نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشکل share اینترنت با ایزا

نام حقيقي: vandad mohaddesi

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12

مشکل share اینترنت با ایزا

سلام به همه عزیزان
    من اولین بارمه که ایزا نصب میکنم. متاسفانه به یه مشکلی برخورد کردم که هنوز نتونستم جوابی براش پیدا کنم.
    اونم اینکه ایزای من اینترنت رو به کلاینت ها نمیده. اولین رولی که میسازم بازکردن all outbound traffic از local host به external هست. با این کار ایزا اینترنت داره و مشکلی نیست. ولی وقتی برای تست، رول all outbound traffic از internal به external رو میسازم، client میتونه سایت ها رو ping کنه ولی نمیتونه هیچ صفحه ای رو browse کنه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

موضوعات مشابه:
    ahmad_az سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ahmad azimi

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    من هم همچین مشکلی دارم لطفا کمک کنید

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    با سلام

تنظیمات کارت شبکه رو چی دادی ؟

DNS چی زدی ؟
    مودم شما به چه شکل به اینترنت وصل شده ؟(با کانکشن به اینترنت وصل میشوید یا تنظیمات روی مودم ست شده ؟)

اما به هر حال رول شما درسته،و فقط مشکل دی ان اس دارید

به GateWay که آی پی آیزا رو میدید
    این DNS ها رو رو کارت شبکه کلاینت ست کنید مشکل حله:

4.2.2.4
    192.9.9.3

موفق باشی

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    من رو ایزا سه تا کارت شبکه دارم که با ای پی ولید به اینترنت وصل میشیم که ای پی هایی که شاتل به ما میده رو کارت شبکه اکسترنال ست کردم. تو شبکه یه dc هم دارم که کارت شبکه اینترنالم تو رنج اون ای پی داره و اصلا ایزام عضو دامینمه. روی کلاینت ها هم به DNS ای پی dc رو دادم و Gateway هم ای پی ایزا رو داره. میخوام بعدا یه Perimeter zone هم راه بندازم که فعلا بهش کاری نداریم.

همونطور که گفتم با این تنظیمات ایزا اینترنت داره ولی کلاینت هام نه.

بازم ممنون.

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    نوع كلاينت هاتو از نوع proxy server بزار ببين مشكلت حل ميشه يا نه( روي كلاينتهات IE رو باز كن منوي tools گزينه internet option سربرگ connection و گزينه lan setting و گزينه proxy server رو فعال كن و اي پي ايزا رو بده با پورت 8080 البته توي ايزا هم گزينه enable proxy هم بايد فعال بشه)

نام حقيقي: وال استريت

عضو غیر فعال
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط albert44_b نمایش پست ها
    من رو ایزا سه تا کارت شبکه دارم که با ای پی ولید به اینترنت وصل میشیم که ای پی هایی که شاتل به ما میده رو کارت شبکه اکسترنال ست کردم. تو شبکه یه dc هم دارم که کارت شبکه اینترنالم تو رنج اون ای پی داره و اصلا ایزام عضو دامینمه. روی کلاینت ها هم به DNS ای پی dc رو دادم و Gateway هم ای پی ایزا رو داره. میخوام بعدا یه Perimeter zone هم راه بندازم که فعلا بهش کاری نداریم.

بازم ممنون.
    بنظر من dc که کلاينت هات DNS رو اون ميپرسن دسترسی به اينترنت نداره برای درخواست های DNS اينترنی کلاينت ها.
    يه رول تعريف کن برای دسترسی اون به اينترنت...

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط wallstreet نمایش پست ها
    بنظر من dc که کلاينت هات DNS رو اون ميپرسن دسترسی به اينترنت نداره برای درخواست های DNS اينترنی کلاينت ها.
    يه رول تعريف کن برای دسترسی اون به اينترنت...
    همونطور که اول عرض کردم من الان برای اینکه بتونم تست کنم ایزام کار میکنه یا نه از local host به شبکه اکسترنال all outbound traffic رو باز کردم. که ایزا در این صورت اینترنت داره در حد المپیک، از شبکه اینترنال هم به شبکه اکسترنال all outbound traffic رو باز کردم که فقط باهاش میتونم سایت های مختلف رو ping کنم.

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79

بازم ممنون.

