نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: آموزش اینترانت در بستر adsl با IBSng بر روی DLC

نام حقيقي: نیما

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9

Icon14 آموزش اینترانت در بستر adsl با IBSng بر روی DLC

با سلام خدمت دوستان گرامی

من با مشکلی مواجه شدم که براتون شرح میدم :

شرکتی که من داخلش کار میکنم ارائه دهنده اینترنت adsl بر روی خطوط DLC می باشد.
    از مخابرات دستوری مبنی بر ارائه ی اینترانت از همین بستر با همان تجهیزات (مودم ADSL ....) جهت راه اندازی برای مشترکان آمده است.مخابرات یک سری IP هم داده .مانند : 10.143.136.2X/29
    نرم افزار مدیریت اکانتینگ ما IBSng است.ما داخلش سرویسی جدا برای این منظور ساخته ایم.

حالا از دوستان خواستارم اگر کسی با این موضوع آشنا می باشد و طریقه ی نصب و راه اندازی و تحویل سرویس آن را بطور کامل می داند توضیح دهد.
    نکته : خط مشترک را رانژه کرده ام و خط آماده تحویل است.(فقط طریقه ی کانفیگ بر روی مودم و IBSng را نمی دانم)

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام به مدیران متخصص

دوستان متوجه سوال بنده نشدند یا کلا من بیخیال جوابش بشوم

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    پس کجان مدیران ارشد این انجمن

حداقل یه پست کوچولو بدین بفهمم شما این تاپیک را دیدین

راه حل باشه پیشکش

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    سلام.
    دیدیم ... فقط مشکل اینه که خود مخابرات که متولی DLC هست هم درست نمیدونه راجع به DLC چه جوابی بده.

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gitex نمایش پست ها
    سلام.
    دیدیم ... فقط مشکل اینه که خود مخابرات که متولی DLC هست هم درست نمیدونه راجع به DLC چه جوابی بده.
    منظورتون از این حرف ها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حرف های شما خیلی روی خوشی نداره.

منظورتون از اینکه نمی تونه جواب بده چیه؟؟؟؟؟؟

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    بنده برای گرفتن اینترانت در اصفهان (گفتن کمتر از 2 مگ اینترانت نمیدن) که مراجعه کردم گفتن شما روی dlc هستید و درخواست بدید و بعد از درخواست گفتن که دستور العملی هنوز به ما ندادن و ما حتی نمیدونیم بر چه اساسی میتونیم روی dlc اینترانت بدیم و منتظریم و جلسات زیادی داشتیم (الان حدود 1 ماه میگذره و هنوز هیچ خبری ازش نیست).

به مخابرات مرکزی ... واحد طراحی و سوییچ که رفته بودم از مسئول اونجا راجع به dlc و اینترانت یه سری اطلاعات خواستم. ناگفته نماند که خیلی صبور و مودب با 5-6 جا تماس گرفت و مشخص شد که اولین درخواست بخش خصوصی (حالا دولتی رو نمیدونم) برای اینترانت روی dlc فقط من بودم. بعد از کلی صحبت راجع به این مساله ... آخر کار ازش راجع به dlc پرسیدم و اینکه چه ساختاری داره و ... که سرش رو به نشونه بیخیالش بالا انداخت. جالب اینه که من دقیقا به بخش مربوط به امکان سنجی و واگذاری رفته بودم. گفتن خطوط رو زمانی به dlc تبدیل میکنن که هم امکانات کنونی جوابگو نباشه و هم فاصله از مرکز مخابراتی زیاد باشه.

نهایتا بهم پیشنهاد داد (البته به غیر از 3-4 جای دیگه) که اگر میتونیم دفتر شرکت رو جابجا کنیم و حتی نزدیک یکی از مراکز مخابراتی بریم.

با پیمانکار بخش خصوصی که صحبت کردم گفت ما یه سری جلسات داشتیم و منتظر دستور العمل های مخابرات هستیم.

نتیجه نهایی که گرفتم فقط این بود که روی dlc اینترانت رو با مودم adsl میدن.

البته اینم بگم که طبق گفته خودشون تعدادی از بانکها اینترانتشون رو از روی dlc میگیرن. اما نهایتا هیچ جواب مناسبی به دست نیاوردم.

شما هم اگر اطلاعاتی راجع به این مساله دارید در اینجا بگید که ما هم استفاده کنیم.

