسی به اینترنت میبایست مقدار proxy را روی دستگاه خود ست کنند .

آیا این راه جواب میدهد و یا راه بهتر و ساده تری وجود دارد .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_ab نمایش پست ها
    با سلام
    یک شبکه کوچک در محل کارم داشتم که میخواستم دسترسی اقراد را در آنجا به اینترنت محدود کنم اما افراد بتوانند در شبکه باقی بمانند .
    توی شبکه فقط یک مودم adsl wifi معمولی دارم . یک سرور هم دارم که یک برنامه تحت وب مریوط به کارم روی آن اجرا شده است
    چیزی که به ذهنم رسید اما نمیدونم عملی هست یا نه به این صورت بود که :
    میخواستم یک پروکسی سرور ساده درست کنم با ccproxy .ابتدا رمز wifi رو روی مودم تغییر میدم تا کسی نتونه از طریق اون مستقیم به اینترنت دسترسی داشته باشه.بعد یک روتر wifi جداگانه میارم، مقدار ip رو روی اون ست کنم . بعد مقدار gateway رو برابر آدرس IP مودم adsl قرار بدم .بعد توی تنظیمات مودم adsl ، ادرس آی پی روتر رو بلاک کنم .
    سپس ccproxy رو روی یکی از pc هام نصب میکنم . توی تنظیمان اون کاربران را با اعمال محدودیتها تعریف میکنم . در انتها به کاربران رمز wifi جدید رو میدهم و به هر کسی نام کاربری و رمز او را میدهم و همچنین میگویم که برای دسترسی به اینترنت میبایست مقدار proxy را روی دستگاه خود ست کنند .

آیا این راه جواب میدهد و یا راه بهتر و ساده تری وجود دارد .
    با سلام دوست عزیز چیزی که بتونه نیاز شمارو برطرف کنه اکانتینگ هست حالا چه از طرق وب آتنتیکیت و یا وی پی ان
    درکل اگر کاربر مبتدی هستید میتونید برید سراغ سیستم عامل کریو که خیلی هم کمکتون میکنه و اگر هم مبتدی نیستید برید سراغ میکروتیک بهتره
    لازم به ذکر برنامه ی پراکسی که صحبت کردید راه دور زدن توسط کاربر زیاد داره و توی تاپیک های قبلی هم درموردش بحث شده.
    لزا این رو درنظر داشته باشید که روی چیزی سرمایه گذاری کنید که مدیریت متمرکز برای شما ایجاد کنه نه درد سر!

mehdi_ab سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mehdi

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    یه سوال دیگه ، آیا در بازار مودمهایی وجود دارند که با تعریف کاربران بر روی آن و مشخص کردن میزان دسترسی آنها به اینترنت ، بتوان این کار را انجام داد ؟
    البته منظورم مودم هایی هستند که عمومیت دارند مثل tplink , dlink , asus , ... و نه مثل میکروتیک که نیاز به تخصص داشته باشه

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_ab نمایش پست ها
    یه سوال دیگه ، آیا در بازار مودمهایی وجود دارند که با تعریف کاربران بر روی آن و مشخص کردن میزان دسترسی آنها به اینترنت ، بتوان این کار را انجام داد ؟
    البته منظورم مودم هایی هستند که عمومیت دارند مثل tplink , dlink , asus , ... و نه مثل میکروتیک که نیاز به تخصص داشته باشه
    نه متاسفانه منم خیلی دنبال هچین چیزی گشتم متاسفانه نبود
    اما در کل نزدیک ترین چیز که بشه برای این کار در نظر گرفت یه روتر میکروتیکه

کلمات کلیدی در جستجوها:

محدودیت اینترنت در محل کارم

برچسب برای این موضوع