با توجه به فرموده ی شما Perferred DNS شما سرور دومین هست
    پس طبیعی که شما رو کلاینت اینترنت نداشته باشید
    ببینید چیز ساده ایه،یا با توجه به فرمایش دوستمون رو تنظیمات پروکسی کار کنید یا اینکه به این شکل عمل بفرمایید :

تو تنظیمان کارت شبکه وقتی IP ست می کنید،اون پایین گزینه ی Advanced رو بزن و تو تب WINS ،آدرس دومین سرور رو بده،حالا می تونی به Perferred DNS و Alternate DNS خود،دی ان اس های خارجی ست کنید،که در نوشته قبلی عرض شد

موفق باشید ......

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    با سلام مجدد.
    ببیند من الان یه سرور ایزا دارم که داره به درستی کار میکنه یعنی همه این تنظیماتی که میفرمایید روی کلاینت ها باید باشه درسته؟
    و میخوام این سرور جدید رو بنا به دلایل سازمانی جایگزین اون کنم. من دقیقا همون کانفیگی که روی ایزای فعلی دارم export کردم و از شبکه خارجش کردم و تو ایزای جدید import میکنم. حتی ای پی ایزا جدید هم همون ای پی ایزای قبلیه.
    دوست عزیزم اقا مهدی این تنظیماتی که شما میفرمایید الان روی هیچ کدوم از کلاینت های من نیست و بدون مشکل اینترنت دارن.
    این تنظیمات یکی از کلاین های منه:

ip address : 192.168.10.6
    subnet: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.10.1
    dns server :192.168.10.5
    wins server:

با جایگزین کردن ایزای جدید به جای ایزای فعلی فکر نمیکنم دیگه مجبور باشم تغییری روی کلاینت ها بدم. به نظر شما اینطور نیست؟
    من خودم فکر میکم تو راه اندازی اولیه ایزا یه جایی اشتباه دارم.
    حتی یک نفر هم به من گفت تو قسمت network rules باید رول internet access به حالت nat از internal به external بسازی تا درست بشه. من وقتی نگاه کردم دیدم با import کانفیگ اون یکی ایزا رو این همه این رول ها خودشون ساخته شدن.
    واقعا گیج گیجم
    بازم از راهنمایی هاتون تشکر میکنم

نام حقيقي: وال استريت

عضو غیر فعال
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام مجدد.
    ببیند من الان یه سرور ایزا دارم که داره به درستی کار میکنه یعنی همه این تنظیماتی که میفرمایید روی کلاینت ها باید باشه درسته؟
    و میخوام این سرور جدید رو بنا به دلایل سازمانی جایگزین اون کنم. من دقیقا همون کانفیگی که روی ایزای فعلی دارم export کردم و از شبکه خارجش کردم و تو ایزای جدید import میکنم. حتی ای پی ایزا جدید هم همون ای پی ایزای قبلیه.
    دوست عزیزم اقا مهدی این تنظیماتی که شما میفرمایید الان روی هیچ کدوم از کلاینت های من نیست و بدون مشکل اینترنت دارن.
    این تنظیمات یکی از کلاین های منه:

ip address : 192.168.10.6
    subnet: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.10.1
    dns server :192.168.10.5
    wins server:

با جایگزین کردن ایزای جدید به جای ایزای فعلی فکر نمیکنم دیگه مجبور باشم تغییری روی کلاینت ها بدم. به نظر شما اینطور نیست؟
    من خودم فکر میکم تو راه اندازی اولیه ایزا یه جایی اشتباه دارم.
    حتی یک نفر هم به من گفت تو قسمت network rules باید رول internet access به حالت nat از internal به external بسازی تا درست بشه. من وقتی نگاه کردم دیدم با import کانفیگ اون یکی ایزا رو این همه این رول ها خودشون ساخته شدن.
    واقعا گیج گیجم
    بازم از راهنمایی هاتون تشکر میکنم
    برای DNS که 192.168.10.5 هست اول يه گروه تعريف کن و اون گروه رو يه رول بزن و اينترنت بده...
    مشکل تو همينه که اين آی پی اينترنت نداره همين....

الان کلاينت هات ميان از اونی که اينترنت نداره درخواست های DNS اينترنتی شون رو ميپرسن.