ممنون

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    در مورد DLC:در یک جمله بهتون بگم که علت استفاده از خطوط DLC ارزان بودن و بالا بودن کارایی آنها نسبت به خطوط دیگر است.
    این خطوط قابلیت جابجایی پهنای باند بالایی را نسبت به خطوط عادی(زوج سیم )و تجهیزات قدیمی تر (PCM) دارد.
    بر روی تجهیزات خطوط DLC میتوان براحتی GAME . VIDEO . TV .INTERNET . INTERANET. و راه اندازی کرد.
    اگر از اینترنت ملی باخبر شده باشی این همون کاری است که دولت می خواهد پیاده سازی کنه.
    یعنی از آن به بعد دیگه حتی تلویزیون را از این بستر بتوان دید.با دوستان در داخل و حتی خارج کشور بتوان با هزینه ای اندک بازی های تحت شبکه انجام داد و ....
    شاید بتوان گفت یک شبکه یزرگ MAN
    حالا :
    اگر شما تا به حال مودو ADSL را کانفیگ کرده باشین ملاحضه می کنید چند مدل setup از قبل در مودم برنامه ریزی شده است که در اکثر مودم ها به این نام می باشدATM PVC Configuration
    هر PVC را می توان برای منظور خواصی کانفیگ کرد
    مثال :
    PVC 01 :INTERNET هر کدام دارای VCI & VPI متفاوتی هستند.
    PVC 02 :TV
    PVC 03 :GAME
    که می توان این ATMها را همزمان اکتیو کرد و از آنها استفاده نمود.
    حالا اینترانت هم به سامانه اضافه شده که قابل بهره برداری می باشد.(اما کسی بصورت عامه بلد نیست)

در مورد بانک هایی هم که شما فرمودید تا آنجایی که من می دونم هیچ بانکی به این سامانه وصل نیست(اینترانت DLC)

در کل شهر اصفهان هم تاآنجایی که من می دونم 2تا دفتر خدمات پرواز (دفتر سفرهای زیارتی و سیاحتی ) در مراکز بهشتی و آزادی درخواست داده اند و دیگر هیچ

پس دیگر فکر نکنم جای گله باقی مانده باشه و توجیح شده باشین.
    موفق باشین

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    حالا اینترانت هم به سامانه اضافه شده که قابل بهره برداری می باشد.(اما کسی بصورت عامه بلد نیست)
    من با خود پیمانکار صحبت کردم و متاسفانه بصورت خاص هم اطلاع دقیقی از این سیستم نداشتند.

در مورد بانک هایی هم که شما فرمودید تا آنجایی که من می دونم هیچ بانکی به این سامانه وصل نیست(اینترانت DLC)
    این صحبت نقل قول از طرف یکی از اعضای مخابرات بود و من تایید یا رد نمیکنم. ضمن اینکه گفتند e1 چند بانک با این سیستم هست.

در کل شهر اصفهان هم تاآنجایی که من می دونم 2تا دفتر خدمات پرواز (دفتر سفرهای زیارتی و سیاحتی ) در مراکز بهشتی و آزادی درخواست داده اند و دیگر هیچ
    پس احتمالا درخواست من رو هواست دیگه ؟!!!

با این صحبت ها نظر شما اینه که پهنای باندی رو که از مودم adsl میگیرم, پایدارتر از پهنای باندی است که از shdsl میگیرم ؟
    اگر کیفیت این خطوط بهتر هست ؟!!! چرا وقتی با dialup کانکت میشم سرعت ماکسیسمم 3KB/s (کیلوبایت) هست (با چند خط تلفن تست کردم).
    و آیا قانونی هست که اینترانت کمتر از 2 مگ نمیدن ؟ یا بلد نیستن کانفیگ کنن ؟

پس اینطوری من میتونم راحت تا چندین مگ اینترانت رو با یه مودم ADSL دریافت کنم ؟

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    برادر جان

در کانفیگ که دیگه فرقی نداره چه پهنای باندی بدی.کانفیگ یه طرف و اختصاص دادن پهنای باند به اون کانفیگ از طرف دیگر

همش تغییر در یک عدد است

در مورد قانونی بودن باید با مدیران عالی مخابرات صحبت کنی( رئیس فناوری و دیتا و ........)

اونکه چرا سرعت باdialup به اون صورت است به خاطره این است که مودم شما 56k است.
    نه اینکه فیبر نوری موردی دارد یا کانفیگ را دستکاری می کنند.

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    ممنون.

دوست عزیز, سوادم به اندازه مودم 56K هست ... مساله اینه که 3 کیلوبایت با 5 تا 7 کیلوبایتی که من با خطوط دیگه تلفن میگیرم یه کم فرقشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

اموزش اینترانت

آموزش اینترانت

http://forum.persiannetworks.com/f62/t37555.html

آموزش اينترانت

خطوط dlc

نحوه کار با اینترانتاینترانت adslبررسي ADSL روي pcm و DLC روش کار با اینترانتاموزش کار با adslاینترانت در بستر adslروش کارباibsngنحوه ی نصب اینترانتibsng تست اینترانتاموزش نصب اینترانت آموزش اینترانتاينترنت بر روي dlcمشکل خطوط dlcadsl اینترانتنحوه استفاده از اینترانتتنظیم اینترانت با مودم adslاموز شانترانتچگونگی کار با adslطریقه کار با اکانتینگ ibsng

برچسب برای این موضوع