نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط mrh_1363
  • 2 توسط afshin_dks

موضوع: مشکل در update کردن frimware مودم zyxel

نام حقيقي: محمد رضا حجابی

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53

مشکل در update کردن frimware مودم zyxel

با سلام خدمت اساتید محترم.

من یک مودم wireless تولید شرکت zyxel به مدل p-660hw-t1 v2 دارم.
    به دلیل مشکلاتی که جدیدا مودم پیدا کرده است قصد کردم تا frimware اونو عوض کنم.
    وارد سایت zyxel شدم. frimware جدید برای این مدل را دانلود کردم.
    در قسمت maintenance در قسمت tools قسمتی وجود دارد جهت update کردن frimware.
    من فایل مورد نظر را جهت update انتخاب کردم. ولی وقتی دکمه upload رو می زنم متاسفانه ان پیغام رو می دهد.

Firmware upload error!
    The uploaded file was not accepted by the device. Please return to the previous page and select a valid upgrade file. Click Help for more information.

و اما مشکلاتی که باعث شده تصمیم به update کردن frimware بگیرم:

1) مودم اگر در حالات routing حالت ppoe باشد Deafault gateway نمی گیرد. یعنی جلوی gateway نوشته است n/a.
    2) در حالت bridge وقتی از طریق کانکشن broad band عمل می کنید ابتدا چند بار error می دهد که phon line is busy اما پس از چند بار تلاش یک دفعه وصل می شود و error نمی دهد.
    3) dns server را نشان نمی دهد.
    4) جالب تر از همه این است که با اینکه deafault gateway نگرفته، اما به طور کامل وصل می شود. اینترنت داریم. tracert هم بسیار زیبا کل مسیر را تا مقصذ مربوطه نشان می دهد. (الله اکبر)
    5) تعجب بالاتر این است که اتفاق بالا بر روی (شماره 4) بر روی خطوط مسی به وقوع می پیوندد، ولی بر روی خطوط فیبر نوری (DLC) مودم متصل نمی گردد.

توضیحات بیشتر:
    1) این مودم قبلا سالم بوده و بر روی یک خط DLC کار می کرده است.
    2) تا کنون برای انجام تغییرات حتی چند بار آن را ریست سخت افزاری نموده ام.
    3) بر روی سه خط مختلف آن را تست کرده ام. خط هائی که توسط که شرکت مختلف رانژه شده اند. شاتل، ندا گستر و پارس آنلاین

منتظر پاسخ های اساتید هستم.

موضوعات مشابه:
    afshin_dks سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: افشين افشاري

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    24
    سپاسگزاری کرده
    54
    منم همين مودم كوفتي رو دارم!!!

فرمويرش رو نميتوني آپديت كني چون شركت DELSA كه وارد كننده اين مودم و نماينده رسمي ZyXEL در ايران هست ، فرموير اون رو اديت و تغيير داده ... در نتيجه ديگه با هيچ كدوم از فرموير هاي استاندارد زايكسل همخوني نداره!!!
    اگر قراره با فرموير جديدي آپديت بشه، اون فرموير رو اول بايد شركت DELSA اديت كنه و با فرموير فعلي همخون كنه تا بعد شما يتوني اون رو به مودم انتقال بدي!!

متاسفانه ساپورت اين DELSA هيلي ضعيفه و جز فرموير سه تا از دستگاه هاي ناشناخته ZyXEL ، هيچ فرموير ديگه اي در سايتش پيدا نميشه!! فكر نكنم اصلا خبر داشته باشن كه زايكسل فرموير جديد داده تا اونو اديت كنن!!!

پيشنهاد ميكنم از طريق وبسايتشون باهاشون تماس بگيري و ازشون درخواست فرموير جديد رو بكني ....

اگرم دنبال آدرس سايتشون ميگردي، پايين صفحه 192.168.1.1 ميتوني اونو پيدا كني ....

پ.ن : منم مشكلات عجيب و اعصاب خوردكني با اين مودم داشتم ... اما بعد از ريست سخت افزاري از توي صفحه تنظيمات مودم مشكلم خوشبخانه رفع شد ... اما دقت داشته باش ريست با استفاده از دگمه ريست روي خود دستگاه هيچ فايده نداره و هيچ مشكلي رو رفع نميكنه !!!

پ.ن 2 : مودم شما هم انقدر ارتباط (يعني اينترنت نه خود خط) رو در حالت روتينگ dc ميكنه؟!