ویرایش توسط wallstreet : 2010-02-23 در ساعت 01:28 PM

نام حقيقي: mehrdad jahangiri

عضو غیر فعال شناسه تصویری mj_02003
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای این که کلاینتات بتونن WEB ببینن اول باید اولویتاتو توی رولای ایزات ببینی کهدرس باشه بعد اگه OK بود 1پنجره INTERNET EXPLORER باز کن مسیر زیرو بورو:
    tools_internet option_connection_lan setting_proxy server_(آدرس proxyرو بهش بده با پورت8080)_ok
    مطمعا باش web میبینن

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    با سلام
    دوست عزیز حق با آقای وال استریته ، چیزی که معلومه اینه که dns سرور شما اینترنت نداره یا اگه داره ، نمیتونه درخواست شما رو forward کنه به اینترنت .شما اول ببینید سرور dns تون اینترنت داره یا نه . چون اگه نداشته باشه از کجا IP اینترنتی بیاره که به کلاینت ها بده ؟؟!! میتونید برای تست DNS ازش تست بگیرید ببینید به اینترنت وصل میشه یا نه .

آقای جهانگیری هم درست میفرمایند اما اگر فقط با proxy ، اینترنت به کلاینت ها بدی (یعنی کلاینت ها از طریق dns, gateway و بدون proxy نتونند اینترنت داشته باشند) اونها توانایی استفاده از برخی پروتکل ها مثل POP3 , SMTP رو نخواهند داشت و برخی از نرم افزارها مثل outlook کارنمیکنند .

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-03-01 در ساعت 06:43 PM

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    با سلام خدمت شما عزیزان و ممنون از راهنمایی ها تون
    تمام کارهایی که شما فرمودید رو امتحان کردم. ولی جواب نگرفتم. من الان تو شبکه یه ایزا دارم که داره توپل کار میکنه و تمام کانفیگ های اون رو هexport کردم و تو این ایزای جدید import کردم ولی بازم جواب نگرفتم. به dns هم اینترنت دادم ولی جواب نگرفتم. البته تو کانفیگ فعلی که دارم باهاش کار میکنم dns سرورم اینترنت داره که کلاینت هام اینترنت دارن فرمایش شما درسته ولی مشکل اینجاست که با ایجاد رول ها dns سرورم هم اینترنت نداره یعنی ایزا بهش نمیده.
    همونطور که تو پست اول هم عرض کردم فقط میتونم اینترنت رو ping کنم.
    الان هم توی شبکه از پروکسی برای اینترنت دادن استفاده نمیکنم.
    بازم از راهنمایی هاتون ممنونم

ویرایش توسط albert44_b : 2010-03-02 در ساعت 09:27 AM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    با سلام

اول اینکه شما نوشتید که : " dns سرورم اینترنت داره که کلاینت هام اینترنت دارن" .باید عرض کنم داشتنه اینترنت کلاینت ها با ip ، ربطی به dns سرور نداره ! شما اگه dns روی کلاینت هاتون رو هم پاک کنید اونا فقط با gateway هم میتونن اینترنت داشته باشن ولی فقط با ip (یعنی چیزی که الان هست)

دوم اینکه شما روی سرور dnsتون روی کارت شبکه داخلی چه dnsای ست کردید ؟ یا باید رو آیزا dns نصب کنی و آدرس اون رو ست کنی یا از dns اینترنتی استفاده کنی .
    اگر dns رو خود isa ست کرده باشید باید یک رول روی آیزا تعریف کنید از internal به localhost و تمامی پروتکل ها (میتونید فقط پروتکل dns رو انتخاب کنید) . این باعث میشه dns سرور بتونه از dns سرور آیزا (البته درصورتیکه روی آیزا dns نصب کرده باشید) استفاده کنه و مشکلت کلا حل شه .

اگر هم dns رو یه ip اینترنتی داده باشی قاعدتا روی dns سرور باید اینترنت رو با اسم هم داشته باشی .

در ضمن روی کارت شبکه داخلی isa اگه dns ست کردی ، پاک کن .
    اگه تنظیماتت رو بیشتر توضیح میدادی بهتر میتونستم کمکت کنم دوست من .

در نهایت اگر همه چی درست بود و باز هم مشکل داشتی برو cache سرور dns رو پاک کن و رو آیزا sp1 نصب کن(البته اگه قبلا این کارو نکردی) .

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-03-02 در ساعت 10:52 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

اینترنت

به چه معناستlocalhost

مشکل outbound traffic internet

جایگزین ایزا سرور

outbound traffic مشکل در اینترنت

outbound trafficمشکل

مشکل اینترنت outbound traffic

برچسب برای این موضوع