صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: cache server

نام حقيقي: RP Exploit

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

result of testing squid

نقل قول نوشته اصلی توسط sdsl نمایش پست ها
    دوست عزیز،

با سلام
    شما برای اینکار نیاز به یک Cache Server قدرتمند دارید که بتونه دستتون رو برای تنظیمات حرفه ای باز بزاره!
    بهترین گزینه برای این مورد شما Squid هست که روی یک سرور لینوکس نصب کنید.
    Squid تمام نیازهای شما رو برای این منظور بر آورده می کنه.
    موفق باشید
    من squid را تست کردم. ISA را هم تا فردا تست می کنم و نتیجه را اعلام می کنم.

نتیجه تست squid :

من Squid نصب کردم و cache server آن را راه اندازی کردم.

با یکی از کاربران شبکه به cache server وصل شدم و برنامه winrar را از اینترنت دانلود کردم.

دوباره سعی کردم برنامه winrar را دانلود کنم. این بار دیگر از اینترنت دانلود نشد و squid از روی cache خود، برنامه winrar را برای من ارسال کرد. یعنی winrar در cache ان موجود است.

ولی هنوز یک مشکلی وجود دارد:

محل ذخیره کردن فایل های داخل cache کجاست؟ آیا squid از database استفاده می کند؟ آیا مدیر می تواند فایل های داخل cache را ببیند؟

من الان دنبال جواب این سوال می گردم. تا فردا هم نتیجه تست ISA را گزارش می دهم.

اگر کسی جواب این سوال را می داند، از راهنمایی اش تشکر می کنم.

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    دوست عزیز .
    به طور پیش فرض Squid فعالیت های انجام شده را در چندین فایل ذخیره میکند:

کد:

cache_access_log /var/log/squid/access.log
    cache_log /var/log/squid/cache.log
    cache_store_log none
    اگه منظورتون این هست بد نیست یک کم جستجو کنید بیشتر در بخش مقالات

SADEGH65 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط rp_exploit نمایش پست ها

محل ذخیره کردن فایل های داخل cache کجاست؟ آیا squid از database استفاده می کند؟ آیا مدیر می تواند فایل های داخل cache را ببیند؟
    در ابتدا نمیدانم منظور شما از نتیجه تست چیست چون اگر کش سروری برای شما این کار را انجام نداد مطمئن باشید یا کش سرور نیست یا در کانفیگ آن ایراداتی وجود دارد.

در مورد ذخیره نمودن اطلاعات در اسکویید.
    در مسیری که در جلوی عبارت cache_dir در اسکویید مشخص نموده اید فایلها ذخیره میشوند و دوستمان نیز در مورد لوگهاتی مختلف در اسکویید نوشتند که برنامه های جانبی زیادی نیز برای دسترسی به این لوگ ها است.
    دیتابیس خواصی که مد نظر شما است شاید وجود نداشته باشد ولی با الگوریتم و اتیندکسینگ خواصی در این شاخه های و زیر شاخه هایی که در cache_dir مشخص نموده اید ذخیره میشوند (در کل اطلاعات فایلهای ذخیره شده را دارد که از کش برای شما به جای سایت اصلی ارسال میکند.)

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

result of testing ISA

نتیجه تست ISA

ISA نیز مانند squid همان کار را انجام می دهد. یعنی وقتی یک فایل را از اینترنت یک بار دانلود کنیم، درخواست های بعدی برای دانلود آن فایل از داخل Cache آن پاسخ داده می شود.

ولی هنوز همان سوال وجود دارد:
    محل ذخیره سازی فایل های cache کجاست؟ آیا ISA از database استفاده می کند؟ آیا مدیر می تواند فایل های داخل cache را ببیند؟
    اگر کسی جواب این سوال را می داند، از راهنمایی اش تشکر می کنم.

یک سوال دیگر هم درباره ISA مطرح است:
    در squid یک فایل متنی (ذخیره شده بصورت txt) وجود داشت که log مربوط به url ها و لینک هایی بود که کاربر دیده بود یا دانلود کرده بود ولی در ISA چنین چیزی وجود نداشت و فقط یک report بصورت html می داد. اگر در ISA چنین فایلی وجود دارد، محل ذخیره سازی آن کجاست؟

ضمنا من پاسخ های دوستان درباره محل ذخیره سازی فایل های cache در squid را بررسی می کنم و نتیجه را اطلاع می دهم.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط rp_exploit نمایش پست ها
    نتیجه تست ISA

ISA نیز مانند squid همان کار را انجام می دهد. یعنی وقتی یک فایل را از اینترنت یک بار دانلود کنیم، درخواست های بعدی برای دانلود آن فایل از داخل Cache آن پاسخ داده می شود.
    باز هم تاکید میکنم اگر این کار را کش سروری انجام ندهد کش سرور به حساب نمی آید.