پ.ن 3 : يه لطف ميكني و از صفحه DSL Line Status مودمت برام يه عكس بزاري . همون صفحه اي كه توش اطلاعات نويز خط رو نوشته .. ميخوام با مال خودم مقايسه كنم ..

مال من اينه (سرعتمم 512) :

ویرایش توسط afshin_dks : 2009-10-02 در ساعت 10:48 PM
    mrh_1363 و farzad_ict سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    ممنون از توجه شما. بعد از ظهر به طور کامل به تمامی درخواست ها جواب می دم.
    واقعا خوشحالم که اینجا افراد با تجربه کم نیستند.
    اگر دوستان دیگه هم راهنمائی هائی دارند خوشحال می شم.
    فقط نمی دونم چرا شما می گید کوفتی.
    من تا حالا حداقل 23 تا از این مودم ها رو در جاهای مختلف استفاده کرده ام.
    دوستام هم از تعداد بالائی از این مودم ها استفاده کرده اند و همه راضی بودن.
    این اولین مودمی است که مشکل پیدا کرده. اونم به خاطر اینکه کاربرها پدرشو در اوورده بودن.
    به طور مثال یکی از این ها توی بیمارستان الزهرای اصفهان داره کار می کنه البته برای یه کار فوق العاده سنگین. یکی دیگش 10 ماهه 24 ساعته روشنه، و داره یه انتقال تصویر فوق العاده سنگین رو انجام می ده.
    باز هم نظرات دوستان تشکر می کنم.
    ان شاء الله در پناه امام زمان عج الله فرجه الشریف موفق و پیروز با شید.

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    عذر میخوام که یه کم دیر شد تا عکس بذارم.
    این عکس مال یه خط 128/128 هست که من اشتراک گرفتم از پارس آنلاین.
    می خواستم چند تا دیگه هم برات بذارم که متاسفانه فعلا به غیر از همین مودم که گفتم مشکل داره، مودم دیگه ای در دسترسم نبود.
    ان شاء الله بازم تکمیل تر می کنم

با تشکر
    در پناه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موفق و پیروز باشید

نام حقيقي: میثم قاسمی

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام .

راجع به مشکلاتتون ، گرفتن Gateway ,DNS و نشون دادن اون فقط در زمان استفاده از کانفیگ ENET اتفاق می افتد .
    اگر در مود Bridge مشکل دارید ، نویز روی خط و سلامت اسپلیترتون رو چک کنید .
    راجع به خطوط DLC مشکل مربوط به DSLAM سر خط شماست ( با شرکت سرویس دهنده تماس بگیرید )

ویرایش توسط ARM : 2010-01-25 در ساعت 09:19 AM علت: مباحث تجاری- ارجاع به خارج انجمن

نام حقيقي: فرزاد

عضو عادی
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    18
    بله متأسفانه همونطور که گفتید این مودم کوفتی این مشکل رو داره،
    البته مودم کوفتی نیست................... بقیشو نمینویسم چون باز پست حذف میشه، خودتون بفهمین چی میخوام بگم!
    حالا جالب اینه که از سال 2009 که این پست ها زده شده تا الان که 2012 داره تموم میشه هنوز این شرکت هیچ کاری در جهت رفع این مشکل نکرده،

تنها راه حل این مشکل، ارسال موجی از ایمیل های انتقادی از سوی کابران این مودم ها به شرکت هستش
    راه تماس: تماس با ما

کلمات کلیدی در جستجوها:

آپدیت مودم زایکسل

آپدیت مودم zyxel

اپدیت مودم زاکسل

آپدیت فریمور مودم zyxel

آپدیت firmware مودم زایکسل

طریقه آپدیت مودم zyxelطریقه آپگرید کردن مودم zyxel p660ru-t1http://forum.persiannetworks.com/f61/t27709.htmlنحوه آپدیت مودم zyxelآپدیت فریمور مودم زایکسلآپگرید مودم زایکسلمشکل مودم zyxelمشکل مودم زایکسلطریقه آپدیت کردن مودم زایکسلمشکل آپدیت firmware مودم زایکسلنحوه آپدیت مودمupgrade کردن مودماپدیت مودم زایکسلآپدیت مودم شاتلمودم زایکسلنحوه آپدیت مودم زایکسلzyxel delsaآپدیت زایکسلاپگرید کردن مودم زایکسلآپديت مودم زاكسل

برچسب برای این موضوع