نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: پورت Authentication و Accounting

عضو عادی
    نوشته
    66
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2

پورت Authentication و Accounting

سلام خدمت همه دوستان
    من یه سوال دارم

شما می دونید چرا در بعضی RADIUS Server ها پورت Accounting با پورت Authentication فرق داره؟

راستش من هر چی با این سرور های ردیوس کار کردم دیدم بعضی ها خیلی امکانات دارن که استفاده رو پیچیده کرده و بعضی ها هم نیاز های من رو برآورده نمی کنن.

بخاطر همین تصمیم گرفتم خودم یه ردیوس سرور روی ویندوز بنویسم.

بعد از مدتها تلاش امروز تقریبا همه چیز رو آماده کردم. فقط یه نکته برام مونده که چرا پورت این دو کار در بعضی ردیوس سرورها مثل nttac با هم فرق دارند؟

مطمئن باشید اگه سرورم آماده بشه اونو اینجا برای همه میذارم تا همه استفاده کنن و بتونیم با راهتنمایی همه اونو ارتقا بدیم تا نیاز هامونو برطرف کنه.

متشکرم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: كاظم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    دوست من
    تا جايي كه من مي دونم concept اين قضيه بر مبناي AAA هست. Accounting, Authentication, Authorization

AAA protocol - Wikipedia, the free encyclopedia

تا جايي كه من مي دونم اين يه استاندارد هست و اكثرا اين رو با هيمن عناوين رعايت مي كنن

ویرایش توسط kazem_m : 2010-01-07 در ساعت 01:18 PM

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط noorieh نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من یه سوال دارم

شما می دونید چرا در بعضی RADIUS Server ها پورت Accounting با پورت Authentication فرق داره؟
    شاید من اشتباه متوجه شسدم ولی همیسشه این 2 پورت با هم متفاوت هستند و نمیتوانند یکی باشند .
    اگر هم منظور در اکانتینگ های مختلف است یک پیش فرض داریم که 1812 و 1813 است ولی مانند تمامی موارد دیگر میتوانید پورت را به صورت دلخواه تغییر دهید و موردی ندارد .

بعد از مدتها تلاش امروز تقریبا همه چیز رو آماده کردم. فقط یه نکته برام مونده که چرا پورت این دو کار در بعضی ردیوس سرورها مثل nttac با هم فرق دارند؟

مطمئن باشید اگه سرورم آماده بشه اونو اینجا برای همه میذارم تا همه استفاده کنن و بتونیم با راهتنمایی همه اونو ارتقا بدیم تا نیاز هامونو برطرف کنه.

متشکرم
    قسمت اول را که در بالا توضیح دادم و گفتم میتوانید دو طرف را بعه هر صورتی بخواهید تغییر دهید پورت را ولی فقط باید در هر 2 سمت یکسان باشد.
    مانند وب اپلیکیشن ها که به صورت پیش فرض بر روی پورت 80 است ولی این فقط یک پورت پیش فرض است و قابل تغییر.
    خوشحال میشوم این مورد را ببینم.

عضو عادی
    نوشته
    66
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام

از راهنمایی شما ممنونم

اما نکته اینجاست که پکت های هر دو کار رو میشه از یک پورت ارسال کرد و اصلا هر دو کار جزء پروتکل RADIUS هستند.

سوال من اینجاست که با وجود امکان ارسال و در یافت هر دو نوع درخواست از یک پورت، چرا دو پورت به این کار اختصاص داده شده.

مثلا شاید دلیلش جلوگیری از ترافیک زیاد و اشتباه شدن درحواست و پاسخ ها باشد. شایدم چیزی دیگه!!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت authentication

فرق authentication با authorization

تفاوت autfentication با autforization

اکانتینگ تفاوت accounting

استاندار های سرور ردیوس

تفاوت Authentication با Authorization

تفاوت accounting با authentication authorization

برچسب برای این موضوع