محل ذخیره سازی فایل های cache کجاست؟ آیا ISA از database استفاده می کند؟ آیا مدیر می تواند فایل های داخل cache را ببیند؟
    در مورد اسکوئید که نوشتم در فایل کانفیگ این مورد را تعیین میکنید و در ایزا نیز در هنگام تنظیم کش باید مقدار حجمی از درایو را به این منظور تخصیص دهید.
    یک سوال دیگر هم درباره ISA مطرح است:
    در squid یک فایل متنی (ذخیره شده بصورت txt) وجود داشت که log مربوط به url ها و لینک هایی بود که کاربر دیده بود یا دانلود کرده بود ولی در ISA چنین چیزی وجود نداشت و فقط یک report بصورت html می داد. اگر در ISA چنین فایلی وجود دارد، محل ذخیره سازی آن کجاست؟
    در مورد گزارش ها باید در اسکوئید برای آن از نرم افزار های آنالیز این لوگ استفاده کنید که به خوبی این مورد را نشان میدهند.

در مورد ایزا باید برای ریپورت گیری از خود ایزا استفاده منید.
    گزارشات کاملتر را میتوانید با نرم ازفرا هایی مانند WebMonitor پیدا و استفاده نمایید.

در مورد فایلهای ذخیره دشه در ایزا و دسترسی به آنها نیز میتوانید از تولزی که خود مایکروسافت ارائه داده است استفاده نمایید به نام Cache Directory Tool
    برای دانلود آن از لینک زیر استفاده نمایید.
    کد:
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=b9ecfcd3-c13f-4447-83ed-add9a8ea45db&displaylang=en
    حجم هم 225 کیلو بایت.

rp_exploit سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Matin Shirazi

مسدود شده
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    9
    به نظر من بدهید به یکی که اینکاره هست برایتان انجامش بدهد

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghobar نمایش پست ها
    دوست عزیز .
    به طور پیش فرض Squid فعالیت های انجام شده را در چندین فایل ذخیره میکند:

کد:

cache_access_log /var/log/squid/access.log
    cache_log /var/log/squid/cache.log
    cache_store_log none
    اگه منظورتون این هست بد نیست یک کم جستجو کنید بیشتر در بخش مقالات
    از راهنماییتان متشکرم ولی این ها فقط log های متنی است که به آن ها در پست 19 اشاره کرده ام. من می خواهم محل ذخیره فایل های دانلود شده را پیدا کنم یا مکانیزم آن را بدانم یعنی مثلا ممکن است squid از یک database استفاده کند؟!...!؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    ..
    در مورد ذخیره نمودن اطلاعات در اسکویید.
    در مسیری که در جلوی عبارت cache_dir در اسکویید مشخص نموده اید فایلها ذخیره میشون ...
    ...
    من cache_dir را به /var/spool/squid مقداردهی کردم که همان پیش فرض squid است.

کد:
     cache_dir /var/spool/squid 100 16 256
    ولی وقتی به مسیر داده شده می روم، با توجه به اعداد 16 و 256 که در بالا داده شده است، ابتدا 16 directory وجود دارد که در داخل هر کدام از آن ها 256 directory دیگر وجود دارد که این ها همان L1 و L2 هستند.

وقتی به مسیر 00/00 می روم، تعدادی file با نام های 00000000 و 00000001 و ... وجود دارد.

ولی این آن چیزی را که می خواستم، نمی دهد. زیرا من می خواستم بتوانم بصورت مستقیم به فایل های ذخیره شده در cache دسترسی پیدا کنم.

حالا یا باید مسیر دیگری برای ذخیره سازی فایل ها وجود داشته باشد یا این که squid از یک مکانیزم خاص مانند database برای ذخیره سازی فایل ها استفاده می کند.

ویرایش توسط rp_exploit : 2009-07-26 در ساعت 03:02 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

Cache Directory Tool

نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    ...
    در مورد فایلهای ذخیره دشه در ایزا و دسترسی به آنها نیز میتوانید از تولزی که خود مایکروسافت ارائه داده است استفاده نمایید به نام Cache Directory Tool
    ...
    من آن را دانلود کردم و help آن را هم خواندم. در help آن نوشته بود: وقتی CacheDirPack.EXE را اجرا می کنی تا extract شود، سه فایل CacheDir.exe ، CacheDir.SE و CacheDir.EE ایجاد می شود ولی تنها فایل اول ایجاد شد و دو فایل دیگر ایجاد نشد.

ولی من کاری را که در help آن گفته شده بود، انجام دادم و این نرم افزار فقط اطلاعات مربوط به webpage ها را نشان داد. یعنی من یک فایل .exe در داخل cache دارم ولی آن را به من نشان نداد.

دوستان اگر نرم افزار دیگری برای دسترسی به فایل ها داخل cache می دانند یا راهی برای این کار چه در ISA چه در squid می دانند، از راهنمایی شان تشکر می کنم.

ویرایش توسط rp_exploit : 2009-07-26 در ساعت 04:11 PM

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    نقل قول نوشته اصلی توسط MatinSHZ نمایش پست ها
    به نظر من بدهید به یکی که اینکاره هست برایتان انجامش بدهد

چرا یکی دیگه ؟
    تا این جای کار رو خیلی خوب پیش اومده تونسته اسکوئید رو نصب کنه و ترانسپرنت کنه و به کلاینتها ای پی بده و اسکوئید رو چک کنه .

میشه گفت خیلی خوبه.

PersePolis سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین سرور cache

cache squid درباره

تست squid cache

cacheکجاست

نتیجه و گزارش کار تستisa

برچسب برای این موضوع